Coronavirus: آنچه در آن است و چگونه آن را گسترش می یابد که در معرض خطر

چه COVID-19?

2019 رمان coronavirus در غیر این صورت شناخته شده به عنوان COVID-19 است بیماری عفونی است که ظهور در اواخر سال گذشته در ووهان چین است و پس از گسترش به بیش از 100 کشور جهان است. بسیاری از موارد تایید شده در چین هر چند کل این است که به سرعت در حال افزایش در ایالات متحده و اروپا و کره جنوبی و ایران است. آن را به راحتی در مقایسه با بسیاری از ویروس ها و آن را به انسان, بنابراین ما هم در امان نیستند. در برخی از افراد باعث می شود فقط علائم خفیف و یا هیچ در تمام. در دیگران — به ویژه کسانی که با برخی از زمینه های پزشکی شرایط آن می تواند تهدید کننده زندگی.

چگونه ویروس گسترش یابد ؟

رایج ترین راه انسان coronaviruses مانند COVID-19 گسترش هستند از فردی به فرد—اغلب از طریق تماس نزدیک (مانند دست دادن) و یا آنچه که به عنوان شناخته شده “قطرات تنفسی” ساطع شده وقتی کسی سرفه یا عطسه. منf کسی لمس یک سطح است که ویروس در آن و سپس به لمس صورت خود را که می تواند کمک به این ویروس را گسترش همین دلیل است که هر کس باید اغلب دست خود را بشویید.

می توانم COVID-19 از دست زدن به یک سطح که آلوده?

به طور بالقوه بله—هر چند این است که راه اصلی آن منتشر شده است, محققان می گویند. با توجه به این که COVID-19 می توانید زنده ماندن در سطوح برای ساعت یا حتی چند روز بسته به سطح مواد. دوباره: دستهای.

من به احتمال زیاد برای دریافت COVID-19 در کانادا ؟

عنوان این نوشته از آژانس بهداشت عمومی کانادا اعلام کرده بود که خطر ابتلا به کانادایی ها کم بود. هزاران نفر از آزمایشات انجام شده برای COVID-19, کمتر از 100 مثبت را.

اما این که می گویند خطر همیشه باقی می ماند پایین به خصوص با توجه شیوع اخیر در ایتالیا و ایران. یک فرد سفر, تاریخچه کارشناسان می گویند در حال تبدیل شدن به کمتر از یک عامل در تشخیص موارد به خصوص به عنوان COVID-19 اسپرد در سراسر ایالات متحده است که به ناچار منجر به بیشتر موارد در کانادا.

من احساس. آیا ممکن است من COVID-19? باید چه کار کنم ؟

آیا شما یک تب ؟ سرفه خشک? به طور کلی خستگی ؟ این رایج ترین علائم COVID-19 با توجه به سازمان بهداشت جهانی در حالی که دیگران می تواند تجربه گرفتگی بینی و سردرد و آبریزش بینی و گلو درد و یا فقط احساس ناخوشی. برخی از این علائم با هم تداخل دارند با سرماخوردگی یا آنفولانزای فصلی.

اکثر بیمارانی که تست مثبت برای COVID-19 به تازگی از سفر به یک منطقه که در آن ویروس در حال گسترش است—مانند ایران چین یا ایتالیا و یا آنها بوده ام در تماس با کسی که تست مثبت است. اما همیشه وجود دارد خطر از جامعه در حال گسترش است.

بدون در نظر گرفتن اگر شما بیمار هستید نمی رفتن به محل کار. همین حالا یک اتوبوس. جلوگیری از اجتماعات بزرگ.

و تماس خود را محلی عمومی وزارت بهداشت. و یا تماس با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی. “اما تماس اول” تنش David Williams, Ontario افسر ارشد پزشکی سلامت. “آیا رفتن به اتاق انتظار, به خصوص اگر شما علائم است.”

چه کسی بیشتر در معرض خطر ابتلا به این ویروس ؟

بیش از 80 درصد از موارد تایید شده در کانادا شده اند افراد بیش از سن 40. یک که گزارش از یک ماموریت به چین نشان داد که مردم بیش از 60 با قبل موجود قلب یا ریه شرایط در بیشترین خطر ابتلا به طور جدی بیمار است.

در کانادا اولین مرگ مرتبط COVID-19 یک مرد بود در 80s که در حال حاضر در زمینه مسائل مربوط به سلامت.

می تواند فرزند من دریافت COVID-19?

اما شانس هستند به طور قابل توجهی پایین تر است. یک گزارش در اواسط ماه مارس توسط WHO-چین مشترک ماموریت یافت کسانی که 18 و جوان اختصاص تنها 2.4 درصد از موارد است. و تنها 2.5 درصد از این جوانان در نظر گرفته شد به طور جدی بیمار است. یکnother اواسط فوریه مطالعه تجزیه و تحلیل بیش از 70,000 موارد از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری یافت صفر مرگ و میر در میان کسانی که کمتر از نه سال سن.

این سال را با واکسن آنفولانزا محافظت از من از آن ؟

هیچ.

است وجود دارد یک واکسن برای COVID-19?

هنوز رتبهدهی نشده است.

چگونه در حال تلاش برای توسعه یک واکسن پیشرفت ؟

وجود دارد هیچ کمبود احزاب مسابقه برای ایجاد یک واکسن—اما آن را به یک مقدار زیادی از پول است. در اوایل ماه مارس Coalition به صورت اپیدمی آمادگی نوآوری—جهانی داد که راه اندازی در سال 2017 به صندوق توسعه واکسن برای جلوگیری آینده شیوع—گفت: این امر نیاز به 2 میلیارد دلار برای حمایت از توسعه COVID-19 واکسن.

CEPI شروع به اعطای میلیون ها نفر در کمک های مالی به گروه دارویی کار بر روی واکسن در اوایل ژانویه. اما این چیزها را نمی تواند انجام شود یک شبه: بسیاری از حتی شروع به آزمایش بر روی انسان است.

یکی آمریکا مبتنی بر زیست فناوری شرکت مدرن ایجاد یک واکسن در عرض 42 روز از دانشمندان چینی کشف حجاب ژنتیکی توالی COVID-19—و فرستاده اند ویال از آن را به موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی برای مطالعه بیشتر. هنوز هم بشر محاکمه نمی خواهد حتی شروع به گیرد تا آوریل است. و این فقط فاز یکی از محاکمات.

به گفته آنتونی Fauci, مدیر متحده موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی, واکسن می تواند آماده “در اولین [در] یک سال به یک سال و نیم بدون توجه به چگونه سریع شما بروید.”

من باید پوشیدن یک ماسک صورت?

اگر شما بیمار هستید و یا مراقبت از کسی که سپس این ماسک می تواند کمک به جلوگیری قطرات که در غیر این صورت از سرفه یا عطسه.

اما کارشناسان می گویند وجود دارد هیچ دلیلی برای عموم مردم به پوشیدن ماسک. (اگر هر چیزی, آن را به شما را لمس صورت خود را بیشتر است که ایده آل نیست.)

را گرمای تابستان آهسته گسترش COVID-19?

در حالی که این درست است که بسیاری از ویروسی بیماری های تنفسی فصلی هستند—مانند آنفلوانزا و مرگ را در تابستان است که این مورد برای تمام ویروس ها.

“آن را در سنگاپور که در آن 30 درجه است و 100 درصد رطوبت می گوید:” مایکل Gardam, یک متخصص بیماری های عفونی و رئیس ستاد در تورنتو رودخانه هامبر بیمارستان. “بنابراین اگر آن را در سنگاپور, چرا ما فکر می کنیم آن را به توقف در اینجا در تابستان؟”

در کوتاه: در حالی که فصل تابستان رکود از COVID-19 خواهد بود خوش آمدید کارشناسان بهداشت نمی تواند در این بانک.

من باید لغو تعطیلات برنامه ؟

اگر شما برنامه ریزی در نظر گرفتن کروز بله. صدها کانادایی رشته شده اند در کشتی که در آن مسافران آزمایش مثبت برای COVID-19—اولین الماس شاهزاده در سواحل ژاپن و اخیرا شاهزاده بزرگ کردن کالیفرنیا. این آژانس بهداشت عمومی کانادا توصیه است که کانادایی جلوگیری از کشتی کروز سفر.

در غیر این صورت دولت فدرال نیز نشان می دهد کانادایی جلوگیری از غیر ضروری سفر به چین, ایران و شمال ایتالیا و به ویژه احتیاط اگر دیدار از ژاپن و یا کره جنوبی.

همچنین, اگر شما برنامه ریزی برای بازدید از اسرائیل آگاه باشید که آن دولت در حال حاضر نیاز است که هر ورود از خارج از کشور—صرف نظر از کشور آنها در حال آمدن از—تحت 14-روز خود قرنطینه پس از ورود به کشور. کسانی که قادر به ترتیب self-قرنطینه گزارش خواهد بود مطلب.

اطلاعات بیشتر در مورد COVID-19:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im