10 بهترین تصفیه کننده هوا 2020

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا :

گرده یک آدم شرور داستان وحشت برای افراد مبتلا به آلرژی است – به طرز فجیعی در بوته ها صبر می کند و منتظر اعتصاب هر باد است. در حالی که گرده به اندازه Freddy Krueger شاداب نیست ، اما عددی که در جعبه های کلینکس می گیرد به همان اندازه وحشتناک است. در خانه خود شما می توانید تنها با جاروبرقی و گرد و غبار ، بلکه با افزودن دستگاه تصفیه هوا به مخلوط ، اثرات حساسیت ها را محدود کنید.

هنگامی که به کوچکترین ذراتی که در هوا شناور می شوند حساس هستید ، مهم است بدانید که تصفیه کننده هوا حتی به کوچکترین اسپورها چگونه برخورد می کند. چگونه می دانید کدام فیلترها به کوچکترین ذرات حمله می کنند؟ چگونه حتی یک ذره را می سنجید؟ ما در اینجا هستیم تا به کمک برخی از ویژگی هایی که در تصفیه هوا باید به دنبال آن باشید ، و همچنین انواع مختلف فیلترهایی که می توانند برای موارد مختلف کار کنند ، به شما کمک کند.

انواع مختلف تصفیه کننده هوا چیست؟

دستگاه های تصفیه هوا به روش های مختلفی برای تمیز کردن هوای آلاینده ها کار می کنند ، هر کدام با استفاده از یک تکنیک منحصر به فرد برای بیرون کشیدن ذرات از فضای نفس کشیدن استفاده می کنند. هنگام خرید یک دستگاه تصفیه هوا ، این نوع ها ذکر شده است: فیلترهای HEPA ، یونیزه کننده ها ، الکترواستاتیک ، کربن فعال شده و ضد عفونی کننده هوا. هر فیلتر از استراتژی خاص خود برای به دام انداختن و از بین بردن ذرات استفاده می کند.
فقط نقل قول نفس بکش
فیلترهای HEPA: اینها ابتدایی ترین فیلترهای هوا هستند ، و نمونه ای که بیشتر آنها را مشاهده خواهید کرد. فیلترهای HEPA با فیلتر هوا از طریق دستگاه کار می کنند ، قطعاتی را که بسیار بزرگ هستند برای عبور از قسمت دستگاه به دام می اندازند ، کار می کنند. فیلترهای HEPA صحیح به دام 99.97٪ ذراتی که 3 میکرون یا بزرگتر هستند ، تأیید شده اند. برای اینکه به شما یک اشاره داشته باشیم ، اسپورهای قالب از 3-100 میکرون و حتی کوچکترین اسپور فقط به 1 میکرون کاهش می یابد.

فیلترهای HEPA به عنوان ساده ترین شکل تصفیه ، یکی از قابل اطمینان ترین هستند. با استفاده از فیلترهای کربن فعال ، فیلترهای HEPA برای جذب تعداد زیادی ذرات که معمولاً در خانه خود دارید ، جمع آوری شده اند. در روند نزولی ، شما باید فیلتر را حفظ کرده و از تمیز بودن فیلتر اطمینان حاصل کنید ، حداقل یک بار در سال جایگزین آن شوید ، و در صورت وجود غلظت بیشتر ذرات در هوا ، احتمالاً بیشتر از آن استفاده کنید.

یونیزه کننده ها: این دستگاه های تصفیه هوا با ارسال ذرات باردار به هوا کار می کنند ، که به نوبه خود آلاینده های خنثی را برای جمع آوری روی این ذرات جذب می کند. با جمع شدن این دسته های کوچک ذرات باردار ، آنها سنگین می شوند و به سطح اطراف اتاق می چسبند و به طور مؤثر آلاینده ها را از شناور در ناحیه تنفس شما خارج می کنند.

دستگاه های تصفیه هوا یونی به دلیل عدم فیلتر و نگهداری کم از آن جذاب هستند ، با این وجود ، خاطرنشان شده است که این دستگاه های تصفیه هوا ازن ، آلاینده دیگری را ایجاد می کنند که می تواند باعث تحریک در ریه ها بویژه برای مبتلایان به آسم یا حساسیت های دیگر شود. در حالی که دستگاه های تصفیه هوا برای برآورده کردن نیازهای ازن آزمایش شده اند ، آنالیز هزینه و فایده باعث نمی شود که ما بخواهیم برای نیازهای تصفیه کننده هوا به سمت یونیزر حرکت کنیم.

تصفیه کننده های الکترواستاتیک: آنها یک روش بسیار مشابه به تصفیه کننده هوا یونیزه کننده دارند ، اما “ذرات بار شده” را درون دستگاه به دام می اندازند. صفحه ای که این آلاینده ها در آن ذخیره می شوند باید تمیز شوند تا به درستی کار کنند. باز هم ، ما این نوع تصفیه کننده را توصیه نمی کنیم ، به ویژه اینکه بدانیم که هر مقدار ازن می تواند به هوا منتقل شود. با این حال ، یونیزهكنندگان شناخته شده اند كه بوی سخت تنباكو را از هوا بیرون می كشند ، این یك نیروگاه مفیدی در هوای بیرون از منزل با افراد سیگاری سنگین است.

کربن فعال: فیلترهای کربن معمولاً در کنار فیلترهای HEPA شما استفاده می شوند زیرا کربن متخلخل می تواند ترکیبات کوچک و گازی ، ترکیبات آلی فرار (VOC) ، بوی و… را به دام بیندازد. خواص آن باعث شده است كه كاندیدای موثری برای به دست آوردن بو باشد و در هنگام افزودن به فیلتر HEPA ، از نظر تصفیه هوا به جفت وحشیانه تبدیل می شوند. روند نزولی فیلتر کربن دوره جایگزینی آنهاست – آنها فقط 3 تا 6 ماه طول می کشند قبل از اینکه کار خود را به همان میزان که ممکن است متوقف کنند.

ضد عفونی کننده هوا:اینها با استفاده از گرما یا نور ماوراء بنفش هوا را از بین می برد تا ویروس ها ، باکتری ها و اسپورها را از بین ببرد. این استراتژی دیگری است که می توانید به دستگاه تصفیه هوا خود اضافه کنید ، سیستم تصفیه هوا را بسیار قوی تر می کند وقتی که به انواع مختلف ذره هایی که در اتاق خود شناور هستید ، تبدیل می شود.

تعیین قدرت دستگاه تصفیه هوا

ممکن است شما فقط به یک حمام کوچک به یک دستگاه تصفیه هوا احتیاج داشته باشید ، یا ممکن است به دنبال تصفیه هوا از کل خانه خود باشید. هر دو اندازه در مورد پوشش مورد نیاز از دستگاه تصفیه کننده شما متفاوت هستند. در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا ، متوجه می شوید که هر مدل نشان می دهد که چه اندازه فیلم مربع را پوشش می دهد. به فضایی فکر کنید که در آن از دستگاه تصفیه هوا استفاده خواهید کرد و سپس واحدی را انتخاب کنید که آن مقدار یا بیشتر را پوشش دهد.

یک اتاق کوچک معمولاً حدود 200-300 فوت مربع است و تصفیه کننده هوا برای این پوشش به طور کلی از 200 دلار شروع می شود. اتاق های کارشناسی ارشد اتاق های نشیمن را می توان 400-800 فوت مربع در نظر گرفت ، بدیهی است که به چیدمان خانه شما بستگی دارد. برای پوشاندن منطقه ای مانند این ، می توانید از 350 دلار قیمت یک دستگاه تصفیه هوا انتظار داشته باشید. سپس ، همانطور که وارد صحنه های مربع بزرگتر ، شاید یک نقشه فضای باز یا یک آپارتمان استودیویی شوید ، باید به دنبال واحدی باشید که بیش از 800 فوت مربع را در بر بگیرد. برای اینها ، برای تصفیه کننده مؤثر و کارآمد ، باید مبلغی بیش از 400 دلار هزینه کنید. هنگامی که برای هزینه اولیه واحد هزینه می کنید ، حداقل یک بار در سال و هزینه های برق باید در نظر داشته باشید.

سطح نویز

برای مصارف خانگی مهم است که وسایل شما چه میزان صوتی را منتشر می کنند. شما نمی خواهید تصفیه کننده هوا در اتاق نشیمن مانند موتور اتومبیل به نظر برسد. هر تصفیه کننده میزان نویز ساطع شده هنگام عملکرد را به طور کامل مشخص می کند ، بنابراین هنگام مقایسه واحدها به صورت جانبی ، این کار را هنگام خرید در نظر بگیرید. اگر شما یک دستگاه تصفیه هوا را در یک مهد کودک قرار می دهید ، می خواهید تا حد ممکن آرام باشد. ممکن است به اندازه حمام یا گاراژ اهمیتی نداشته باشد.

آیا تصفیه کننده هوا روی آلرژن های مختلف متمرکز است؟

همانطور که با ساختهای مختلف تصفیه کننده هوا مشاهده کرده اید ، هر رویکردی برای هوای پاک کننده در از بین بردن برخی آلاینده ها تخصص دارد. برای کسی که با حیوانات خانگی مختلف زندگی می کند ، ممکن است به دنبال واحدی باشید که بتواند هوا را از خشکی پاک کند. اگر با آسم زندگی می کنید ، می خواهید از یونیزرها دور بمانید. درختان درخت غان زیبایی زیادی در بیرون دارید؟ خود را برای برخی از روزهای گرده بالا آماده کنید و یک تصفیه کننده دریافت کنید که به راحتی بتواند گرده درخت را مقابله کند.

می توانید به ساخت هر دستگاه تصفیه هوا نگاهی بیندازید تا مشخص شود دستگاه چگونه نگران کننده های خاص شما را فیلتر می کند. به عنوان مثال ، گرده ، کنه های گرد و غبار ، قالب و سایر موارد را می توان با یک فیلتر HEPA از بین برد ، در حالی که میکروب ها و باکتری ها بهتر است از یک ضد عفونی کننده هوا مراقبت شوند. برخی از رنگ های باریک تر در اطراف شما قرار گرفته اند؟ ذغال فعال به دلیل داشتن توانایی حذف انتشار مواد شیمیایی شناخته شده است.
دستگاه تصفیه هوا را که مناسب خانه شما است ، پیدا کنید

ما براساس بررسی های بالای آنها ، کیفیت بالا ، بهترین ارزش و ساخت و سازهای اطراف ، انتخاب های برتر ما را انتخاب کرده ایم. این که آیا آنها فیلترینگ HEPA را با ذغال فعال فعال کرده اند یا استفاده از آنها در میان صاحبان خانه آسان است ، هرکدام موقعیت خود را در لیست ما به دست آورده است. دستگاه های تصفیه هوا برتر ما را با یکدیگر مقایسه کرده و از امروز هوای تمیز کننده هوا را تنفس کنید!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>