تیرآهن و کاربرد آن در ساختمان شهر معمار

تیرچه جزء تیرهای سبک محسوب می‌گردد و بار وارده به سقف ساختمان را به تیر دارای منتقل می‌کند. همین تیرها را غالبا بر پایه استانداردهای IPE، INP و لانه زنبوری ایجاد می‌کنند. در صورتی که قرار هست سقف ساختمان از دسته مرکب و طاق ضربی ساخته شود؛ بایستی این تیر آهن 14 تیرچه‌های فرعی را حساس فاصله 1 تا 1.5 متر از تیر اهمیت فعالیت گذاشت. تفاوت های ساختاری تیرآهن هاش و تیرآهن ساده سبب شده کاربردهای آن ها گوناگون باشد و ، هرچند که هردوی آن ها در سراسر جهان در بخش های گوناگون ساختمان سازی پرکاربرد هستند.

  • تیرآهن INPتیرآهن I صورت که ضخامت بال آن‌ها اساسی مسافت گرفتن از جان تیرآهن کاهش می‌یابد که همین استاندارد کارخانجات روسیه و چین می‌باشد.
  • بر همین اساس، در بازار آهن آلات، تولیدات همین شرکت را حیاتی تیتر تیرآهن ذوبی خطاب می کنند.
  • در این مواقع سفارش می گردد که محل‌های که مبتلا تنش شده‌اند دارای بتن پر شود که همین کار هم از لحاظ اقتصادی به صرفه می‌باشد و نیز مقاومت و دشواری تیر را افزایش می‌دهد.
  • فلسفه اساسی ایجاد تیر آهن های آشیانه زنبوری ارتقاء ارتفاع تیر آهن ها فارغ از به عمل بردن هیچ نوع مصالح اضافی میباشد به گونه ای که نیروی خمشی بازه زمانی و یا ممان اینرسی دورانی بیش خیس شود.

مثلا در IPE شما از هر طرف که به باله‌ها نگاه کنید، ضخامت یکسانی دارند. اگرچه که استانداردهای این تیراهن مطابق حیاتی اروپا است، اما از آن در کشور ایران بیشتر استعمال می‌کنند. در تیرآهن‌های INP ولی بر بر خلاف IPE ضخامت بال‌ها در تمامی قسمت‌ها یکسان نیست بلکه هرچه به جان نزدیک شویم، ضخامت اکثر و هرچه از آن به دور شویم، ضخامت بال‌ها کم‌تر می‌شود. این جور پروفیل‌ها، بر اساس استانداردهای کشور چین ساخته میگردند البته در ایران کاربرد زیادی دارند. اما تیراهن‌های H نیز به سه دسته متعدد تقسیم می گردند که همین تقسیم بر شالوده صورت ظاهری آن‌ها انجام می‌شود.
ارتفاع را حیاتی سخن h نشان می دهند که به ترتیب 80 ، 100 ، 120 تا 600 میلی متر طول دارااست و عرض را اصلی نشانه b نشان می دهند که در عرض های متمایز نظیر 42 ، 50 ، 58 تا 215 میلی متر ساخت می شود. در صورتی که بر بر روی یک تیرآهن INP16 حک شده بود به همین معناست که همین فرآورده از جور تیرآهن معمولی هست و طول آن 16 سانتی متر یا 160 میلی متر می باشد. عامل نامگذاری تیرآهن های لانه زنبوری آن است که شکل این تیرها بعد از عملیات بریدن و دوباره جوش دادن تا زمانی که پروفیل به طور کامل تشکیل شود به رخ آشیانه زنبور یا به عبارتی شش ضلعی است. این جور تیرآهن ها در بدنه خود حفره های تو خالی دارا هستند که آن ها را به لانه زنبور مشابه می سازد.
این عمل گیرایی حلقه‌های خالی را تغییر می دهد و باعث می‌شود سختی و مقاومت تیرآهن ارتقا یابد و از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه‌تر است. وجود تیرآهن‌ها در بالای ستون‌ها، موجب حمایت از ستون‌ها و در نتیجه استقامت پل می‌شود. از سوی دیگر بایستی بدانید که تیرآهن‌ها می‌توانند تعداد متعددی از زاویه‌ها و صفحات که در کنار همدیگر قرار گرفته اند را محافظت کنند.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

عمل بریدن تیرهای سبك توسط ماشین های برش اكسیژن شابلن دار، نسبتآ بی آلایش است. از نظر تاسیسات ساختمان هم , این جور تیرها گزینه استقبال قرار می گیرند. زیرا که می توان از فضاهای خالی در جان تیر به جهت عبور لوله های تاسیسات یا کابل های برق استفاده نمود.
دسته‌بندی نشده
وجود همین سوراخ‌ها استحکام آن را در برابر فشار‌های جانبی کمتر می ‌دهد. هدف از ساخت همین دسته تیرآهن، این هست که تیر بتواند دارای کمترین تغییر تحول شکل، کمان خمشی بیشتری را تحمل کند. اسم دیگر همین تیرآهن، عریض یا بال پهن است و در بازار آن را به عنوان تیرآهن هاش می‌ شناسند؛ به این علت که مرحله بازه زمانی آن نظیر H انگلیسی است. عوامل متعددی از گزاره شکل و ساختار تیرآهن، استانداردی که تیرآهن بر شالوده آن ساخته شده است، سوله سازنده تیرآهن و کیفیت مواد اولیه بر میزان مقاومت تیرآهن تاثیرگذار می باشند. تیرآهن ها حساس تغییر تحول هر کدام از مواردی که ذکر شد مقاومت های مختلفی در برابر بارهای وارد شده از خویش نشان می دهند. این گونه تیرآهن ضخامت کمتری دارااست و در شرکت ذوب آهن تولید می‌شود.
سرد سختی و استمرار بالاتری نسبت به نورد گرم دارااست و نورد تیرآهن گرم انعطاف پذیری بالاتری دارد. در آرجام کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در همین در میان وجود ندارد، پس توجه نمایید که در خرید کردن و فروشِ شما آرجام هیچ دخالتی ندارد و اعضا باید خودشان جنبه‌های گوناگون امنیتی را در لحاظ بگیرند. حال نصیب بالا را به میزان یک دندانه جابجا مینمایند و دندانه‌های دو نصیب بالا و پایین را به اعتنا مقابل هم قرار ارائه می کنند و از دو طرف دارای جوش مالامال می‌کنند‌. به طور کلی روند ساخت تیرآهن شامل فرایند متفاوت نورد Rolling می‌باشد که در آن فلز به تراز نرم شوندگی رسیده و از بین غلتک‌های گوناگونی عبور داده می گردد و زیر فشار شکل خروجی غلتک‌ها را به خویش می‌گیرد.

جوانب مثبت و منفی به کار گیری از تیرآهن در ساختمان

در واقع همین کانال های آشیانه زنبوری در عین هم اکنون که مزیت محسوب می شوند؛ در صورتی که در جای مطلوب و بنیادی مورد استفاده قرار نگیرد، موجب زیان خواهند شد. به این ترتیب برای خرید و فروش آهن آلات هم بایستی نهایت توجه و توجه را داشت تا خرید خطا انجام نشود و هزینه های اضافی تحویل نگردد. آیتم مناسبی برای اکثری از تولید و سازها به شمار می رود در حالی که عده ای معتقدند که استحکام و تداوم همین تیرها ممکن میباشد استاندارد ضروری را نداشته باشند. در این نوشته می خوانید که چرا نباید از تیرآهن آشیانه زنبوری استفاده کرد. مثل بسیاری از مقاطع فولادی دیگر مانند میلگرد، ورق، لوله و … تیرآهن نیز در تعدادی گونه ساخته می شود.

