Foodora پیک در حال حاضر وابسته به پیمانکاران—که یک مشکل بزرگ با تکنولوژی

اندرو نقدی: انتاریو روابط کار هیئت مدیره تصمیم می اندازد به سوال وضعیت کارگران در تمامی سیستم عامل ها: بارگذاری, بلند کردن اجسام TaskRabbit و بیشتر. و از آن باز می شود یک فرصت بزرگ برای جنبش کارگری.

اندرو نقدی است که از بنیانگذاران شهری کارگر پروژه و عضو سابق پارلمان برای Davenport.

شما می خواهم فکر می کنم این امر می تواند بسیار آسان برای تعیین اینکه آیا شما یک کارمند از یک شرکت یا نه. برای مثال من در خانه نشسته در میز من امروز صبح از نوشتن این مقاله من “قبل از-من-را-به-کودکان-به-مدرسه” می پوشند. این یکی از بسیاری از چیزهایی که من ممکن است امروز یا این هفته به سنگ فرش مستقل زندگی می کنند. من نوشتن در خود من کامپیوتر من تصمیم گیری زمانی که من نوشتن داستان من چگونه من صرف بر روی آنها و آنچه را که من می پوشند به کار می کنند. به نظر می رسد زیبا ، شما می توانید تماس بگیرید من یک مترجم آزاد, خود اشتغالی و یا یک پیمانکار مستقل. اما هر آنچه که شما می خواهید برای تماس با من یکی از چیزهایی که شما نمی توانید هر کارمند. که خیلی ساده است.

پلت فرم اقتصاد غول مانند Uber و Foodora عشق که نوع سادگی است. آنها ساخته شده ساخته شده است میلیون ها بر اساس مدل که فقط پیمانکاران مستقل کار بر روی سیستم عامل خود را. این بدان معناست که کارکنان هیچ مسئولیتی در قبال کارگران (چون هی آنها none) هیچ کارگری بدون هیچ مشکلی. Ka-Ching! اما همراه با شورشیان دسته از تکه تکه دوچرخه پیک که تیمی با هم تکه تکه دسته از سازمان دهندگان از کانادا اتحادیه کارگران پست (CUPW) که مصمم بودند تا همه چیز را ساده کمتر, حداقل برای بزرگ با تکنولوژی.

فقط در هفته گذشته آنها را به ثمر رساند و یک پیروزی بی سابقه ای در انتاریو روابط کار هیئت مدیره (ORLB) این راهپیمایی که می تواند توازن آمریکای شمالی معادله قدرت بین عظیم جهانی, برنامه مبتنی بر کسب و کار و دستمزد پایین کارگران آنها نیاز به همه که خمیر. و در این فرآیند ممکن است آنها را قفل درب به نسل بعدی اتحادیهی در فرفره اقتصاد و نشان داد که چگونه سازمان یافته کار می تواند نقش بسیار مهمی در آینده کار می کنند. آره این درست کردم ، در یک راه خوب.

بیشتر: فرفره اقتصاد را نگه می دارد در حال رشد اما کارگران آن در حال تغذیه

هفته گذشته ORLB حکومت به نفع Foodora پیک موافقت با آنها; آنها در حال misclassified به عنوان پیمانکاران مستقل توسط Foodora و باید طبقه بندی شده به عنوان “وابسته به پیمانکاران است.” صبر کنید ، است که آن را ؟ که صدا بسیار انقلابی است. خوب بدون وارد شدن به علف های هرز اجازه دهید فقط می گویند که وابسته به پیمانکار وضعیت می دهد Foodsters (به عنوان پیک تماس خود) یک نوع شبه “کارمند” وضعیت. این به آن معنا نیست که آنها به طور ناگهانی می تواند ادعا تعطیلات پرداخت حداقل دستمزد حفاظت و بیمار روز (که هنوز هم هیچ کدام از آن). اما این به آن معنا یک چیز بسیار مهم است که بزرگ تکنولوژی با موفقیت اجتناب شود تا در حال حاضر اتحادیه های کارگری. “این اولین بار است که فرفره-اقتصاد کارگران در آمریکای شمالی موفق به کسب حق پیوستن به اتحادیه می گوید:” CUPW وکیل Ryan سفید. “این تعویض بازی است.”

تفاوت بین مستقل و وابسته به پیمانکاران می تواند مبهم است. به طور کلی اگر شما با استفاده از ابزار خود را تنظیم ساعت خود را قادر به استفاده از عناصر به کار را در خود جا و شما نیست درآمد همه از درآمد خود را برای یک “مشتری” و سپس شما احتمالا مثل من مستقل است.

به عنوان مثال اگر شما مجبور به گزارش به محل اشتغال شما در کنترل کردن ساعت خود و یا راه که در آن شما کار می کنند و شما با استفاده از کارفرما ابزار و سپس شما ممکن است وابسته به پیمانکار و یا به عنوان مورد با بسیاری از misclassified کارگران واقعی کارمند.

و این چیزی است که Foodora فکر می کردم. آنها استدلال می کنند که پیک مستقل کارآفرینان. آنها خود را دوچرخه و کیسه و کیسه های ، آنها می توانند (نوع) انتخاب کنید و را انتخاب کنید هنگامی که آنها کار می کنند. جهنم آنها حتی می تواند به کار برای یک Foodora رقیب در همان زمان آنها در حال ارائه برای Foodora. اما وجود دارد یک ابزار پیک خود را ندارد و هیچ کنترلی بر آن اتفاق می افتد به یک ابزار بزرگ: خود نرم افزار! و پیک وابسته هستند که ابزار.

این به طور ناگهانی می اندازد به سوال وضعیت کارگران در تمامی سیستم عامل ها: بارگذاری, بلند کردن اجسام TaskRabbit و لیست در می رود و در. و از آن باز می شود یک فرصت بزرگ برای جنبش کارگری. پس از مواجه 40 سال یورش مبارزه در چند جبهه جنگ برای بقا در آمریکای شمالی جنبش کارگری است خون آلود به مطمئن شوید. اما آن را نیز جان سالم به در برد.

این Foodsters-CUPW همکاری می تواند یک نقشه راه برای حرکت را یک گام بزرگ به فرفره اقتصاد است. اتحادیهی 3.0 اگر شما خواهد شد. (در واقع ایالات مواد غذایی تجاری و کارگران با استفاده از همان نقشه راه همکاری با رانندگان). به عنوان یک سازمان به من گفت: کارگران پستی نمی دانم هر چیزی در مورد مواد غذایی پیک در اجرای اقتصاد است. آنها تا به حال به گوش دادن به آنها اعتماد و اجازه دهید آنها را منجر شود. این منجر به یک روش غیر معمول و خلاق مبارزات انتخاباتی. اما آن را نیز دارای تمام نشانه های اتحادیه درایوهای طول تاریخ: ثابت سازماندهی بسیج صبر و کار سخت است.

Foodsters مثل پیک. آنها خود افتخار کنند. فقط نمی خواهید آن را به بسیار ناپایدار پایین پرداخت و خطرناک است. آنها می خواستند به تغییر است به طوری که آنها پیوست یک اتحادیه. و این اتحادیه به آنها پیوست.

اطلاعات بیشتر در مورد فرفره اقتصاد:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de