‘آلبرتا شده است فریب خورده’: Wexit حامیان در چه درایوهای آنها را

در شب انتخابات در سال 2019, Saskatchewan, Alberta داخلی و بریتیش کلمبیا شد جاروب شده توسط یک دریای آبی با رای دهندگان به شدت مشتاق برای تغییر در فرماندهی که برکناری از جاستین ترودو به عنوان نخست وزیر و جایگزینی خود با رهبر محافظه کار اندرو Scheer. کافی بود به اندازه کافی رای دهندگان محافظه کار گفت: از یک دولت لیبرال در اتاوا که به نظر می رسید بی اعتنا به نگرانی ها و مشکلات اقتصادی از غربی ها.

اما قوی برای لیبرال ها در آتلانتیک کانادا و منطقه تورنتو همراه با تجدید حیات بلوک در کبک بدان معنی است که برای بسیاری از غربی کانادایی, انتخابات بار دیگر تصمیم گرفت قبل از شمارش رسیده انتاریو-Manitoba مرز. این واقعیت است که محافظه کاران موفق به کسب اکثریت آرا در کانادا اما هنوز هم از دست رفته اضافه شده توهین به جراحت.

به کمی تعجب که شب دیدم رستاخیر غربی طلبی: این ایده که اگر کانادا نمی تواند حمایت از صنعت نفت و گاز و یا ارائه عادلانه تر شرایط برابری, Alberta (یا غربی استان کانادا به عنوان جمعی) باید آن را انجام دهد به تنهایی. برخی از آنها حتی شناور ایده آلبرتا شدن 51 ایالت آمریکا است. از Facebook تغذیه به بسته بندی, پارتی, در سالن آلبرتا شهرستانها حامیان “Wexit” انجامید.

بخوانید: آینده ‘Saskberta’

که احساس بیگانگی سوخت و پرکن-Wexit جنبش دارای ریشه های عمیق در آلبرتا قدمت آن به اوایل دهه 1980 زمانی که ترودو پدر و سپس نخست وزیر Pierre Trudeau, اجرا انرژی ملی برنامه افزایش دادن به محبوب سپر دشنه “اجازه شرقی حرومزاده یخ در تاریکی است.” بعد که دهه آمد پرستون منینگ را اصلاح و آن پیام: “غرب می خواهد در.”

تجزیه طلبی اما تا حد زیادی باقی مانده حاشیه جنبش است. حزب استقلال از, Alberta (که قبلا آلبرتا حزب استقلال) تاسیس شد و در اوایل 2000s. قبل از آن وجود دارد در حال حاضر از بین رفته غربی حزب استقلال (تاسیس در سال 1988) کامل با یک پرچم است که به نمایندگی مستقل غربی کشور ساخته شده, British Columbia, آلبرتا, ساسکاچوان و مانیتوبا یوکان و سرزمین های شمال غربی. اما پشتیبانی از Wexit ballooned به بالا و تاریخی پس از 2019 از انتخابات طبق یک نظرسنجی ایپسوس انجام شده برای اخبار جهانی در ماه نوامبر سال 2019. این نظرسنجی نشان داد که 33 درصد از بهره حمایت غربی جنبش های جدایی طلب از 19 درصد در سال 2001 با افزایش حمایت در میان کسانی که زندگی در ساسکاچوان به عنوان به خوبی.

بخوانید: چرا بسیاری از بهره دادن هستند تا در کشور خود

یکی از دلایل این است که گسترش شکاف بین شرق و غرب است. آلبرتا و ساسکاچوان نیست انتخاب یک لیبرال MP با این نتیجه که در هر دو استان در حال حاضر صفر نمایندگی در ترودو کابینه. این است که همراه با رشد اقتصادی از جمله 23 درصد کاهش مشاغل در کانادا در بخش نفت و گاز پس از سال 2014. دولت فدرال اجرای لوایح مانند به اصطلاح تانکر ممنوعیت لایحه C-48 و C-69 که منتقدان می گویند بیشتر را ایجاد نوار قرمز در اطراف آوردن نفت کانادا به بازار ساخته شده است که بسیاری از غربی کانادایی احساس به عنوان اینکه ترودو لیبرال ها به طور فعال مشغول به کار در برابر آنها و پرتاب هستند تا موانع برای به تاخیر انداختن پروژه های انرژی مانند آتش از ترانس کوه خط لوله است.

دشت deep-freeze درجه حرارت جلوگیری نمی کند یک گروه از مردم نا امید از آینده به یک Wexit تجمع در آلبرتا در زمینه Jan. 11 که در آن رهبر آن پیتر داونینگ سابق RCMP افسر و سرباز وعده داده شده به تنفس زندگی جدید را به غربی جدایی جنبش ایجاد Wexit فدرال حزب سیاسی. حامیان بدقت گوش در حالی امضا شد که جمع آوری شده—برخی از 8,400 مورد نیاز برای رسیدن به حزب رسمی و وضعیت آنها در نیمه راه وجود دارد.

Maclean’s صحبت با صاحبان کسب و کار millwrights و فروشندگان در صنعت نفت و گاز که با حضور در این تجمع است. در اینجا چیزی است که درایوهای خود را برای حمایت از Wexit—در کلمات خود را.


والتر شکارچی (سمت چپ در coveralls). (عکس توسط کهربا سرخس)

والتر شکارچی 62 (سمت چپ)
زادگاه: Red Deer, Alta.
شغل: پیمانکار ساختمان

ما سعی کنید به آن را به هر و همه تظاهرات که ما احتمالا می تواند. [Wexit] است یک جایگزین برای وضع موجود است. نظر شخصی من این است که سیاستمداران حرفه ای بازی سیاسی بازی. بیش از حد بسیاری از مردم در اینجا در غرب در حال از کار و سیاستمداران پرداخت می شود که آیا آنها کار می کنند یا نه. هر کس در آلبرتا تحت تاثیر قرار شده است. هر کس از سرور در رستوران برای هر کسی که با این نسخهها کار در پچ. من در فورت مکمورری بین سال های 2005 و 2011 برای کمک به ساخت این گیاهان. ما منابع طبیعی درایو این کشور است. زمانی که من وجود دارد در فورت مکمورری تمام جهان وجود دارد — مردم از کشورهای مختلف است. اقتصاد آلبرتا دنبال شد و پس از همه از کانادا و کمی از شمال امریکا است. هنگامی که ما یک فدرال حزب است که می خواهد برای از بین بردن آن—آنها اهمیتی نمی دهند در مورد مردم—ما قصد داریم برای انجام کوچک ما قسمت کنید که Wexit رسیدن به اهداف خود و ایجاد تغییرات بزرگ در اینجا در آلبرتا.


بن کروگر. (عکس توسط کهربا سرخس)

بن کروگر 24
زادگاه: Calmar, Alta.
شغل: خرید و فروش در یک شرکت نفت و گاز

من آغاز شده به عنوان یک شاگرد سنگین مکانیک و جوشکار وقتی که من 16 سال مشغول به کار در Nisku. پس از آن من گذاشته 2015 در زمانی که ما تا به حال برای اولین بار از بزرگ رکود اقتصادی است. من به پایان رسید تا کار برای 14 ماه. من خودم بسیار ناراضی با زمان دولت لیبرال. سلام دوستان من من خانواده و جامعه گذاشته ، من دیده ام چنین بزرگ رکود در کسب و کار به طور کلی. و من از دیدن صنعت نفت بسیار ناعادلانه هدفمند توسط دولت فدرال با مالیات بر کربن که کاملا وجود دارد هیچ دلیلی برای. به نظر من کانادا سومین تولید کننده نفت با تمیزترین صنعت در جهان است. اگر آلبرتا شد برای جدا کردن و اگر غرب شد برای جدا کردن ما می تواند بیشتر برای خودمان و بیشتر برای خود ما میباشد. ما نمی تواند بودجه شرق ما نمی برابری پرداخت به کبک و ما نمی خواهد که ترودو اجرای مالیات و تحریم ما است. درست تا آخرین انتخابات من است می خواهم یک ثابت قدم رای دهندگان محافظه کار اما من دیده ام خیلی بیشتر بخش درون فدرال حزب محافظه کار. هنگامی که شما نگاه در بحث در اطراف اندرو Scheer پله پایین فقط به نظر می رسد بسیار بخش وجود دارد. حزب محافظه کار است نه برای آلبرتا. آنها به اندازه کافی برای محافظت از صنعت ما و شغل ما است.


مریم Sd Times. (عکس توسط کهربا سرخس)

مریم Sd Times, 59
زادگاه: Canmore علتا.
شغل: صاحب یک خانه صابون شرکت

هنگامی که لیبرالها برنده من متوجه شدم چه افتضاحی کشور ما است. کشور ما مطلق است فاجعه در حال حاضر عمدتا به دلیل من مالی محافظه کار و پیشرو در مسائل دیگر. به من بدهی های دولت فدرال کاملا ترسناک—آن را خارج از کنترل است. ترک که بدهی به فرزندان ما مضر است. آن را احساس می کند مانند لیبرال ها در حال تضعیف همه چیز. ما منابع صنعت در زانو است و آن را برداشت تا کمی پس از کنی در آمد اما آنها قطعا کشته شغل در غرب است. با SNC-Lavalin وجود دارد فعالیت های جنایی که نیست که مراقبت گرفته و آن را زیر فرش جاروب. غربی بیگانگی بیرون آمدن از این دولت است. این یک نتیجه مستقیم از چگونه ضعیف دولت لیبرال طول می کشد مراقبت از غرب است. آن را فقط به نظر می رسد مثل هیچ کس واقعا مراقبت. شوهر من ایجاد خانه های—او یک framer. کارگران نفت شده است بسیاری از خریداران ما و مشتریان و کاهش سرعت را تحت تاثیر قرار است ما به عنوان یک خانواده است. به نظر می رسد خیلی آرام در Canmore. کار قطع شده است در نیم طول پنج سال گذشته ، آلبرتا شده است فریب خورده است.


ویرجینیا Bruneau. (عکس توسط کهربا سرخس)

ویرجینیا Bruneau, 55
زادگاه: Cold Lake اول کشور
شغل: صاحب Tu-Kanatan Inc., آب کسب و کار پرداختن آب و زیرساخت های مسکن در مرز ذخایر

اولین کشورهایی بودند را شامل نمی در هر گونه مذاکرات از گرفتن بروید در سطح فدرال. در آنجا قرار بود یک [سه جانبه] توافق بین سطح فدرال به سطح استانی و سازمان ملل. آن را هرگز اتفاق افتاده است و انگیزه من این است که برای پیدا کردن یک حزب است که گوش دادن و پایبند به افراد بومی استان آلبرتا. آنچه مرا سوار بود که من دیدم نیاز به آب آشامیدنی در سازمان ملل ذخایر و هیچ کس پرداختن به این. وجود دارد بسیاری از بحث وجود دارد اما هیچ توافق بین سه سطح دولت است. شوهر من کمک کرده به آلبرتا دلار مالیات و مشغول به کار به عنوان یک راننده برای یک حرکت شرکت برای سال های بسیاری است. من می دانم آنچه در آن مانند به کار سخت. من شش فرزند است. به یک حزب مانند Wexit آلبرتا ایستاده برای اولین کشورهایی است که بسیار برای من جذاب است و باید آن را یک نگرانی برای تمام بهره و همه کانادایی ها به آب آشامیدنی است که یک ضرورت اساسی برای هر فرد برای زندگی در کانادا. این امر می تواند بسیار جذاب برای اولین بار سازمان ملل از مردم هنگامی که آنها را ببینید که ما نمی توان درمان آنها را مانند پایین تر از افراد دیگر است. ما نمی خواهد در درمان آنها کمتر از قیمتی که مردم آنها هستند. خود را رفع و آب و زیرساخت های مسکن در ذخایر—که چه Wexit مورد است.


Al Neitsch. (عکس توسط کهربا سرخس)

Al Neitsch, 57
زادگاه: ایردری آلتا.
شغل: در تمدید ناتوانی; قبلا به عنوان یک مدیر در Loblaws و رونا

من بازنشسته شده اند در طی دو و نیم سال است. من بسیار بیمار من بسیار نادری از سرطان است. طول درمان من تا به حال زمان به نگاه در همه چیز گوش کنید و ببینید چه خبر است در کانادا و این استان است. من واقعا دوست داشتم آنچه که من از دیدن و شنیدن. در آلبرتا به طور خاص محافظه کاران در قدرت بودند و تنها چیزی که توجه من نسبت به پایان خود نقش نفاق که از آلیسون ردفورد دولت و سوء استفاده از پول است. من رای دادند برای NDP چون راشل Notley صحبت شد یک بازی خوب و من فکر کردم آن زمان برای یک تغییر از وضعیت موجود. آن را نمیگیرد طولانی برای من تاسف است که تصمیم گیری. همه چیز به تدریج بدتر است.

من شیفته این ایده از جدایی. در رابطه با دیگر همفکر استان هستند که احساس بیگانه مانند ساسکاچوان بسیاری از مانیتوبا و بخش هایی از شمال B. C. ما می شود مصرف این لیبرال بیدار, globalist فرهنگ ما معادله چرا که این چیزی است که آمریکا را همراه با ما منطقه ای اقتصاد و اشتغال ما نرخ. آلبرتا دارای توانایی برای رسیدن به یک اقتصاد می خواهم که از نروژ. ما باید جمعیت, جغرافیا, زمین شناسی و منابع است. آن است که رفتن به یک شبه اتفاق می افتد? هیچ. اما آن را قطعا ارسال یک پیام وجود دارد آیا آنها را انتخاب کنید برای گوش دادن یا نه که وجود دارد بسیاری از مردم که ناراضی هستند در کنفدراسیون. من جدایی به عنوان یک گزینه قابل دوام به خصوص برای کودکان است. من روز شماره اما تا آنجا که من دو دختر—کسی که در رشته ژئوماتیک و دیگری که یک سال دیگر در سمت چپ در روانشناسی—من می خواهم برای بیشتر امیدوار وضعیت برای آنها. هنگامی که و اگر آلبرتا جدا آن را برای رفتن به یک سطح میدان بازی برای افراد جوان از ورود به بازار کار.


دارن Esayenko. (عکس توسط کهربا سرخس)

دارن Esayenko, 54
زادگاه: کلگری
شغل: کارگر ماهر کارگر فنی و millwright

من همیشه انتظار می رود جنبش های جدایی طلب به دوباره. ما فقط شده است مقیم زمان ما—در حال انتظار برای آن را به نظر می رسد در محل موردتوجه وتماشای عموم و برای مردم برای تبدیل شدن به بیشتر علاقه مند است. من متعلق به اتحادیه های کارگری و در حال حاضر وجود دارد یک تعداد از ما که بیکار هستند چرا که این صنعت را کند کرده است حق را با توجه به این خط لوله شکست مفتضحانه است که در جریان است. خط من است “Free غرب است.” من می خواهم یک کشور جدید. من یک رنگ در پشم آلبرتایی; وفاداری من همواره در درجه اول به آلبرتا به کانادا. این است که در آن بزرگ شدم, این جایی است که من متولد و بزرگ شده. من می خواهم آلبرتا به یک کشور مستقل و یا من می خواهم برای دیدن غربی کانادا به عنوان یک کنفدراسیون از کشورهای در بیشتر جمهوری های غربی کانادا. من می خواهم ما را به طلاق و یا نقل مکان کرد و دور از Laurentian نخبگان استقرار است که در شرق کانادا است که بیشتر یا کمتر با استفاده از ما به عنوان یک منبع تولید مستعمره و یک محل برای استخراج بی مالیات ، من نمی توانم به شما بگویم که چگونه بسیاری از انتخابات من نشسته ام در طول عمر من است. من به نوبه خود در تلویزیون زمانی که آنها استفاده می شود به قبل از خاموشی اینترنت در آمد. میزبان می گویند “و ما عذرخواهی از بینندگان از آلبرتا ما فقط انتخاب می شوند و در عین حال یکی دیگر از اکثریت لیبرال دولت است.” به عبارت دیگر “حدس بزنید چه بهره? شما مهم نیست. سرنوشت خود را با امیدها و آرزوهای خود را برای منطقه مهم نیست. شما همراه برای سوار شدن شما در حفظ و آرام شما فقط همراه با آنچه ما می خواهیم انجام دهیم و آماده برای عرضه پول ما می خواهیم—نفت, کشاورزی تولید, و هر چیز دیگری.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مارس سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “این غربی ها که می خواهید.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

اطلاعات بیشتر در مورد آلبرتا:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر