یک هود اجاق گاز ، هرگونه بو و گریس حاصل از پخت و پز را فیلتر کرده و از بین می برد. خواه به دنبال یک جزیره ، هود یکپارچه یا طراح باشید ، هر هاب به یک مورد نیاز دارد! برای انتخاب مناسب ، باید جریان هوا ، میزان استخراج و نوع فیلتر مدل های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. برای نکات برتر ما بخوانید!

ویژگی های مهم
هود سایبان یکپارچه یا داخلی
کاپوت بیرون بزنید یا هود ویزور
هود دیواری یا جزیره ای
استخراج مجدد یا چرخش
جریان هوا
میزان صدا
فیلتر چربی و زغال چوب
پوشش هود
ابعاد
هودهای استخراج کننده ما را خریداری کنید
چهار معیار اصلی برای انتخاب هود اجاق گاز
در هنگام انتخاب هود اجاق گاز چهار معیار اصلی وجود دارد:
بسته به شرایط نصب و سلیقه شخصی ، نوع آن را تایپ کنید .
ابعاد ، بسته به نوع هود و شرایط نصب آن.
روش استخراج ، از طریق مجرای اگزوز به خارج وصل می شود یا خیر.
جریان هوا ، با توجه به نوع هود و اندازه آشپزخانه تعیین می شود.

 1. انواع هودهای اجاق گاز

هودهای اجاق گاز انواع مختلفی دارند:
هودهای یکپارچه یا هودهای داخلی سایبان کاملاً با هم مخلوط می شوند. داخل یک کابینت ، آنها قابل جمع شدن یا ثابت هستند.
کاپوت های بیرون کشیده یا تلسکوپی مدرن و براق هستند. آنها زیر یک کابینت سوار شده اند.
هودهای ویزور ساده و مدرن هستند؛ آنها به عنوان واحدهای مستقلی هستند که پایه ای هستند و نصب آنها بسیار آسان است.
هودهای دیواری یا جزیره ای طراح برای طرفداران طراحی نرم و صاف؛ نصب شده بر روی دیوار یا بالاتر از یک جزیره آشپزخانه.

 1. ابعاد هود اجاق گاز
  هودهای یکپارچه و بیرون کشیده باید همیشه مطابق با واحد آشپزخانه ای که در آن ساخته شده اند ، اندازه شوند.
  کاپوت های دیواری ، دیواری و جزیره ای از نظر نصب آزادی بیشتری دارند.
  ابعاد هود اجاق گاز معمولاً بین 60 تا 90 سانتی متر است .
 2. هودهای اجاق گاز: روش و میزان استخراج
  هودهای اجاق گاز با استفاده از دو روش استخراج که می توانند در همان مدل ترکیب شوند:
  سیستم استخراج مجرای (نیاز به مجرای اگزوز کارآمد) دارد: جریان هوا = حجم آشپزخانه x 10
  سیستم چرخش (از طریق یک مدار بسته کارآمدتر عمل می کند): جریان هوا = حجم آشپزخانه x 20
  4- استخراج نسبت نویز
  هودهای چرخشی نسبت به هودهای استخراج کننده سر و صدای بیشتری ایجاد می کنند. سطح کلی شامل:
  35 دسی بل برای کمترین صدا (حداقل سرعت).
  45 دسی بل به طور متوسط ​​(با حداقل سرعت).
  55 تا 60 دسی بل در حداکثر سرعت استخراج.

نقش یک پرفروش ترین هود آشپزخانه است به ایجاد یک محیط سالم توسط از بین بردن بخار ، گریس و تند بو ناشی از پخت و پز . علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند یک لمس تزئینی به آشپزخانه شما اضافه کنند ، نورپردازی را فراهم کنند و در هوای تمیز کمک کنند . آنها کمی می تواند بالاتر از نصب درپوش مناسب ، ساخته شده را به کابینت آشپزخانه و یا قرار داده بیش از یک اجاق گاز آزاد ایستاده. هودهای اجاق گاز شامل فیلترهای ( زغال سنگ و گریس ) هستند که باید بطور منظم تعویض شوند.
هود یکپارچه یا هود سایبان داخلی: تفاوت چیست؟
کاپشن های داخلی با دکوراسیون آشپزخانه شما ، برای اختیار کامل مخفی می شوند . دو نوع هود داخلی: هودهای یکپارچه و هودهای داخلی سایبان .
هودهای یکپارچه

هودهای یکپارچه در واحدی واقع در بالای اجاق گاز پنهان می شوند . با باز شدن درب بیرون کشیدن ،
آنها به طور خودکار فعال می شوند.
هودهای داخلی سایبان

هودهای داخلی سایبان در قسمت زیرین کابینت یا دودکش تزئینی تعبیه شده اند .
برای قدرت بیشتر استخراج ، دو واحد حتی می توانند در همان کابینت یا دودکش قرار بگیرند . اگر آشپزخانه بزرگی دارید ، این گزینه برای انتخاب است.
مزایای اصلی هود کشویی
کاپوت های بیرون کشیده یا تلسکوپی ظاهری معاصر را ارائه می دهند و در حالی که موتورهای آنها درون واحد پنهان است ، در زیر کابینت آشپزخانه قرار می گیرند .

آنها فقط به عنوان احتیاط به عنوان هود یکپارچه به عنوان تنها پانل بیرونی است در نشان دادن سمت چپ زمانی که هود در حال استفاده نیست . برای فعال کردن یک هود کشویی ، به سادگی صفحه را به سمت خود بکشید ، گویی که یک دراور را باز می کنید.

کاپوت های بیرون کشیده به راحتی در آشپزخانه های موجود جای می گیرند و حتی برای فضاهای بزرگ نیز مناسب هستند زیرا راه آهن کشویی تلسکوپی بدان معنی است که این واحدها می توانند برای استخراج کارآمدتر تمدید شوند.
مزایای نصب هود ویزور
هودهای ویزور به لطف شکل اولیه ، نصب آسان و قابلیت انطباق با تمام سبک های آشپزخانه ، از محبوب ترین مدل های موجود در بازار هستند.

هود گیر می خیط و پیت کردن بر روی دیوار نصب شده، تحت یک واحد ذخیره سازی بالا یک اجاق گاز و یا درپوش مناسب . در حالی که طیف گسترده ای از اشکال (مسطح ، دایره ای ، ذوزنقه ای یا منحنی) و مواد ( شیشه ، آلومینیوم ، فولاد مینا …) به شما پیشنهاد می دهد گزینه های زیادی را انتخاب کنید ، وقتی اندازه می گیرد انتخاب شما نسبتاً محدود است.

گیر کاپوت تنها در آمده : دو برابر 60 سانتی متر یا 90 سانتی متر در عرض . ظرفیت استخراج آنها محدود است ، بنابراین فقط برای آشپزخانه های کوچکتر توصیه می شوند . گفته می شود ، بیشتر هودهای دارای سنسور دارای فیلترها یا موتورهای دوقلوی هستند که باعث بهبود عملکرد می شوند.
یک لمس سبک به آشپزخانه خود با یک هود طراح اضافه کنید
هودهای طراح با وجود طیف گسترده ای از اشکال ، مواد و اندازه ها ، در هنگام طراحی چیدمان آشپزخانه ، آزادی زیادی را ارائه می دهند. این هودها تعادل کاملی بین طراحی و عملکرد دارند . آنها را می توان روی یک دیوار (هود دیواری) نصب کرد یا به سقف (هود جزیره) وصل کرد.
هود دیواری طراح
هودهای دیواری طراح مانند سایر انواع هودهای دیواری در بالای دیواری نصب شده اند . اگر عاشق شکل های منحصر به فرد مانند ذوزنقه ها ، شکل های نیم ماه یا مثلث ها هستید ، یک هود دیواری طراح بهترین شرط بندی شماست.

اگر کمی فاصله کمی دارید ، از هود زاویه دار خودداری کنید . مهمترین مزیت هود دیواری این است که هنگام استخراج هوا مساحت زیادی را ارائه می دهد .
هودهای جزیره

هودهای جزیره ای روی سقف ، درست بالاتر از اجاق گاز جزیره شما قرار دارند . این گزینه مناسب است اگر قسمت آشپزی شما در وسط آشپزخانه باشد. ظرفیت استخراج از این مدل است و حتی بیشتر از آن است که از یک هود دیوار . موقعیت آنها در سقف نیاز به منبع تغذیه دوگانه دارد: اتصال الکتریکی از کف به منظور اجاق گاز و دیگری از سقف برای تأمین هود.

