قوانین جدید سقط جنین، پلیس و مالیات در ایالات متحده اجرایی می شود

[ad_1]

افزایش حداقل دستمزد، حمایت از حیوانات، مسئولیت پلیس، کاهش و افزایش مالیات بخشی از مجموعه قوانین جدیدی است که از شنبه، اولین روز سال 2022 در سراسر کشور اجرایی می شود.

برخی از قوانین، مانند محدودیت های سقط جنین در نیوهمپشایر یا اقدامات اصلاحی پلیس که در ایلینویز، اورگان و کارولینای شمالی به تصویب رسید، به برخی از بحث برانگیزترین مسائل زمان ما می پردازد.

برخی دیگر، مانند قانون مین که پس از انفجار در سپتامبر 2019 که منجر به کشته شدن یک آتش‌نشان و مجروح شدن تعدادی دیگر شد، تصویب شد، تمرکز بیشتری دارند و برای اصلاح موقعیت‌های خاص اتخاذ شده‌اند.

در کانزاس، مردم مجاز به خرید پلاک های تخصصی با عبارت «روی من نرو» و نمادی از یک مار مارپیچ که بر روی پرچم گادسن ارائه می شود، خواهند بود. منتقدان معتقدند که پرچم گادسن به نمادی نژادپرستانه تبدیل شده است که توسط برخی گروه های راست افراطی پذیرفته شده است.

در اینجا شرح مختصری از برخی از قوانین جدید که از شنبه در سراسر کشور اجرایی می شود، آورده شده است:

———

سقط جنین

در نیوهمپشایر، سقط جنین پس از 24 هفته بارداری ممنوع خواهد بود، به استثنای زندگی یا سلامت جسمی مادر.

دموکرات ها پیش نویس قانونی را با هدف رفع محدودیت های جدید تهیه کرده اند. برخی نیز می خواهند حق اتخاذ تصمیمات پزشکی باروری را به عنوان یک حق قانون اساسی بگنجانند.

قانون جدید در نیوهمپشایر زمانی تصویب می شود که دادگاه عالی ایالات متحده به پرونده ای رسیدگی می کند که می تواند به طور جدی حقوق سقط جنین را که برای نیم قرن وجود داشته است، تضعیف کند. قانونگذاران جمهوری خواه در سراسر کشور آماده اند تا سقط جنین را محدود یا به طور کامل ممنوع کنند، در حالی که قانونگذاران تحت رهبری دموکرات ها به دنبال تضمین دسترسی به سقط جنین در قوانین ایالتی خود هستند.

———

انسانیت حیوانات

روز شنبه، کالیفرنیا سخت ترین استانداردهای فضای زندگی را در این کشور برای پرورش خوک خواهد داشت.

شکایت های حقوقی در این صنعت نتوانسته اند این اقدام را مسدود کنند، که نتیجه یک ابتکار رأی گیری ناموفق در سال 2018 است، اما خواربارفروشان و رستوران داران اکنون در محاکمه هستند تا یک تاخیر 28 ماهه را اعمال کنند. منتقدان، از جمله برخی از قانونگذاران از هر دو حزب، به دلیل ترس از افزایش قیمت ها و از بین رفتن مشاغل، خواستار به تعویق افتادن آن تا سال 2024 شده اند.

کالیفرنیا اجازه از سرگیری فروش گوشت خوک فرآوری شده بر اساس قوانین قدیمی را می دهد، که حامیان می گویند باید هرگونه کمبود را کاهش دهد و قیمت ها را افزایش دهد.

مریلند با قانون جدیدی به تعدادی از ایالت ها می پیوندد که فروش هر محصول آرایشی جدید را در صورتی که حاوی موادی باشد که روی حیوانات آزمایش شده باشد ممنوع می کند.

در ورمونت، یک قانون جدید تجارت قطعات یا محصولات تعدادی از حیوانات عجیب و غریب از جمله فیل، زرافه، لاک پشت دریایی، کوسه در معرض خطر، نهنگ و برخی از نخستی ها را ممنوع می کند.

این قانون شامل استثنائاتی برای اهداف اجرای قانون، آموزشی یا علمی است. این قانون همچنین اجازه داد و ستد عتیقه‌هایی را می‌دهد که حاوی مقادیر کمی از محصولات حیوانی هستند یا جزء ثابت سلاح گرم هستند. چاقو؛ یا یک آلت موسیقی کوچک که به طور قانونی به دست آمده است.

———

تغییرات در قانون مواد مخدر

ماری جوانا برای سرگرمی در مونتانا قانونی خواهد شد. رأی دهندگان ایالتی این تغییر را در ابتکار نوامبر 2020 تأیید کردند.

طبق قانون جدید، تنها شرکت‌هایی که قبل از 3 نوامبر 2020 ماری‌جوانای پزشکی عرضه کرده‌اند، تا 30 ژوئن 2023 حق رشد، تولید و فروش ماری‌جوانا، کنسانتره و غذای بزرگسالان را دارند.

قانون جدید می سی سی پی، نیاز به نسخه برای خرید داروهای ضداحتقان حاوی افدرین یا سودوافدرین را حذف می کند. طبق قانون جدید، این دارو در پشت پیشخوان داروخانه ها عرضه می شود و داروسازان باید نظارت کنند که هر نفر چقدر فروخته می شود.

مانند بسیاری از ایالت‌های دیگر، می‌سی‌سی‌پی سال‌ها پیش نسخه‌ای را وضع کرد، زیرا عوامل دارویی گفتند که داروهای حاوی افدرین یا پسودوافدرین به عنوان ماده‌ای در متامفتامین کریستالی استفاده می‌شود. برخی از کاربران شکایت دارند که ضد احتقان های بدون نسخه به اندازه کافی قوی نیستند.

