مقاله طراحی انعطاف پذیر در خانه های مسکونی با رویکرد استفاده بهینه از فضای داخلی

از بهترین کتاب های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی میتوان از کتابی نام برد که با یک پروژه کاری شروع میشود و تا پایان کار راهنمای شماست. حرفه خود را از اوایل دهه ۱۹۱۰ شروع کرد؛ شهرت جهانی او به سرعت رشد کرد و کار خود را در نیویورک و شیکاگو گسترش داد. در پی بازسازی این شهر پس از آتشسوزی بزرگ شیکاگو ، انفجاری از ایدههای نو، سازههای جدید و اختراعات کاربردی، این منطقه را کاملاً متحوّل نمود. پس از گذشت مدتی بسیار مستهلک و غیرقابل استفاده میشوند و نیاز به بازسازی دارند. پس از کف، نوبت به نصب درب و پنجره ها میرسد، که قرار دادن پنجره از نوع دوجداره یا پی وی سی بر آنها استفاده میگردد، که به عبارتی مانع از هدر رفت انرژی داخل کانکس مسکونی در فصل گرما و سرما به خارج از آن میشود. نوع مصالحی که در ویلای پیش ساخته به کار میرود هم میتواند قیمت ها را تغییر دهد.

لازم به ذکر است در طراحی خانه، بخش های مختلفی چون آشپزخانه، اتاق ها، سالن ها، تراس ها و گاردن روف ها وجود دارد که باید به آنها توجه شود. بهترین ساختمان ها و فضای داخلی، فضاهایی هستند که میان عناصری که کلیت را تشکیل می دهند ناهمخوانی وجود نداشته باشد. پروژه های این آرشیو به صورت کامل ارائه شده اند و شامل پلان کامل تمامی طبقات به صورت فاز 2 با مبلمان، ستون گذاری و اندازه گذاری ، تمامی نما ها و مقاطع اجرای پروژه، سایت پلان و برخی از جزییات اجرایی مربوط به هر پروژه میباشد، هر پروژه در یک فایل اتوکد مجزا در اختیار شما میباشد و همه مدراک مربوط به هر پروژه در همان فایل در دسترس شما خواهد بود. رزولوشن فایل شما باید حداقل 300 پیکسل در اینچ باشد. اندازه فایل باید دقیقا با اندازه محصولات ما همسان باشد. برای مثال در مواردی لازم است ابعاد اندازه فضاها کاهش یا افزایش یابد که با حفظ ارتباط با سایر فضاها، پاسخگوی نیازها باشد. شاید تعداد کسانی که ادعا کنند که توانایی انجام کارهایی از این قبیل را دارند زیاد باشد اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که فاصلهی عمل تا ادعا میتواند بسیار زیاد باشد از همین رو به شما پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام به هرکاری لازم است تا با کاربلدان این حرفه آشنا شوید و از آنها در انجام امور خود کمک بخواهید.

حتما در نظر داشته باشید از آنجا که ساختار تولید و بازنمایی رنگها در نمایشگر و چاپ کاملا متفاوت است، رنگهایی که شما در نمایشگر کامپیوتر یا موبایل و تبلت مشاهده میکنید تفاوت محسوسی با آنچه چاپ طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی خواهد شد، دارند. اما امری که در این مقوله بسیار مهم و حائز اهمیت است ایده برای بازسازی خانه است که ممکن است تا حد بسیار زیادی جالش بر انگیز باشد زیرا در دور و زمانهای به سر میبریم که بشر از تمامی ادواری که انسان به خود دیده است، با سرعت هرچه تمامتر دچار تغییر و تحول شده است و زندگی فردی و اجتماعی او نیز از این موضوع مبرا نبوده و المانهای زندگی شهری و اجتماعی به سرعت در حال تغییر هستند. تکنیک چاپ دیجیتال و افست با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل رنگهای نهایی یک محصول واحد در هر کدام از این دو روش چاپ، تفاوت نسبی با یکدیگر خواهند داشت.

توصیه میشود که پیش از چاپ حداقل یک نمونه سیاه و سفید از محصول خود چاپ (پرینت) کرده تا از چگونگی نمایش نهایی و نسبتها و چگونگی باز و بسته شدن آن آگاه شوید. برای نوشتهها و عناصر سیاه کوچک حتما از سیاه تک رنگ (C:0 M:0 Y:0 k:100) استفاده کنید. میتوانید از آبی کمرنگ و پررنگ همزمان در رنگبندی مبلمان استفاده کنید. از همین رو ما به شما در این امر کمک میکنیم تا با تعدای از ایدههای جدید و اقتصادی برای بازسازی خانه بیشتر آشنا شوید. بی توجهی به نورپردازی می تواند به قیمت بی اثر شدن بخش زیادی از هزینه های مربوط به دکوراسیون خانه تمام شود، در حالی که توجه به این امر می تواند حتی بخشی از این هزینه ها را بکاهد. با توجه به ارائه انواع سبکهای دکوراسیون داخلی آشپزخانهها و متریال های مختلف، توجه عوام بهویژه کدبانوها به این بخش جلب گردیده است.

ایندکسر