نحوه یادگیری فیزیک سریع و مؤثر: 25 نکته


توسط چیترا ردی13863 0

فیزیک یکی از موضوعات اصلی است که تعدادی از مشکلات ریاضی دارد و از این رو باعث سردرد بسیاری از دانش آموزان می شود.

واقعیت واقعی این است که فیزیک یک علم طبیعی جذاب است که به مردم کمک کرده است دنیای اطراف ما را بشناسند. فیزیک همچنین به پیشرفت تکنولوژی در جهان کمک کرده است . این موضوع الهام بخش و جالب می تواند برای تعدادی از دانشجویان خسته کننده باشد.

بیایید چند نکته در مورد چگونگی یادگیری سریع و مؤثر فیزیک و چگونگی بهتر شدن در فیزیک مرور کنیم تا فرد بتواند در کنکور نمره خوبی کسب کند.

چگونه سریع فیزیک را یاد بگیریم

بهترین راهها برای مطالعه و انجام خوب در فیزیک:
موارد ذکر شده در زیر چند نکته فیزیک در مورد چگونگی بهتر بودن در فیزیک و یادگیری روش ساده فیزیک است.

 1. درک خوب از اصول:
  وقتی فیزیک در نظر گرفته می شود نظریه های اصلی جنبه های اصلی را دارند. تئوریهای اصلی نظریه هایی هستند که جنبه های دیگر از آنها بوجود می آیند. تمام مشکلات ریاضیاتی که باید به صورت جسمی حل شوند ، از این تئوری های مرکزی یا با اندکی تغییر در نظریه ها بیرون می آیند.

کنکور جدید امیر مسعودی از این رو خوب است که از به خاطر سپردن مشکلات ، یادگیری مفاهیم و نظریه های اساسی در کنار اصول آنها جلوگیری کرده و مشکلات را حل کنید.

پیشنهاد می شود نقشه ذهن را تدوین کنید تا بتوانید درمورد مفاهیم اساسی بدنی یک مرور کلی داشته باشید و موضوع را راحت تر درک کنید.

 1. حفظ معادلات اساسی:
  فیزیک موضوعی است که نیروهای بیشماری در جهان و ارتباط آن با دیگران با استفاده از معادلات توصیف می شود. معدود معادله ساده است در حالی که بسیاری از آنها پیچیده هستند.

مقابله و استفاده از معادلات ساده و پیچیده هر جا که لازم باشد بسیار دشوار است. مفاهیم اساسی در فیزیک از جایی که معادلات پیچیده حاصل می شود بسیار مهم است.

معادلات در بسیاری از مکان ها در بسیاری از مشکلات استفاده می شوند و از این رو توصیه می شود معادلات را به خاطر بسپارید تا بتوانید فوراً در مکان مناسب استفاده کنید.

 1. مهارت های ریاضی خود را تقویت کنید:
  تعدادی پارامتر ریاضی وجود دارد که در فیزیک مورد استفاده قرار می گیرد. اگر توانایی رسیدگی و حل بسیاری از مشکلات و فرمول ها را دارید ، می توانید فیزیک را به راحتی تسلط دهید.

مطالعه ریاضیات به موازات فیزیک می تواند به شما در درک و حل مشکلات ریاضی در فیزیک کمک کند.

4- مطالعه مشتقات:
معادلات ساده را می توان به راحتی به دست آورد در حالی که معادلات پیچیده حاصل می شوند و باید بدانید که چرا.

از این رو ، درک خوب از معادلات اساسی و چگونگی به دست آوردن آنها مهم است. یادگیری نحوه کار هر معادله ضروری است.

 1. تجزیه و تحلیل مشکلات:
  در فیزیک خوب است که مشکلات را تا حد امکان ساده کنید. حل مشکلات در فیزیک ممکن است برای بسیاری از دانش آموزان دشوار به نظر برسد اما پس از تجزیه و تحلیل و پیدا کردن آن آسان تر از آنچه فکر می کردند باشد.

بهتر است که آرام باشید و مشکل را به مرحله‌ای که با آن آشنا هستید حل کنید.

 1. بر جنبه های مهم هر مشکل متمرکز شوید:
  هر وقت مشکلی در فیزیک برطرف شد ، نکات مهمی را که ذکر شد از بین ببرید. همچنین با جزئیاتی که می خواهید حل کنید ، آشنا شوید.

از جزئیاتی که برای مشکل لازم نیستند خودداری کنید. جنبه های مهم مشکلات مواردی است که به شما کمک می کند در امتحان نمره بگیرید. از این رو ، متمرکز شوید و به یاد داشته باشید که آن نکات را بدون شکست بنویسید.

 1. استفاده از نقشه ها:
  نقاشی و گرافیک بهترین راه هایی است که با استفاده از آنها می توانید مشکلات فوق را نیز بیان کنید.

برای درک مفاهیم اساسی و بخش مفصل فیزیک ، تهیه نقشه ها الزامی است. همیشه خوب است که هر مفهومی را با کمک نقاشی ارائه دهید ، زیرا این امر به شما کمک می کند امتیاز بیشتری کسب کنید و بهتر درک کنید.

 1. استفاده از واحدهای صحیح:
  در فیزیک مهم است که پاسخ صحیح را با واحدهای مناسب بنویسید تا به شما در رسیدن به امتیاز بالا کمک کند. اگر می خواهید برای هر مشکلی که انجام داده اید اعتبار کسب کنید ، نوشتن واحد صحیح مهم است.

فیزیک معمولاً از اندازه گیری های متریک / SI استفاده می کند و برخی از واحدهای متداول مورد استفاده عبارتند از: قدرت ، وات ، شتاب ، متر / ثانیه ² ، نیرو / نیوتن و موارد دیگر.

 1. استفاده از کارتهای مرتبا برای مطالعه:
  فیزیک مطالعه ای است که شامل اصول ، مفاهیم ، واحدها و کلمات جدید است. به همه این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید نظریه خود را دنبال کرده و حافظه خود را تقویت کنید که به شما در مواجهه با مشکلات در موضوع کمک می کند.

برای یادآوری همه این موارد ، فلش کارت یا مطالعه حافظه می تواند مفید باشد و به شما در یادآوری کمک کند.

 1. دوره را بررسی کنید:
  برنامه درسی را بخوانید و با آنچه در مورد تحصیل در این ترم است آشنا شوید. تلاش کنید و پیش نمایش کتاب درسی خود را امتحان کنید.

به مضامین و اصول مهم توجه داشته باشید و همچنین با چند مشکل اجرا شوید.

 1. مشارکت فعال:
  وقتی فیزیک در نظر گرفته شود ، دانش آموز می تواند در صورت درک مفهوم کلاس ، آن را بیاموزد.

از این رو ، دانش آموز باید به طور فعال در کلاس شرکت کند ، گوش کند و یادداشت های مناسبی را یادداشت کند. با این روش ، هیچ مشکلی و سردرگمی بعد از بررسی وجود ندارد.

 1. بعد از کلاس:
  پس از پایان سخنرانی فیزیک ، بهتر است که از طریق درس تدریس شده مرور و مطالعه شود. در صورت وجود هرگونه شک و تردید ، در همان روز قابل توضیح است.

تجدید نظر در درس فیزیک مفهوم را روشن می کند و همچنین در ذهن ثبت می شود.

 1. روش حل مسئله در فیزیک:

این یک واقعیت شناخته شده است که فیزیک یکسری مشکلات دارد ، برای اینکه بتوانید یک مشکل خوب باشید ، جنبه های کمی برای درک و دنبال کردن وجود دارد.

برای اینکه در حل مسئله موثر و متخصص باشید باید تکنیک های زیر را به خاطر بسپارید. دانش آموز ابتدا باید تحلیل کند که مشکل در مورد چیست. سپس او مجبور است مسئله را بخواند و بفهمد و بداند چه چیزی را باید پیدا کرد.

بسته به مشکل ، او باید به این فکر کند که چه اطلاعاتی ، داده یا فرمول استفاده می شود. پس از بررسی و یافتن راه حل ، وی باید دریابد که آیا راه حل مناسب است یا خیر.

 1. حل مشکلات تمرین:
  مشابه ریاضی ، برنامه نویسی و موضوعات دیگر ، حل مشکلات در فیزیک یک مهارت است. برای همین مهم است که دانش آموزان اغلب مشکلات فیزیک را تمرین کنند.

هنگامی که دانش آموزان تعدادی از تمرینات و مشکلات مثال را حل می کنند ، آنها به حل کننده های مشکل متخصص تبدیل می شوند. جدای از آمادگی برای امتحانات ، حل مشکلات همچنین به شما کمک می کند دانش کاملی در مورد مفهوم کسب کنید.

 1. منابع دیگر:
  این می تواند یک عادت برای دانش آموزان باشد که مشکلات خود را از برنامه درسی اختصاص داده شده یاد بگیرند و تمرین کنند. برای کسب نمره خوب ، دانش آموز نه تنها باید به برنامه درسی مدرسه بپیوندد و مشکلات اختصاص داده شده را برطرف سازد.

آنها می توانند یک قدم جلوتر بروند و شروع به حل مشکلاتی کنند که به آنها اختصاص نمی یابد و در برنامه درسی نیست. تعدادی منبع آنلاین وجود دارد که به تمرین مشکلات کمک می کند. سایر مشکلات موجود در سایر کتابها و سایتهای آنلاین می تواند بهترین روش برای حل مشکلات باشد.

 1. استفاده از برنامه ها:
  با پیشرفت سریع فن آوری ، زمینه آموزشی از چند جهت به خوبی سود می برد.

بنابراین ، با توسعه تعدادی از برنامه ها ، فیزیک تعدادی برنامه نیز دارد که برای دانشجویان مفید است. این برنامه ها فوق العاده هستند زیرا آنها موضوع را با تئوری ، فرمول و اصول آموزش می دهند.

آنها همچنین در حل مسئله کمک می کنند و همچنین برای تعدادی از مشکلات راه حل ارائه می دهند. افرادی که برای امتحانات رقابتی آماده می شوند می توانند از این برنامه ها استفاده کنند.

 1. سخنرانی های ویدئویی آنلاین:
  به منظور یادگیری و درک سریع فیزیک ، سخنرانی های آنلاین یکی از بهترین راه هاست. این منابع آنلاین بصورت رایگان و از اساتید مشهور شاغل در دانشگاه های برتر در دسترس هستند.

مباحث مهم و پیچیده در این سخنرانی ها مورد بحث قرار می گیرد که درک دانشجویان را آسان می کند.

 1. پادکست ها:
  گوش دادن به پادکست فیزیک عالی روش دیگری است که با آن می توانید سریع یاد بگیرید . ده ها آئودی رایگان در دسترس است و گرفتن آنها به صورت آنلاین و استفاده از آنها می تواند به دانش آموزان در درک بهتر کمک کند.
 2. فیلم های سرگرم کننده:
  برای افرادی که موضوع را خسته کننده و خسته می کنند می توانند فیلم های سرگرم کننده موجود را امتحان کنند. این فیلم ها نمایش تصویری دارند که خنده دار است اما تئوری ها و مفهوم را توضیح می دهد. این یک روش جالب برای دانش آموزان برای آشنایی با مفاهیم است.

به عنوان مثال ، فیزیک فوق العاده ماریو ، بریتنی اسپیرز هدایت کننده نیمه هادی ها و شبیه سازی های فیزیک تعاملی هستند.

 1. منابع دیگر برای کمک به:
  برای مطالعه سریع و موثر ، خوب است که برنامه های درسی روزمره را در مدرسه دنبال کنید. تکمیل فصل تحت پوشش هر روز و تجدید نظر در خانه همان راه برای تکمیل هر واحد است.

کمک به معلمان ، دوستان در قالب مطالعه گروهی ، مدرسین و منابع شخص ثالث مانند فیلم های آنلاین ، کتاب ها ، سایت های آموزشی چند روش است که به شما در مطالعه و درک مفهوم کمک می کند.

 1. بیشتر تمرین:
  برخلاف سایر موضوعات ، فیزیک برای یادگیری سریع و درک کامل نیاز به تمرین خوب دارد. دانش آموزان می توانند در پایان جلسه تمام نمونه ها ، مشکلات را تمرین کنند.

تعدادی سایت وجود دارد که تست آنلاین و تست مسخره را برای فیزیک ارائه می دهند. اینها بهترین راه حل برای تحلیل و آزمایش درک شما در موضوع هستند.

شرکت و نوشتن این آزمون می تواند در مواجهه با مشکلات مرتبط با امتحان و سایر تئوری های فیزیک به شما کمک کند. سایت های بسیاری وجود دارد که دانشجویان فقط نیاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ها دارند.

 1. ثبت نام در دوره های تصادف:
  دوره های تصادف مؤسسات خصوصی است که آنها در یک دوره زمانی کوتاه فیزیک را آموزش می دهند. آنها خیلی سریع و مؤثر هستند و خیلی سریع مباحث را می پوشانند.

دانش آموزان می توانند در چنین آموزش هایی ثبت نام کنند و به شیوه ای سریع و موثر فیزیک یاد بگیرند. این افراد یک برنامه ارسال می کنند و طبق آن کار می کنند و قسمت را کامل می کنند.

 1. شروع و تکمیل زودرس:
  فیزیک موضوعی است که باید بصورت تدریجی آموخته شود تا مفاهیم و نظریه ها به خوبی درک شوند. به این ترتیب ، دانش آموز باید روزانه برنامه ای مناسب را تهیه کند تا همه مباحث را با تجدید نظر کامل پوشش دهد.

جدا از یادگیری موضوعات دیگر ، فیزیک نیز باید هر روز با یک زمان مشخص فرا گرفته شود. دانش آموزان باید به خاطر داشته باشند که تمام مباحث را جمع نکنند و در پایان زمان امتحان در پایان عجله کنند. این امر فقط منجر به سردرگمی ، تعداد کمتر علامت و درک نامشخص از مفاهیم خواهد شد. از این رو شروع به مطالعه زودهنگام و تکمیل اوایل مفید خواهد بود.

 1. از آزمایشات استفاده کنید:
  نظریه ها و مفاهیم زیادی در فیزیک وجود دارد که با استفاده از آزمایش های آزمایشگاهی می توان به راحتی در ذهن آنها ثبت و ثبت شد.

آزمایش ها به نمایش روشنی نظریه ها کمک می کنند و دانش آموزان را برای نوشتن امتحانات خود به روشی آسان یاری می کنند. با این روش ، مفاهیم برای یک عمر ثبت می شوند و فراموش نمی کنند.

 1. نکات کلی برای یادگیری سریع:
  همیشه خوب است که مسیر را پشت سر بگذارید و عقب نمانید. سعی کنید در طول زمان با این دوره کنار بیایید.

این یک عادت خوب است که قبل از شرکت در کلاس درس را بخوانید. با این روش لازم نیست برای همه چیز یادداشت بگیرید ، می توانید بیشتر روی موضوعاتی تمرکز کنید که درک نمی کنید و در صورت وجود آنها را روشن کنید.

یادتان باشد که هر روز فیزیک بخوانید. خواندن و گوش دادن صحیح چند روش برای یادگیری موثر فیزیک است.