توسط SAKCHAI LALIT و TASSANEE VEJPONGSA

NAKHON RATCHASIMA, تایلند (AP) — یک فرد مسلح به عنوان سرباز عصبانی بیش از یک اختلاف مالی به کشته شدن دو نفر و پس از آن رفت و در آنجا داد و بیداد خونین روز شنبه در شمال شرقی تایلند تیراندازی به عنوان او سوار به شلوغ بازار که در آن خریداران فرار در وحشت. حداقل 20 نفر کشته شدند در همه 31 نفر مجروح شدند و دیگران معتقد بودند هنوز در داخل ساختمان به عنوان اثر شلیک گلوله زنگ زد از اوایل روز یکشنبه ،

سخنگوی وزارت دفاع ستوان ژنرال Kongcheep Tantrawanich گفت: گروهبان. Jakrapanth Thomma در پشت این حمله در Nakhon Ratchasima, توپی برای تایلند نسبتا فقیر و روستایی در شمال شرقی منطقه است. خیلی از تیراندازی در محل ترمینال 21 Korat یک فرودگاه با مضمون بازار پر از رنگارنگ لگو مجسمه a merry-go-round و کپی از نشانه های از سراسر جهان است.

تصویری گرفته شده در خارج از بازار نشان داد مردم غواصی برای پوشش به عنوان عکس زنگ زد از اواسط بعد از ظهر شنبه. بسیاری کشته شدند در خارج از بازار در برخی از اتومبیل های دیگر در حالی که راه رفتن.

Nattaya Nganiem و خانواده اش به تازگی به پایان رسید و رانندگی شد دور زمانی که او شنیده تیراندازی.

“برای اولین بار من تو را دیدم یک زن اجرا از بازار قاه” گفت: Nattaya که شات تصویری از صحنه بر روی تلفن خود را. “سپس یک موتور سیکلت سوار در مقابل او فقط زد و سمت چپ موتور سیکلت خود را وجود دارد.”

عمومی, وزیر بهداشت Anutin Charnvirakul گفت: یک دکتر به ضرب گلوله کشته شد در حالی که کمک به یک فرد مصدوم.

صدها نفر از مردم تخلیه شدند از بازار در دسته های کوچک توسط پلیس در حالی که آنها برای جستجو مسلح.

“ما ترسیده بودند و فرار برای پنهان کردن در توالت” گفت: Sumana Jeerawattanasuk یکی از کسانی که نجات توسط پلیس. او گفت: هفت یا هشت نفر را مخفی می کردند در همان اتاق به عنوان او.

“من خیلی خوشحالم. من خیلی می ترسم از گرفتن صدمه دیده است,” او گفت:.

مدت کوتاهی قبل از نیمه شب پلیس اعلام کرد که آنها تا به حال امن بالاتر از سطح زمین بخشی از بازار اما هنوز در جستجوی تیرانداز. Anutin گفت هیچ بیشتر بدن به سمت چپ داخل اما افزود: “ما نمی دانیم که آیا وجود دارد هر گونه آسیب و یا مرگ و میر و یا نه.”

برخی از خریداران باقی مانده به دام افتاده در بازار احتمالا در زیر زمین بخش است.

“ما نگران هستند برای کسانی که هنوز به دام افتاده در داخل. برخی هنوز نمی تواند بیرون می آیند” سرهنگ سرهنگ Poonsap Prasertsak ارشد پلیس فرمانده منطقه گفت: اوایل صبح روز یکشنبه. او به خبرنگاران گفت: پلیس بودند در تماس با برخی از کسانی که هنوز به دام افتاده است.

“ما به آنها گفتم به ماندن آرام بماند و هنوز هم نگه داشتن سر خود را پایین,” او گفت:.

تیراندازی شنیده می شود که از بازار حدود 3 صبح به عنوان آمبولانس آورده بودند و نزدیک به صحنه اما خبرنگاران دور نگه داشته شدند و هیچ اطلاعیه بودند بلافاصله آینده.

یک افسر پلیس از طریق تلفن تماس در ناخون راتچاسیما حدود 250 کیلومتر (155 مایل) در شمال شرقی بانکوک گفت: فرد مسلح در ابتدا از کشته شدن یک سرباز و یک زن و زخمی شدن یک سوم شخص ظاهرا بیش از یک زمین اختلاف است.

