پارتیشن بندی هارد با EaseUS Partition Master بدون حذف اطلاعات خبرآنلاین

سپس از اینکه این کارها را انجام دادید سوییچ Next را گزینش کنید. میخوام به جهت توشه اولیه نحوه ویندوز کارگزاری کنم و میخوام ویندوز رو بر روی حافظه SSD کارگزاشتن کنم، هنگامی نصب ویندوز به پارتیشن بندی میرسه، از کجا بفهمم کدوم درایو مربوط به حافظه SSD میشه؟ تا اشتباهی ویندوز رو لیست قیمت هارد اکسترنال دیجی کالا روی حافظه HDD کارگزاری نکنم. زمانی میخوام وارد disk management بشم تحت مینویسه connecting to virtual disk service و هیچ اتفاقی نمیفته. پارتیشن های Extended قابل نصیب به Logical هستند و هر هارد دیسک ۴ پارتیشن Primary یا یک Primary و یک Extended داشته باشد .
عمومی
Diskpart یک ابزار خط فرمان یا این که به اصطلاح Command-Line ای برای مدیر دیسک ها و پارتیشن ها میباشد که از Windows 2000 جایگزین fdisk شد. 13.برای اینکه یک partition را format نماییم در در آغاز باید آن را گزینش کنیم. در تراز قبل ما این فعالیت را بوسیله فرمان select partition 2 انجام دادیم.
به منظور تولید درایو جدید منتخب از فضای درایو C را خالی کنید. “Manage” را گزینش نمایید و روی ” Disk Management ” کلیک کنید. 11.در نهایت سوییچ Finish را بزنید تا عملیات فرمت شروع شود.
برای ادراک خوب تر مسئله CMD را در شرایط عادی ( غیر Administrator ) اجرا کنید. خواهید دید که یک پنجره خط فرمانی جدید برای شما باز می شود که دستورات CMD در آن فعالیت نمی کند. Partition 2 درایو ویندوز می باشد، که اهمیت دستور select partition 2 آن را گزینش می کنیم. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی روی پارتیشن موجود دارید تا نصیب جدید تولید شود. در این صفحه، صحبت Y را تایپ کرده و سوییچ Enter را فشار دهید تا به منوی اهمیت برنامه FDISK بروید.
هاردی که از جدول پارتیشن سنتی به کارگیری می‌کند، می‌تواند صرفا 4 پارتیشن داشته باشد. استعمال از پارتیشن‌های extended و logical راهی به جهت به دور زدن این محدودیت است. بعد از این که روی یک هارد، یک پارتیشن تولید می‌شود، باید اساسی استفاده از یک فولدر سیستم فُرمت شود. NTFS و FAT 32 از معروف‌ترین فایل سیستم‌های سازگار حساس ویندوز هستند. HFS+ فایل سیستمی سازگار اساسی مک و ext4 نیز پوشه سیستمی هست که اساسی لینوکس سازگاری دارد.

پارتیشن بندی Disk به چه معناست؟

این برنامه به شما این امکان را میدهد تا اندازه یک پارتیشن را مهم کشیدن یک نوار به سمت چپ یا راست، تغییر‌و تحول دهید. البته این صرفا پیش‌نمایش است و تا وقتی که روی سوییچ Execute کلیک نکنید، تغییرات انجام نمی‌شوند. AOMEI Partition Assistant Standard قابل انعطاف افزار مدیر پارتیشن بندی هارد هست که بصورت رایگان ارائه میشود و آوازه خود را در بین کاربران در سراسر عالم به دست آوردن کرده است. همین برنامه اهمیت ویژگی‌های زیاد قدرتمندی هست که به شما قابلیت میدهد مدیریت دیسک مشقت بار و پارتیشن‌های خود را کاملا در دست گرفتن کنید.

  • برای ساخت پارتیشن می توانید از نحوه ابزار داخلی ویندوز و برنامه متمایز استفاده نمایید که در ادامه به آن ها می پردازیم.
  • ابتدا بایستی دست‌کم یک بخش جداگانه مهم یک سیستم فایل بسازید.
  • حالا دستورهای تحت را به ترتیب اجرا کنید تا پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز انجام شود.
  • اگرچه می‌توان تنها اقدام به ساخت یک پارتیشن بر روی هارد کرد ولی معمولا پیشنهاد میگردد که فایل‌های غیر سیستمی در پارتیشن‌های دیگر ذخیره شوند تا از کُند شدن عملکرد دستگاه اساسی گذشت زمان پرهیز به فعالیت آید.
  • همانطور که بازدید می نمایید در عکس بالا درایو تازه شما حساس هیچ درایو و فضایی نمی باشد برای ساختن درایو ابتدا در نوار رو به روی درایو مورد لحاظ در بخش Unallocated کلیک راست کرده و از منوی گشوده شده گزینه Crate را تعیین کنید.

و در پنجره بعدی روی واژه و کلمه های Drive options کلیک نمایید تا بخش تنظیمات و امکانات پارتیشن بندی هارد در اختیارتان قرار گیرد. به وبسایت رسمی شرکت EasuUs رفته و برنامه EaseUS Partition Masterرا رایگان دانلود و کارگزاری کرده و آن را اجرا کنید. هم اکنون همه درایوها و فضاهای آزاد و اشغال شده هارد را می بینید، به عنوان نمونه ما می خواهیم ترکیب پارتیشن انجام دهیم، به جهت همین عمل پارتشین گزینه حیث را گزینش نمایید و از منوی سمت راست آیتم Merge را بزنید. قابلیت و امکان دیگر قابل انعطاف افزار پیش رو، ساخت درایو جدید، فرمت کردن درایوهای موجود و نیز حذف کامل یک پارتیشن از روی هارد می باشد.
شما می توانید Mac خود را ریستارت کرده و دکمه Option را هنگام شنیدن صدای startup chime یا صدای بوت، فشار دهید. همین کار شما را به بخش Startup Manager می برد و می توانید درایو خویش را در آنجا انتخاب نمایید. گاهی ممکن می باشد که بخواهید درایو های کامپیوتر تان را از دید دیگران مخفی کنید و به این طریق داده ها ویژه خود را از دسترس دیگران دور نگهدارید. به جهت انجام این فعالیت به صورتی که به اطلاعات تان هیچ نوع آسیبی وارد نشود مراحل پایین را دنبال نمایید. پس از دیدن این پنجره کار پارتیشن بندی شما به نقطه نهایی رسیده است اصلی زدن دکمه Finish پنجره را ببندید.
نکته کاربردی دیگر برای استعمال از همین قابل انعطاف افزار تغییر تحول فرمت هارد می باشد که به جهت این فعالیت در آغاز لازم هست که بر روی آیتم Format کلیک کرده و در پنجره باز شده تغییر‌و تحول فرمت مورد لحاظ را اعمال نمایید. قالب دستگاهایی که مالتی مدیا هستند FAT32 را به تیتر پیش فرض می شناسند و فرمت EXFAT و NTFS اکثراً به جهت دسکتاپ ها و لپ تاب ها گزینه استفاده قرار می گیرد. قابلیت پهناور این دو فرمت قابلیت و امکان جابجایی فایلهایی اساسی حجم بالاتر از 4 گیگ می باشد که امروزه کاربرد فراوان زیادی دارد. همینطور نرم افزارهای مختلف دیگری مثل EaseUS Partition Master و Paragon Partition Manager – که همگی ساختار یکسانی دارند- نیز وجوددارند که میتوان برای پارتیشن بندی از آن‌ها به کار گیری نمود.

