یک متحد ناتو است که برخورد نسبت به بحران است. ما باید مراقبت کنیم ؟

از آن زمان نزدیک به یک دهه اما ترکیه سیاست خارجی در خاورمیانه است در نهایت آمدن ریزد در اطراف آن است. بسیاری از ناظران این ممکن است به عنوان comeuppance رهبران ترکیه تا غنی سزاوار. تحت ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان ما متحد ناتو را کمتر شده است یک عضو از موفق ترین در جهان امنیت داد و بیشتر عصبانی و کینه جو ، این فاجعه ترکیه در حال حاضر چهره را از آن خود ساخت بنابراین اجازه دهید آن را دفع کردن برای خود استدلال می رود.

اما مشکل اینجا چه اتفاقی می افتد به ترکیه طی هفته های آینده و ماه را ارسال خطرناک اثرات موج دار شدن در سراسر جهان است. آن را به سادگی این واقعیت است که ترکیه یک متحد ناتو کشویی به سمت جنگ; آن را به یک کلید متحد ناتو است که کنترل یک آبراه استراتژیک (بسفر و داردانل, تنگه) است که روسیه را به دنبال خود موجی منافع در شرق مدیترانه.

حاوی روسیه به معنای نگه داشتن ترکیه در غرب دموکراتیک حوزه و مطمئن شوید که آن پایدار است. کشورهای غربی آمده اند برای نجات خود از قبل دقیقا برای کسانی که به دلایل. اما بحران کنونی است که بدترین آن تا به حال مواجه شده است.

اجازه دهید یک نگاهی از نزدیک در چگونه ترکیه به شدت در سیاست خارجی خود را مدفوع (هشدار داده می شود, آن را یک عکس زیبا):

ترکیه و سوریه در حال حاضر در آستانه یک جنگ تمام بیش از گذشته باقی مانده خاک سوریه هنوز تحت شورشی کنترل ادلب. رژیم سوریه حمله در منطقه نه ماه پیش. بیش از سه ماه گذشته این ratcheted تا حملات خود را با حمایت بی امان هوایی روسیه کمپین پیوسته عقب هل دادن شورشیان که تحت سلطه حیات Tahrir شم یا HTS رادیکال با روابط القاعده.

بیشتر بخوانید: داعش در حال پیروزی در جنگ با ترور’

در این فرآیند نیروهای سوریه را احاطه کرده اند 12 نظامی ترکیه مشاهده پست های که ساخته شد در اطراف ادلب به اجرا 2018 سوچی توافقنامه امضا شده بین ترکیه و روسیه است. این توافق ظاهرا تبدیل ایران به یک د-نظامی منطقه که در آن جنگجویان شورشی از جمله کسانی که با حمایت ترکیه منتقل شدند پس از رژیم شروع به گرفتن کنترل سوریه است. حتی پیکارجویان داعش گزارش فرار به منطقه در طول تاریخ و زمان آخرین پایه در شرق فرات دره در بهار گذشته.

نقض سوچی توافق گرفته است ترکان با تعجب هر چند روسیه معتقد نهفته گسل با ترکیه است. تحت این توافقنامه ترکیه قرار است برای خلع سلاح گروه های تندرو مانند HTS و یا حداقل آنها را جدا از متوسط بیشتر جناح های خروج از “تروریست ها” در معرض حملات توسط روسیه حمایت کرد.

از آغاز وجود دارد شک و تردید است که ترکیه هرگز قادر به متقاعد کردن HTS برای قرار دادن سلاح های خود و یا غربال کردن از طریق ده ها هزار نفر از جنگجویان شورشی در منطقه به استخراج آن روسیه و رژیم سوریه را “متوسط”. حتی اگر که ممکن است سوال مطرح شد بیش از آنچه در ترکیه پس از آن که با آنها انجام دهد. ارسال آنها را به “منطقه امن” شد برنامه ریزی برای راه اندازی در شمال سوریه در امتداد مرز خود را? چه اتفاقی می افتد به آنها را از وجود دارد ؟ و آنچه اتفاق می افتد به حدود سه میلیون غزه در ادلب? خواهد آنها منتقل شود ،

این یک سیاست است که به مقصد به شکست و آن را در حال حاضر شکست خورده است. در این فرآیند نیروهای ترکیه مستقر در ادلب در حال حاضر احاطه شده توسط رژیم و در مواردی مورد حمله قرار می آیند. در ضمن نزدیک به یک میلیون آواره شهروندان را انباشته در مرز ترکیه که در آن امکانات بسیار کشیده است که کودکان در حال مرگ هستند از هیپوترمی.

در فوریه. 27 تنش رسیده ارتفاعات جدید پس از یک شبکه خبری مدعی تصویری پدید آمده از کسی—یا نظامی ترکیه متخصصان یا جنگجویان شورشی آموزش دیده توسط آنها شلیک ضد هوایی موشک به احتمال زیاد ارائه شده توسط ترکیه در روسیه جنگنده دقت از دست رفته خود را هدف. نه مدت ها پس از ترک نیروهای ضربه توسط یک حمله هوایی کشته شدن 33 سرباز.

مقامات روسی را تکذیب کرد مسئولیت این حمله اما تشدید مطرح شده شبح گسترده تر منطقه ای و درگیری است. با اردوغان سیاسی داخلی و اقبال رو به افول و اقتصاد ترکیه مصرانه در آستانه سقوط رئیس جمهور ترکیه است, مشخص حفر شده در پاشنه خود را. ترکیه حاضر به عقب نشینی نیروهای خود را یک حرکت است که می توان به عنوان یک شکست اردوغان ملی حوزه و خواستار عقب نشینی رژیم به خطوط تعیین شده توسط سوچی توافق. رژیم خودداری کرده است, هل دادن به جلو با آن وحشیانه و توهین آمیز است.

اورژانس مذاکرات بین روسیه و ترکیه به نظر می رسد به رفتن به جایی و حرکت های اخیر توسط ترک ها وضع لخت در حال رشد حس فوریت در آنکارا. در فوریه. 20, ترکیه خواسته آمریکا برای استقرار پاتریوت ضد هواپیما باتری در نزدیکی مرز سوریه برای جلوگیری از هر دو رژیم و بمب مبارزات و همچنین ارائه پوشش برای ترکیه جنگنده. آمریکا خودداری کرد.

درخواست غرق در طنز: در سال 2017, ترکیه یک قرارداد امضا شده با روسیه برای خرید آن S-400 دفاع موشکی سیستم عصبی هر دو ایالات متحده و ناتو است. آمریکایی ها ادعا می کنند روسیه سیستم را تهدید می کند خفا قابلیت های F35, جنگنده جت در حالی که ناتو گفته است که S-400 ناسازگار است با این اتحاد سخت افزار موجود.

در هفته های اخیر ترکیه لفاظی برابر ناتو نیز نرم در یک تلاش آشکار به اصرار داد برای آمدن به نجات خود به اوج خود رسید در ترکیه نیایش از ماده 4 این پیمان است. در یک جلسه اضطراری در فوریه. 28 ترکیه ساخته شده مورد آن به ناتو سفیران اما آنها حاضر ترکیه کلیدی تقاضا—یک منطقه پرواز ممنوع بر یمن است.

در آخر عمل از سر استیصال و ترکیه به دنبال از طریق در آن تهدید به باز کردن مرزهای خود اجازه می دهد تا پناهندگان به جریان به اروپا نقض یک قرارداد آن را امضا کرده بود با اتحادیه اروپا در سال 2016. در ساعت busloads از پناهندگان که در حال ورشکستگی در ترکیه برای ماه شروع به جاری شدن سیل در مرز ترکیه با یونان و بلغارستان.

همانطور که از نوشتن آنها هنوز هم پس از رسیدن به در حالی که یونانی و بلغاری مقامات در حال حاضر به اجازه دهید آنها را در. با توجه به یک بلغاری رسمی درخواست ناشناس ماندن طرح های کشیده شده به گوشت گاو تا پلیس مرزی از جمله امکان استقرار نظامی.

سوال این است: چگونه ترکیه موفق به درک آنچه در آن بود خود را به زمانی که آن را شروع به دخالت در خاورمیانه و معاشرت روسیه ؟ اردوغان اولیه بود تبدیل به ایده ای که در حال ظهور نظم نوین جهانی کمتر خواهد بود در مورد عمیقا ریشه اتحاد و بیشتر در مورد معاملاتي روابط است. در تلاش برای عضله ترکیه بر روی صحنه بین المللی—هنگامی که آن آماده نیست—او شروع dissing متحدان سنتی خود در اروپا و در نظر گرفتن موضع مقابله با آمریکا

اما در حال حاضر زمانی که رفتن سخت است, واقعیت این است که سپیده که بدون آن متحدان ترکیه فاقد بین المللی بلند به روسیه خم شدن به آن خواهد شد. در پوتین معاملاتي حساب دیفرانسیل و انتگرال ترکیه خیلی بیشتر به از دست دادن و به احتمال زیاد به توافق آتش بس از نظر ارجح به منافع روسیه است. مگر, البته, اردوغان می رود تمام سرکش و تصمیم می گیرد برای رفتن به جنگ با روسیه ،

این احتمال هنوز وجود دارد و عواقب چیزی است که من هستم آماده برای سرگرم کردن.

بیشتر توسط عدنان رضا خان:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>