کروناویروس در چین: سفر من از طریق یک زمین در مستند

این ووهان coronavirus شد و در حال حاضر در اخبار وقتی که من سمت چپ برای پکن از تورنتو است. اما یکی دیگر از دانش در درون من غرش کمتر uneasily: پدر بزرگ من در چین در حال مرگ است. من نمی تواند تاخیر سفر.

این خطر بود که بد نیست در این زمان. سازمان بهداشت جهانی تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است اعلام کرد یک اورژانس جهانی. هیچ ممنوعیت سفر بودند در محل هیچ پروازهای لغو شده است. نبود حتی یک نام رسمی برای این رمان coronavirus در حال حاضر به نام COVID-19. از خارج این وضعیت نگاه خفیف.

اما گرانش از آنچه اتفاق می افتد بر روی زمین در چین روشن شد بعد از من پاک مهاجرت. پکن فرودگاه غیر منتظره ای طولانی مانع شدن پس از چمدان-ادعای خروج. برای دریافت زمین به سمت شما در نتیجه مجبور به راه رفتن گذشته یک خط طولانی از مردم, همه ازدحام در اطراف سد در حال انتظار برای دریافت مسافران است. آنها خود را اسکن چهره شما را اسکن آنها در جستجوی شناخت. در این زمان بود که فوق العاده سخت است. من تو را دیدم یک سورئال دیوار facemasks در و در آنجا به عنوان مانع کشیده با یک بینی یا دهان بر روی صفحه نمایش.

من پکن-بر اساس عمو رفت و یک گام بیشتر به نسبت نسخه از شایع یکبار مصرف فولاد آنهایی که Honeywell N910V به علاوه به طور فزاینده ای سخت برای پیدا کردن. آن زاویه ای بود و مکانیکی مانند دریچه.

آن Jan. 23 دو روز قبل از سال نو چینی. من چک اخبار. همه چیز در حال افزایش یافت در حالی که من در هوا. دولت چین تا به حال قرنطینه کل کانون ویروس جنوب شهر ووهان; 11 میلیون شد و کم سابقه قفل در سالم همراه با بیمار است. من تا به حال هیچ ایده در آن زمان چگونه زمین از تولد من که دیده است بسیار توسعه بیش از دهه های گذشته می تواند به سرعت به نوبه خود عجیب و غریب و ضخیم با ترس و که من تا به حال برداشت بدترین زمان ممکن برای رفتن به چین است. در واقع من می دانستم که هیچ چیز نیست. اسکن ماسک پنهان-چهره من تقریبا به رسمیت نمی شناسد من خود را پدر و مادر است.

***

در عموی من اولین چیزی که متوجه شدم این بود که او داده بود خود سیستم ناوبری لهجه نزدیک که از خانواده های شهر Shijiazhuang 300 کیلومتری جنوب غربی پکن. معادل انگلیسی ممکن است ضخیم بوستون لهجه اما نه به طور کامل مناسب مقایسه. در تقریبا-کانادا-به اندازه کشور فقط با یک پکن زمان منطقه که در آن داخلی مهاجرت محدودیت معنی تحرک اجتماعی است و بیشتر به هنگام تولد کمتر-معتبر منطقه ای زبان علامت گذاری به عنوان یک فرد بیش از در انگلیسی. بسیاری از افراد کد سوئیچ. اما نه پدر بزرگ من. سیستم ناوبری برانگيخته او با ضخامت منطقه ای صدای تودماغی وضوح.

متولد و در سال 1938 هنگامی که آخرین سلسله چینگ امپراتور هنوز هم حاکم بود به عنوان یک دست نشانده در شمال, من یه یه برای اولین بار در خانواده من برای رفتن به دانشگاه هوشمند و غیر منتظره ای روشنفکر برای نسل او. اما این ذهن است که از بین رفته رو به وخامت با بدن سلامت خود را بدتر خیلی سال گذشته پدرم یک بار به من گفت: “آماده سازی یک کت و شلوار تیره.” این سفر ممکن است آخرین باری که من با دیدن پدر بزرگ من.

من تقریبا نمی توانید به. در سال نو چینی در آستانه کارکنان در سالمندان خانه در Shijiazhuang در زمان ما متوسط و اشاره کرد ما اطلاعات شخصی قبل از اجازه دادن به ما در, و ما به عنوان چپ آنها گفت: “بهتر است شما نمی آیند دیگر.” این بازدید که بیش از نیم ساعت. ماسک صورت اجباری شد هر چند که خیلی از بدون هیچ زحمتی. هر کس در حال حاضر با پوشیدن ماسک در هر زمان آنها ،

ادامه مطلب: coronavirus نمی تواند موجود باشد. آیا شما آماده ؟

با وجود هشدار ما بازگشت در روز بعد. در این بازدید عمه من فرستاده یک WeChat پیام از محل اقامت و گفت ممنوعیت تمام بازدید کنندگان. به عنوان ما داشتند حرف زدند با من هنوز هم-با هوش مادر بزرگ که بی وقفه در ارائه میوه و شکلات و چای گل داودی و من برگزار شد و دست پدر بزرگ من که در رختخواب دراز ما تعجب که چه WeChat پیام برای ما چیست ؟ جواب آمد در دقیقه: ما لگد گفت: به بازگشت نیست.

که مأیوس کننده اما همچنین قابل درک است. افراد مسن که سیستم ایمنی ضعیف تر و تنها با یک coronavirus مورد خواهد بود فاجعه برای اقامت. هر دو این تاسیسات را مدیر و معاون در آمد به یاد پیام. آن را خاموش و unaggressive.

من در ابتدا فکر می کردند که احساس بد بیرون آوردن من که تا به حال سفر به دورترین اما نه کاملا آن است. آن ترس سرد و سنگین تر مسری از هر گونه ویروس.

پدر بزرگ من نبوده است قادر به تشخیص من برای سال, و من نمی دانم که چقدر او را درک آنچه در جریان بود اما آن روز او گریبانگیر دست من با تمام قدرت او می تواند جمع اوری.

توسط روز بعد آنچه در آغاز به عنوان یک نوع احتیاطی نگرانی در سراسر کشور در حال بدل به تمام عیار زنگ. شب گذشته پس از خروج از سالمندان در خانه ما شنیده مسافری بین شهری اتوبوس بودند که ممنوع است. عموی من نگران خودروهای شخصی را به زودی ممنوع شود و همچنین سنجاق ما در Shijiazhuang. من پدر و مادر و عمو برنامه ریزی شده به صرف تمام روز در این شهر است. من تا به حال برنامه ریزی برای صرف دو. در حال حاضر آن بود که هیچ. آن را به پکن. وجود دارد حتی در میان یک مستند ما هنوز هم می تواند رسیدن به فرودگاه. که ایده بود حداقل. هیچ کس واقعا می دانستم که چه می گذرد.

***

سال جدید قمری نیز به نام جشنواره بهار, یک بیت مثل, آسیایی, کریسمس, اما مانند همه چیز در چین آن را به سمت افراط. توسعه سریع شهری مراکز برانگیخته داخلی خروج—فقیر و غنی, ماهر و غیر ماهر—از افرادی که به دنبال زندگی بهتر. چین پس از مائو 440 میلیون شهر-جمعیت سنبله شده است به نام “احتمالا بزرگترین در تاریخ بشر” توسط یک محقق. جاده ها و خانه برای سال جدید و در نتیجه نشان دهنده مهاجرت عظیم—مانند یک معامله بزرگ چینی باید یک کلمه برای آن Chunyun. در این سال قبل از سال نو چینی, همان است که هر سال صدها میلیون ها نفر از مردم خود را به سمت چپ شهرستانها کار خود را در شهر محل زندگی. در حال حاضر بسیاری از آنها گیر کرده است.

من و خانواده ام رو به پکن—دولت هرگز ممنوعیت خصوصی-ماشین سفر بین شهرها می ترسید. اما در دیگر نقاط کشور وجود دارد حبس و سرکوب هرگز مانند قبل از دیده می شود. دوازده شهرستانها بیشتر در ووهان هوبئی تا به حال برخی از مرتب کردن بر اساس از سفر از محدودیت های اعمال شده, آوردن مجموع مبتلا به بیش از 50 میلیون نفر است. آن را مانند انسان زنده آلوده شهر راکون در Resident Evil—در زندگی واقعی ممکن است تنها در چین که هر دو منابع لازم و تنگ مرکزی-دولت کنترل آن را به اتفاق می افتد.

اتان لو در coronavirus مستند پس از رفتن به چین برای دیدن خود بیمار پدربزرگ (اتان لو)

در پکن رستوران شد اجرای شناسایی چک. یک سرور به من گفت eatery من در مورد نیاز به می دانم که در آن ما در حال آمدن از. بسیاری از چینی ها کارت شناسایی—که هر کس یک, لیست, شهر, آدرس, برچسب زدن مردم بیشتر به صراحت از هر لهجه. چینی شرکت های مخابراتی بعد از راه اندازی از ویژگی های است که به تولید یک لیست از استان بازدید کرده و بر اساس شماره تلفن خود را که آنها را در مسیر. مقامات در یک ایستگاه قطار برای مثال در حال حاضر تقاضای مسافران محل-لیست. اگر شما در حال متصل به آسیب دیده استان شما مبتلا به جذام.

یک هوبئی زن گفت: در کثیرالانتشار اجتماعی-رسانه های پست او رد شده بود بیش از 10 هتل ها. همه از آن احساس dystopian در راه—همه چیز ثبت شده است و مربوط به چیز دیگری است و تنها ضعف سایه مفهوم حریم خصوصی شخصی است. هوبئی زن در نهایت در بر داشت محل اقامت تنها به این دلیل که به اصطلاح اینترنت پلیس به سرعت او را دیدم پست و سپس مداخله کرد.

پدر و مادر من چپ چین سه روز بعد به عنوان برنامه ریزی شده. من فکر تغییر پرواز من به ترک زودتر, اما تصمیم گرفت در برابر آن است. من خروج در یک هفته به هر حال و آن را به ارزش آن مشکل است.

من صرف روز انجام بازنویسی در کتاب من کار بر روی. عموی من یک وکیل است که همچنین می آموزد در یک دانشگاه محلی مشغول به کار بیش از حد. بازگشایی مدرسه شده بود تحت فشار قرار دادند به طوری که او زمان بیشتری برای آماده شدن برای کلاس. اما حجم کار خود را نیز افزایش: مشتری خود را که به فروش می رسد بدن-دما-دستگاه نظارت بود تازه سفارشات. عموی من و تیم خود را پیش نویس قرارداد.

ما در سمت چپ خود مشاع جایی که من اقامت داشت و تنها برای کار کردن در ماهواره پردیس عموی من دانشگاه در نزدیکی جایی که او زندگی می کند به دور از مرکز شهر پکن به عنوان شما می توانید دریافت کنید. پردیس اصلی بسته شده بود. عموی من زد در مسیر و من چانه یو پی اس در یک نوار زرد رنگ سفت در گرد و غبار. هیچ کس دیگری چیزی برای از امنیت فرد, من تو را دیدم—fleetingly و به طور جداگانه—فقط یک نفر دیگر و سه سگ. محل سکونت امنیت بررسی می شود ما در دماهای زمانی که ما رو به عقب. هر کس اکران شد برای درجه حرارت در همه جا حتی در ایستگاه های مترو.

سپس یک روز به عنوان عموی من و من وارد دانشگاه ما شاهد این دانشگاه تا به حال بسته های ماهواره ای مرکب نیز سه برابر شده و امنیت در دروازه. عموی من تبدیل خودرو در اطراف.

من شب گذشته در پکن, من می تواند آن را ندارد. من تا به حال بود. من در ابتدا می خواستم ببینم دوستان در شهر اما با ویروس من نامشخص در مورد قوانین و مقررات: اگر همه نگران سرایت خواهد یک پیام از دور, دوست, بود نوعی از ادراک شده و تعهد مردم می گویند بله اما با اکراه? بنابراین من هرگز به هر کسی گفته من در شهر بود. اما به دنبال در و دیوار و صفحه نمایش کامپیوتر هر روز chipping دور به طرز وحشیانه ای در چیزی درون من احساس کردم. من تا به حال به دیدن آسمان و تنفس برف.

وقتی به من گفت دایی من که او رفت rummaging از طریق یک کشو. او نشان داد او تا به حال شده است برگزاری— آخرین استفاده نشده Honeywell N910V به علاوه. او آن را داد به من.

***

اگر شما تا کنون دیده ام پر هرج و مرج انسانی-ترافیک توده ها از Beijing subway—آن دسته از 10 میلیون نفر یک روز پس از ساخته شده است 22 خطوط اضافی در 18 سال گذشته—شما هرگز فراموش نزد طول ویروس بحران است. این بود که کمی پس از ساعت یک عجله داشتند ولی بیش از ده نفر در تمامیت هر قطار مترو حتی اگر به عنوان بزرگ شفاف برچسب بر روی ویندوز می گویند اتومبیل در حال ضد عفونی هر روز. وجود دارد یک سکون در هوا که گفت: جلد است.

کسانی که ضد عفونی برچسب نیز احساس عجیب, تیره, تا حدودی به دلیل اصطلاح چینی برای تلفن های موبایل سخت است که ترجمه به معنای واقعی کلمه—که غیر معمول نیست برای زبان های آسیایی—xiaodu به “از بین بردن سم.” این تا حدی نیز به دلیل فضاهای خالی که در آن کارگران می نوشتن با دست تاریخ ضد عفونی. آن را به عنوان اگر وجود دارد انتظار برای بحران به آخرین یک دهه تمام این سال پر قرمز چاپ متن تنها به سه رقم “202__.”

به دنبال sticker, من می توانید ببینید من نقاب انعکاس در تاریکی مترو پنجره و من خودم را مبهم موجود-مانند هری پاتر خانه جن برای Honeywell ماسک به پاککن کشیدن گوش به جلو و بیرون است. من احساس به عنوان عجیب و غریب به من نگاه کرد.

یک ماسک تنفسی مانند که به شکل یک مهر و موم کامل اطراف بینی و دهان خود را حفاظت در برابر خوب و ذرات هوابرد به عنوان مشترک ماسک جراحی است که تنها یک روش ساده مانع فیزیکی حفاظت در برابر قطرات است. تنفس با سابق شد و در نتیجه سخت تر از حالت عادی است. و من گوش احساس درد. من خوش شانس بود که من مجبور به تحمل آن را برای مدت طولانی, اما برای بسیاری در چین برای عموی من بود که هر روز که پوشیدن ماسک تا زمانی که آنها دیگر به یاد داشته باشید آنچه در آن مانند این است که برای رفتن به خارج بدون آن.

دوست دختر من در تورنتو فرستاده بود من یک عکس از یک آسیایی به دنبال فرد در کانادا بزرگترین شهر با پوشیدن یکی از کسانی که سنگین شیمیایی-ماسک جنگ را پوشش می دهد که تمام صورت. ما تا به حال خوب با نفس بریده بریده در آن پارانوئید مرد و پارانویا است. سپس به عنوان من سوار مترو پکن, در یک ساعت دیدم دو نفر با همان ماسک. در شهر من حتی دیدم یک کودک بیش از پنج سال با تمام ورق های پلاستیکی خطرناکی بیش از چهره اش. بعد وقتی که من با ارسال یک عکس از مردم با آب-کولر بطری بر سر خود و این که از یک سگ کوچک همه همراه در پلاستیک راه می رفت توسط مالک به همان اندازه مهر و موم کردن من متوقف شاهد شوخ طبعی.

هنگامی که شما در حال دور شما واقعا آن را درک کنند که همه چیز را به شدت واقعی است. زمانی که عموی من به من داد آخرین Honeywell ماسک گمان من این بود که فقط از سر نگرانی برای مورد علاقه خود را و تنها برادرزاده. آن را برای منافع خود را بیش از حد. او نمی خواست به گرفتن هر چیزی از من اگر من هر چیزی.

من احتمالا نباید رفته اند. همه خطر و بدون به دست آوردن. تقریبا همه چیز بسته شد. برخی از مغازه ها قطع کرده و ساعت خود را, اما بسیاری از خاموش کردن به طور کامل. یک کتابفروشی بود که باز قبلا unblemished برف در مقابل. آن را یک پوسته از یک شهر است. کل توریستی منطقه در مقابل میدان تیان آن من بود دریای سفید مانند یک نقاشی ناتمام.

تنها جاهای باز شد غربی رستوران های زنجیره ای که به کشور فقط 30 سال پیش منبع بسیار قطبش.

پدر بزرگ من از هر دو جمهوری خلق چین و جاری میشده و مورد استفاده قرار گیرد به طلسم نام خود را به زبان انگلیسی هرگز طعم آن است. یک فن چرب خوک روده او تا به حال یک بار به من گفت از آنچه او به عنوان الطعام pointlessness از همبرگر و پیتزا. اما کسانی که از eateries شده اند wildly محبوب در چین کشیدن در $200 میلیارد دلار در سال 2017 رشد 10 درصد در هر سال است. آنها نمادی از رشد اقتصادی چین; خود قارچ—جدید استارباکس در هر 15 دقیقه—یک عالم صغیر از توسعه سریع است که برای کسانی مانند پدر بزرگ من است تا به طور چشمگیری تبدیل جهان اطراف آنها را.

خارج از میدان تیان آن من دیدم مردم نشسته اند در یک KFC, متصل کردن در تلفن های همراه و لپ تاپ. شد چین اولین رستوران توسط آمریکایی های زنجیره ای آن را با افتخار گفت: در آن دکور—و این اولین فست فود رستوران توسط هر شرکت غربی افتتاح شد در سال 1987 حدود 10 سال پس از تاسیس پدر مائو تسه تونگ مرگ است.

در حال حاضر KFC تنها جای باقی مانده برای افرادی که شاید تا به حال در هیچ جای دیگری برای رفتن آن شب متوجه شدم که من رو به نزدیکی مک دونالد. من تا به حال خریداری یک فنجان داغ چای حباب و من نشستم به پاک کردن ماسک به نوشیدن آن زمانی که مدیر با نزدیک شدن. او کمی با رنگ پری برش و نگاه در مورد او بود که یک مخلوط عجیب و غریب از خستگی و عدم قطعیت است. از آنجا که از virus رستوران انجام شد تنها takeout و هیچ کس اجازه داده شد به ناهار خوردن در, او گفت:. “مرد جوان شما بهتر است را ترک کنند.”

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>