انواع پارتیشن ها در هارد دیسک

استفاده از همین نحوه دوچندان آسان است و نیازی به آموزش دستوراتDESKPART ندارد. • جهت ریز کردن فضا، آیتم ها را به ترتیب گزینش نمایید و ادامه دهید . داتیس شبکه فعالیت فن ای خویش را در سال 1393 مهم هدف دسترسی آسان پارسی لهجه ها به آموزش های حوزه فناوری و شبکه شروع کرد و هم اکنون کلیدی حمایت شما دوستان عزیز جزو 500 تارنما برتر کشور‌ایران هستیم.
در رابطه دارای مابقی درایو ها طبق سلیقه خویش عمل کرده و فضای گزینه نیاز را به داده ها خود اختصاص دهید. در بیشتر مواقع همت می شود پارتیشن یا درایوی که در آن سیستم ادله مثلا ویندوز قرار دارااست به رخ منقطع باشد، تا سیستم استدلال و برنامه های جانبی و نرم افزارهای مختلف پس از کارگزاری در آن ذخیره و جانمایی شوند. پارتیشن بندی کامپیوتر بوسیله متخصصین تعمیرات کامپیوتر ایسوس به شکل فن ای و مهم پیشرفته ترین امکانات انجام می شود. تعمیرکاران همین مرکز ، متخصصان کارآزموده و کاربلد زمینه ی تعمیرات کامپیوتر میباشند که اصلی به کار گیری از ابزار درجه یک ، به تعمیر این دستگاه می پردازند . لذا کاربران می توانند مطمئن باشند که سیستم کامپیوترشان در واحد تعمیرات تخصصی کامپیوتر ایسوس ، به صحت تعمیر می گردد .

مک بوک ایر جدید مهم تراشه M2: منتظر لپ تاپ فوق العاده حاذق اپل باشید!

البته می بایست دقت داشته باشید که زمانی پارتیشنی فرمت شود همه داده‌هایی که بر روی آن قرار دارند، حذف می‌شوند. در صورتی که شرایط نخستین مد نظرتان است، کافیست به سادگی روی بعدی کلیک نمایید و فعالیت را به انتها رسانید. برنامه کارگزاری یک پارتیشن بر روی کل فضای هارد دیسک ساخته و آن را مهم کمک پوشه NTFS سیستم، فرمت میکند؛ سپس، ویندوز را بر روی آن پارتیشن کارگزاشتن میکند.
یک پارتیشن می‌تواند تمام فضای یک درایو (مثلاً یک هارد اکسترنال) را به خودش اختصاص بدهد یا اینکه صرفا قسمتی از فضای آن را اشغال کند. مزیت اساسی پارتیشن بندی حفاظت از داده‌ها در برابر حذف اتفاقی یا این که مشکلات احتمالی هارد است. مزیت بعدی همین می باشد که گزینه‌های بیشتری به جهت فعالیت دارای هارد در اختیار شما قرار می‌دهد.
اگر به تازگی یکی از از همین حافظه‌ها را خریداری کرده‌اید، بدون شک تا انتها مهم ما همپا باشید. زمانی که شما یک هارددیسک یا حافظه SSD برای لپ تاپ خویش خریداری می کنید ، بایستی آن را پارتیش بندی نمایید به گزارش این سایت . یک عدد دیگر از مواقعی که شما به پارتیشن بندی نیاز پیدا می کنید ، هنگامی می باشد که شما بخواهید تعداد درایو های خود را توسعه و گسترش بدهید . نرم افزار بدون‌پول پارتیشن بندی‌ هارد ssd حساس فناوری ایمن است.
همچنین حجم آن نیز فراوان هست و به حدود 400 مگابایت فضای خالی نیاز دارد. اما درعوض یکی از از بهترین ابزارهایی میباشد که می‌توانید همپا خود داشته باشید و روی هر کامپیوتر اساسی هر سیستم‌عاملی، فارغ از نیاز به‌نصب، از آن به کار گیری کنید. از دیگر امکاناتی که همین برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد امکان تبدیل یک درایو به بکاپ، تبدیل MBR و GTP، ساخت پارتیشن‌های FAT32 حساس سایز 1 ترابایت و بازیابی تغییرات اعمال شده از نحوه ویژگی بکاپ اتومات است. همچنین زمانی که سایز یک پارتیشن را تغییر و تحول می‌دهید، می‌توانید سایز آن را به‌صورت کاستوم، خودتان تعریف‌و‌تمجید کنید. به جهت این که دسترسی تمام به پارتیشن‌ها داشته باشید، بایستی به‌سراغ بهترین قابل انعطاف افزار های پارتیشن بندی بروید. در آغاز می بایست بدانیم پارتیشن بندی چیست؟ Partition به فارسی به معنای تفکیک نمودن می باشد .
۲- در قسمت بالای تصویر تحت از شما می خواهد مطمئن شوید که هارد را صحیح انتخاب کرده اید و آن را تیک بزنید. در این پنجره از شما می خواهد کلیدی GPT یا MBR پارتیشن بندی را انجام دهید که در اینجا ما GPT را گزینش می کنیم. معمولا روی مکان نما مموری‌های یواس‌بی نیازی به تعدادی پارتیشن ندارید و به عبارتی یک پارتیشن به جهت همین گونه ابزارهای ذخیره‌سازی به اندازه است. اگر تعدادی پارتیشن روی فلش مموری خود ساخت کنید، هنگامی که آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید، تعدادی درایو در کامپیوترتان ظواهر خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردیم، وجود پارتیشن‌ها برای ذخیره کردن دیتاها حتمی است.

MiniTool بهترین قابل انعطاف افزار پارتیشن بندی هارد ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

(boot volumes نوعی پارتیشن است که برای محافظت و محافظت نمودن پوشه های سیستم ادله ویندوز به کار گیری می شود). NIUBI Partition Editor از لحاظ امکانات یکی از از برترین برنامه های پارتیشن بندی هارد است. همین برنامه با وجود اینکه بدون‌پول می باشد امکانات زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد. در مجموع بیش از 10 عملیات متفاوت حیاتی آن قابل انجام می باشد و همگی آن‌ها در یک پنل در سمت چپ برنامه نشان دیتا شده‌اند. کل تغییراتی که اعمال می‌کنید، به‌صورت برنامه‌ریزی شده و با یک کلیک اعمال خواهند شد و از آنجایی که برنامه بدون نیاز به سیستم‌عامل فعالیت می‌کند، نیازی نیز به ریبوت کردن سیستم ندارید. شاید تنها نقطه ضعف همین ابزار این باشد که برخلاف بقیه برنامه‌ها، کل پارتیشن‌ها را در یک برگه فهرست نمی‌کند و بایستی از طریق یک منو کشویی، به‌صورت جداگانه به پارتیشن‌های هر دیسک دسترسی پیدا کنید.

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال و اینترنال اهمیت Disk Management ویندوز

امکان پشتیبانی GPT تا 64 بیت نیز وجود دارد و با فرمت GPT می توانید تا 9.4 زتابایت از گنجایش هارد را استعمال کنید. به جهت آن که زتابایت را به مهربانی فهم کنید، عدد یک دارای بیست و یک صفر بایت که همان 1024 اگزابایت یا این که یک تریلیون گیگابایت. سیستم برهان در آن کارگزاری میشود; درایوی هست که سیستم استدلال از طرز آن بوت میشود.
در اخیر برای خروج از برنامه FDISK و ذخیره پارتیشن های تولید شده به اندازه است در برگه حساس FDISK یکبار سوییچ Esc را بزنید تا وارد ورقه خروج FDISK شوید. بدین منظور، به ترتیب حجم درایوهای منطقی خویش را وارد کرده و سوییچ Enter را فشار دهید تا در نهایت کل فضای Extended پارتیشن بندی شود. توجه داشته باشید که در زمان تغییر‌و تحول فضای درایو C ممکن هست نرم افزار از شما درخواست راه و روش اندازی دوباره سیستم را نماید که در همین شکل می بایستی راه و روش اندازی را تایید فرمائید (ادامه پروسه بعد از آن از شیوه اندازی مجدد انجام خواهد شد). معمولا مزایای پارتیشن بندی را فورا مشاهده می کنیم البته باز هم بایستی اعتنا داشته باشید که پارتیشن بندی بر کارایی هارد درایو سیستم تأثیرگذار هست و ممکن میباشد در آینده نیاز به پارتیشن بندی مجدد پیدا کنید.

آموزش تولید پارتیشن نو از شیوه امرها CMD ( تولید پارتیشن بندی اهمیت DESKPART )

این نکته را به خاطر بسپارید که ویندوز XP ، بضاعت و توان ساپورت GPT را ندارد . همینطور برای کارگزاشتن ویندوز مادربرد ، می بایست سیستم دارای بایوس UEFI باشد . 8- هارد اکسترنال نو سامسونگ باکلیک روی آیتم Finish عملیات پارتیشن بندی به اتمام می رسد. 1- در ابتدا بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Manage را انتخاب می کنیم.
به همین نکته حیاتی توجه کنید که اطلاعات خاصی بر روی هارد دیسک مقصد نداشته باشید. چون هارد یا این که حافظه ssd مقصد به طور تمام فرمت شده و داده ها بازنویسی خواهد شد. سپس از گزینش مورد آیتم لحاظ از پنجره گشوده شده گزینه Next را زده و در تراز بعد از آن از شما میزان حجمی که به جهت فضای درایو خویش را نیاز دارید التماس می کند که به آن درایو اختصاص دهد. درحال حاضر که به صحت حیاتی شیوه پارتیشن بندی اهمیت CMD آشنا شدید، وقت آن می باشد که نام درایو خود را تغییر دهید.

تعمیر پاور آل همین وان ایسوس

برای دانلود نرم افزار EaseUS Partition Master و دانلود نرم افزار Mini Tool Partition Wizardروی پیوند بزنید. پس از پایان، دقیقا در کنار درایو فیزیکی، فضای اختصاص داده نشده – Unallocated partition جدیدی را می‌بینید که در نیمه دوم پنجره Disk Management قرار دارد. ایجاد پارتیشن‌های جداگانه برای فایل‌های سیستمی تان از دیتای سیستمی شما نگهداری میکند زیرا هر پارتیشن، فولدر سیستم خودش را دارد.
قبل از آغاز آموزش پارتیشن‌بندی قصد دارم توضیح مختصری درباره‌ی پارتیشن بندی بهتون بدم. بعد از آن از باز کردن همین قسمت، اهمیت درایو‌هایی اساسی حجم‌های متعدد رو‌به‌رو می‌شین. پارتیشن بندی هارد در ویندوز سرور ۲۰۱۶ تفاوت چندانی اهمیت ویندوزهای قبل ندارد و مثل ویندوز های تازه به دو صورت MBR و GPT می اقتدار هارد را پارتیشن بندی کرد.
این شیوه فراوان جدید بوده و براساس استاندارد‌های جهانی عمل می‌کند. شما می‌توانید حتی ۱۲۸ پارتیشن بر روی هارد خود داشته باشید. مورد قضیه دوم این هست که ممکن هست ساختن پارتیشن باعث تولید حساس امنیت کاذب شود. گرچه ویندوز این پارتیشن‌ها را به صورت جداازهم نشان میدهد ولی باز هم درایو شما یکی میباشد و درصورتیکه مبتلا خلل شود، ممکن میباشد سایر پارتیشن‌ها هم اختلال پیدا کنند. در غایت می‌توانید پارتیشن‌ها را طوری تهیه کنید که مانند درایوهای مستقل فعالیت کنند تا اجرای امور یا پردازش‌ها حیاتی سرعت بیشتری انجام شود. گرچه همین درایوها مستقل از هم به لحاظ می‌رسند اما همه روی یک هارد هستند و درصورتیکه هارد مبتلا مشکل فیزیکی شود تمامی پارتیشن‌ها به اختلال بازخورد می‌کنند.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید