این روزها ، تقریباً تمام جستجوها بصورت آنلاین انجام می شود ، بنابراین برای اطمینان از موفقیت ، ضروری است که مجلات و مقالات شما در موتورهای جستجوی آنلاین مربوطه نمایش داده شوند. علاوه بر این ، بسیاری از نویسندگان به یافتن مقاله از طریق خدمات انتزاعی و فهرست بندی (A&I) تکیه می کنند ، که به نوبه خود منجر به افزایش ترافیک آنلاین آنها می شود. هنگامی که نویسندگان در هنگام جستجو به مقالات باکیفیت از یک ژورنال خاص می پردازند ، به احتمال زیاد آنها می توانند این ژورنال را به عنوان یک منبع خوب برای انتشار نسخه های خطی خود در نظر بگیرند.

خدمات A&I محتوای مجلات علمی ، مقالات و کتابهای الکترونیکی را با استفاده از ابرداده و چکیده باز می کنند. با انجام این کار ، آنها به میزان قابل توجهی در افزایش دسترسی به ادبیات علمی کمک می کنند. ابرداده ارائه شده در خدمات انتزاعی و فهرست بندی شامل عنوان مقاله ، نویسنده (بازدید کنندگان) ، تاریخ انتشار ، عنوان ژورنال ، جلد و شماره ، شماره صفحه ، موضوع موضوع و هر کلمه کلیدی یا DOI می باشد. کاربرانی که این سرویس ها را با استفاده از معیارهای جستجوی خاص مرور می کنند ، مقالات ، فصل ها یا کتابهای مربوط به ابرداده را نشان می دهند و می توانند به خلاصه ها و پیوندها به مقاله یا ژورنال کامل دسترسی پیدا کنند. اگر کاربران یا مؤسسه وابسته به آنها به متن کامل دسترسی داشته باشند یا انتشار آن با دسترسی آزاد است ، می توانند بلافاصله درست به مقاله مراجعه کنند. در غیر این صورت،

Google Scholar ، یکی از بزرگترین خدمات A&I موجود ، تقریباً هر ژورنالی را فهرست بندی می کند و احتمالاً بیش از نیمی از مراجعه به ژورنال های آنلاین را به خود اختصاص می دهد. اسکولار همچنین بسیار مهم است زیرا فهرست گسترده مطالب علمی آن در اکثر خوانندگان به راحتی قابل دسترسی است. همچنین این کار یک کار عالی برای پیدا کردن چندین نسخه از مقالات و پایان نامه های علمی انجام می دهد. این شامل سایت های مختلف ناشر و پایگاه داده و همچنین نسخه های دسترسی آزاد به مقالات است. Google Scholar همچنین رابط هایی را فراهم می کند که می تواند کاربران را برای بارگیری مقالات در نرم افزار مدیریت مرجع مانند Zotero ، EndNote و Mendeley (برای نام بردن چند مورد) آسانتر کند. دریافت نسخه های دسترسی آزاد به مقالات خود به Google Scholar راهی مهم برای پیشبرد برنامه دسترسی آزاد و توجه کار شما است.

Google Scholar بیشتر به مقاله های متن کامل علاقه دارد. منظور آنها به معنی نسخه های HTML و PDF از مطالب علمی است. اگر مخزن شما نسخه های متن کامل زیادی نداشته باشد ، توسط Google Scholar بسیار خوب فهرست بندی نمی شود. Google Scholar همچنین به دنبال مطالبی است که شما ممکن است در جای دیگری مانند یک پایان نامه کامل نتوانید پیدا کنید.

بهترین مکان شروع برای قرار گرفتن در معرض بهتر ژورنال یا مقاله شما ، پیروی از دستورالعمل های Google برای نحوه نمایه شدن در GoogleScholar ( دستورالعمل های گنجاندن Google Scholar )

Google Scholar همچنین یک مقوله شناخته شده ویژه برای مجلات OJS دارد. Google Scholar را جستجو کنید تا ببینید آیا مجله شما ظاهر می شود یا خیر در صورت عدم مشاهده ، می توانید ژورنال خود را با استفاده از پیوند زیر ( ثبت نام ورود Google Scholar ) ثبت کنید .