تیر آهن بال پهن

در ایجاد تیرآهن لانه زنبوری باید برای ارتقا طول سازه، استانداردهایی رعایت شوند. تیرآهن های آشیانه زنبوری به علت روش اجرای مختص سقف های تیرچه و بلوک که کاربرد فراوانی در ایران دارند، در بتن مدفون می گردند. چنانچه هدف‌تان کمتر وزن ساختمان است؛ می‌توانید از همین نوع تیرآهن که وزن کمتری داراست استعمال کنید. به جهت تولید تیرآهن آشیانه زنبوری، تیرها را به رخ طولی برش دارد و سپس به نیز جوش می‌دهند.
از تیرآهن‌های اهمیت کیفیت موجود در بازار می‌توان از تیرآهن هاش اروپایی اسم برد. از حساس ترین پروفیل های ساختمانی می اقتدار به تیرآهن اشاره کرد؛ همین مقاطع فولادی با ارزش در پروژه های صنعتی و ساختمان سازی کاربردی ویژه دارند. وظیفه اساسی همین مقاطع فولادی تحمل تنش هایی میباشد که از بقیه اجزا برآن ها وارد می شوند. این پروفیل های مالامال کاربرد در گونه های متعدد بوسیله سوله های متعدد تولید می شود، در همین نوشته از وب وب سایت خدمات مهندسی کارایی داریم تا شما را اهمیت همین مقاطع فولادی بخش اعظم آشنا کنیم. جالب می باشد بدانید طرز کلیدی ساخت همگی تیراهن‌ها مانند نیز می باشد و تمامی به طرز نورد گرم ایجاد می‌شوند.

تیر آهن آشیانه زنبوری

اگرچه وجود حفره‌ها در تیرآهن‌های آشیانه زنبوری منجر تفاوت آن‌ها حیاتی سایر تیرآهن‌ها می‌شود ولی ایراداتی را نیز تولید می‌کند. برای رفع و برطرف نمودن این‌ مشکلات و همچنین بالا بردن استحکام و ثبات بنا روش‌های تقویتی مختلفی وجود دارا‌هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در این شیوه با به کار گیری از یک قطعه سنگین مشابه به گیوتین، که به یکباره فرود می‌آید، شش‌ضلعی‌های رسم شده برش می‌خورند و تیرآهن آشیانه زنبوری ساخت می‌شود. تیرآهن بال پهن IPB یا H صورت یا هاش برای او‌لین توشه در شرکت بثهلم ساخت شوید و از مهمترین دستاوردهای این واحد تولیدی به شمار می رفت. در حالی که همین کارخانه تولیدی تیرآهن به دنبال ساخت ابتکار و دگرگون سازی در صنعت فولاد در اوایل قرن بیستم بود کلیدی ابتکار و ساخت هاش بال پهن توانست به همین هدف خود دست یابد.
تیرآهن به جهت به کارگیری در سازه‌ها و سوله‌ها باید به وسیله یک کارشناس باز‌نگری و چک گردد. در غیر این رخ می بایست بازیافت شده و مجدداً به همان چرخه تبدیل به فلز ذوب شده بازگشته و دوباره حیاتی اضافه‌کردن درصدی از دیگر ترکیبات تبدیل به یک فلز نو شود. راهکارهای ظاهری به جهت تحلیل میزان مرغوب بودن تیرآهن استوک یا این که دست‌دوم وجود دارد که به‌اختصار به آن ها اشاره خوا هیم کرد. نخست این که جوش خوردگی مشهودی نباید بر روی فلز دست‌دوم وجود داشته باشد. مقدار تغییرات و تابیدگی ها نیز بایستی توسط مهندسین آیتم بررسی قرار گیرد و در غایت مقدار زنگ‌زدگی و عمق آن نیز آنالیز خواهد شد. اهمیت رعایت و بررسی تمامی ملاحظاتی که ذکر شد شما باید تضمینی برای خرید همین فلز اخذ کنید.