هودهای اجاق گاز: روشهای استخراج
هودهای اجاق گاز یکی از دو روش استخراج را برای از بین بردن بخارهای پخت و پز استفاده می کنند : استخراج مجدد یا چرخش مجدد . برخی از مدلها از هر دو روش استخراج استفاده می کنند.
استخراج مجرا یا تهویه

شاه عبدالعظیم و یا سیستم استخراج بادی دود و بخار آب می فرستد از خانه خارج از طریق یک مجرای تهویه . قبل از انتشار ، هوا از طریق فیلتر ضد چربی برای تصفیه آن عبور می کند. بنابراین ، فقط بو و رطوبت به بیرون از خانه رانده می شود (از طریق سقف یا طرف یک ساختمان). این سیستم به دلیل نیاز به مجاری تهویه و تخلیه ، در یک خانه جداگانه کاملاً مناسب است .
سیستم چرخش هوا

آیا در آپارتمانی زندگی می کنید که قادر به نصب هیچ نوع هواکش خارجی نیست؟ به جای آن ، یک سیستم مدار بسته را انتخاب کنید. قبل از ارسال دوباره هوا به داخل هوا ، از طریق فیلتر ذغال و فیلتر گریس فیلتر می شود. با این حال ، رطوبت از هوا خارج نمی شود. این نوع نصب باعث عدم تعادل هوا کمی می شود و پر سروصدا است ، بنابراین اگر میزان نویز نگران کننده اصلی شماست ، توصیه نمی شود.
نحوه محاسبه میزان جریان هوا از هود اجاق گاز

نرخ جریان هوا را نشان می دهد ظرفیت استخراج از یک هود اجاق گاز است و در اندازه گیری متر مکعب در ساعت (متر 3 / ساعت). برای سطح مناسب تجدید هوا ، میزان جریان هوا باید با حجم آشپزخانه مطابقت داشته باشد. هرچه بالاتر باشد ، در فضای بزرگتر مناسب تر خواهد بود.
محاسبه میزان جریان هوا از هود اجاق گاز
حالا وقت برخی از ریاضیات است! برای محاسبه نرخ مناسب جریان هوا برای اتاق خود ، این فرمول را دنبال کنید:
برای سیستم استخراج مجرا ، سرعت جریان هوا = سطح x ارتفاع x 10
برای سیستم گردش هوا ، سرعت جریان هوا = سطح x ارتفاع x 20
اعداد 10 و 20 از کجا آمده اند؟ ساده است! اول از همه ، هودهای اجاق گاز هوا را با سرعت حدود 10 تا 12 برابر حجم هوا در یک ساعت در ساعت تجدید می کنند . به این ترتیب ، یک هود مجرای نیاز به جریان هوا دارد که 10 برابر بیشتر از حجم اتاق باشد. یک کاپوت چرخشی نیاز به دو برابر دارد ، یعنی 20 برابر بیشتر از حجم اتاق است.

به عنوان مثال : یک آشپزخانه از 9 متر 2 و ارتفاع 2.5 متر، نیاز به حداقل سرعت جریان هوا از 9 * 2.5 * 10 = 225 متر 3 / ساعت برای استخراج و 9 * 2.5 * 20 = 450 متر 3 / ساعت جهت چرخش.
نکات کاهش نویز در مورد هودهای اجاق گاز

میزان سر و صدای یک هود اجاق گاز در دسیبل (dB) نشان داده شده است.

کمترین میزان صدا که می تواند تولید کند 35 دسی بل است – اما این برای ساکت ترین مدل هاست! حداکثر هودهای اجاق گاز می توانند به حداکثر میزان سر و صدا برسند و هنوز هم راحت در نظر گرفته شود ، در حدود 55 تا 60 دسی بل است . با این حال ، بیشتر هودهای اجاق گاز پر سر و صدا هستند و می توانند تا 70 دسی بل یا حتی بلندتر برسند . صادقانه بگویم که این مسئله در طولانی مدت می تواند بر روی گوش ها سخت باشد!

کاش می توانستید یک هود استخراجی ساکت بگیرید؟ خوشبختانه ، چند روش برای تحقق این واقعیت وجود دارد. به منظور کاهش نویز ، می توانید از کابلهایی برای اتصال هود اجاق گاز خود به یک موتور از راه دور نصب شده در اتاقی که هر چند وقت یکبار استفاده نمی کنید ، استفاده کنید. راه حل دیگر تهیه یک مهر و موم عایق صوتی و اضافه کردن آن به مجرای هود اجاق گاز است.
هودهای اجاق گاز: فیلترهای زغال سنگ و گریس
همانطور که در بالا ذکر شد ، هودهای استخراج کننده و چرخشی با فیلترها مجهز هستند. فیلترهای گریس در هر دو سیستم مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که فیلترهای زغال سنگ فقط برای هودهای چرخشی اجباری هستند. فیلترها با گذشت زمان از بین می روند و این بدان معنی است که باید به طور مرتب تعویض شوند (البته این بستگی به عادت آشپزی شما دارد). علاوه بر این ، فیلتر بسته شده با گریس قابل اشتعال است!
فیلترهای گریس

همانطور که از نام آن پیداست ، یک فیلتر گریس ، گریس تولید شده را همراه با بخار پخت و بخار می گیرد . این می تواند از فلز ساخته شود (در این حالت فیلتر معمولاً قابل شستشو است) یا ، معمولاً کمتر از مواد مصنوعی (این مدل ها به طور متوسط ​​هر 2 تا 6 ماه نیاز به تعویض دارند).
فیلترهای ذغال سنگ

از فیلتر ذغال در ترکیب با فیلتر گریس برای کاهش بو و ذرات گریس استفاده می شود . این فیلترها ساخته شده از کربن فعال نیستند و پس از 4 تا 6 ماه باید تعویض شوند. اگر اغلب مواد غذایی را سرخ کرده و کبابی می کنید ، بسیار محتمل است که فیلترهای شما به سرعت گرفتگی پیدا کنند! بعضی از مدل ها فیلتر هود را تهیه می کنند. اگر اینگونه نباشد ، آنها باید جداگانه خریداری شوند.

مانند فیلتر گریس ، فیلتر ذغال سنگ باید الگوی مناسبی برای هود شما باشد. شما می توانید منابع مدل را به تفصیل در مشخصات هود خود پیدا کنید.
انتخاب پوشش هود اجاق گاز
اگر یک هود دیواری طراح را با سیستم چرخشی انتخاب کرده اید ، می توانید دودکش هود را با یک کاپوت شیک جایگزین کنید .

پوشش های هود را می توان به یک فیلتر ذغال سنگ مجهز کرد تا گردش هوا را بهبود بخشد .

کاورهای هود اجاق گاز مخصوص هر مدل طراحی شده اند.
هود خود را بر اساس عملکرد و راحتی انتخاب کنید
آیا طراحی کوره اجاق گاز مخصوص شما اهمیت دارد؟ یک هود طراح به تنهایی نیازهای شما را برآورده می کند.

برای چیزی لطیف تر ، هیچ چیزی کاپوت داخلی را نمی تپد .

هودهای یکپارچه و هودهای بیرون کشیده مناسب آشپزخانه هایی هستند که از قبل تنظیم شده اند – تا زمانی که کابینت بالاتر از اجاق گاز باشد ، البته!

گفته می شود ، هودهای سنتی دودکش آزمایش زمان ایستاده اند زیرا این مدل ها هم کارآمد و هم مقرون به صرفه هستند.

قبل از خرید خود ، حتماً عرض مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید (در حالت ایده آل ، باید از اجاق گاز خود پهن تر باشد).

علاوه بر این ، عادات پخت و پز خود را با دقت در نظر بگیرید: اگر زیاد پخت و پز کنید ، هود استخراج یک انتخاب بهتر از یک هود چرخشی است زیرا آنها ظرفیت تازه کار هوا را فراهم می کنند . داشتن گزینه سه یا چهار سرعت به شما امکان می دهد میزان استخراج را بر اساس میزان بخارات پخت و پز تنظیم کنید . سرانجام ، هنگام روشن شدن ، چراغ های LED به لطف مصرف کم انرژی و عمر طولانی تر ، کارآمدترین گزینه هستند.