———

حداقل دستمزد

کالیفرنیا اولین ایالتی خواهد بود که حداقل دستمزد 15 دلار در ساعت را برای شرکت هایی با بیش از 25 کارمند می طلبد. تعدادی از مکان های دیگر در سراسر کشور قبلاً به آستانه 15 دلار رسیده اند.

بیش از 20 ایالت دیگر نیز حداقل دستمزد خود را به کمتر از 15 دلار افزایش می دهند. تعداد انگشت شماری از ایالت ها قانون حداقل دستمزد در سطح ایالتی ندارند، به این معنی که آنها بر حداقل دستمزد فدرال 7.25 دلار در ساعت تکیه می کنند.

———

تبعیض فیزیکی

هر دو ایلینوی و اورگان قوانین جدیدی وضع می کنند که تبعیض بر اساس ویژگی های فیزیکی مانند مو را ممنوع می کند.

در اورگان، این لایحه که به طور غیررسمی به عنوان قانون تاج و تخت شناخته می شود، تبعیض بر اساس «ویژگی های فیزیکی که از نظر تاریخی به نژاد مرتبط است» از جمله مدل مو مانند قیطان، قفل و چرخش را ممنوع می کند.

در ایلینوی، این قانون به نام «قانون جت هاوکینز» پس از گاس «جت» هاوکینز، دانش‌آموز سیاه‌پوستی که در سن چهار سالگی به او گفته شد که بافته‌هایش را در بیاورد، به این دلیل شناخته می‌شود که مدل موی او قوانین لباس را در مدرسه‌اش در شیکاگو نقض می‌کرد.

مادر او، آیدا نلسون، پس از این حادثه یک کمپین اطلاعاتی راه اندازی کرد و گفت که انگ زدن به موهای کودکان می تواند بر رشد تحصیلی آنها تأثیر منفی بگذارد. زمانی که این لایحه در تابستان گذشته توسط فرماندار دموکرات جی بی پریتزکر امضا شد، او آن را “بنای یاد” خواند.

———

اصلاحات پلیسی

بر اساس محاسبات نژادی پس از ترور جورج فلوید و سایر سیاه پوستان کشته شده توسط پلیس، تعدادی از ایالت ها قوانین جدید عدالت کیفری را در سال 2021 تصویب کردند، اولین سال کامل از جلسات قانونگذاری ایالتی پس از مرگ فلوید.

قانون ایلینویز گواهینامه افسران پلیس را توسط شورای آموزش و اجرای قانون ایلینویز استاندارد می کند و به کارمندان اجازه می دهد که به دلیل تخلفات مکرر یا رفتار غیراخلاقی، به جای اینکه فقط در صورت محکوم شدن به یک جرم، ترک خدمت کنند.

در کارولینای شمالی، نیروهای مجری قانون باید قبل از اینکه بتوانند به عنوان افسر یا معاون مشغول به کار شوند، توسط یک روانشناس دارای مجوز برای تعیین مناسب بودن آنها برای این شغل، تحت معاینات روانشناختی قرار گیرند. اصطلاح قبلی برای همه صدق نمی کرد.

در اورگان، یک قانون جدید از افسر پلیسی می‌خواهد که شاهد یک افسر دیگر در بدرفتاری یا نقض حداقل استانداردهای رفتاری ایالتی باشد، ظرف 72 ساعت آن را به یک سرپرست گزارش دهد. آژانس پلیس باید تحقیقات خود را در عرض سه ماه تکمیل کند و هر گونه تخلفی را که بیشتر از تخلفات جزئی باشد به ایالت گزارش کند.

———

مالیات

در گرجستان، قانون جدید میزان درآمد افراد را قبل از پرداخت مالیات ایالتی افزایش می دهد. کاهش مالیات برای مالیات دهندگان فردی تا 43 دلار در سال و زوج های متاهل که با هم تشکیل پرونده می دهند تا 63 دلار صرفه جویی می کند.

معلمانی که در گرجستان موافقت می کنند در برخی مدارس روستایی یا ضعیف کار کنند، می توانند تا 3000 دلار در سال مالیات بر درآمد به مدت پنج سال دریافت کنند.

در اوکلاهاما، بالاترین نرخ مالیات بر درآمد افراد از 5٪ به 4.75٪ کاهش یافت. قانونگذاران همچنین نرخ مالیات شرکت ها را از 6 درصد به 4 درصد کاهش دادند.

کوین استیت، فرماندار جمهوریخواه اوکلاهاما گفت: “من قول دادم اوکلاهما را به یکی از 10 ایالت برتر در تجارت تبدیل کنم، و تبدیل کردن مالیات های تجاری ما به یکی از پایین ترین ها در کشور ابزار دیگری است که به ما در ادامه استخدام و حفظ شرکت ها کمک می کند.” پس از امضای قرارداد حساب ها.

در نیومکزیکو، فرماندار میشل لوهان گریشام و مجالس ایالتی تحت رهبری دموکرات‌ها مالیات جدیدی 2.75 درصدی بر حق بیمه‌های بیمه سلامت اضافه کردند.

از سال 2023 افزایش مالیات تا حد زیادی برای تأمین بیمه درمانی برای مبادله افراد کم درآمد و متوسط ​​و همچنین کارمندان مشاغل کوچک استفاده می شود.

———

نویسندگان آسوشیتدپرس از سراسر کشور در این گزارش مشارکت داشتند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum hovarda girişinstagram takipçi satın alMobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma