طراحی داخلی اداری و ساختمان و اتاق های اداری |09121075978

امروزه برای زیبا سازی و رنگ آمیزی به منظور طراحی و دکوراسیون اتاق کار اداری از رنگ های شاد و روشن استفاده می شود که تاثیر روان شناسی خوبی بر روی کارمندان دارد. سعی کنید در دفتر کار خود از فایل ها و کمدهایی استفاده کنید که تنها ویژگی آن ها زیبایی نباشد، بلکه بتوانند فایل های مختلف را در خود جای بدهند و عمق و ابعاد آن ها به اندازه کافی با توجه به اسناد و مدارک شما باشد. طراحی مدرن شهری در جوامع جهانی با توجه به وابستگی آن به سبک معاصر، مدرن و صنعتی برای افزایش سطح زندگی جهانی، روشی نامحدود (ازنظر زمانی) و تأثیرگذار در دکوراسیون را به وجود میآورد. هرچند ابعاد کوچکتر این جنبش طراحی همراه با عناصر دکورایو فلزی مثلاً بر رویکتابخانه و یا هر جای دیگر میتواند نشانگر خوبی از طراحی صنعتی باشد. مثلاً یک قالیچه دستباف یا رو رختخوابی بافتهشده. از این رو جبران یکنواختی فضا و حل مساله سردرگمی یکی از اهداف طراحی قرار گرفت و از آنجا که شرکت بایر پارسیان متشکل از پنج بخش و حوزه کاری متفاوت است، بخش ها متمایز و قابل شناسایی شدند و در عین تنوع فضایی هویت مستقلی به آنها داده شد. برای تکفیک فضا می توان از دیوارهای جدا کننده، تغییر کفپوش و دیوارکوب، عناصر دکوراتیو و طراحی سقف کمک گرفت.

اما نباید این سوءتفاهم ایجاد شود که سبک گلچین بهانهای برای رد کردن حدومرز، درهمریختگی یا چیدمانی ناخوشایند است. سبک گلچین نباید با هر آنچه به روح مربوط است اشتباه گرفته شود. این سبک گلچین شده نشانی از درخشش روزانه از طریق لوازم کریستال، ابزار مهرهدار، جواهرات و حال و هوای کلی آرامش در خود دارد. از چیدمان کلی میزها و صندلیها گرفته تا نورپردازی، لازم است سادگی را در تمام اجزا لحاظ کنید. از دیگر لوازم مورد نیاز برای چیدمان اتاق مدیریت، ست مبلمان بسیار شیک است که از آن برای پذیرایی از میهمانان ویژه استفاده شود، که مبلمان چرمی بهترین انتخاب برای این قسمت از طراحی داخلی اتاق مدیریت می باشد. وقتی سعی می کنید چیزی را از طریق طراحی داخلی معرفی کرده یا به قسمت دیگری ارتباط دهید، بهترین راه برای این ارتباط و هماهنگی از طریق رنگ امکان پذیر می باشد. کارفرما بنا بر متریال و مصالح مورد استفاده، طراحی و دیزاین انتخابی مشتری، اکسسوری ها و تزئینات مورد استفاده، لوستر و نورپردازی ها پکیجی را تهیه کرده و برای معماری داخلی لابی به مشتری ارائه می دهد. اما باید بدانید که میتوانید کاملا منعطف هزینههای جاری طراحی ساختمان خود را انتخاب کرده و حتی با کمترین هزینههای موجود، به زیباسازی آن بپردازید.

همانطور که این نام نشانگر زندگی شهری با عناصر صنعتی و کارخانهای است. این پارتیشنها همانطور که از نامشان پیداست، قابل حرکت در محور سقفی و یا کفی هستند. یکی از آسانترین روشهای چیرگی بر سبکهای طراحی داخلی معاصر، طراحی داخلی اسکاندیناویایی است که بر حول محور ترکیب عناصر متعادل و ملایم میچرخد. گرچه سبکهای طراحی داخلی بسیاری از سبکهای طراحی داخلی اسکاندیناویایی برگرفتهشده، این جنبش طراحی یکی از ارزشمندترین سبکها به شمار میرود. سبک اسکاندیناویایی به میزان زیادی خودش را رواج داده بهطوریکه هر طرف که بچرخید چیزی اسکاندیناویایی هست. استایلاسکاندیناویایی به رنگ مایههای شنی بستگی زیادی دارند و هر چه چوبتان سفیدتر باشد بهتر است. به دنبال چیدمانی باشید که ازلحاظ زیباشناسی برون نمایی واضح با استیل، نقاط برجستهای به رنگ سیاه داشته باشد. در صورتی که اتاق کاری شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن برای بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده کنید. نورپردازی عمومی برای کل فضا و تامین روشنایی مطلوب فضای اداری توصیه می گردد.

مثلا در مثال شرکت هواپیمایی، برای رسیدن به یک دکوراسیون اداری شیک، می توانید از انواع ماکت هواپیما در طراحی خود بهره بگیرید. هنگام بررسی فضای داخلی می توان در مورد دو موضوع اصلی صحبت کرد: بهره وری از فضا های فیزیکی و زیبایی شناسی. جانمایی کتابخانه و کمد های آرشیو و بایگانی و طراحی فرم آنها می تواند به جذابیت دفتر اداری و در عین حال سازماندهی بهتر فضا کمک نماید. هنگام در نظر گرفتن محلی برای ذخیره هر چیزی از وسایلی بهعنوان دکور استفاده کنید تا فضا را ازآنچه هست هم بهتر کنید. برای این سبک همیشه از رنگهای خاکی مثل قرمز، نارنجی استفاده کنید و حتماً چند مکرمه را درجاهایی از فضای اتاق به کار ببرید. وقتی خانهتان را با جزئیاتی ظریفتر آذین میکنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. سبک بوهو به خود بیانگری وابستگی زیادی دارد بنابراین احتمالاً بخواهید یک کاردستی را اضافه کنید. مهم نیست به عنوان طراح، مشغول طراحی لابی هتل باشید یا طراحی لابی مسکونی؛ حتی اهمیتی ندارد که طراحی شما یک طراحی لابی کلاسیک باشید یا مدرن؛ چرا که فضاهای مهم در لابی در تمام عملکردها و رویکردهای طراحی ساختمان به یک نحو است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی دفتر اداری.

ایندکسر