دموکراسی می تواند زنده بماند coronavirus?

دیو Moscrop: ما شیوه ها و موسسات پایدار و کاربردی—تا زمانی که آنها نمی

لیبرال دموکراسی رو به افول در سراسر جهان قبل از COVID-19 همه گیر وارد شده است. رشد پوپولیسم اقتدارگرا ظهور illiberal رقابت رو به رشد نابرابری نخبگان رها از منکرو خطر تغییر آب و هوا انباشته هر یک بر کنار تهدید می کند که تشکیل حکومت توسط مردم است. انتقادات از لاغری بیش از حد از یک فرد-محور و منفی-حقوق مبتنی بر مدل خود دولت بیشتر نشان داد کاستی از چه قهرمانان لیبرالیسم ادعا کرده بود: این عملکرد فکری و اخلاقی برتر سیستم از دولت است.

برخی بر این باورند که حقوق سیاسی و اقتصادی و حقوق از هم جدا هستند که دموکراتیک زندگی و زندگی اقتصادی مرتبط هستند اما نه یکی و همان است. در حال حاضر بحران دموکراسی ظاهر قرار دادن فشار بر لیبرال دموکراتیک و نهادهای اقتصادی و دادن authoritarians یک فرصت برای به دست گرفتن و یا گسترش قدرت فوق العاده ای برای تضعیف یا از بین بردن آزادی های مدنی و خاص در حال حاضر رایگان بازار با یک فرصت برای تحکیم خود را نگه دارید در بازار است.

در ایالات متحده ناهموار بی کفایت فدرال پاسخ به COVID-19 منجر به بالا رفتن سرسام آور از موارد. به عنوان ویروس گسترش می یابد کسانی که حداقل مجبور به تحمل بار بیشتر مانند کارگران که فشار به پایان می رسد دیدار و حفظ منابع مواجه نگردند برای همه. حتی به عنوان برخی از نگاه به آینده رئیس مغلوب ساختن پیشی جستن در برابر اصلاحات گفت: آرام بخش با صدای بلند. در فاکس و دوستان دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مورد بحث او در ایالات متحده اقدامات اضطراری لایحه که شامل پرداخت های مستقیم به افراد و وام به کسب و کار در میان چیزهای دیگر. “چیزهایی که آنها تا به حال در آن وجود دارد دیوانه شده او گفت:” در مورد حزب دموکرات خواسته است. “آنها تا به حال در سطح رای گیری که اگر شما تا به حال توافق برای آن شما می خواهم هرگز جمهوری منتخب در این کشور است.”

بیشتر: اوه عاقلانه و فوق العاده مغلوب ساختن پیشی جستن به ما کمک کنید جلوگیری از coronavirus

در مجارستان یک قانون اضطراری اجازه می دهد تا نخست وزیر ویکتور وزیر به “حکومت توسط فرمان بدون محدودیت های زمانی” به عنوان نگهبان آن را قرار می دهد. که یک اندازه گیری است که “ناسازگار با بودن در اتحادیه اروپا” اضافه کردن آنها را به نقل از اعضای پارلمان اروپا. این قانون همچنین شامل شدیدی اقدامات تنبیهی و محدود به آزادی های مدنی از جمله احکام زندان برای گسترش اطلاعات غلط و یا در غیر این صورت مانع اقدامات کنترل و باز حالت اضطراری. به عنوان یک راست متعصب, وزیر بود و در حال حاضر تهدیدی برای دموکراسی است. در حال حاضر او را تصرف لحظه.

در سطح جهانی, موسسه بین المللی برای دموکراسی و انتخابات کمک می نویسد که “با بیش از 70 ملی انتخابات برنامه ریزی شده برای بقیه سال در سراسر جهان coronavirus بیماری همه گیر دادن به سوال که آیا برخی از این انتخابات اتفاق خواهد افتاد در زمان و یا در همه.” خطر از انتخابات پسرفت بالا برای توسعه دموکراسی اما آن می تواند گسترش فراتر از آن دسته بیش از حد. انتخاباتی است که صداقت در معرض خطر در سراسر جهان است.

ما شیوه ها و موسسات پایدار و کاربردی—تا زمانی که آنها نیست. زمان فوق العاده ای را تهدید می کند که ما را برای اعطا. خطر ابتلا به دموکراسی از COVID-19 آشکار میشود در کشورهایی که خود دولت بود که در حال حاضر در معرض خطر و یا در حال عقب نشینی است اما به عنوان ما همچنان به در نظر گرفتن حد و اثرات این بیماری همه گیر هیچ دولت دموکراتیک باید به هر چیزی را برای اعطا. به جای هر دولت باید نگاه کنید که چگونه آنها می توانند دو برابر کردن بر دموکراسی است.

بیشتر: کانادایی ها گفتن خود را دولت انجام آنچه در آن طول می کشد تا آن را به سمت راست

در کانادا ما باید بررسی راه های که در آن ما نهادهای سیاسی—اجتماعی-فرهنگی و اقتصادی—در حال فراگیر و توانمند سازی و راه های که در آن آنها نیست. ما باید از خود بپرسیم: چه کسی است که گوش به طول بحث سیاست—حتی اضطراری بحث—و چه کسی نیست ؟ که در جدول در وهله اول ؟ که تحت پوشش بحران اقدامات و چه کسی نیست ؟ که دسترسی به منابع در طول زمان عادی? منابع که کمک به آنها نه تنها به مدیریت روز به روز زندگی اما آماده شدن برای لاغر بار. و که دسترسی به منابع در حال حاضر ؟ آنچه در مورد زمانی که این همه بیش از ؟

یک دموکراسی سالم نیاز به اعتماد و مسئولیت پذیری در, پاسخ, و شمول است. این دموکراتیک کالا و مشروط هر دو در دسترس بودن و درک به در دسترس خواهد بود. که بدان معنی است که ما نه تنها نیاز ما را به موسسات کار برای مردم و کسانی که باید بدانند مردم کار می کنند و آنها باید مایل و قادر به استفاده از آنها. که توانایی و تمایل بستگی به شجاعت سیاسی خواهد شد و کار برای مردم را به خود دولت در قوی راه است که به طور فعال به دنبال و در پاسخ به نیازهای شهروندان به ویژه کسانی که به طور معمول مشورت.

یک لحظه از بحران مانند این ممکن است نشان می دهد یک زمان به عقب نشینی از جمله تعهدات. که این یک اشتباه است. در میان ترس و عدم اطمینان و ترس و وحشت این مهم است که ما در دفاع از نهادهای دموکراتیک و ارزش و در واقع کار به گسترش آنها به طوری که آنها نیز خدمت به کسانی که به طور سنتی از مطالعه حذف آنها. این امری مهم بود قبل از. شاید از آن مهم تر از همیشه.

ما باید نه تنها به حفاظت از حقوق دموکراتیک و آزادی های مدنی در این لحظه از بحران, اما همچنین شروع به کار بر عمیق تر شدن آنها است. که تلاش ما را ملزم به اتخاذ دموکراسی اقتصادی—به شدت سیاست های توزیع مجدد ثروت—که تغییر منابع و قدرت به جامعه (برای مثال از طریق کارگر متعلق به کسب و کار و دسترسی جهانی به کافی مزایای اجتماعی) به طوری که حقوق دموکراتیک نیست صرفا توخالی و نظری امکانات, اما واقعی و ملموس ، ما نیز باید ایجاد مشورتی مشارکتی نهاد به طوری که شهروندان به ارمغان آورد به طور کامل به روند حاکم و با توجه به قدرت بیشتر به مجموعه ای از دستور کار سیاسی و توصیه می کنیم دوره از عمل است. که همچنین می تواند یک مدل برای جهان هر چند آن را باید برای تبدیل شدن به نیزه امپریالیسم.

ایتالیایی نظریه پرداز سیاسی آنتونیو گرامشی نوشت—از زمان های مختلف—”بحران شامل دقیقا در این واقعیت است که پیر و در حال مرگ است و جدید نمی تواند متولد شود; در این فترت انواع زیادی از مرض علائم ظاهر می شود.” امروز جدید می تواند متولد شود از طریق یک تعهد به توزیع منابع و قدرت بازگشت به بسیاری از. در واقع دموکراسی برای زنده ماندن در آن باید.

اطلاعات بیشتر در مورد دموکراسی:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im