بایدن درباره تحریم ها صحبت می کند، پوتین درباره شکاف در اوکراین هشدار می دهد

[ad_1]

این دو رهبر روز پنجشنبه در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین صریح صحبت کردند، بحرانی که با تشدید اصرار کرملین بر تضمین امنیت مرزها و آزمایش موشک‌های مافوق صوت برای تاکید بر خواسته‌هایش عمیق‌تر شده است. .

یوری اوشاکوف، مشاور روابط خارجی پوتین که پس از گفتگوی تلفنی بایدن و پوتین به خبرنگاران در مسکو توضیح داد، گفت: تحریم‌های بیشتر ایالات متحده “یک اشتباه بزرگ است که عواقب جدی در پی خواهد داشت.” وی افزود که پوتین به بایدن گفته است که اگر تسلیحات تهاجمی در نزدیکی مرز آمریکا مستقر می شد، روسیه مانند ایالات متحده عمل می کرد.

مقامات کاخ سفید پس از این تماس، گزارش‌های بی‌صدا تری ارائه کردند، به این معنا که رهبران توافق کردند که زمینه‌هایی وجود دارد که دو کشور می‌توانند پیشرفت چشمگیری داشته باشند، اما همچنین اختلافاتی وجود دارد که ممکن است حل و فصل آنها ممکن نباشد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت، بایدن “از روسیه خواست تا تنش ها با اوکراین را کاهش دهد” و “روشن کرد که اگر روسیه بیشتر به اوکراین حمله کند، ایالات متحده و متحدان و شرکای آن قاطعانه پاسخ خواهند داد.”

پوتین خواستار گفتگو شد، دومین مورد در میان رهبران در ماه جاری، پیش از مذاکرات برنامه ریزی شده بین مقامات ارشد ایالات متحده و روسیه در 9 و 10 ژانویه در ژنو. مذاکرات ژنو با نشست شورای روسیه و ناتو در 12 ژانویه و مذاکرات در سازمان امنیت و همکاری اروپا در وین در 13 ژانویه دنبال می شود.

مقامات کاخ سفید گفتند که این گفتگو روز پنجشنبه 50 دقیقه به طول انجامید و پس از نیمه شب در مسکو به پایان رسید.

به گفته یک مقام ارشد دولت، بایدن به پوتین گفت که این دو نیرو اکنون با “دو مسیر” روبرو هستند: دیپلماسی یا بازدارندگی آمریکا از طریق تحریم. بایدن گفت مسیری که طی خواهد کرد، به گفته این مقام، که به شرط ناشناس ماندن به خبرنگاران توضیح داد، «به اقدامات روسیه در دوره آینده بستگی دارد».

روسیه به صراحت اعلام کرده است که خواهان تعهد کتبی است مبنی بر اینکه اوکراین هرگز اجازه نخواهد داشت به ناتو بپیوندد و تجهیزات نظامی این ائتلاف در اتحاد جماهیر شوروی سابق مستقر نخواهد شد، خواسته هایی که دولت بایدن آنها را رد کرد.

بایدن به پوتین گفت که مسیر دیپلماتیک همچنان باز است حتی زمانی که روس‌ها حدود 100000 سرباز را به اوکراین منتقل کردند و مقامات کرملین صدای خود را بلند کردند و خواستار تضمین‌های جدید از سوی ایالات متحده و ناتو شدند.

مقامات کاخ سفید گفتند بایدن به صراحت گفته است که اگر پوتین تصمیم به اقدام نظامی در اوکراین بگیرد، ایالات متحده آماده است تا از طریق تحریم ها درد اقتصادی قابل توجهی را وارد کند.

پوتین به شدت واکنش نشان داد.

او خاطرنشان کرد که این یک اشتباه است که اجداد ما آن را یک اشتباه جدی می دانند. اوشاکوف گفت: در 30 سال گذشته اشتباهات زیادی مرتکب شده است و بهتر است در این شرایط از چنین اشتباهاتی پرهیز کنیم.

خواسته های روسیه قرار است در جریان مذاکرات ژنو مورد بحث قرار گیرد، اما مشخص نیست، اگر چیزی، بایدن در ازای آرام کردن بحران به پوتین پیشنهاد دهد.

پیش نویس اسناد امنیتی مسکو از ناتو خواسته است تا عضویت اوکراین و دیگر کشورهای شوروی سابق را رد کند و استقرار نظامی در اروپای مرکزی و شرقی را لغو کند.

ایالات متحده و متحدانش با استناد به اصل ناتو مبنی بر اینکه عضویت برای هر کشور واجد شرایطی آزاد است، از ارائه ضمانت به روسیه برای اوکراین، همانطور که پوتین می‌خواهد، خودداری کرده‌اند. با این حال، آنها موافقت کردند که برای گفتگو با روسیه در مورد نگرانی های روسیه گفتگو کنند.

پیشنهاد امنیتی مسکو این سوال را مطرح کرده است که آیا پوتین با پیش بینی رد درخواست های غرب، بهانه ای برای تهاجم به او می دهد یا خیر.

استفان پایفر که سفیر ایالات متحده در اوکراین در دولت کلینتون بود، گفت که اگر مسکو در مورد مذاکرات جدی باشد، دولت بایدن می تواند به برخی از عناصر پیش نویس سند روسیه متعهد شود.

در همین حال، اعضای کلیدی ناتو به صراحت اعلام کرده اند که تمایلی برای گسترش این اتحاد در آینده نزدیک وجود ندارد. ایالات متحده و متحدانش همچنین می توانند از زبان پیش نویس سند روس ها که خواستار سازوکارهای مشورتی جدید مانند شورای ناتو-روسیه و خط تلفن ناتو-روسیه است، استقبال کنند.

پیفر ​​که اکنون یکی از اعضای ارشد این سازمان است، گفت: «ممنوعیت پیشنهادی برای هرگونه فعالیت نظامی ناتو در اوکراین، اروپای شرقی، قفقاز یا آسیای مرکزی بیش از حد است، اما برخی اقدامات برای محدود کردن تمرین‌ها و فعالیت‌های نظامی بر مبنای متقابل ممکن است امکان پذیر باشد. موسسه بروکینگز در تحلیلی از تراست واشنگتن می نویسد.

بایدن و پوتین که در ماه ژوئن در ژنو برای گفتگو درباره تنش‌ها بین ایالات متحده و روسیه ملاقات کردند، انتظار نمی‌رود در مذاکرات ژانویه شرکت کنند.

روسیه هفته گذشته موشک های مافوق صوت زیرکون را آزمایش کرد، اقدامی که مقامات روسی می گویند با هدف “قانع کننده تر” کردن فشار روسیه بر تضمین های امنیتی است. این آزمایش اولین باری بود که موشک‌های زیرکون به صورت رگبار شلیک شدند، که نشان‌دهنده تکمیل آزمایش‌ها قبل از ورود موشک جدید به نیروی دریایی روسیه در سال آینده و مسلح کردن رزمناوها، ناوچه‌ها و زیردریایی‌های آن بود.

در اوایل این ماه، اطلاعات ایالات متحده متوجه شد که برنامه ریزی روسیه برای حمله نظامی احتمالی در حال انجام است، که می تواند از اوایل سال 2022 آغاز شود، اما پوتین هنوز تصمیم نگرفته است که آیا به جلو برود یا خیر.

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت و دفاع اوکراین، روز پنج‌شنبه گفت که کشورش معتقد است هیچ تهدید فوری برای تهاجم بزرگ روسیه وجود ندارد.

دانیلوف گفت: «کارشناسان ما می گویند که فدراسیون روسیه به سادگی نمی تواند تهاجم بزرگی به خاک ما انجام دهد. یک دوره زمانی برای آماده سازی لازم است.»

به گفته چاک پریچارد، سخنگوی فرماندهی اروپا، ارتش ایالات متحده این هفته پروازهای نظارتی را در حریم هوایی اوکراین انجام داد، از جمله پرواز روز پنجشنبه با هواپیمای E-8C JSTARS نیروی هوایی. این هواپیما برای ارائه اطلاعات نیروی زمینی مجهز شده است.

روسیه هرگونه قصد برای تهاجم را رد کرده و اوکراین را متهم به توطئه برای بازپس گیری مجدد مناطق تحت کنترل شورشیان تحت حمایت مسکو با زور کرده است. اوکراین این درخواست را رد کرد.

در عین حال، پوتین هشدار داد که اگر غرب به مسیر «تهاجمی» خود «در آستانه خانه ما» ادامه دهد، مسکو باید «اقدامات نظامی-فنی کافی» را انجام دهد.

ماه گذشته، پوتین ابراز نگرانی کرد که ناتو به طور بالقوه می تواند از خاک اوکراین برای استقرار موشک هایی استفاده کند که می توانند تنها در پنج دقیقه به مسکو برسند، و گفت که زیرکون به روسیه ظرفیت مشابهی می دهد.

همانطور که بایدن برای گفتگو با پوتین آماده می شد، دولت همچنین تلاش کرد بر تعهد خود به اوکراین تاکید کند و نشان دهد که واشنگتن به اصل “بدون تو هیچ چیز برای تو نیست” در شکل دادن به سیاست هایی که بر متحدان اروپایی تأثیر می گذارد متعهد است. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت‌وگو کرد.

تهاجمات نظامی گذشته پوتین بزرگ است.

در سال 2014، نیروهای روسیه به شبه جزیره کریمه دریای سیاه حمله کردند و سرزمینی را از اوکراین اشغال کردند. الحاق کریمه به روسیه یکی از تاریک ترین لحظات برای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در صحنه بین المللی بود.

روابط ایالات متحده و روسیه پس از پایان دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش، پس از تهاجم روسیه به گرجستان در سال 2008، پس از اینکه میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهور گرجستان دستور ورود نیروها به منطقه جدا شده اوستیای جنوبی را صادر کرد، به شدت آسیب دیده است.

بایدن که یک هفته را در ایالت خود دلاور سپری می کند، از خانه اش در نزدیکی ویلمینگتون با پوتین صحبت می کند. کاخ سفید عکسی از رئیس جمهور در حال گفتگو با رهبر روسیه از روی میز خانواده منتشر کرد.

———

ولادیمیر ایساچنکوف از مسکو اعلام کرد. نویسندگان آسوشیتدپرس، داشا لیتوینوا در مسکو، رابرت برنز در واشنگتن و ژوراس کارماناو در کیف، اوکراین، در این گزارش مشارکت داشتند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum hovarda girişinstagram takipçi satın alMobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma