اول آمریکا یهودی جمهور ؟

آیا کسی اهمیتی که ایالات متحده ممکن است انتخاب اول یهودی جمهور ؟ یکی از frontrunners برای حزب دموکرات نامزدی ریاست جمهوری سناتور برنی ساندرز یهودی است. بنابراین سابق شهر نیویورک مایکل بلومبرگ شهردار که کمپین با هدف رای دهندگان که می خواهند برای جلوگیری از Sanders.

زمانی که ال گور را انتخاب سناتور جو لیبرمن به عنوان معاون نامزد ریاست جمهوری در سال 2000 آن مجموعه چه لوس آنجلس تایمز به عنوان “نمرات از تلفن نمایش داده شد از یهودی آمریکایی” اهدا به یک مبارزه سیاسی برای اولین بار. بیست سال بعد, واکنش شده و کمتر گرم است. با توجه به یک نظرسنجی پیو انجام شده فقط قبل از مقدماتی شروع, جو بایدن, الیزابت وارن و پیت Buttigieg همه بیشتر حمایت اولیه در میان رای دهندگان یهودی از هر دو ساندرز یا بلومبرگ.

یک تفاوت بین 2000 و در حال حاضر این است که لیبرمن بود مذهبی-ناظر یهودی که نمی کمپین در روزهای شنبه و اغلب صحبت در مورد هویت یهودی و آنچه در آن به معنای به او. ساندرز و بلومبرگ بسیار متفاوت نامزدهای اما آنچه آنها مشترک است این است که هیچ کدام از آنها مذهبی هستند و نه آنها را ساخته اند خود را Jewishness مرکزی به انتخابات قبلی. به عنوان اواخر به عنوان 2016 اولیه در نیویورک تایمز به چاپ یک مقاله با عنوان “برنی ساندرز یهودی است اما او نمی خواهم به بحث در مورد آن” اشاره کرد که ساندرز به نام پدر خود را به سادگی “یک مهاجر لهستانی” در عمده سخنرانی.

یکی دیگر از دلایل نه نامزد تثبیت کرده یهودی حمایت ممکن است که آنها تا حدودی متفاوت طرف هنگامی که آن را به اسرائیل می آید و این نشان دهنده بزرگی و رشد شکاف در آمریکا و جوامع یهودی.

ادامه مطلب: چگونه برنی ساندرز برنده نوادا

زمانی که آمریکا کمیته امور عمومی اسرائیل (AIPAC) که یک گروه لابی گری است که پشتیبانی از یک متهاجم خط وقتی که می آید به دفاع از اسرائیل دعوت نامزدها به آن سالانه کنوانسیون ساندرز تبدیل آنها را خواستار AIPAC بیش از حد نزدیک با “رهبران که بیان تعصب و مخالفت با پایه حقوق فلسطینی” و بعد با اشاره به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به عنوان “یک ارتجاعی نژادپرستانه.”

بلومبرگ از قبول دعوت و chided ساندرز دیدگاه به عنوان “توهین آمیز تفرقه و خطرناک برای اسرائیل و آمریکا مهم ترین متحد خود در خاورمیانه—و به یهودیان.”

این تقسیم بین افرادی که می خواهید بیشتر یا کمتر شرایط امریکا برای حمایت از اسرائیل, رنگ, راه نامزدها در حال بازدید.

گیل تروی استاد تاریخ در دانشگاه مک گیل و نویسنده چرا من صهیونیستیمی گوید که تماس نتانیاهو را نژادپرست است “تداوم ضد سامی خط که صهیونیسم است نژادپرستی” و ترس است که یک ساندرز پیروزی ممکن است “توانمند سازی بیشتر و بالا بردن مشخصات و حتی بیشتر از این گروه افراطی یهودی سرزنش-اسرائیل-firsters” سرانجام تضعیف حزب دموکرات قوی فعلی حمایت از اسرائیل است که یکی از چند چیز در سیاست آمریکا باقی می ماند که واقعا هر دو حزب.

پیتر Beinart بود که سردبیر جمهوری جدید هنگامی که آن را تایید و جو لیبرمن برای رئیس جمهور است اما در حال حاضر مکرر منتقد صهیونیسم مدرن ساندرز می گوید “بسیاری از پشتیبانی از جوان آمریکایی یهودی اما در میان و بیشتر مذهبی هوشیار یهودیان وجود دارد تعداد زیادی از خصومت چرا که او یک منتقد از دولت اسرائیل.”

