پر جنب و جوش بیوگرافی اکسپلورر رادیسون برنده نهایی RBC تیلور جایزه

علامت Bourrie را chronicling از Pierre-Esprit رادیسون شامل آدم خواری یک کارائیب غرق کشتی و ایجاد شرکت خلیج هادسون

Bush Runner: The Adventures of Pierre-Esprit Radisson, by Mark Bourrie

بوش دونده: ماجراهای Pierre-Esprit رادیسون توسط علامت Bourrie

علامت Bourrie برنده 19th—و نهایی—RBC تیلور جایزه برای کانادا ادبی و غیر داستانی در مارس 2, گرفتن خانه 30.000 دلار برای بوش دونده: ماجراهای Pierre-Esprit رادیسون. آن را قابل توجه بیوگرافی حتی بیشتر قابل توجه 17th-قرن فرد بستن یک مرد شجاعت جاه طلبی زبانی استعداد و عمیق ممنوعیت همراه با خز تجارت یسوعیون جاسوسی پیچیده بومی تصرف زمین و حقوق مالکیت آتش و طاعون در لندن غرق در دریای کارائیب و تاسیس خلیج هادسون است شرکت.

یک ناظر می تواند بخشیده شود برای تفکر بوش دونده برای تلفن های موبایل مانند یک پتانسیل پرفروش و یا حداقل یک مورد علاقه برای یک جایزه ادبی. با توجه به آن 62 ساله نویسنده روزنامه نگار و مورخ در دانشگاه کارلتون در اتاوا. Bourrie می گوید او سال های سال به دنبال یک ناشر; ترین تردید بودند که “مردم خوانده خواهد شد, دمدمی, داستان های عجیب و غریب.” اگر آن را برای دان چاه’ Biblioasis, “خلاق ترین ناشر در کشور” Bourrie می افزاید: کتاب هرگز دیده می شود نور روز. این غرابت گرچه هیچوقت دروغ به طور کامل در رادیسون شخصیت. فرانسه معامله گر ممکن است تفننی در آدم خواری—و بیش از تفننی در قتل—اما برای Bourrie او متعدد و نسبتا مدرن فضائل به عنوان به خوبی. او یک معامله گر نیست نشین و یا یک مبلغ می گوید: نویسنده. “برای رادیسون که به سادگی پذیرفته آنچه که او را دیدم در این دنیای جدید نیست که متفاوت از. او هرگز صحبت در مورد مسابقه و یا فرهنگی برتری—و نه مانند [برادر خود را در قانون و شریک Médard Chouart] des Groseilliers بود که همه چیز بد در مورد کشورهای اروپایی است.”

از سال 2018: تانیا Talaga برنده RBC تیلور جایزه برای هفت پرهای افتاده: ‘من نوشتن تاریخ در حال حاضر’

به زیبایی نوشته شده و بی وقفه فکری بوش دونده می کند اتصالات کلاه برای یک جایزه است که شارت مجموعه ای موثر از مهم ترین غیر داستانی منتشر شده در 21st-قرن کانادا. برندگان قبلی شامل Wayne جانستون برای تظاهرات عمارت کارول شیلدز برای جین آستن, Thomas King برای این ناخوشایند هند و تانیا Talaga برای هفت پرهای افتاده. یکی از عمده حضور در جایزه ادبی اکوسیستم است که رشد کرده است به تسلط کانادا نوشتن این جایزه در سال 2000 تاسیس شد توسط Noreen تیلور در حافظه از همسر مرحومش, چارلز تیلور خوب غیر داستانی خود نویسنده که آثار شامل 1982 کلاسیک رادیکال محافظه کاران. هدف این بود که به افزایش توجه و نقد نویسندگان زحمتکش در آنچه هر دو تیلور در نظر گرفته شده نزدیک نامرئی نوع در کانادا. و او جایزه بازی بخش بزرگی در این زمینه را رشد انفجاری تیلور گفت: جایزه جشن مخاطبان در سخنان بیشتر در جشن از eulogizing: “ما به تماشای افراد ما نامزد آغوش برای تبدیل شدن به افراد از هر کس شام مکالمات.”

در مصاحبه ای پس از آن تیلور آینده بیشتر در مورد او جایزه را پس هر دو برای او و غیر داستانی. ژانر قطعا نیاز به تقویت در نوبه خود از قرن, او گفت:. با تنها 35 عناوین ارائه شده برای افتتاحیه جایزه امکان یک لیست طولانی شد هرگز مطرح و برنده بود و تنها هر سال دوم. در این سال اما “وجود دارد 155 کتاب برای داوران به رفتن را از طریق. که بیش از حد بسیاری از کتاب ها وجود دارد و یک نیاز جدید و تنگ تر معیارهای بنابراین من به دنبال پیدا کردن جایی که انتشار آن زمان تغییرات است که موجب می شود در سال 2030.” او برنامه ریزی شده در جهان کتاب ارائه چیزی جدید و متفاوت است ؟ “اوه, بله صبر کنید و ببینید.”

اطلاعات بیشتر در مورد کتاب:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de