سخنگوی وزارت دفاع Kongcheep گفت تایلندی رسانه ای است که اولین کسی کشته شد و افسر فرمانده 22 از مهمات گردان که در آن شک نیز خدمت کرده است. او گفت: فرد مسلح از کار اخراج شده بود در دیگران در پایگاه خود و در زمان اسلحه و مهمات قبل از فرار در ارتش Humvee.

شهر و محله افسران پلیس که نخواست شناسایی شود چرا که آنها مجاز به انتشار اطلاعات گفت: اخراج مرد عکس, به عنوان او سوار به بازار. تایلندی رته تلویزیون مرکز امنیتی دوربین فیلم نشان دادن یک مرد با آنچه در ظاهر به یک تفنگ.

مرد معتقد بود که مسلح به نظر می رسد به ارسال به روز رسانی خود را به Facebook صفحه در داد و بیداد.

“هیچ کس نمی تواند فرار از مرگ” خواندن یک پست. دیگری پرسید: “باید به من بدهید؟” در پست بعد او نوشت: “من را متوقف کرده اند در حال حاضر.”

یک عکس منتشر شده در رسانه های اجتماعی است که به نظر می رسد گرفته شده از Facebook صفحه را نشان می دهد یک مرد با پوشیدن لباس سبز استتار نظامی کلاه در حالی که یک سنگ اسمانی بزرگ و دود سیاه خشم را پشت سر گذاشت. Jakrapanth مشخصات تصویر نشان می دهد که او را در یک ماسک و لباس در سبک نظامی خستگی و مسلح با یک تپانچه. تصویر پس زمینه است که از یک تفنگ و گلوله. در Facebook صفحه ساخته شده بود غیر قابل دسترس پس از تیراندازی آغاز شد.

ترمینال 21 Korat چند سطح شیشه و فولاد بازار طراحی شده است که شبیه به یک ترمینال فرودگاه کامل با مسخره برج کنترل و خروج دروازه. مدل بزرگ, مسافر جت dangles از سیم در کنار یکی از اصلی پله برقی.

هر یک از آن هفت خرده فروشی طبقه تزئین شده است به نمایندگی از کشور های مختلف. ماکت غول پاریس برج ایفل soars به سقف در حالی که یک مدل از لندن بیگ بن غالب منطقه دیگر و عظیم مدل کالیفرنیا پل دروازه طلایی دهانه باز حیاط. دو داستان طلایی اسکار مجسمه برج بیش از یک دادگاه مواد غذایی.

Nattaya نمی دانم تا چه حد کامل از قتل عام تا زمانی که او وارد خانه. زمانی که او آموخته است که از مرگ و میر در او غش.

“من نمی توانم باور کنم که این اتفاق می افتد در زادگاه من,” او گفت:. “منظورم این مرکز خرید وجود ما تقریبا هر روز دیگر.”

بسیاری از مراکز خرید در تایلند از جمله ترمینال 21 است اسم در بانکوک باید آشکارسازهای فلزی و دوربین های امنیتی در ورودی های سرنشین دار توسط لباس شخصی اما غیر مسلح و نیروهای امنیتی. چک در آن ورود اغلب گذرا است.

تفنگ خشونت بی سابقه در تایلند است. سلاح گرم را می توان به دست آمده از نظر قانونی و بسیاری از تایلند اسلحه های خود. تیرباران های دسته جمعی بسیار نادر وجود دارد و گاه به گاه جنگ تفنگ در دور در جنوب این کشور که در آن مقامات برای سال مبارزه طولانی در حال اجرا شورشیان جدایی طلب.

این حادثه در Korat می آید فقط یک ماه پس از دیگری با مشخصات بالا در بازار, عکسبرداری در تایلندی مرکزی شهر Lopburi. در آن صورت یک نقاب دار مسلح حمل یک تفنگ با یک صدا خفه کن به کشته شدن سه نفر از جمله 2 سال و زخمی شدن چهار نفر دیگر را به عنوان او از سرقت از یک فروشگاه طلا و جواهر. یک مظنون یک مدیر مدرسه دستگیر شد کمتر از دو هفته بعد و بنا به گزارش ها اعتراف کرد و گفت به این معنی نیست که به کسی شلیک.

___

Tassanee Vejpongsa گزارش از بانکوک. آسوشیتد پرس روزنامه نگاران اعطای پک Preeyapa T. Khunsong و آدم Schreck کمک به این داستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im