اما اگر بلومبرگ بیشتر نمایش های سنتی در اسرائیل ساندرز’ جوانتر حامیان گاهی اوقات خود را ببینید سیاست به عنوان بخشی از یک آمریکایی یهودی سنت را در خود دارد. جمهوری جدیداست که نقل مکان کرد و به سمت چپ در سال های اخیر به تازگی مقاله ای زد توسط تالیا Lavin با عنوان “به رویای یک یهودی رئیس جمهور” ستایش ساندرز به عنوان بخشی از یک سنت سکولار یهودی leftism. او گفت maclean’s که او طول می کشد افتخار در چگونه ساندرز نشان دهنده “یک سویه خاص به طور خاص سکولار یهودی در حسرت عدالت و مبارزه برای آن است. من فکر می کنم آن است که هیجان را به یک چالش واقعی برای خفه مسیحیت بیش از سیاست آمریکا است.”

رمان نویس هرمان Wouk که متولد شد و در سال 1915 به یاد می آورد disapprovingly که زمانی که او یک پسر بچه در ساندرز’ بومی نیویورک وجود دارد “یک بومی شدن به سوسیالیسم” در میان جوان یهودی که معنی اجتماعی-عدالت سیاست است که آنها نمی تواند پیدا کردن در دین سنتی. حتی ساندرز نیست به اندازه کافی به یاد داشته باشید که دوران اما او صرف چند سال زندگی در یک کیبوتص در اسرائیل در اوایل 60s, بازگشت هنگامی که آن را مانند به نظر می رسید که بهترین امید برای غیر استبدادی سوسیالیسم.

در سخنرانی خود در میامی کنیسه بلومبرگ نشانگر به نام ساندرز برای او آشکار اعتقاد است که یهودیت و سوسیالیسم به هم پیوسته هستند: “در حال حاضر من می دانم که من نه تنها یهودی نامزد در حال اجرا برای رئیس جمهور,” او گفت: “اما من تنها کسی که نمی خواهند به نوبه خود آمریکا را به یک کیبوتص.”

هنوز هم یکی از چیزهایی است که برای تغییر هر دو نامزد است که آنها تصدیق خود را از یهودیت علنا و بارها و بارها در راه آنها تا به حال قبل از. ساندرز نوشت: یک مقاله به نام “چگونه به مبارزه با یهودستیزی” برای جناح چپ مجله یهودی جریانو زمانی که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: سال گذشته که یهودی آمریکایی ها در حال نشان دادن “بی وفایی” به اسرائیل زمانی که آنها رای دموکراتیک (به عنوان بسیاری از آنها را انجام دهد) ساندرز در پاسخ تماس خود “افتخار فرد یهودی.”

بلومبرگ میامی سخنرانی با اشاره به یهودی مفهوم “Tikkun Olam” (تعمیر جهان) توضیح داد که چرا تهمت را اعلام تئوری های توطئه ایجاد خطرناک آب و هوا برای یهودیان و ذکر یک مغازه اغذیه فروشی محلی یهودی که از کسب و کار رفت چند وقت پیش.

این می تواند باشد که هر دو سیاستمداران به سادگی با در نظر گرفتن این خوبی انتخاباتی استراتژی: Beinart که می نویسد: برای یهودی جریانفکر می کند ساندرز است که صحبت کردن بیشتر در مورد Jewishness “به منظور انسانیت خود و همچنین برای دفع اتهام یهودی ستیزی به دلیل انتقاد از اسرائیل است.” اما نتیجه این است که ایالات متحده به دو نامزد ریاست جمهوری با رسانه های بزرگ حضور هر دو صحبت کردن در مورد آنچه در آن به معنی یهودی و نشان دادن تنوع نظر در میان یهودیان.

“ضد سامی یا حتی فقط اشتباه خودی صحبت در مورد ‘یهود’ به عنوان یک, یکپارچه,” تروی می گوید اما بررسی نامزدها از لیبرمن در سال 2000 به ساندرز امروز “گویی باید برای رفتن بسیار گسترده ای را شامل هر دو سیاستمداران است.”

ساندرز و مهر هر دو 78 ساله نیویورک یهودیان در حال اجرا برای رئیس جمهور و در عین حال آنها فوق العاده متفاوت و جذب بسیار متفاوت یهودی حامیان. که ممکن است در فرسوده عبارت خوب برای یهودیان.

بیشتر توسط JAIME WEINMAN:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>