الکس Neve: بدون شک وجود دارد که دولت ها در سراسر کانادا راه اندازی برنامه های مهم و بی سابقه ای اعلام کرد بودجه, اما آنها این کار را بدون کامل حقوق بشر تجزیه و تحلیل

الکس Neve است دبیر کل سازمان عفو بین الملل کانادا

کاملا همه چیز را در مورد مقابله با COVID-19 همه گیر متصل است به حقوق بشر است. وجود دارد می تواند کمی بحث در مورد آن. اما موافقت که حقوق بشر در معرض خطر هستند به این معنی نیست که آنها خواهد بود را تایید کرد. که نیاز به عمل بتن می باشد. و به همین دلیل 301 سازمان ها و کارشناسان در سراسر کانادا را به نام این کشور را دولت به موسسه حقوق بشر نظارت.

پس از همه این حملات ویروس و ماهیت حقوق مربوط به سلامت و به زندگی است. و قطعا وجود دارد یک نیاز به تمرکز بر روی گروه های به حاشیه رانده شده در حال حاضر موضوع به تثبیت حقوق بشر سوء استفاده. حقوق بشر نگرانی های مرتبط با بیماری همه گیر و تاثیر آن در معرض خطر جوامع هستند در واقع در حال رشد در کانادا از جمله ویرانگر تلفات در افراد مسنبه خصوص در دراز مدت مراقبت از خانه.

بسته شدن آمریکا-کانادا مرز در معرض پناهجویان به سخت بازداشتگاه های اداره مهاجرت و خطر اخراج به ایالات متحده است. و بسیاری از جوامع از جمله اولین سازمان ملل, مردم, زندگی با معلولیت, racialized جوامع, زنان و کودکان در معرض خطر خشونت در خانه, precariously اشتغال کارگران, کارگران جنسی و بسیاری دیگر در حال سیگنالینگ افزایش استعداد ابتلا به این ویروس بیشتر احتمال نظارت و پلیس اجرای قانون و افزایش سختی از انزوا اقدامات اقتصادی و سقوط کردن. این نقاب عدم مفید disaggregated آمار.

بیشتر: Coronavirus مستند: چرا ما نمی توانیم آزادی ترمز

در همان زمان حیاتی است تا اطمینان حاصل شود که لازم است محدودیت در سایر حقوق ناشی از خاموش شدن ناگهانی از جمله معیشت و آموزش و پرورش, حقوق آزادیهای جنبش و مونتاژ و محدودیت های حریم خصوصی را به دقت مورد بررسی قرار به اطمینان حاصل شود آنها مشروع و متناسب.

همه از این است که چرا گروه های حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشررا منتشر جامع COVID-19 حقوق بشر در چارچوب دولت ها در سراسر جهان است. حقوق بشر و کمیسیون در سراسر کشوراز جمله در انتاریو و بریتیش کلمبیارا ارائه راهنمایی. سازمان ملل متحد رهبران و به ویژه دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشرباید تأکید کرد که همبستگی جهانی و احترام به حقوق بشر باید مرکزی به COVID-19 پاسخ. و دولت کانادا به طور مستقیم و به طور مشترک با 23 کشورهای دیگر تاکید شده است که حفاظت از بهداشت عمومی و حقوق بشر باید دست در دست.

خطر coronavirus قرار می دهد در حقوق بشر باید در نظر گرفته در سطح جهان است. بسیاری از دولت ها را بدون بهره در احترام به حقوق بشر در حالی که مقابله با COVID-19. رییس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte گفته است نیروهای امنیتی در مواجهه با معترضان و “مشکل” است که آنها می توانند شلیک برای کشتن. متعدد رهبران خودکامه با استفاده از حاکم شدن فضای ترس و وحشت به عنوان بهانه ای برای تشدید سرکوب از جمله مجارستان‘s نخست وزیر ویکتور اوربان که بدون کنترل قدرت به حکومت های فرمان و در کامبوج دولت در حال حاضر برخوردار متناوب وضعیت اضطراری قدرت. یک اصطلاح جدید است و حتی ابداع شده است: “COVID کودتا.”

بیشتر: محکوم 30 سال نبرد برای جلوگیری از یک بیماری همه گیر

دولت بی تفاوتی و انفعال است تشدید خطرات برای زنان و مردمان بومی در بسیاری از کشورها است. سانسور از روزنامه نگاران کاوش coronarvirus پاسخ استراتژی در حال افزایش است و مدافعان حقوق بشر صورت بیشتر خطرات. بدون کنترل استفاده از تهاجمی فن آوری نظارت توسط سازمان های امنیتی عمیقا نگران کننده است. تشخیص چهره تکنولوژی در حال گسترش است در چین متعدد دولت ها با استفاده از داده های تلفن همراه به آهنگ جنبش مردم و به سرعت در حال تحول برنامه در بسیاری از کشورها با تکیه بر هوش مصنوعی با الگوریتم مات که استفاده تبعیض آمیز داده است. نگرانی هایی نیز در مورد نصب COVID-19 در زندانها و اردوگاه های پناهندگان در سراسر جهان و نژادپرستانه تلفات COVID-19 است disgracefully روشن به ویژه در جوامع سیاه در سراسر ایالات متحده.

بدون شک وجود دارد که دولت ها در سراسر کانادا راه اندازی برنامه های مهم و اعلام کرد بودجه بی سابقه ای با حقوق بشر, مزایای, اما آنها این کار را بدون کامل حقوق بشر و تحلیل اقدامات جدید. یکlongside اعداد در مورد موارد جدید مرگ و میر و نرخ بیکاری ما را بشنود و به ندرت شنیدن آمار در مورد دیفرانسیل تاثیر را در جوامع به حاشیه رانده شده.

ما نیاز به بیش از نیت خوب برای اطمینان حاصل شود که حقوق بشر وعده تبدیل شدن به حقوق بشر در واقعیت. این است که در آن, اجرا, نظارت و پاسخگویی نقش اساسی دارند.

دو چنگک صاف کردن تماس برای حقوق بشر نظارت دولت coronavirus پاسخ کارگردانی در فدرال و استانی ارضی و شهرداری دولت حمایت بومی سازمان های جامعه مدنی و گروه های کارگری رهبران مذهبی و حقوق اساتید و دیگر دانشگاهیان و سیاستمداران سابق و برجسته کانادایی است که منعکس کننده یک آرایه گسترده ای از تجربه و تخصص.

اول دانش بومی پاسداران و حقوق بشر کمیسیون باید بازی رسمی مشاوره نقش به بحران کمیته تنظیم برای هدایت دولت در پاسخ به این بیماری همه گیر. دوم مستقل حقوق بشر نظارت کمیته های ساخته شده از جوامع نهفته حامیان حقوق بشر و دیگر کارشناسان باید تنظیم شود تا با اجباری برای نظارت بر توصیه و گزارش publicly.

انجام این امر ارتقاء حقوق بشر حفاظت در سراسر کانادا در طول این اضطراب بار. آن را کمک خواهد کرد که شناسایی longterm حقوق بشر تحول مورد نیاز به عنوان ما از بحران ظهور و آن را مجموعه ای قوی بین المللی است که در دفاع از حقوق بشر در طول COVID-19 pandemic به عنوان بیش از فصاحت و بلاغت است.

با وجود آنچه منتقدان ممکن است بحث حقوق بشر نظارت به این معنا نیست موانع موثر پاسخ به این عظیم اضطراری برای بهداشت عمومی. آن را نشانی از کمک به اطمینان حاصل شود که هیچ کس را پشت سر گذاشت. و آن ارائه می دهد فرصت ارزشمند برای دریافت کنید که در حال حاضر به جای چیدن قطعات پایین جاده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im