پتار بوگدانوویچ کارگردان فیلم «ماه کاغذی» در سن ۸۲ سالگی درگذشت

[ad_1]

پتار بوگدانوویچ، فیلم‌ساز و کارگردان فیلم‌های کلاسیک سیاه و سفید دهه 1970 مانند آخرین نمایش تصویر و ماه کاغذی درگذشت. او 82 سال داشت.

دخترش آنتونیا بوگدانوویچ گفت که بوگدانوویچ صبح روز پنجشنبه در خانه خود در لس آنجلس درگذشت. او گفت که او به مرگ طبیعی مرده است.

بوگدانوویچ که بخشی از نسلی از کارگردانان جوان از هالیوود جدید در نظر گرفته می‌شود، از ابتدا با تک تیرانداز هیجان‌انگیز اهداف و بلافاصله پس از آخرین نمایش تصویر در سال 1971، نویسنده نام گرفت. پرتره تحریک‌آمیز و مالیخولیایی او از اضطراب نوجوانی و تنهایی میانسالی در شهر کوچک و در حال مرگ برنده هشت نامزدی اسکار، برنده دو نامزدی اسکار (برای بن جانسون و کلریس لیچمن) و منجنیق او را برای بازی در 32 سالگی به نمایش گذاشت. «چه خبر، دکتر؟»، با بازی باربارا استرایسند و رایان اونیل، و سپس فیلم ماه کاغذی مربوط به دوران افسردگی، که برای تیتوم اونیل 10 ساله نیز برنده اسکار شد.

زندگی شخصی پر فراز و نشیب او نیز اغلب در کانون توجه قرار داشت، از رابطه معروفش با سیبیل شپرد، که در جریان آخرین نمایش تصویر زمانی که او با همکار نزدیکش پولی پلات ازدواج کرده بود شروع شد، تا قتل همبازی‌اش، دوست دخترش دوروتی استراتون. و ازدواج بعدی او با خواهر کوچکترش لوئیز که 29 سال از او کوچکتر بود.

واکنش ها به خبر مرگ او به سرعت انجام شد.

استرایسند در توییتر نوشت: «پیتر همیشه مرا می خنداند! او همچنین به خندیدن آنها در آنجا ادامه خواهد داد.»

فرانسیس فورد کاپولا در ایمیلی نوشت: هرگز فراموش نمی کنم که در اولین نمایش The Last Picture Show شرکت کنم. به یاد دارم که در پایان آن تماشاچیان به دور من پریدند و به راحتی 15 دقیقه به طول انجامید. هرگز فراموش نمی کنم، اگرچه احساس می کردم هرگز چنین واکنشی را تجربه نکرده بودم که پیتر و فیلمش سزاوار آن باشند. بگذار تا ابد در شادی بخوابد و برای همیشه از هیجان تشویق ما لذت ببرد.»

تاتوم اونیل با انتشار عکسی از او در اینستاگرام نوشت: پیتر آسمان و زمین من بود. شکل یک پدر. دوست از Paper Moon تا Nickelodeon، او همیشه به من احساس امنیت می داد. دوستت دارم پیتر.»

و مارتین اسکورسیزی در ایمیلی نوشت: «در دهه 1960، در برهه‌ای مهم در تاریخ تجارت فیلم و هنر سینما، پیتر بوگدانوویچ درست همانجا بود، در چهارراه هالیوود قدیم و جدید. .. اولین فیلم پیتر، “اهداف” هنوز هم یکی از بهترین فیلم های اوست. با The Last Picture Show، او فیلمی ساخت که به نظر می رسید همزمان به عقب و جلو نگاه می کند، و همچنین موفقیتی خارق العاده… در سال های بعد، پیتر شکست ها و تراژدی هایی داشت و او فقط به راه خود ادامه می داد. خود را دوباره کشف می کند

بوگدانوویچ که در سال 1939 در کینگستون، نیویورک متولد شد، به عنوان یک بازیگر، روزنامه‌نگار و منتقد سینما شروع کرد و به عنوان برنامه‌نویس فیلم در موزه هنر مدرن کار کرد، جایی که از طریق مجموعه‌ای از گذشته‌نگرها و تک نگاری‌ها از میزبانی کارگردانان گارد قدیمی، از جمله اورسون لذت برد. ولز، هاوارد هاکس و جان فورد. او آنها را با آگاهی از فیلم‌هایشان خوشحال می‌کرد، برای خودش درس می‌گرفت و صحبت‌هایشان را درباره کتاب‌های آینده ادامه می‌داد.

او به آسوشیتدپرس گفت: “من سرنخ های بسیار مهمی از یک جمله به دست آوردم، مانند زمانی که هاوارد هاکس به من برگشت و گفت: “همیشه ترافیک را قطع کنید و هیچ کس متوجه بریدگی نخواهد شد.” این یک جمله بسیار ساده بود، اما تأثیر عمیقی بر هر کاری که من انجام دادم داشت.»

و ولز، علاوه بر اینکه یکی از بت های بوگدانوویچ بود، به دوست صمیمی و گاه گاه دشمن هم تبدیل شد. اگرچه نسلی از هم جدا شدند، اما هر دو اوج موفقیت اولیه و تمام عوارض و حسادت های ناشی از آن را تجربه کردند. در سال 1992، کارگردان جوان‌تر، کتاب This is Orson Welles را بر اساس مکالمات با کارگردان مسن‌تر در سال 1969 منتشر کرد. بوگدانوویچ همچنین ولز در آن سوی باد را که در سال 1970 در سال 2018 شروع شد، نویسنده و منتشر کرد.

اسکورسیزی نوشت: «تا آخر او برای هنر سینما و افرادی که آن را خلق کردند مبارزه کرد.

تحصیلات هالیوودی خودش زود آغاز شد: پدرش او را در سن 5 سالگی به تماشای فیلم های چارلی چاپلین و باستر کیتون در موزه هنر مدرن برد. او بعداً مستند کیتون خود با نام The Great Buster را ساخت که در سال 2018 منتشر شد.

پس از ازدواج جوان، بوگدانوویچ و پلات در اواسط دهه 1960 به لس آنجلس نقل مکان کردند، جایی که آنها در مهمانی های هالیوود شرکت کردند و با کارگردان راجر کورمن و فرانک مارشال، که در آن زمان یک تهیه کننده جاه طلب بود که به ساخت فیلم “اهداف” کمک کرد، دوست شدند. و صعود حرفه ای در چند فیلم و سال های بعدی ادامه یافت. اما پس از ماه منشور، که پلات پس از جدایی آنها در آن همکاری کرد، دیگر هرگز شهرت پنج سال اول حضورش در هالیوود را جلب نکرد.

رابطه بوگدانوویچ با شپرد منجر به پایان ازدواج او با پلات شد که دو دختر مشترک با آنتونیا و ساشا دارد و یک مشارکت خلاقانه پربار انجام شد. فیلم تفاوت های مقاومت ناپذیر محصول 1984 آزادانه بر اساس این رسوایی ساخته شده است. او بعداً این ایده را به چالش کشید که پلات، که در سال 2011 درگذشت، بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت فیلم های اولیه او بود.

او دو فیلم دیگر با شپرد خواهد ساخت، اقتباسی از دیزی میلر ساخته هنری جیمز و موزیکال At Long Last Love که هیچ کدام مورد استقبال منتقدان و تماشاگران قرار نگرفت.

و همچنین فرصت های بزرگی را در بحبوحه موفقیت خود به دست آورد. او به Vulture گفت که پدرخوانده، محله چینی ها و جن گیر را رد کرده است.

پارامونت تماس گرفت و گفت: «ما به تازگی کتاب جدیدی درباره ماریو پوزو به نام پدرخوانده خریدیم. از شما می خواهیم که کارگردانی آن را در نظر بگیرید. او در مصاحبه ای گفت: من به اوباش علاقه ای ندارم.

این عناوین همچنان به دنبال بوگدانوویچ برای چیزهایی غیر از فیلم های او خواهند بود. او در بهار و تابستان 1980 در حالی که او را در فیلم «همه خندیدند»، یک کمدی رمانتیک با بازی آدری هپبورن و بن گازارا کارگردانی می‌کرد، با «دوروتی استراتون» همبازی پلی‌بوی شروع کرد. همسرش، پل اسنایدر، او را در ماه اوت کشت. بوگدانوویچ در سال 1984 در کتابی با عنوان قتل اسب شاخدار: دوروتی استراتن، 1960-1980، امپراتوری پلی بوی هیو هفنر را به دلیل نقش ادعایی آن در حوادثی که به گفته او با مرگ استراتن پایان یافت، مورد انتقاد قرار داد. سپس، نه سال بعد، در 49 سالگی، با خواهر کوچکترش، لوئیز استراتن، که در آن زمان تنها 20 سال داشت، ازدواج کرد. آنها در سال 2001 طلاق گرفتند، اما همچنان با مادرش در لس آنجلس زندگی می کنند.

در مصاحبه ای با AP در سال 2020، بوگدانوویچ اعتراف کرد که ارتباطاتش روی حرفه او تأثیر گذاشته است.

بوگدانوویچ گفت: «کل زندگی شخصی من باعث شد که مردم نتوانند درباره فیلم ها درک کنند. این چیزی است که از همان چند عکس اول من را آزار می دهد.

علیرغم برخی شکست‌های جاده‌ای، تولید بوگدانوویچ در دهه‌های 1980 و 1990 پرکار باقی ماند، از جمله دنباله آخرین نمایش تصویر، به نام تگزاس ویل، درام رمانتیک کانتری The Thing Called Love، که یکی از ریور فینیکس بود. فیلم های اخیر و در سال 2001، میو گربه، برای مهمانی قایق بادبانی ویلیام راندولف هرست با بازی کرستن دانست در نقش ماریون دیویس. آخرین داستان کوتاه او، او به این ترتیب خنده دار است، یک کمدی معروف با بازی اوون ویلسون و جنیفر آنیستون، که او با همکاری لوئیز استراتون نوشت، با نقدهای متفاوت در سال 2014 عرضه شد.

او در طول این سال ها چندین کتاب سینمایی از جمله «فیلم هفته پیتر بوگدانوویچ»، «شیطان چه کسی این کار را کرد: گفتگو با کارگردانان افسانه ای فیلم» و «جهنم در آن کیست: گفتگو با بازیگران افسانه ای» نوشته است. هالیوود.”

او همچنین در نیمه‌وقت بازی می‌کرد، گاهی اوقات خودش (در «مهتابی» و «چطور با مادرت آشنا شدم») و گاهی دیگران، مانند دکتر الیوت کوپفربرگ در «سوپرانوها» بازی می‌کرد و همچنین الهام‌بخش نسل جدیدی از کارگردانان بود. از وس اندرسون تا نوح بامباخ.

او به Vulture گفت: «آنها به من «پاپ» می گویند و من اجازه می دهم.

در طی مصاحبه ای با AP در سال 2020، همزمان با پادکستی در مورد حرفه خود با مجری فیلم Turner Classic Movies، بن مانکویچ، او سخت روی یک برنامه تلویزیونی با الهام از دوروتی استراتن کار کرد و به آینده سینما خوشبین نبود.

“من ادامه می دهم، می دانید. تلویزیون هنوز نمرده است.» با خنده گفت. اما فیلم ها می توانند مشکل داشته باشند.

اما بوگدانوویچ حتی با وجود خودی به اندازه هالیوود، برای کسانی که قبلا آمده بودند احترام قائل است.

او در سال 1971 به نیویورک تایمز گفت: “من خودم را بر اساس معاصرانم قضاوت نمی کنم.” هیچکاک. مطمئناً فکر نمی‌کنم که به خوبی آنها هستم، اما فکر می‌کنم خیلی خوب هستم.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum hovarda girişinstagram takipçi satın alMobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma