با افزایش نزولی بازارها در سال 2022، داو 1000 واحد کاهش می یابد

[ad_1]

نیویورک – میانگین صنعتی داوجونز روز دوشنبه بیش از 1000 واحد کاهش یافت، زیرا بازارهای مالی به دلیل پیش بینی اقدامات فدرال رزرو برای مقابله با تورم خم شده و از احتمال درگیری بین روسیه و اوکراین نگران بودند.

سهام افت سه هفته ای خود را در وال استریت تمدید کردند و شاخص S&P 500 را در مسیری به اصطلاح اصلاح کردند – کاهشی 10 درصدی یا بیشتر از بالاترین رکورد اخیر. قیمت نفت و بیت کوین کاهش یافت و بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری نیز کاهش یافت که نشانه ای از نگرانی سرمایه گذاران در مورد اقتصاد است.

سهام در سال جاری تا کنون به طور پیوسته کاهش یافته است زیرا فدرال رزرو آمادگی خود را برای شروع افزایش نرخ بهره کوتاه مدت معیار خود در سال 2022 برای تلاش برای مهار تورم که در بالاترین سطح خود در نزدیک به چهار دهه گذشته است، اعلام کرده است. نرخ بهره کوتاه مدت فدرال رزرو از زمان شیوع بیماری همه گیر در اقتصاد جهانی در سال 2020 نزدیک به صفر بوده است و این امر به استقراض و هزینه مصرف کنندگان و مشاغل دامن زده است.

فدرال رزرو با خرید تریلیون ها دلار اوراق قرضه دولتی و شرکتی بر نرخ های بهره بلندمدت فشار نزولی را حفظ کرده است، اما این خریدهای اضطراری قرار است در ماه مارس به پایان برسد. افزایش نرخ ها برای کمک به کاهش رشد اقتصادی و نرخ تورم در نظر گرفته شده است.

در اوایل بعدازظهر داو ثابت شد و 721 واحد یا 21 درصد کاهش یافت و به 33544 رسید. S&P 500 با 2.6 درصد کاهش به 4.285 رسید و اکنون حدود 10.7 درصد نسبت به بالاترین قیمت بسته شده در ژانویه کاهش یافته است. 3. بسته شدن 4,316.90 یا پایین تر، آن را اصلاح می کند. نزدک 2.8 درصد سقوط کرد.

سیلویا جابلونسکی، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Defiance ETFs، گفت: “یک وحشت کوتاه مدت وجود دارد و بخشی از آن سطح بالای عدم اطمینان در مورد آنچه که فدرال رزرو قرار است انجام دهد است.”

جابلونسکی گفت که سرمایه گذاران برای خرید سهام در طول کاهش اخیر عجله نکرده اند. “خرید افت” نشانه خوش بینی بازار در بیشتر دوره های پس از بحران مالی 2008-2009 بوده است.

سهام‌های فناوری دوباره منجر به کاهش گسترده‌تر بازار شدند زیرا سرمایه‌گذاران پول را از سهام گران‌تر به انتظار افزایش نرخ‌های بهره دور می‌کنند. نرخ‌های بالاتر باعث می‌شود سهام شرکت‌های فناوری پیشرفته و سایر سهام رشد گران قیمت نسبتاً کمتر جذاب باشند.

اپل 3.1 درصد و مایکروسافت 3.3 درصد سقوط کردند. انویدیا، یک پرنده در سال 2021، 7.4 درصد سقوط کرد و اکنون در ژانویه بیش از 26 درصد کاهش یافته است. بخش فناوری تا کنون بزرگترین بخش S&P 500 است و اکنون تا کنون بیش از 14 درصد در سال جاری کاهش یافته است.

فروش به ارزهای دیجیتال نیز کشیده شده است. بیت کوین یک شبه تا 33000 دلار سقوط کرد اما در اوایل بعدازظهر به بالای 36000 دلار بازگشت. با این حال، ارز دیجیتال بسیار کمتر از بیش از 68000 دلاری است که در ماه نوامبر به آن دست یافت.

بازار منتظر شنیدن نظرات سیاستگذاران فدرال رزرو پس از پایان آخرین جلسه آنها در روز چهارشنبه است. برخی از اقتصاددانان ابراز نگرانی کرده اند که فدرال رزرو برای مبارزه با تورم بالا خیلی دیر حرکت می کند.

سایر اقتصاددانان می گویند نگران هستند که فدرال رزرو ممکن است بیش از حد تهاجمی عمل کند. آنها استدلال می کنند که افزایش های متعدد نرخ ها باعث ایجاد رکود می شود و در هر صورت تورم را کاهش نمی دهد. در این دیدگاه، قیمت‌های بالا عمدتاً منعکس‌کننده زنجیره‌های تأمین مخروطی است که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در درمان آن ناتوان است.

هنگامی که فدرال رزرو نرخ کوتاه مدت خود را افزایش می دهد، تمایل دارد وام گرفتن را برای مصرف کنندگان و مشاغل گران تر کند و با هدف کاهش تورم، اقتصاد را کند کند. این می تواند سود شرکت را کاهش دهد، که تمایل دارد قیمت سهام را در بلندمدت دیکته کند.

نرخ بهره کوتاه‌مدت بانک مرکزی آمریکا در حال حاضر در محدوده 0 تا 0.25 درصد است. بر اساس ابزار دیده بان فدرال رزرو گروه CME، اکنون سرمایه گذاران تقریباً 65 درصد احتمال می دهند که فدرال رزرو تا پایان سال نرخ بهره را چهار بار افزایش دهد، در حالی که یک ماه پیش احتمال آن 35 درصد بود.

وال استریت اولین افزایش نرخ بهره را در ماه مارس پیش بینی می کند. گلدمن ساکس در یادداشتی به مشتریان در آخر هفته، چهار افزایش نرخ بهره را در سال جاری پیش‌بینی کرد، اما گفت اگر مشکلات زنجیره تامین و رشد دستمزدها تورم را در سطوح بالا نگه دارد، فدرال رزرو مجبور خواهد شد تا پنج برابر یا بیشتر نرخ‌ها را افزایش دهد.

سرمایه گذاران نیز تحولات اوکراین را زیر نظر دارند. تنش ها بین روسیه و غرب روز دوشنبه به دلیل نگرانی از برنامه ریزی مسکو برای حمله به اوکراین افزایش یافت و ناتو درباره استقرار نیروهای بالقوه و کشتی ها اشاره کرد.

شاخص STOXX 600 اروپا 3.6 درصد کاهش یافت، زیرا نگرانی ها در مورد انقباض فدرال رزرو و نگرانی از وضعیت اطراف اوکراین است. روبل روسیه نیز پس از آن که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که در صورت تهاجم روسیه، ایالات متحده می تواند بانک های روسیه را از دسترسی به دلار مسدود کند یا تحریم های دیگری را اعمال کند، کاهش یافت.

در بازارهای ایالات متحده، سهام مراقبت های بهداشتی نیز در روز دوشنبه به همراه طیف گسترده ای از خرده فروشان کاهش یافت. تارگت 2.1 درصد و فایزر 4.1 درصد کاهش یافت.

بازده اوراق قرضه کمتر شد. بازدهی خزانه داری 10 ساله از 1.74 درصد اواخر روز جمعه به 1.72 درصد کاهش یافت. کاهش بازدهی بانک‌ها را تحت تأثیر قرار داده است، بانک‌هایی که برای دریافت سود پرسود بیشتر وام‌ها به بازدهی بالاتر متکی هستند. بانک آمریکا 3.5 درصد سقوط کرد.

تورم بر مشاغل و مصرف کنندگان فشار وارد می کند زیرا تقاضا برای کالاها همچنان از عرضه پیشی می گیرد. به شرکت‌ها هشدار داده شده است که مشکلات زنجیره تامین و افزایش هزینه‌های مواد خام می‌تواند وضعیت مالی آنها را کاهش دهد. خرده فروشان، تولیدکنندگان مواد غذایی و سایرین قیمت کالاها را افزایش داده اند تا این تاثیر را جبران کنند.

افزایش هزینه ها این نگرانی را ایجاد می کند که مصرف کنندگان به دلیل فشار مداوم بر کیف پول آنها شروع به کاهش هزینه ها کنند.

سرمایه‌گذاران آخرین دور درآمد شرکت‌ها را تا حدی زیر نظر دارند تا ببینند شرکت‌ها چگونه با قیمت‌های بالاتر کنار می‌آیند و در شرایطی که تورم همچنان بر عملیات فشار وارد می‌کند، چه برنامه‌ای برای انجام آن دارند.

روز سه شنبه، American Express، Johnson & Johnson و Microsoft نتایج را گزارش کردند. بوئینگ و تسلا نتایج خود را در روز چهارشنبه گزارش می دهند. مک‌دونالدز، ساوت‌وست ایرلاینز و اپل نتایج روز پنجشنبه را گزارش کردند.

وال استریت همچنین چندین گزارش اقتصادی کلیدی دارد که باید منتظر ماندن در این هفته بود. سرمایه گذاران با انتشار شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس برای ژانویه در روز سه شنبه، اطلاعات بیشتری در مورد احساس مصرف کنندگان دریافت خواهند کرد. وزارت بازرگانی گزارش خود را در مورد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم در روز پنجشنبه و گزارش خود را در مورد درآمد و هزینه های شخصی برای دسامبر در روز جمعه منتشر می کند.

———

خبرنگاران آسوشیتدپرس کریستوفر روگابر در واشنگتن، استن چو در نیویورک و دیوید مک هیو در فرانکفورت مشارکت داشتند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy verified stripe accountAlem sohbetVan Escortaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis