‘Carmina Burana’ است chorale بزرگ, ترشح سالگرد کنسرت

33 دقیقه پیش

“سرگرم کننده” نیست یک کلمه اغلب استفاده می شود برای توصیف موسیقی کلاسیک اما پس از Carl Orff را “Carmina Burana” نیست معمولی خود را قطعه ای از موسیقی کلاسیک.

طبیعت فراوان از کار آن را به یک انتخاب منطقی برای پیتسبورگ کنسرت Chorale به انجام به عنوان بخشی از آن 35 سالگرد جشن می گوید: مدیر موسیقی سوزان Medley.

“من آن را دوست داشت برای همیشه و من می خواستم برای انجام برخی, بزرگ, ترشح کار برای سالگرد,” او می گوید. “من به یاد داشته باشید اولین بار من آن را شنیده. این بدوی آن را قدرتمند آن را پر انرژی. آن را فقط باعث می شود شما احساس خوب است.”

این chorale حاضر خواهد شد Orff را شاهکار on Feb. 28 در Ingomar کلیسای متحد متدیست در فرانکلین پارک و در تاریخ 1 مارس در کارنگی سالن موسیقی در اوکلند.

“من می دانستم که طرفداران از کار خواهد خوش شانس به آن را بشنوند و من به شدت مشکوک است که اعضای مخاطبان ما که هرگز شنیده کل کار خواهد آن را دوست دارم” Medley می گوید. “یک دلیل وجود دارد که Carmina Burana’ گرفتار مخاطبان پس از سال 1937. این موسیقی بزرگ! آن را سرگرم کننده برای انجام و آن را سرگرم کننده برای گوش دادن به.”

قرون وسطی شعر

منظره cantata تشکیل شده بود در سال 1935 و 1936 توسط آهنگساز آلمانی Carl Orff بر اساس 24 اشعار از قرون وسطی در مجموعه ای به همین نام نوشته شده در لاتین.

از اشعار منسوب به سرگردانی دانشجویان اروپا و روحانیون شناخته شده به عنوان goliards که آثار هجو کلیسای کاتولیک. تم شامل fickleness از ثروت زودگذر طبیعت زندگی شادی بهار و مخلوط لذت و درد از نوشیدن و شهوت.

که آیا آنها آن را می دانم یا نه طرفداران فیلم احتمالا آشنا با cantata را چشمگیر, بمب افکن افتتاح قطعه “O Fortuna” است که reprised در پایان. آن را شنیده بود در سال 1981 را “Excalibur” به عنوان پادشاه آرتور و شوالیه سوار به جنگ در “سرعت” در سال 1984 اتوبوس-خارج-از-کنترل فیلم با کیانو ریوز و ساندرا بولاک; و در مقدمه به “Jackass: The Movie” در سال 2002 به نام اما چند.

برای تمام محبوبیت خود Medley می گوید: این اولین باری خواهد بود که PCC انجام خواهد شد “Carmina Burana” را در تمامیت آن. گروه میزبان یک جشنواره سالانه از کر نمایشگاه دبیرستان گروه از بیشتر منطقه پیتسبورگ و مجموعه ای شامل گزیده ای از “Carmina.”

“ما هرگز انجام داده اند کل قطعه; ما احتمالا انجام می شود حدود یک سوم از حرکات” Medley می گوید.

خاکی و نزدیک

دو اجراهای آتی خواهد شد از ویژگی های Orff مجاز تنظیم برای دو پیانو و سازهای کوبه ای. پیانیست خواهد بود PCC همراهی برایان سمور و الن سریع. نوازنده خواهد بود ابی Langhorst نیک Huneycutt دیوید Luidens, Zachary Mathes اندرو Ferdig و جاستین گینگریچ.

این chorale خواهد پیوست توسط نوازندگان, سوپرانو ملانی Vaccari Catana تنور ویلیام اندروز و باریتون گراهام Fandrei.

“من فکر می کنم این قطعه های مورد علاقه من به خواندن از همه که من انجام داده ام می گوید:” Fandrei که محل مدیر گریر کاباره تئاتر و پشت صحنه در تئاتر مربع برای پیتسبورگ فرهنگی اعتماد. “این یکی از قطعات که ارکسترهای فقط عشق را به انجام دانستن که آنها بزرگ مردم در انتخابات. هر کس می تواند مربوط به شعر; آن خاکی و نزدیک — و هر کس به رسمیت می شناسد ‘O Fortuna.’

“آن را بسیار به چالش کشیدن و صریحتر پاداش به آواز خواندن,” او می گوید. “این اعلامیه تقریبا شبیه فریاد و سپس قطعات دیگر کاملا حساس است. این واقعا باعث می شود شما کشش خود را به عنوان یک سولیست.”

شرلی McMarlin یک تریبون-نقد و بررسی تحریریه. شما می توانید تماس شرلی در 724-836-5750, [email protected] و یا از طریق توییتر .

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>