مزیت یا عذاب: دو coronavirus حالات

این بخشی از یک سری از مقالات از کانادا نویسندگان در coronavirus و چگونگی تاثیر آن بر زندگی ما.

ایان ویلیامز نویسنده مثل برنده 2019 Scotiabank Giller جایزه.

اگر چه جهان تعطیل هر سال برای تمدید دوره?

بیایید می گویند دولت کانادا تصمیم به بستن مدارس و محل های کار محدود کردن فعالیت های تجاری و از بند باز کردن $52 میلیارد بسته—یک تحریک بسته یک بسته محرک—برای رفاه شهروندان خود را نه فقط بانک ها. ما می تواند آماده در پیشبرد. ما می دانیم آن را آوریل است. زمان به سهام تا در ماکارونی. ما می خواهم سر خم کردن در خانه و خواندن کتاب جمع آوری پازل با خانواده و دوستان ما, پیاده روی از طریق پارک سوار دوچرخه از طریق carless شهرستانها, بازی تنیس و توپ و خیابان هاکی. و در حالی که ما نمی تواند محدود به ما و خانه های ما می شود را تشویق به ماندن سبز و در نظر گرفتن هزینه های زیست محیطی از سفر. درونگرا جایزه: هیچ تجمعات بیش از 25 نفر است.

که یک چرخش در یک سناریوی آشنا. نه واقعیت بلافاصله در مقابل از ما. وعده صنعتی, اتوماسیون و اخیرا هوش مصنوعی بود برای باز کردن مناظر از زمان برای ما برای لذت بردن از حرفه های دیگر برای رسیدن به آگاهی بالاتر. کمی Roomba ربات قرار بود به خلاء زیر پای ما در حالی که ما به عنوان خوانده شده جرم و مجازات بر روی نیمکت. به دانش من که اتفاق افتاده است. چگونه سمفونی خود را در آینده همراه به هر حال ؟ شما معلق نشده است ؟

دوست داشتنی به عنوان آن را برای تلفن های موبایل سالانه جهانی شکستن در واقع ممکن است مانند اجرا زمان چرت زدن. زمانی که من و برادرم بودند بچه ها و پدر و مادر من می خواستم چرت و آنها را به تمام خانواده و چرت و گاهی اوقات در همان رختخواب. اگر من و برادرم بودند اقدام تا مادرم جدا خواهد ما یکی در هر طرف از او و سپس او می خواهم قفل ما تحت قفس از سلاح های خود را در حالی که او خواب در معده خود را. که من معرفی اجتماعی فاصله. و سیاست: یکی به سادگی نمی توانید به زور گروهی از مردم به انجام هر کاری از جمله استراحت حتی اگر آن را به ظاهر خود را خوب است.

بیشتر: هنر در طول زمان از coronavirus

این ایده از اوقات فراغت است خاردار. اگر اوقات فراغت به معنی نشستن در اطراف در حال تماشای تلویزیون در تمام طول روز پس از آن بیش از حد اوقات فراغت ممکن است برای ما بد. مغز و بدن و روحیه طلب کار و ورزش و تحریک منطقی. و البته ما زمان مفاهیم اوقات فراغت در دسترس هستند فقط به برخی گروه ممتاز. زمان رایگان لوکس است که آزادی نیست و در عین حال امن.

تنها درست تعطیلات من تا به حال بود به مارگاریتا. این یک جزیره کوچک در شمال ونزوئلا است. من هفت سالم بود. من نمی من تماس بگیرید سفر به اروپا در تعطیلات; این مراسم از گذشت سفر کوله پشتی و دوم بود برای شرکت در یک عروسی. اما مطمئن, خوب, هر, یکی می تواند تبدیل هر سفر به یک تعطیلات. با تعیین اندازه کافی می تواند تبدیل COVID به staycation هستید. تنها “کرونا” است نه نام یک کشتی کروز در اتاق نشیمن ما. بسیاری از ما هنوز در حال کار فقط از صفحه اصلی. ما بررسی مرگ, شمارش در کنار ما ایمیل. روابط ما تیره و تار است. در جایی از رمان نویس در حال کار بر روی عشق در زمان تاج.

اما چیزی که آن را برای جهان به تعطیل هر سال ؟

عمده فن آوری شکست از نوع ما می ترسید در Y2K. فروپاشی شبکه برق. همزمان با بلایای طبیعی است. فعالیت های تروریستی. یک بیماری همه گیر ، جنگ. یک تروریست-همه گیر جنگ و یا جنگ بیولوژیکی. در یک زمان که در آن جنگ به نظر می رسد اتفاق می افتد و باقی می ماند موجود در جاهای دیگر مردم در همه جا در حال حاضر نشانه ای از آنچه در جنگ بیولوژیکی احساس بود. تصور کنید که یک سلول بدخیم افراط گرایان در حال حاضر متعهد به خود و خودکشی بی سر و صدا در مونترال و تورنتو و کلگری و ونکوور و به دور شکلات نمونه با ungloved دست در یک مرکز. برای تلفن های موبایل مانند یک داستان طرح.

من اکثر سودایی تنیس شریک گفت که این coronavirus مستند احساس عمل برای چیزی که بدتر بود. این بود که در روزی که پلیس نوار به نظر می رسد در اطراف عمومی playscapes بسکتبال رینگ ناپدید شد و تنیس دادگاه توقیف شد.

“مثل یک مته?” از من خواسته.

“مانند این است که دولت با استفاده از این برای دیدن چگونه ما می خواهم عمل می کنند زمانی که یکی می آید” او متوقف شد. “من می دانم که من مانند یک نظریه پرداز توطئه.”

من از ذهن نیست. آیا نظریه پردازان توطئه اما افرادی که اعتقاد خود را باور توطئه?

آیا چیزی بدتر از جنگ بیولوژیکی? می تواند شما را تصور کنید جهانی shutdown? زمانی که دولت اعمال کنترل بر کسب و کار و مرزها برای بیشتر اهداف ایدئولوژیک? تصویر از یک گروه از مردم که رد نوظهور محبوب غالب ایدئولوژی است که مربوط به ناسیونالیسم. کسانی که مخالف هستند مارک به عنوان خائن و در صورت تحریم به توانایی خود را برای سفر و کار و خرید و فروش. آنها همچنین ممکن است زندانی شود. این طرح شبیه به استبداد است. همه به آن نیاز است یک قدرتمند یک ایدئولوژی و ساخت یک آنتاگونیست.

فکر کردن در مورد کوروناویروس به عنوان یک تمرین یا یک منادی مشکل ساز است. چون یک مته با تعریف مقدماتی—آن است که سایه توسط spectre از آینده میدهد. و بدون یک فاجعه آن است که به سادگی یک یادآوری و تمرین از دولت ما از ترس است.

اما من فکر می کنم ما فوری ترین تهدید غیر از بیماری خود خطر به طور دائم آسیب رساندن به روابط ما به هر یک از دیگر. پس از خاموش شدن ما خواهد دریغ قبل از بغل کردن و یا فرد دیگری. ما مطبوعات نزدیک زمانی که ما کسی را دیدن و نزدیک شدن به آسانسور. ما به طور دائم همین ماسک در حالی که از قضا pitying یک زن مسلمان نقاب را. درایو به خود محافظت به خوبی می تواند چشمک زن ما را از نیازهای دیگران اگر نمی تواند ما را به بد نام کردن غریبه ها آشکار است.

ما از ایمنی نسبی بدترین طرح اتفاق افتاده است به یکی از تک تک دوستان. او فرار از کاغذ توالت—بریده بریده نفس کشیدن. من به او پیشنهاد برخی از. Phew. او یک جوان خوش تیپ baller-height مرد سیاه و سفید ترکیبی که از ویژگی های ممکن است خراش هوشیاری در پنهانی نژادپرستان هر چند او در واقع آرام با دست های بزرگ و نرم گفتاری به نقطه از سکوت. هنگامی که او آمد به جمع آوری کاغذ توالت او به طور کامل در سیاه و سفید اما با سرعت بسیار شیک نگاه این روز است.

او گفت: “این اولین بار است که من دیده ام کسی که در فرد در دو هفته.”

“لذت بردن از آن” به من گفت.

من تا به حال گذاشته چهار رول کاغذ توالت برای او. او در زمان دو در آغوش گرفت و آنها را به قفسه سینه خود را.

من می توانم خریداری شده بیشتر کاغذ توالت در زمانی که این همه آغاز شده گفت: اما من می خواستم به ترک برخی از پشت برای افراد دیگر.

من انباشته باقی مانده دو رول در آغوش او. به من گفت: “در حال حاضر شما می توانید آنها را به صورت رایگان.”

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im