اندرو Scheer و پیتر مککی را بازگشتی به حقوق مدنی-عصر کلیشه های نژادی

هایدی ماتیوز دستیار استاد در Osgoode Hall Law School در دانشگاه نیویورک جایی که او co-هدایت Nathanson مرکز فراملی حقوق بشر و جرم امنیتی است. او تحقیقات بین المللی حقوق کیفری و قانون و تمایلات جنسی.

در روزهای اخیر گفتمان عمومی در سراسر راه بندان در همبستگی با تلاش های مرطوب’suwet’en ارثی ستاد به توقف ساخت و ساز ساحلی GasLink خط لوله در این کشور سنتی خاک تبدیل شده به ویژه زشت است. در تلاش به شلاق تا خصومت و نیروی پایان دادن به اعتراضات رسمی رهبر مخالفان اندرو Scheer و پیتر مککی که رقابت به جای او تبدیل به مدنی-حقوق-عصر نژادپرستانه کلیشه. استناد شبح “خارج همزن” آنها به دنبال سلب مشروعیت دخالت غیر بومی معترضان به منظور شکستن اوراق قرضه از فعالان همبستگی است که می تواند بسیار مهم در ایجاد اراده سیاسی برای رسیدگی به شرایط نابرابری و ظلم و ستم است که زمینه ساز ناآرامی های مدنی.

در مجلس در فوریه. 18Scheer توصیف همبستگی معترضان به عنوان “یک گروه کوچک از فعالان رادیکال” که “اختصاص یک بومی در دستور کار است که آنها عمدا بد نمایش دادن.” او اظهار داشت که آنها “باید کمی به هیچ اتصال به سازمان ملل جوامع” و “لوکس نداشتن رفتن به محل کار روزمره” و “نه در مواجهه با پیامدهای برای پرش کلاس.” بعد از آن روز مککی منتشر شد و یک ویدیو که در آن او توضیح داد که فعالان به عنوان یک “کوچک باند حرفه ای معترضان و اراذل و اوباش” و “آشوبگران” که “برگزاری معصوم, کانادایی, گروگان گرفتند.”

بیشتر: مرطوب’suwet’en بیشتر ایران از خط لوله حامیان می خواهم شما را به فکر می کنم

این رقم از rabble-rouser که نفوذ به مرزهای جوامع محلی به تحریک ناآرامی است البته دور از جدید. “خارج همزن” مرکزی بود به مسابقه و قرمز-طعمه لفاظی های مستقر در مقابل حقوق مدنی معترضان در طول 1960s. در آن زمان محافظه کاران گسترش این نظریه است که گروه های کوچک از مجرمان که شامل هر دو سفید فعالان (بسیاری از آنها یهودی بودند) و “انحرافی” سیاه پوستان نفوذ آفریقایی-آمریکایی جوامع در هر دو شمال و جنوب به منظور دامن زدن به ناآرامی. و سپس به عنوان رئیس جمهور از, West Virginia State Bar Association, William C. بیتی قرار داده و آن نافرمانی مدنی بود و در نتیجه از “اراذل و اوباش اقدام خیاط ساخته شده برای کسانی که چند ناراضیان که تمایل کل تفکیک سازماندهی جامعه است.” اغلب به تصویر کشیده شده به عنوان بازیکن در یک کمونیست توطئه این خارجی ها ارائه شد به عنوان سرپرست در منافع آمریکایی های آفریقایی تبار, اما بیشتر به خود انگیزه های نهان.

این خارج همزن پایان نامه به سرعت نشان داده شده نه تنها نادرست بلکه نتیجه تفکر نژادپرستانه. در سال 1968 های ملی مشورتی کمیسیون عمران اختلالات یافت “معمولی rioter است نه خارج از همزن یا گرد vender از خشونت” بلکه “یک جوان نا امید از خود بیگانه سیاه آمریکا.” علاوه بر این یک سال 1969 مطالعه از طبقه متوسط سفید نگرش نسبت به آمریکایی های آفریقایی تبار پس از وات شورش در لس آنجلس پیدا تیز واگرایی بین سفید پوستان که معتقد بودند که ناآرامی های ناشی از کمونیست ها و یا خارج از آشوبگران و کسانی که اعتقاد بر این است که سیستماتیک سرکوب و تبعیض علیه آمریکایی های آفریقایی تبار بودند به سرزنش. کاملا سفیده که معتقد بودند خارج همزن توضیح فاقد اجتماعی قبلی تماس با آمریکایی های آفریقایی تبار, پیشنهاد جهل و عدم همدلی برای مشروع نارضایتی از جامعه است. این گروه به احتمال زیاد به نفع اقدامات تنبیهی به عنوان یک واکنش به ناآرامی های مدنی.

و هنوز نژادپرستانه استعاره از خارج همزن همچنان ادامه دارد. در پس از طوفان کاترینا سفید اوباش توجیه خشونت خود را در برابر طوفان سیاه و سفید قربانیان بر اساس که آنها حمله محلات برای اهداف جنایی. و در سال 2014 مقامات پلیس و سیاستمداران به طور یکسان به اشتباه قرار داده شده مسئولیت ناآرامی در فرگوسن میسوری در خارج از محرکین. در حال حاضر شیر و مککی اظهارات آورده اند و این خطرناک گفتمان به کانادا.

بیشتر: این معترضان دانستن بیشتر در مورد مسائل بومی خود را از مخالفان ادعا می کنند

برای مطمئن شود, آمریکا, تاریخچه برده داری, Jim Crow و معاصر میراث ضد سیاه نژادپرستی هستند متمایز از کانادا تاریخچه بومی ظلم و ستم و خود را در جریان مسابقه مبتنی بر نسل کشی از مردم بومی است. و در حالی که به ندرت وجود دارد اجماع در درون عدالت اجتماعی جنبش در مورد تاکتیک اختلال در سایت های ساختمان و زیرساخت های حمل و نقل, که همه شکل برجسته در زندگی مهم و معاصر بومی فعالیت آنها مدت طولانی است که مرکزی به حقوق مدنی و قرمز قدرت جنبش است.

در سال 1963 سیاه قدرت کار سیاست خاموش کردن سایت های ساخت و ساز در سراسر مراکز شهری هزینه توسعه دهندگان و سفید کارگران میلیون ها نفر. مسدود کردن ترافیک بر روی پل ها و بزرگراه ها آغاز با مارتین لوتر کینگ جونیور اشغال ادموند Pettus پل در سلما و در ادامه امروز است به خصوص نمادین و موثر فرم اعتراض: آن جسمی وقفه کسب و کار به عنوان معمول و توجه به راه های که در آن بزرگراه ها مورد استفاده قرار گرفت برای روشن شدن زاغه و اثر تبعیض نژادی است.

راه آهن محاصره دنبال یک شبیه منطق است. ساخت و ساز از کشور متقابل خطوط راه آهن مرکزی بود به dispossessing مردمان بومی از زمین های خود را و روش های سنتی زندگی در هر دو کشور کانادا و ایالات متحده. مانند بزرگراه های شهری از طریق, سیاه جوامع و راه آهن و اجازه می دهد تا مهاجران به انجام زندگی روزمره خود را در بومی سرزمین بدون نیاز به مقابله با آنها تاثیر مداوم در جوامع بومی.

بیشتر: نیاز به اعتراض

محافظه کار خواستار اجرای “قانون” و تعطیل مرطوب’suwet’en همبستگی راه آهن محاصره بخشی از یک مرزی تلاش های صنایع استخراجی برای محدود کردن آزادی بیان و حق اعتراض. هنگامی که شیر و مککی درخواست تجدید نظر به خارج, همزن, آنها در حال گرفتن کلمات از دهان از قانونگذاران آمریکایی در داکوتای جنوبی که اخیرا به تصویب جدید ضد شورش تقویت به عنوان یک عمل تنبیهی پاسخ به ایستاده راک تظاهرات در برابر داکوتای دسترسی به خط لوله. به گفته فرماندار کریستی Noem قانون پیش نویس در مشورت با آن TransCanada Corp., اهداف “خارج از دولت تظاهر بودجه خارج از منافع ملی.”

زمانی که Scheer مدعی است که همبستگی تظاهرات “گرم کردن عمل برای… بعد از دعوا علیه ترانس کوه (خط لوله)” او را ترک کرد که شرکت های صنایع استخراجی از جمله TC انرژی منتقل شده به خوبی فراتر از “گرم کردن” مرحله و به طور جدی تست محدودیت های قانونی از تلاش های خود را برای خاموش کردن مخالفان قانونی. دیروز ارین o’toole, که همچنین در حال اجرا برای محافظه کار به رهبری ابراز قصد خود را به طور خاص جرم محاصره و اختلال در “بحرانی ملی زیرساخت” به عنوان تاکتیک های نافرمانی مدنی.

استناد به خارج همزن به منظور سلب مشروعیت مرطوب’suwet’en همبستگی اقدامات مضر است به خصوص به دلیل آن باعث می شود صحت سیاسی ادعا می کند مشروط محلی ارتباط به منظور خنثی غیر بومی allyship. این گفتمان منعکس عدالت اجتماعی زبان در خدمت محافظه کار به پایان می رسد. زمانی که شیر می گوید معترضان هستند “اختصاص یک بومی در دستور کار” و باید “خود را بررسی کنید امتیاز” او در تلاش است به سکوت و به جای تقویت و بومی کردن صدای. در این منطق مطیع قانون و سخت کوش کانادایی ها نمی تواند مشروع پشتیبانی بومی اهداف سیاسی هستند زیرا واقع در خارج بومی سنتی خاک. برعکس برای اولین بار سازمان ملل ادعا می شود که در هنگام ابراز شده توسط ارثی روسای; در عوض, آنها باید فیلتر از طریق استعمار حکومت سازه های اعمال شده توسط هند عمل می کنند.

اما به عنوان Pam Palmater یادداشتهای محاصره “هستند در مورد بیش از خطوط لوله—آنها در مورد…آوردن با توجه به راه هایی که در کانادا جرم مردمان بومی به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند, ادعا و دفاع از حاکمیت بر سرزمین ما.” به عبارت دیگر آنها در مورد اخلال در فضایی سفارش کانادا دولت است که طراحی شده است به تحمل انواع مختلف بومی حاکمیت و حکومت خود در هزینه های ملی و تعیین سرنوشت و حاکمیت. اگر آشتی است که به معنی هر چیز در همه, آن را باید با مهاجر کانادایی—چه مارتین لوتر کینگ جونیور تماس های سفید “نسیم”درک این واقعیت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>