شرکت بریس برای ‘انجمن اولیا و مربیان-بمب’ از تعطیلات درخواست

شیکاگو — معمولا تا اواسط سال کارکنان سوخته برخی از زمان پرداخت کردن شکستن بهار سفر و یا تابستان academist:: دانشجویان.

اما با جا به دور به طول COVID-19 گیر انجمن اولیا و مربیان رفته تا حد زیادی استفاده نشده — و برخی از شرکت های فرح برای یک انفجار از تعطیلات درخواست ها.

“همانطور که مردم به آرامی به عقب بر گردیم به دفتر وجود دارد می تواند یک انجمن اولیا و مربیان بمب به موجب آن هر کس می خواهد خود را به انجمن اولیا و مربیان تا پایان سال گفت:” برایان الکلا یک وکیل استخدام با نیکسون Peabody که نشان دهنده مدیریت.

“تعطیلات-گرسنه” کارکنان با ذخیره مرخصی استفاده نشده در حال حاضر یک انجمن اولیا و مربیان بحران در یک انتهای این طیف گفت: فیلیپ وایس رئیس جمهور در Seyfarth در کار است که بیشترین شرکت در محل کار مسائل. در انتهای دیگر هستند “انجمن اولیا و مربیان-فقیر” کارکنان که خسته شده اند وقت خود را با توجه به همه گیر خواهد شد و از شانس اگر ناشی اضطراری قبل از پایان سال, او گفت:.

شرکت در حال تلاش برای کاهش تاثیر توسط دربندی میزان مرخصی کارکنان می تواند در طول دوره خاصی ارائه به پول نقد انجمن اولیا و مربیان و اجازه می دهد بیشتر روز تعطیلات به بیش از رول به سال آینده. برخی در حال راه اندازی برنامه های که در آن کارکنان با بیش از حد ترک می تواند به آن کمک مالی به کسانی که بدون به اندازه کافی.

بیشتر کارفرمایان در حال تشویق کارگران به استراحت در حال حاضر نه تنها به دفع کردن سیل درخواست ها در زمان تعطیلات اما همچنین جلوگیری از فرسودگی شغلی در یک بسیار پر تنش سال است.

“بسیاری از شرکت ها گفت: ما نگران هستیم ما کارکنان از آنجا که هیچ کس در نظر گرفتن تعطیلات گفت:” کارول Slavek یک شریک در Aon و کار/زندگی رهبر. “وجود دارد بسیاری از احساسات و ترس و ما آنها را می خواهید به قادر به دور و دوباره به ما آماده به کار.”

هر چند بسیاری از کارفرمایان گسترش پرداخت می شود ترک سیاست های همه گیر و دولت نیاز به کسانی که با کمتر از 500 کارکنان به ارائه 80 ساعت از مرخصی با حقوق برای COVID-19 بیماری یا قرنطینه برخی از مردم را اجرا کرده اند.

که اغلب به دلیل مدرسه و مراقبت از تعطیلی اجباری بسیاری از کارکنان برای استفاده از انجمن اولیا و مربیان به ماندن در خانه با کودکان خود گفت: بن کانلی یک وکیل در شیکاگو از Seyfarth شاو. قانون فدرال تصویب در پاسخ به کروناویروس نیاز کارفرمایان با کمتر از 500 کارکنان به ارائه زمان پرداخت کردن در دو سوم دستمزد به طور منظم به مدت 12 هفته به کارکنان با مراقبت از کودک تعهدات مربوط به COVID-19. اما این صدق نمی کند به بزرگتر کارفرمایان و کسب و کار با کمتر از 50 کارگران می توانند معافیت.

یک راه حل بوده است به راه اندازی برنامه های است که اجازه می دهد تا کارکنان به کمک مالی خود را پرداخت می شود زمان را به کارکنان دیگر که به آن نیاز دارید را برای شرایط اضطراری پزشکی. اهدای کارگردانی می شود در یک فرد و یا آن می تواند مانند یک بانک و طول بخش است.

آن را دارای پیامدهای مالیات — فرد دریافت مرخصی مشمول مالیات خواهد شد در آن را مانند درآمد — اما آن است که یک راه کم هزینه برای مدیریت دوگانه مشکلات برخی از کارکنان با داشتن بیش انجمن اولیا و مربیان برای سوزاندن در حالی که دیگران به اندازه کافی ندارد. هنوز یک Aon نظرسنجی نشان می دهد که فقط 9 درصد از کارفرمایان در این نظرسنجی گفتند که آنها در حال اتخاذ چنین برنامه هایی و یا با توجه به آن.

یک سوم از شرکت های مورد بررسی توسط Aon گفت: آنها اجازه می دهد بیشتر روز تعطیلات به بیش از رول به مردم زمان بیشتری را به استفاده از آنها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de