دونالد Boudreaux: سوال ضروری در داروهای ضروری

حدود یک دقیقه پیش

وضوح که ما انسان ها بیان مطلوب اهداف اغلب پنهان واقعیت و پیچیدگی.

درست است که برای به طور فزاینده ای مشترک مفهوم به عنوان بیان شده توسط رئیس جمهور تهمت تجارت مشاور پیتر ناوارو که آمریکا باید “را به خانه خود … عرضه زنجیره ای برای داروهای ضروری.” این احساسات است که توسط ایالات متحده تجارت نماینده رابرت Lighthizer که برنامههای آمریکایی’ خرید ارزان “محصولات پزشکی” از خارج از کشور.

ناوارو نسخه برای تلفن های موبایل بزرگ است. اگر ما را تمام داروهای ضروری خودمان خواهیم بود امن تر زمانی که بحران مانند covid-19 گیر اعتصاب.

و یا پس این اشتباه فکر می رود.

مفهوم “ضروری” است که به نسبت به تعریف. در حال هواکش ضروری? شاید “بله” برای افراد مبتلا به بیماری های ریوی. مطمئنا “هیچ” برای مردم دچار بیماری های است که نمی اختلال در تنفس.

یا نه خاص پزشکی کالاهای ضروری و یا حتی مفید بستگی به ویژه مشکلاتی که loom. و از آنجا که طیف وسیعی از پزشکی ممکن است مشکلات بزرگ تعداد کالاهای پزشکی که به طور بالقوه “ضروری” است به همان اندازه بزرگ است.

“پس چی ؟” برخی از مردم پاسخ دهند. “بیایید خود
کافی در طیف گسترده ای از داروهای ضروری.”

آسان تر از انجام گفت. چه درجه ای از سودمندی ارائه یک دارو و یا دستگاه های پزشکی ضروری? مواد مخدر و یا دستگاه های پزشکی است که بیشتر موجه طبقه بندی شده به عنوان ضروری بیشتر احتمال دارد آن است که برای درمان یک بیماری و کمتر در حال تعدادی از جایگزین های آن است. اما چگونه برای تعیین احتمال موفقیت است که باعث می شود یک پزشکی خوب ضروری است و نه صرفا به نفع? اگر به یک عملی سیاست تضمین این که ما تولید همه ما “ضروری” لوازم پزشکی, این سوال باید پاسخ داده شود.

در نظر گرفتن مواد مخدر با هیچ جایگزین و 90% شانس کار. این دارو به اندازه کافی ضروری برای توجیه دولت جلوگیری از آمریکایی ها از واردات کم هزینه تر و نسخه های از آن ؟ بسیاری از مردم خواهد شد پاسخ “بله.” اما اگر این دارو شانس مشغول به کار هستند و تنها 50٪? یا لاشی 5%?

اگر شما روبرو می شوند مشکل پاسخ دادن به چنین سوالاتی دلیل است که نه فقط هیچ هدف نقطه که در آن یک دارو میزان موفقیت آن را تبدیل از inessential به ضروری است. هر گونه سوال دشوار است برای پاسخ به دلیل یک پاسخ “درست” بستگی دارد نیز پس فقط چه بیماری خاص دارو و درمان.

کدام یک از موارد زیر چهار, مواد مخدر, اگر هر گونه نظر شما طبقه بندی به عنوان ضروری: یک با یک 0.1% شانس درمان covid-19; یکی با 10% شانس درمان covid-19; یکی با 40% شانس درمان لوسمی; یکی با 100% شانس درمان قارچ ناخن انگشت پا?

شما بیشتر و دقیق تر از من اگر شما باید مطمئن شوید که پاسخ به این سوال.

این سوال به چالش کشیدن ادامه دهید. فرض کنید که یک داروی خاص RX, درمان یک بیماری کشنده 90% از زمان, اما همچنین بسیاری از عالی جایگزین. در دسترس بودن این جایگزین به نظر می رسد به RX inessential. اما فرض کنید که هر یک از RX را جایگزین هزینه 5 درصد بیشتر از RX. است RX هنوز inessential? اگر چه هر جای هزینه 50% — یا 150 ٪ — بیش از RX?

هیچ چیز آسان تر از اعلام است که ما خودمان باید تولید تمام “داروهای ضروری.” اما از آنجا که وجود دارد هیچ هدف وسیله شناسایی پزشکی که کالا واقعا “ضروری” خطر نحوه lurks در اعطای مقامات دولتی قدرت برای جلوگیری از آمریکایی ها دسترسی به قیمت پایین, پزشکی, واردات است.

آمریکایی ها در حال حاضر بالا و هزینه های مراقبت های بهداشتی را افزایش بیشتر اگر دسترسی مسدود شده به قیمت پایین, پزشکی, واردات است. بدتر حفاظت از شرکت های ایالات متحده از رقابت خارجی خواهد خود را تضعیف انگیزه برای نوآوری و بهبود محصولات مراقبت های بهداشتی. آمریکایی ها سلامتی بیش از دراز مدت رنج می برند.

دونالد Boudreaux است یک استاد اقتصاد و Getchell صندلی در دانشگاه جرج میسون در فیرفکس ، ستون خود را به نظر می رسد ماهانه دو بار.

دسته بندی:
Coronavirus | Donald J. Boudreaux ستون | نظر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im