COVID-19 دارای پتانسیل برای تبدیل شدن به عنوان شدید به عنوان آنفلوآنزای اسپانیایی

تیموتی حیله گر: ما می توانیم ادای احترام به همه گیر برنامه ریزی از اوایل 2000s که بدون آن ما نمی ممکن است قادر به شامل موارد COVID-19 که وارد کانادا تا کنون. اما شانس هستند انباشته در برابر این سناریو باقی مانده unblemished.

تیموتی حیله گر است, اپیدمیولوژی و استاد در دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه رایرسون. در سال 2003 او درگیر در مدیریت سارس در تورنتو است.

ما به احتمال بسیار زیاد به سمت این بیماری همه گیر از قرن.

ما شده اند در حال آماده شدن برای آن از سال 2003 زمانی که سارس نشان داد هر دو ما خالیست اولیه-سیستم های هشدار دهنده و ناکافی بودن اولیه ما پاسخ به یک رمان بیماری های عفونی. اما جنگ بود و مبارزه هست و زمانی که گرد و غبار حل و فصل کانادا ثبت شده بود 438 احتمالی و مشکوک به سارس موارد که 44 به حال جان سالم به در برد و 10 درصد مورد مرگ و میر (CFR) شبیه به دیگر سارس-کشورها را تحت تاثیر قرار. و مانند کسانی که از کشورهای دیگر به ما آموخته زیادی برنامه ریزی شده و در سپتامبر سال 2004 آژانس بهداشت عمومی کانادا تاسیس شد.

همه گیر برنامه ریزی تسریع شد بعد از آن در همان سال زمانی که یکی دیگر از بیماری مسری تهدید ظهور در جنوب شرق آسیا: یک مرگبار ویروس آنفلوآنزای. از سال 2003 تاکنون 400 نفر از تقریبی 800 انسان است که آلوده شد از مرغ درگذشت یک CFR از 50 درصد شبیه به درمان طاعون نشده وبا و تب هموراژیک ابولا. بله شما به عنوان خوانده شده که به درستی آن را یک ویروس آنفلوآنزای با آنتی ژن کد H5N1 در غیر این صورت شناخته شده به عنوان “آنفولانزای پرندگان.” خوشبختانه, آن را هنوز هم قادر به پایدار گسترش فرد-به-فرد.

بیشتر: Coronavirus نمی تواند موجود باشد. آیا شما آماده ؟

اما این بیماری همه گیر است که به کشته شدن بیشتر مردم در کمی بیش از یک سال و بیش از هر دیگر در تاریخبود که در سال 1918 H1N1 آنفلوآنزای پرندگان گاهی اوقات به اشتباه به نام “اسپانیایی آنفولانزا.” با جهانی مورد مرگ و میر دو تا 2.5 درصد برآورد شده است به برداشت حداقل 50 میلیون نفر و احتمالا در بسیاری از مناطق که در آن ما در حال نگه داشتن سوابق. در صورتی که شما در حال رسیدن به صفحه کلید به اشاره است که “مرگ سیاه”,” یا طاعون کشته و بسیاری بیشتر از آن درست نیست. طاعون کشته بیشتری نسبت از جمعیت جهان در آن زمان, اما آن را در زمان نزدیک به یک قرن برای کشتن همان تعداد به عنوان 1918 آنفولانزا را در حدود 15 ماه است. اگر چه 1918 آنفولانزا مورد مرگ و میر کمتر از آمريکا انتقال آن بسیار موثر تر را قادر می سازد برای رسیدن به آن تمام جهان.

ما در حال حاضر باید این واقعیت را بپذیریم که COVID-19 ممکن است بالقوه برای تبدیل شدن به عنوان شدید به عنوان 1918 آنفلوانزا است. CFR در حدود 2 درصد است و به نظر می رسد برای افزایش طول چند هفته گذشته به حدود 3.5 درصد به دلیل در تمام احتمال, به لجستيک عدم امکان ضبط واقعی مورد اعداد به صورت روزانه از جمعیت بیش از یک میلیارد دلار با هر چیزی حتی از راه دور شبیه به دقت و اعتبار.

با مقایسه این موارد اتفاق می افتد در خارج از چین است که ما می توانیم فرض کنیم که ساخته شده است تحت موشکافی بیشتر شد حدود 0.3 درصد کشنده (تا فوریه. 19 زمانی که ایران برای اولین بار اعلام کرد برخی به وضوح مشکوک و انجام نگرفته ادعا می کند). COVID-19 رای از گسترش در سطح جهان نشان می دهد هیچ نشانه ای از کند و البته آن را در حال حرکت به مراتب سریع تر از آنفلوآنزای اسپانیایی در سال 1918 هنگامی که آن را در زمان یک اقیانوس پیمای حدود شش روز به سفر از ساوتهمپتون انگلیس به نیویورک بیش از یکی-به-سه-روز دوره کمون از آنفلوانزا است. امروز ویروس ها به راحتی سفر در 600 کیلومتر در ساعت و در 39,000 پا; آنها می تواند در هر نقطه بر روی این سیاره در 24 ساعت. دوره کمون از COVID-19 می توان دو به 11 روز اما معمولا شش تا هفت روز و قطعا به اندازه کافی بلند باشند تا در مقصد برای چند روز قبل از اولین نشانه های بیماری متوجه هستند.

ما قطعا می تواند ادای احترام به همه گیر برنامه ریزی از اوایل 2000s که بدون آن ما نمی ممکن است قادر به شامل چند ده نفر از COVID-19 که وارد کانادا تا کنون و یا جلوگیری از انتقال به بعد از طریق جامعه است. اما شانس هستند انباشته در برابر این سناریو باقی مانده unblemished.

در طول مراحل اولیه کنترل گسترش هر عفونی بیماریزا, مهار کلیدی است که شامل پیدا کردن و جداسازی افراد بیمار که با مورد تعریف و quarantining مخاطبین خود است. اگر این است که فوری و بی عیب و نقص, می توان آن را 100 درصد موثر است. اما به ناچار ما باید انتظار “نشت” با توجه به زمان تاخیر “پنهان” موارد مانند بدون علامت و قبل از علامت موارد معیوب مورد-تعاریف و خطا در تدارکات و گزارش. هر چه زودتر به جای بعد ما را پیدا خواهد کرد موارد با هیچ ارتباط شناخته شده به منابع خارجی و یا در واقع برای هر مورد شناخته شده است. که حاکی از وجود ناشناخته عفونی موارد—سنگ پله, اگر شما می خواهم—که در حال حاضر آلوده دیگران است. وقتی اتفاق می افتد که این سناریو به ناچار از تغییر ساده “مهار” به “کاهش.”

ما هنوز هم سعی خواهد کرد برای مهار و منزوی کردن همه موارد در حالی که جستجو برای بدون علامت و یا از دست رفته عفونی, افراد, اما یک uncontained پخش خواهد شد یک امکان بسیار واقعی در این مرحله است. کاهش در فرد ، خانواده یا گروه سطح می شود اولویت است. اساسا این یک واژگونی مهار اصل و شامل نقاشی “سالم مهار” دایره اطراف خود در دریای ممکن است با عفونت و امید برای جلوگیری از ورود ویروس با استفاده از بهداشت و فاصله.

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>