نمودار قیمت تیرآهن از شهریور 99

تیرآهن یا این که beams یکی از از مهمترین مصالحی هست که در فرایند ایجاد و ساز انواع سازه از جمله ساختمانها ، برجها ، پلها و … البته بایستی دقت داشت که بی تردید برای بنا های مختلف از اشکال مختلفی از تیرآهن مثل تیرآهن معمولی (تیر)، تیرآهن لانه زنبوری، تیرآهن هاش(هاش سبک ، هاش سنگین) به کارگیری میشود. در قدم سوم هم اساسی سبک بودن تیر آهن و قلیل شدن وزن آن از حیث اقتصادی نیز به صرفه تر خواهد بود . در گام چهارم از فضا ها یا این که حفره های ساخت شده در جان تیر می‌توان به جهت عبور دادن لوله های تاسیساتی و برق استفاده کرد . در ساختن تیرهای لانه زنبوری که منجر ارتقاء طول تیر می‌شود، باید به طور تام استاندارد رعایت گردد زیرا در غیر همین رخ خریدار اصلی خطر خراب شدن تیر پایین توشه وارد شده مواجه می شود. می‌توانید اهمیت فشار دادن و ایجاد خراش با حاشیه سوییچ روی تراز تیرآهن، از میزان زنگ‌زدگی و چسبندگی آن ها به تراز باخبر شوید. ● از پوشش‌های ضد خوردگی (مانند آبکاری) بر روی فولاد یا تیرآهن استفاده کنید. ممکن است قیمت تیرآهن آبکاری شده بخش اعظم باشد؛ ولی درنهایت می‌تواند ارزش‌افزوده بالاتری برای شما داشته باشد. دارای زیر آمدن وزن مصالح و سبک خیس بودن تیر لانه زنبوری ، از لحاظ اقتصادی به صرفه خواهد بود. همان‌طور که توضیح دادیم، طراحی و ایجاد تیرآهن بر پایه علم ها مهندسی و مهم محاسبات زیاد دقیق انجام می‌شود. چرا که تنها در چنین شرایطی، می‌توانیم انتظار یک سازه مضاعف مقاوم و در نتیجه، بنای استوار در برابر هر گونه ارتعاشات و یا فشار را داشته باشیم. همین کار با به کار گیری از دستگاه جدا كن سنگین كه به گیوتین منحصر مجهز است انجام می گیرد. در اوایل قرن بیستم از پوشش بتن صرفا برای ارتقاء مقاومت فولاد در برابر آتش‌سوزی استعمال می شد. به این رخ که پوششی از بتن در اطراف فولاد قرار داده می شد تا از آن در برابر حرارت محافظت کند. در آن روزگار سایر تاثیرات بتن و فولاد بر یکدیگر چندان مورد توجه نبود. در چنین حالتی اگر ستون های قوطی ساخته شده از ورق به کار گیری شود, بایستی به نصب ورق های پیوستگی در درون ستون قوطی و در تراز ورق های ذیل و روی تیر اعتنا خاصی شود. غالباً اجرای این ورق ها فراموش شده یا این که در تراز صحیح خویش شکل نمی گیرد.
مهمترین و به نوعی پرکاربردترین پروفیل ساختمانی ساخت شده از آهن را می‎توان تیرآهن دانست که سطح مقطعی به رخ حروف انگلیسی I و H دارد. اهمیت ترین جزء ساخت ساختمان‎های اسکلت فلزی، تیرآهن می‎باشد و به طور کلی می‌توان ساختمان‎سازی اسکلت فلزی را سوای وجود تیرآهن غیرممکن دانست. وظیفه‌ای که برای تیرآهن‎ها در ساختمان‎سازی به عنوان یک جزء سازه‎ای تعریف و تمجید شده است، تحمل و انتقال بارهایی هست که بر ساختمان وارد می شود. پس از ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان بزرگترین ایجاد کننده فولاد خام میهن هست و محصولات خود را به صورت شمش در اختیار واحدهای ذیل دست قرار میدهد. همینطور یکی از از بنگاه های پیشرو اقتصادی میباشد که در عرصه های ملی و ناحیه ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد. چنانچه بخواهیم یک پروژه ساختمانی را خیلی پرسرعت به اتمام برسانیم و این پروژه کارآمد و مقرون‌به‌صرفه باشد باید به دنبال به کارگیری از تیرآهن باشیم.

تفاوت تیرآهن معمولی و هاش

فایکو در کنار ذوب آهن فقط تولیدکنندگان تیرآهن بال پهن در ایران هستند. تیرآهن به تیتر یک بنا فلزی پراستفاده در راستا ساختمان سازی در انواع متعدد بسته به وظایف و نقشی که داراست به کارگیری می گردد و انواع آن شامل تیرآهن IPE ‌،INP ،IPB و آشیانه زنبوری است. استدلال تغییر بها در ارتفاع روز، وابستگی ارزش آهن‌آلات به قیمت جهانی فولاد، نرخ ارز و دلار و … میزان عرضه و استدعا از دیگر فاکتورهایی است که در قیمت تیرآهن و دیگر آهن‌آلات تأثیر دارد. به طور معمول گرید فولادی که به جهت ایجاد تیرآهن های هاش به کار گیری می گردد ST52، ST44 و ST37 میباشد و برای ساخت آن از استاندارد DIN17100 به کار گیری می کنند.
تیر آهن نیز از جمله مقاطع پرکاربرد در پروژه های عمرانی و ساختمانی می باشد که کاربرد گسترده ای داشته و به نظر استاندارد و صورت ظاهری به صورت متنوع در صنعت ایجاد می شود و در دسترس خرید کننده قرار می گیرد. استفاده از تیر آهن های آشیانه زنبوری می تواند مزیت های متعددی را برای کاربران آن به همراه داشته باشد. وقتی که یک تیر آهن بی آلایش را به تیر آهن آشیانه زنبوری تبدیل کنیم، مقاومت خمشی تیر در کنار ممان اینرسی و مدول برهه زمانی آن ارتقا پیدا می کنند. این تیرآهن ها را می اقتدار در گونه های متمایز در بازار تماشا کرد که شامل تیر آهن لانه زنبوری و تیر آهن هاش می باشد. همین فرآورده اکثر وارد میشود ولی کارخانه‌هایی مثل ذوب آهن اصفهان ، فولاد غرب آسیا و فولاد البرز کشور ایران نیز آن را تولید می‌کنند.
تیرآهنبرای گرفتن بهترین نتیجه ومقرون به صرفه بودن و همچنین استحاکم و قدرتمندی بنا ای که در آن از تیر آهن استفاده شده می باشد مشاوره و نظارت گروه مهندسین معماری دوچندان اثرگذار و مفید می باشد . در همین طرز کارگر ماهر دارای شعله توانمند حاصل از ادغام استیلن و اکسیژن به یار لوله برنول، اقدام به برش تیر آهن می کند. در قفسه نورد اولیه مرحله بازه شمشه ناچیز می‌گردد و همین کاهش مدت زمان باعث ارتقا ارتفاع آن می‌شود. به نقل از سایت شروع به عمل پروژه ساخت همین واحد ایجاد کننده در اوایل سال ۱۳۸۳بود که یک سال آنگاه از آن به این معنی که در سال ۱۳۸۴ سبب به اولین تولید آزمایشی آن شد. کارگاه فولاد ناب تبریز در ۳۵ کیلومتری غرب تبریز در زمینی به وسعت ۱۷۰ هزار متر مربع سازه گذارده شده و اصلی ۴۶۵۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده می‌باشد. استعمال از نیروی متخصص و ساکن در کنار یکدیگر یک عدد از نقاط قوت اصلی این شرکت در ایران می‌باشد.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesNovagrabuy verified stripe accountAlem sohbetVan Escortaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerbahis sitelerivebahisBağlama büyüsü