‘ترس در طول ابولا نگه داشته من امن تر من را به همان نوع از مراقبت در حال حاضر’

دکتر ساندرا Allaire کار کرده است که در هنگام شیوع وبا و ابولا آزمایش مثبت برای COVID-19 مارس. او بازگشت به کار در کلگری مرکز پناهندگان در چند هفته بعد.

دکتر ساندرا Allaire کانادا پزشک خانواده که مشغول به کار در سراسر جهان برای دو دهه از جمله با صلیب سرخ ماموریت در کره شمالی در اردوگاه های پناهندگان در عراق و در مراکز درمان ابولا در سیرالئون است.

سابق مدیر پزشکی کلگری پناهندگان سلامت مرکز Allaire صرف در زمستان سال گذشته در ارکنی جزایر خاموش اسکاتلند در شمال ساحل. او برنامه ریزی شده برای بازگشت به کلگری در اواخر ماه مارس به انجام locum در مرکز پناهندگان. زمانی که کانادا اعلام کرد اجباری خود انزوا برای مسافران Allaire پرواز برگشت زود هنگام به تکمیل دو هفته.

و سپس او شروع به سرفه کردن.

Maclean’s صحبت با Allaire در مارس 8, کمی بیش از دو هفته پس از او تشخیص داده شد با COVID-19. او دیدگاه ویرایش شده اند و تغلیظ شده برای وضوح.

**

زمانی که من در ترک ارکنی مردم به من گفت: “آیا شما امن تر که در آن شما هستید؟” و من فکر کردم “ایمنی تا به چیزی برای انجام با آن است.” این است که من احترام نمی COVID و این چیزی نیست که من فکر می کنم من شکست ناپذیر است. اما این چیزی است که پزشک انجام می دهد.

من شده است در فاجعه-پاسخ roster. من در پاسخ به زلزله و طوفان و بیماری های عفونی شیوع است. من کار کرده ام وبا و ابولا.

من تا به حال یک مورد خفیف. من علامت اصلی بود و خستگی. من شاید تا به حال تب یک زن و شوهر از شب. من نمی دانم که چون من نمی دماسنج و ظاهرا شما نمی توانید پیدا کردن یکی در شهر. گاهی اوقات آن را احساس به عنوان اگر من می توانم کاملا پایان گرفتن واقعا نفس عمیق بکشید. همه بسیار خوب بوده است در مورد ارائه کمک و مردم را بدست من مواد غذایی.

مرتبط: ترس و خستگی: کار به عنوان یک PSW در دراز مدت مراقبت در طول coronavirus

من شده است با علامت-رایگان به مدت 10 روز با اولین علائم 10 روز قبل از آن است. در ابتدا به من گفته شد که من تا به حال دو منفی سواب 24 ساعت از هم جدا قبل از من می تواند پاک شود به کار می کنند. که حکومت معقول است اما مشکل این است که این سیستم بیش از حد دست و پا گیر. من در انتظار نتایج آزمون. استان قطع است که سیاست. بنابراین پس از بیش از 10 روز بدون علائم من [پاک شد] به بازگشت به کار. امروز اولین روز بازگشت.

اگر هر چیزی من احتمالا یک کمی راحت تر با رفتن به محل کار در حال حاضر که من آن را به حال. من را دریافت نمی اشتباه. وجود یک خطر عفونت مجدد. وجود دارد خطر ابتلا به عفونت های دیگر در بیمارستان است. اما یکی از دلایلی که چرا من رفتم و مشغول به کار در ابولا است که من هیچ وابستگان. این است که من نمی خواهد در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی چون من باید و من خواهد شد. اما این چیزی است که من آموزش دیده برای, برای کمک در شرایط اضطراری.

من اولین ماموریت با صلیب سرخ بود به یک جنگ منطقه. مردم در حال فرار از خانه های خود و زندگی در اردوگاه های پناهندگان. آنها در حال مرگ بودند به میزان 30 تا 45 بیماران یک روز در اردوگاه 30000 از بیماری تنفسی و اسهال بیماری است. و ما تبدیل شده است که در اطراف. به عنوان یک پزشک, من هرگز ذخیره به عنوان بسیاری از زندگی من در این ماموریت است. ما حفاظت آب و ما dosed مردم با آنتی بیوتیک که همه ما بود. اما ما به مرگ و میر را به نه به 15 روز در عرض دو هفته. ما آن را قطع نصف و یا حتی تا دو سوم.

مرتبط: یک کمبود می تواند نیروی ” جنگ زمان تریاژ در بیمارستان

اما با ابولا ما نمی تواند آنها را ذخیره کنید. همه ما می تواند انجام دهد هیدرات آنها مواد غذایی و حمایت از بدن خود را به مبارزه با این بیماری خود را. آن فروتنی.

این کار سخت بود چرا که بیماران خود را نگه داشته و در حال مرگ. ما استفاده نمی شود به بیماران در حال مرگ به میزان 50 درصد است. من وحشت زده شد—یخ زده اما می ترسم. آن را به بهترین چیزی که برای من به دلیل آن ساخته شده من دقیق در مورد پیشگیری از عفونت و روش کنترل. شما نمی توانید بی دقتی زمانی که شما می ترسم.

من نه به عنوان ترس در حال حاضر, اما من نمی blithely اعتنا نمیکند ، من می دانم که ترس در کار ابولا نگه داشته من امن تر و من را به همان نوع از مراقبت در حال حاضر. ما ممکن است خراش از طریق این و بدون از دست دادن 20 و 30 درصد از بیماران. اما من به شما بگویم اگر COVID می شود که در آفریقا آن را [رفتن به ویرانگر باشد].

هنگامی که شما در یک اردوگاه پناهندگان شما را در انجام آنچه شما می توانید با آنچه شما کردم. شما می دانید شما تنها می توانید تا کنون. اما آن را سخت تر برای تصمیم گیری در مورد منابع در کانادا چرا که ما منابع است. کالا اینجا هستید اما آنها در حال استفاده برای شخص دیگری است. چگونه شما رسیدگی ؟ چه هستند شما را به انجام زمانی که همه خود را از پنکه استفاده می شود و کسی نیاز به یک? چه چیزی شما را بکنید هنگامی که کسی جدید می رسد و نیاز به ونتیلاتور—آیا شما را به کسی دیگری ؟

خوشبختانه هیچ کس را مجبور به این تصمیم به تنهایی و نه باید آنها را به. وجود دارد برنامه ریزی شده و ما را از این طریق دریافت کنید. اگر یک چیز وجود دارد که تمام ماموریت ها و هر چیز دیگری است که به من آموخت این است که شما مقابله با آنچه که در مقابل شما. و شما در حفظ و در حال حرکت رو به جلو است. آنها می گویند در آفریقا “چگونه می توانم شما را از خوردن یک فیل ؟ یک گاز در یک زمان.” و این که دقیقا چگونه ما را از این طریق دریافت کنید بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im