کانادا و متحدان آن باید با نگه داشتن دولت چین به حساب

پیتر مک کی: به جای تکیه بر چین برای کالاهای حیاتی کانادا منافع استراتژیک ما نیاز به تغییر به سمت همکاران که چین با قوانین ما مبتنی بر سیستم

پیتر مککی سابق کابینه وزیر فعلی و نامزد برای رهبری حزب محافظه کار کانادا. این قطعه بخشی از پنج چشمان مقاله منتشر شده توسط بریتانیا بر اساس Henry Jackson Society, یک, انگلیسی, سیاست خارجی فکر می کنم تانک.

در حالی که COVID-19 pandemic هنوز هم با شدت گرفتن در کانادا—داشتن آلوده برخی از 72,000 کشته و بیش از 5,300 از شهروندان ما که از اواسط ماه مارس وجود دارد نصب شواهد از چین سهل انگاری در ارتباط با این بیماری همه گیر.

به جای به دنبال همکاری با کشورهای خارجی در طول اولیه شیوع ویروس دولت چین تقویت انتقال آن با سرکوب اطلاعات مهم و سرکوب و اعلام چینی خبرچین. دولت همچنین گسترش دروغ در مورد ریشه های آن و خطر.

کانادا و متحدان آن باید با نگه داشتن دولت چین به حساب آورد. ما باید تنوع تجارت به دور از غیر دموکراتیک و اقتدارگرا متحده که احترام به حاکمیت قانون و یا حقوق اساسی بشر. همانطور که ما در حال گذار به یک پست-COVID اقتصادی سفارش کانادا نیاز به بررسی و امن نیازهای حیاتی و زنجیره تامین است که آنها را ملاقات.

بیشتر: coronavirus همه گیر است که دستیابی به موفقیت Xi Jinping شده است انتظار برای

به جای تکیه بر چین برای کالاهای حیاتی کانادا منافع استراتژیک ما نیاز به تغییر به سمت همکاران که چین و مطابق با قوانین ما مبتنی بر سیستم همکاران که ارزش آزادی و حقوق بشر و مطرح تهدیدی برای امنیت ملی ما و متحدان ما در ناتو G7 پنج چشم و فراتر از آن. این نیاز کانادا به ارزیابی مجدد ما خارجی و روابط تجاری بر اساس ملاحظات امنیتی و برای محدود کردن تجارت با غیر قابل پیش بینی و غیر دموکراتیک در کشورهای مانند چین و روسیه است.

در طول ماه گذشته تایوانی دولت سخاوتمندانه اهدا میلیون ها نفر از ماسک به دولت های مختلف و آن را وارد موافقت نامه همکاری برای مبارزه با COVID-19 همه گیر با استرالیا و ایالات متحده و اتحادیه اروپا است. تایوان نیز اهدا 500,000 به شدت مورد نیاز فولاد ماسک به کانادا.

تایوان سهام بسیاری از کانادا اصول و ارزش ها از جمله دموکراسی و قانون از قانون است. تجارت و مبادلات فرهنگی بین کانادا و تایوان قوی هستند. کانادا باید بلافاصله پیوستن تایوان ایالات متحده و ژاپن در همکاری جهانی و آموزش در چارچوب (GCTF) برای یادگیری از تایوانی تجربه در طیف وسیعی از مسائل از جمله آن موفقیت های قابل توجهی در پرداختن و کنترل شیوع کروناویروس. کانادا همراه با متحدان آن باید بررسی های دیپلماتیک و سیاست نسبت به تایوان برای تعیین اینکه آیا سیاستهای فعلی قدمت آن به 70 باید منسوخ و یک مانع برای پیشبرد ارزشها و منافع کانادا در خارج از کشور.

بیشتر: چین ربوده دو کانادایی. چه خواهد شد آن را به رایگان آنها را ؟

میلیون ها نفر از هنگ کنگ به معترضان الهام بخش ما سال گذشته زمانی که آنها شجاعانه به خیابانها برای بیان آرمان خود را برای آزادی و دموکراسی با وجود جاری و افزایش خطر دستگیری و کشنده خشونت توسط مقامات چینی. خشونت دولت چین سرکوب در هنگ کنگ به معترضان نشان داد ماهیت واقعی کمونیست چین سیاست.

این سبعیت از پکن مقامات هنگ کنگ به همراه اخبار آنقدر بی رحمانه کمپین پاکسازی قومی در چین مسلمان تحت سلطه غرب استان سین کیانگ.

Magnitsky تحریم ها که اجازه می دهد دولت کانادا برای مسدود کردن دارایی ها و اعمال ممنوعیت ویزا مقامات فاسد که در تعامل با حقوق بشر سوء استفاده می توان به مقامات چینی که یافت شده اند درگیر در چنین سوء استفاده در سین کیانگ هنگ کنگ تبت و در کسانی که به طور فعال در سرکوب و تحریف اطلاعات در مورد COVID-19 شیوع در ووهان. کسانی که تحریم ها باید هماهنگ با متحدان ما در آمریکا استونی لتونی و لیتوانی کشور که در حال حاضر Magnitsky قانون همراه با کشورهایی مثل استرالیا که به زودی اتخاذ نسخه خود را از این قانون.

بیشتر: چگونه چین weaponized آن زنجیره تامین

کانادایی شهروندان مایکل Spavor و مایکل Kovrig بودند خودسرانه بازداشت و در ماه دسامبر 2019 شده اند و زندگی در سلول انفرادی در زندان برای بیش از 500 روز. گروگان گرفته شده توسط مقامات چینی در قصاص برای کانادا بازداشت Huawei CFO Meng Wanzhou چین ساخته شده است آن را روشن است که انجام کسب و کار با آنها دارای خطرات آن. این شهروندان کانادا باید بازگشت به کانادا.

در طول COVID-19 بحران حزب کمونیست چین را انگیزه اولیه شده است برای جلوگیری از مسئولیت و پاسخگویی توسط منحرف سرزنش و سرکوب انتقاد از آن دست زدن به بحران است. متاسفانه حتی کانادا باقی مانده است بیشتر سکوت در مورد نقش چین. دولت چین مبلغان را ترویج بسیاری از توطئه در مورد ریشه های وقوع. چینی دیپلمات حتی پیشنهاد کرد که این ویروس ممکن است یک محصول آمریکا از سلاح های بیولوژیکی برنامه. از جمله کمپین یک پیشرفت طبیعی از چین گسترده تر جنگ اطلاعات و تاثیر عملیات که به طور فزاینده رفته بلامنازع در کانادا.

یک 2019 گزارش توسط حزب ملی امنیتی و اطلاعاتی کمیته از نمایندگان مجلس ominously آمده است: “کانادا است که هدف مهم و پایدار دخالت خارجی فعالیت از [جمهوری خلق چین] PRC فدراسیون روسیه و کشورهای دیگر. این کمیته معتقد است که این کشورها هدف کانادا به دلایل مختلف اما همه به دنبال بهره برداری از باز بودن جامعه ما و نفوذ اساسی ما موسسات به اهداف خود. آنها هدف ethnocultural جوامع به دنبال فاسد روند سیاسی دستکاری رسانه ها و تلاش برای به معاون کشیش بخش بحث در postsecondary دانشگاه. هر یک از این فعالیت ها به شمار قابل توجهی خطر ابتلا به حقوق و آزادی های کانادایی و به حاکمیت این کشور: آنها روشن تهدیدی برای امنیت کانادا است.”

این روشن تهدید به کانادا امنیت ملی شده است به درستی خطاب و یا به طور کامل اذعان کرد با وجود شواهد کافی در طول چند سال گذشته. کانادا باید یاد بگیرند که از متحدان آن از جمله استرالیا و آمریکا که با موفقیت اجرا قانون برای جلوگیری از نفوذ خارجی.

چین اقدامات در طول COVID-19 همه گیر نیز باید نشان دادن به دولت کانادا است که آن را باید ممنوعیت تمام Huawei فناوری 5G از آن ارتباطات زیرساخت به منظور کاهش هر گونه پتانسیل آسیب پذیری که چینی هوش ممکن است به دنبال بهره برداری.

ما نمی توانیم اجازه کانادا زیرساخت های حیاتی بسیاری از آن متکی به ارتباطات دیجیتال به معرض بدگویی خارجی رژیم است که به وضوح نمایش داده می شود آمادگی خود را برای مجازات هر دولت و شرکت و یا فردی که انتقاد و یا مخالف با آن. بیشتر قابل اعتماد و امن فن آوری های جایگزین وجود دارد در میان کانادا را داشتند و باید مورد بررسی قرار گیرد.

کانادا باید ایستادگی در کنار هم برای دفاع از ارزش های ما و اصول دموکراسی و آزادی و حقوق بشر و احترام به حکومت قانون است. ایران ما می توانید به حفاظت از این ارزش ها و اصول از اتحاد بدخواه و تهاجمی رژیم است که ما را به اشتراک بگذارید پایه ارزش ها و به طور فعال به دنبال تضعیف و براندازی جوامع ما استقلال ما و ما بهترین منافع.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de