جعبه های 13 omicron در تیم فوتبال پرتغال


مؤسسه بهداشت ملی ریکاردو خورخه روز دوشنبه گفت که یکی از کسانی که آزمایش آنها مثبت شد، یک بازیکن فوتبال بلننسس مستقر در لیسبون بود که اخیراً به آفریقای جنوبی سفر کرده بود، جایی که برای اولین بار نوع آن شناسایی شد. omicron.

با این حال، بقیه به آفریقای جنوبی سفر نکرده اند، که نشان می دهد این ممکن است یکی از اولین موارد انتقال محلی ویروس در خارج از آفریقای جنوبی باشد.

به گفته این موسسه، افرادی که با موارد مثبت در تماس بوده اند، بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون یا قرار گرفتن در معرض عفونت احتمالی، دستور ایزوله داده شده اند و به طور منظم برای COVID-19 آزمایش خواهند شد.

پرتغال همچنین با غربالگری 218 مسافر در پروازی از پایتخت موزامبیک به لیسبون در روز شنبه دو مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا پیدا کرد. مقامات گفتند که یک مورد گزینه دلتا است و دیگری قابل شناسایی نیست.

این یک خبر به روز شده است. تاریخچه قبلی AP در زیر آمده است.

توکیو (AP) – با تایید موارد ابتلا به نسخه جدید ویروس کرونا در سراسر جهان، ژاپن روز دوشنبه اعلام کرد که ورود همه بازدیدکنندگان خارجی را به حالت تعلیق در می‌آورد و به تعداد فزاینده‌ای از کشورها می‌پیوندد که مرزهای خود را سفت‌تر می‌کنند زیرا ترس از طریق آن گسترش می‌یابد. گسترش دیگری از رنج همه گیری

ژاپن که هنوز هیچ موردی از نسخه اخیراً شناسایی شده Omicron پیدا نکرده است، کنترل های مرزی را مجدداً اعمال کرد که در اوایل ماه جاری برای بازدیدکنندگان تجاری کوتاه مدت، دانشجویان خارجی و کارگران کاهش یافت.

با این حال، علی‌رغم نگرانی‌های جهانی، دانشمندان هشدار داده‌اند که هنوز مشخص نیست که آیا omicron خطرناک‌تر از نسخه‌های دیگر ویروس است که بیش از 5 میلیون نفر را کشته است. برخی از کشورها به برنامه های قبلی خود برای کاهش محدودیت ها با نشانه هایی از بازگشایی در مالزی، سنگاپور و نیوزلند ادامه می دهند.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن درباره این اقدام که از روز سه شنبه آغاز می شود، گفت: “ما این اقدام را به عنوان یک اقدام احتیاطی اضطراری برای جلوگیری از بدترین سناریو در ژاپن انجام می دهیم.” ژاپن مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی از همه کشورها بسته نگه داشته است.

کیشیدا از مردم خواست تا زمانی که جزئیات بیشتری در مورد نسخه جدید omicron مشخص شود به پوشیدن ماسک و سایر اقدامات اولیه ضد ویروسی ادامه دهند.

کیشیدا، که سلفش تا حدی به دلیل ناامیدی از ویروس کار خود را از دست داد، در انتخاب یک رویکرد تهاجمی تنها نبود تا زمانی که جزئیات در مورد کارهایی که omicron می تواند انجام دهد ظاهر شد.

اسرائیل تصمیم گرفته است که ورود اتباع خارجی را ممنوع کند و مراکش گفته است که از روز دوشنبه همه پروازهای ورودی را به مدت دو هفته به حالت تعلیق در می‌آورد که یکی از شدیدترین محدودیت‌های سفری است که کشورهای سراسر جهان در تلاش برای کاهش سرعت شیوع این ویروس اعمال می‌کنند. . دانشمندان در چندین مکان – از هنگ کنگ گرفته تا اروپا تا آمریکای شمالی – حضور او را تایید کرده اند.

هومزا یوسف، وزیر بهداشت اسکاتلند، گفت: «سوالات در مورد شدت، تحمل و پاسخ به درمان ها یا واکسن ها باقی می ماند و دانشمندان با سرعت در حال کار برای ارائه اطلاعات بیشتر هستند.

سایر مواردی که در آخر هفته موارد جدید را گزارش کردند، هلند بودند که 13 مورد تایید شده دارد، در حالی که کانادا دو مورد را افتتاح کرد.

با این حال، در مالزی، مقامات اقدام به بازگشایی بخشی از پل اتصال آن به کشور جزیره سنگاپور کرده اند. و نیوزیلند اعلام کرده است که پس از ماه‌ها تعلیق به برنامه‌های بازگشایی داخلی خود ادامه می‌دهد و در عین حال سفر از کشورهای آفریقایی را محدود می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه این گزینه در بسیاری از کشورها باز است و بستن مرزها اغلب تأثیر محدودی دارد، خواستار باز ماندن مرزها شد.

این نوع چند روز پیش توسط محققان در آفریقای جنوبی شناسایی شد و هنوز چیزهای زیادی مشخص نیست، از جمله اینکه آیا مسری تر است، احتمال اینکه باعث بیماری جدی شود یا بیشتر قادر به فرار از حفاظت واکسن است.

مقامات بهداشتی در قلمرو شمالی استرالیا گفتند که این ایالت روز دوشنبه اولین مورد ابتلا به اومیکرون را تأیید کرده است، یک آفریقای جنوبی که پنجشنبه گذشته به داروین پرواز کرد. گرگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا گفت که نخست وزیر در حال تشکیل کمیته امنیت ملی برای بررسی اقداماتی است که می تواند در مورد omicron انجام شود.

در نیو ساوت ولز، نخست وزیر دومینیک پروتت روز دوشنبه گفت که ممکن است سومین مورد Omicron در ایالت او وجود داشته باشد. مقامات بهداشتی آنجا روز یکشنبه گفتند که آزمایش دو مسافری که از آفریقای جنوبی بازگشته بودند مثبت شده است. آنها بدون علامت بودند و کاملاً واکسینه شدند. مسافرانی که از 9 کشور آفریقایی وارد می شوند اکنون باید در هنگام ورود در یک هتل قرنطینه شوند.

نیوزیلند در پاسخ به تهدید Omicron سفر از 9 کشور آفریقای جنوبی را محدود کرده است، اما جاسیندا آردرن، نخست وزیر این کشور گفت که انتظار محدودیت های بیشتری را ندارد.

آردرن روز دوشنبه گفت: و Omicron برنامه‌های نیوزیلند برای کاهش محدودیت‌ها در اوکلند و انتقال کشور به مرحله جدید و بازتر واکنش همه‌گیر خود را تغییر نداده است. کافه‌ها، رستوران‌ها و باشگاه‌های ورزشی در اوکلند ممکن است اواخر پنجشنبه بازگشایی شوند و به بلوک ویروس کرونا که از اوت آغاز شده بود، پایان دهد.

آردرن با اشاره به مرگ و میر پایین، اقتصاد رو به رشد و نرخ بالای واکسیناسیون گفت: «ما در دو سال گذشته کووید در وضعیت بهتری نسبت به سایر نقاط جهان بوده‌ایم.

مالزیایی‌های شاغل در سنگاپور پس از بازگشت به وطن خود پس از باز شدن جزئی مرز زمینی که نزدیک به دو سال به دلیل همه‌گیری بسته بود، جلسات شادی با بستگان خود برگزار کردند.

اتوبوس‌ها مسافران کاملاً واکسینه‌شده را از پل کازوی که جزیره سنگاپور را به شبه جزیره مالزی متصل می‌کند، می‌بردند. اقدامات سختگیرانه شامل آزمایش COVID-19 قبل از حرکت و هنگام ورود است.

وزیر بهداشت مالزی در توییتی اعلام کرد که در جریان غربالگری یک مورد کووید-19 پیدا شد، اما جزئیاتی ارائه نکرد. این جاده یکی از شلوغ ترین مرزهای زمینی در جهان قبل از شیوع بیماری همه گیر بود. سفرهای هوایی نیز با محدودیت‌های کمتری بازگشایی شده است و به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند می‌توانند بدون قرنطینه بین دو کشور سفر کنند.

تایوان که در حال حاضر کنترل های مرزی سختگیرانه ای دارد، گفته است که برنامه ای برای تشدید بیشتر سیاست های مرزی خود در مورد کووید-19 برای محافظت از خود در برابر نوع Omicron ندارد.

تایوان در بدو ورود به قرنطینه دو هفته ای نیاز دارد. همچنین صدور ویزا را محدود کرده است و در حال حاضر به خارجی ها اجازه نمی دهد، مگر کسانی که اجازه اقامت دارند و کسانی که شرایط خاصی دارند.

وزیر بهداشت چن شی چونگ گفت که مقامات در حال رزرو اتاق در مراکز دولتی برای مسافران کشورهایی هستند که موارد گزارش شده از Omicron دارند. مرکز فرماندهی اپیدمی مرکزی شش کشور پرخطر را شناسایی کرد: آفریقای جنوبی، بوتسوانا، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی و زیمبابوه.

تایوان در حال آماده شدن برای هجوم بازدیدکنندگان قبل از سال نو قمری است و به بازگشت کنندگان اجازه داده تا قرنطینه دو هفته ای را تا حدی در خانه تکمیل کنند. با این حال، هر فردی که وارد می شود باید همچنان به کل برنامه قرنطینه 14 روزه پایبند باشد و در صورت نقض قرنطینه جریمه شود.

کره شمالی که می گوید هیچ موردی از این ویروس وجود ندارد و یکی از سخت ترین اقدامات ضد ویروسی در جهان را انجام داده است، می گوید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ورود Omicron به کشور انجام می دهد. بسیاری ادعای او مبنی بر اینکه ویروس کرونا وجود ندارد را زیر سوال می برند. کره شمالی از آغاز همه‌گیری، مرزهای بین‌المللی خود را بسته و دیپلمات‌ها را اخراج کرده است.

در همین حال، دکتر فرانسیس کالینز، مدیر مؤسسه ملی بهداشت در ایالات متحده، گفت که هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوع جدید باعث ایجاد بیماری جدی تری نسبت به انواع قبلی کووید-19 می شود.

«فکر می‌کنم وقتی به سرعت گسترش آن در بسیاری از مناطق آفریقای جنوبی نگاه می‌کنید، مسری‌تر است. بنابراین، ویژگی های سرایت از فردی به فرد دیگر را دارد. … آنچه ما نمی دانیم این است که آیا می تواند با دلتا رقابت کند یا خیر.

کالینز چندین کارشناس را تکرار کرد که گفتند این خبر باید همه تلاش خود را برای استفاده از ابزارهایی که در حال حاضر جهان در اختیار دارد، از جمله واکسیناسیون، واکسن های تقویت کننده و اقداماتی مانند پوشیدن ماسک، مضاعف کند.

ایالات متحده از روز دوشنبه سفر از آفریقای جنوبی و هفت کشور دیگر آفریقای جنوبی را ممنوع کرده است. دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده، درباره ممنوعیت «این هفته» ABC گفت: «این به ما زمان می دهد تا آمادگی خود را بهبود بخشیم.

طبق بیانیه کاخ سفید، فائوچی می گوید که دو هفته دیگر طول می کشد تا اطلاعات قطعی بیشتری در مورد قابلیت حمل، وزن و سایر ویژگی های omicron داشته باشیم.

دولت آفریقای جنوبی با عصبانیت به ممنوعیت‌های سفر واکنش نشان داده است، که گفته است “مشابه مجازات آفریقای جنوبی به دلیل بهبود توالی ژنومی و توانایی برای کشف سریع گزینه‌های جدید است”.

دیوید هوی، کارشناس تنفسی و مشاور دولت در مورد همه‌گیری هنگ‌کنگ، گفت: دو نفری که آزمایش نوع omicron مثبت داشتند واکسن فایزر را دریافت کردند و علائم بسیار خفیفی مانند گلودرد نشان دادند.

وی گفت: “واکسن ها باید موثر باشند، اما اثربخشی آن کاهش می یابد.”

———

خبرنگاران آسوشیتدپرس از سراسر جهان در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

———

پوشش AP برای همه گیری ویروس کرونا را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic دنبال کنید


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر