امی کانی بارت فرزندخواندگی را در دادگاه سقط جنین مطرح می‌کند که رو و وید را به چالش می‌کشد.

[ad_1]

هنگامی که دادگاه عالی ایالات متحده استدلال‌هایی را در مورد قانون می‌سی‌سی‌پی که اکثر سقط جنین‌ها را پس از هفته 15 بارداری ممنوع می‌کند، شنید، خط سوال اصلی از سوی جدیدترین قاضی دادگاه، امی کانی بارت مطرح شد.

بارت، یک قاضی محافظه کار که سال گذشته توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ منصوب شد، این سوال را مطرح کرد که آیا فرزندخواندگی، نه سقط جنین، می تواند “بار والدین” را که در دو حکم اصلی دادگاه عالی در مورد Roe v. Wade و کیسی علیه Planned Parenthood ذکر شده است، حل کند. سقط جنین، که از حق زن برای خاتمه دادن به بارداری قبل از زنده ماندن جنین محافظت می کند.

به گفته کارشناسان پزشکی، پس از حکم Rowe v. Wade در سال 1973، دادگاه عالی هرگز به ایالت ها اجازه نداد تا قبل از اینکه جنین در خارج از رحم به مدت 24 هفته زنده بماند، سقط جنین را ممنوع کنند.

در جریان مشاجره روز چهارشنبه، بارت، مادر هفت فرزند با دو فرزند خوانده، از جولی ریکلمن، وکیل مرکز حقوق باروری که مخالف ممنوعیت ۱۵ هفته ای می سی سی پی در مورد قوانین پناهگاه امن است که والدین را از تعقیب در صورت رها کردن نوزادان ناخواسته در این کشور محافظت می کند، بازجویی کرد. مکان های خاص مانند بیمارستان ها به گفته اداره کودکان وزارت بهداشت و خدمات انسانی، همه 50 ایالت، ناحیه کلمبیا و پورتوریکو قوانین پناهگاه امن را تصویب کرده اند، اما قوانین و مقررات بسته به ایالت متفاوت است.

همان‌قدر که شما و بسیاری از دوستانتان بر راه‌هایی تمرکز می‌کنید که فرزندپروری اجباری و مادر شدن اجباری مانع از دسترسی زنان به محیط کار و فرصت‌های برابر می‌شود، بر عواقب والدین و مسئولیت‌های مادری ناشی از بارداری نیز تمرکز می‌کنید. “گفت بارت. چرا قوانین پناهندگی به این موضوع نمی پردازد؟

او گفت: “به نظر من این انتخاب بیشتر متمرکز خواهد بود، مثلاً امکان سقط جنین در هفته 23 یا ایالتی که زن را ملزم کند 15، 16 هفته دیگر را بگذراند و سپس در پایان حقوق والدین را خاتمه دهد.” گفت. . “چرا… چرا به قوانین پناهگاه امن مراجعه نکردید و چرا آنها اهمیتی ندارند؟”

ریکلمن با اشاره به خطرات منحصر به فرد حاملگی پاسخ داد و در دادگاه گفت: “ما مانند رو و کیسی فقط بر بار والدین تمرکز نمی کنیم. در عوض، خود بارداری منحصر به فرد است. این الزامات و خطرات فیزیکی منحصر به فردی را بر زنان تحمیل می کند و در واقع بر کل زندگی آنها، توانایی آنها در مراقبت از سایر کودکان، سایر اعضای خانواده و توانایی آنها برای کار تأثیر می گذارد.

این نکته ای است که پزشکان باروری تکرار می کنند و می گویند صحبت از فرزندخواندگی به جای سقط جنین، واقعیت های زندگی مردم و خطرات بارداری را از دست می دهد.

اگر دادگاه عالی ممنوعیت می سی سی پی را که به نظر می رسد اکثریت محافظه کار با آن موافق هستند، تایید کند، حقوقدانان می گویند که می تواند راه را برای محدودیت های ریاضتی جدید در تقریباً نیمی از کشور باز کند.

دکتر لیلا زاهدی، متخصص طب جنین مادر در تنسی و پزشک تولید مثل می‌گوید: «متاسفانه تعجب نمی‌کنم که فرزندخواندگی تا این حد مطرح شده است، زیرا فکر می‌کنم مردم بارداری یک وضعیت پزشکی بدون مشکل است. سلامتی. صادقانه بگویم، این بسیار آزاردهنده است زیرا نشان دهنده ناآگاهی آنها از این واقعیت است که بارداری برای بسیاری از ایالات متحده یک وضعیت بدون عارضه نیست.

او می گوید: «بارداری احتمالاً یکی از خطرناک ترین کارهایی است که یک زن در زندگی خود انجام می دهد، نه حتی.

ایالات متحده همچنین مکان خطرناکی برای زایمان است. بر اساس مطالعه سال 2020 توسط صندوق مشترک المنافع، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر سیاست سلامت، این کشور بالاترین میزان مرگ و میر مادران را در میان کشورهای توسعه یافته دارد.

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری، احتمال مرگ زنان سیاه‌پوست در حین زایمان یا در ماه‌های بعد از آن سه تا چهار برابر بیشتر از زنان سفیدپوست، آسیایی یا آمریکای لاتین است، در حالی که زنان بومی دو تا سه برابر بیشتر در معرض مرگ هستند. بیماری ها

پزشکانی مانند دکتر نیشا ورما، ارائه دهنده مراقبت های سقط جنین دارای گواهی OBGYN، می گویند که سقط جنین، از سوی دیگر، “بسیار بی خطر” است.

ورما، یکی از همکاران کالج آمریکایی متخصصین زنان و زایمان می گوید: «خطر زایمان 10 برابر بیشتر از خطر سقط جنین است. “این یک خطر بزرگ است که از کسی بخواهید که مسئولیت را به دست بگیرد.”

کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان در میان 25 سازمان پزشکی بود که به طور مشترک در پرونده دابز علیه سلامت زنان جکسون، که اکنون در دادگاه عالی مطرح شده است، با این استدلال که قانون می سی سی پی ” اساساً مغایر با ارائه مراقبت های بهداشتی ایمن و اولیه است ، شکایت کردند. با شواهد علمی و اخلاق پزشکی.»

ارائه دهندگانی مانند Verma همچنین به آماری اشاره می کنند که نشان می دهد محدودیت های سقط جنین بر افرادی تأثیر می گذارد که بیشترین آسیب را در برابر عوارض بارداری و زایمان دارند.

به گفته موسسه Guttmacher، یک سازمان حقوق باروری، حدود 75 درصد از بیماران سقط جنین کم درآمد هستند و نزدیک به 60 درصد از زنان در سن باروری در ایالات متحده در ایالت هایی زندگی می کنند که دسترسی به سقط جنین محدود است.

او در پاسخ به بارت ریکلمن به آمار مرگ و میر مادران تنها در ایالت می سی سی پی اشاره کرد و گفت: «زایمان در می سی سی پی 75 برابر خطرناک تر از سقط جنین قبل از زنده ماندن است و این خطرات به طور نامتناسبی جان زنان را تهدید می کند. رنگ.”

به گفته کارشناسان، علاوه بر خطرات فیزیکی که افراد در دوران بارداری با آن مواجه هستند، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، مانند عدم رعایت اقدامات احتیاطی برای زنان باردار در ایالات متحده.

ایالات متحده مراقبت های بهداشتی جهانی ندارد و مراقبت های جهانی برای کودکان ارائه نمی کند. و در حالی که دیوان عالی در حال بررسی حکم خود در مورد قانون می سی سی پی است، طبق داده های جمع آوری شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، ایالات متحده تنها کشور صنعتی و مدرن شده در جهان بدون مرخصی خانوادگی با حقوق فدرال باقی مانده است.

مجلس نمایندگان ماه گذشته طرحی را برای هزینه های اجتماعی تصویب کرد که شامل چهار هفته مرخصی با حقوق خانوادگی است که هشت هفته کمتر از بسته هزینه های اولیه پیشنهاد شده در سال جاری توسط رئیس جمهور جو بایدن است. اما این لایحه با نبرد سختی در سنا روبرو است، سناتور جو مانچین، DW.Va.، منتقد رای مخالف مرخصی استحقاقی.

ورما با بررسی نظرات خاص قاضی بارت در مورد فرزندخواندگی گفت: «سقط جنین یک موضوع سیاسی مجزا نیست. “من فکر می کنم روشی که فرزندخواندگی به عنوان این جایگزین آسان برای سقط جنین ارائه شد، تجربیات واقعی مردم را کاملا نادیده می گیرد. این تصمیمی است که در متن زندگی مردم اتفاق می افتد.”

به گفته ورما، در بیشتر موارد، هنگامی که ارائه دهندگان با زنان باردار در مورد امکان سقط جنین صحبت می کنند، اطلاعاتی در مورد امکان فرزندخواندگی نیز در اختیار آنها قرار می دهند. او گفت که طبق تجربه خود، تصمیم یک فرد برای بارداری خود ساده نبوده و بدون در نظر گرفتن همه احتمالات اتخاذ نشده است.

او گفت: «فرایند تصمیم‌گیری برای هر فردی متفاوت است، اما این تصمیمی است که افراد با دقت و عمد با تمام اطلاعات و در چارچوب زندگی خود می‌گیرند.» این چیزی نیست که بتوانیم به مردم تحمیل کنیم.»

ورما ادامه داد: بیمارانی را می بینم که مدام از سر عشق و دلسوزی تصمیم به سقط جنین می گیرند.

بر اساس آخرین داده های موجود، بر اساس CDC، بیش از 620000 سقط جنین قانونی در ایالات متحده در سال 2019 انجام شده است. ارقام دولتی نشان می دهد که در پایان همان سال 2019، حدود 122000 کودک در انتظار پذیرش توسط سیستم مراقبت از خانواده ایالات متحده بودند.

بر اساس آخرین داده های موجود، طبق گفته شورای ملی فرزندخواندگی، یک سازمان ملی مدافع که فرزندخواندگی را ترویج می کند، در مجموع، بیش از 110000 فرزندخواندگی در سال 2014 در ایالات متحده انجام شد.

رایان هانلان، سرپرست اجرایی و رئیس شورای ملی فرزندخواندگی، گفت که این سازمان هیچ موضع دابی علیه سلامت زنان جکسون ندارد.

هانلان به طور خاص در مورد قوانین پناهگاه امن صحبت کرد، گفت که هدف باید ملاقات با زنان باردار و ارائه اطلاعات جامع به آنها قبل از اینکه در معرض آنچه که او به عنوان “بحران” رها کردن کودک تحت قانون توصیف کرد، باشد.

او گفت: “قوانین پناهندگی می تواند چیز شگفت انگیزی باشد، اما در این زمان ما در یک بحران هستیم.” “آنچه من برای هر زنی که حاملگی ناخواسته ای را پشت سر می گذارد این است که مدت ها قبل از آن اطلاعات و حمایت دریافت کند و برای آن دسته از زنانی که تصمیم می گیرند فرزند خود را به فرزندخواندگی بدهند، قبل، حین و بعد از زایمان حمایت دریافت کنند. “

دوین دوایر از ABC News در این گزارش مشارکت داشت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر