برای مرطوب’suwet’en ملت رسمی حقوق زمین ممکن است در افق

قدیمی جشن سالن با سقف بالا و بزرگ پانل های چوب های سنتی بومی نقاشی در رنگ قرمز پررنگ و سکته مغزی سیاه و سفید—بیش از حد یک, قورباغه, یک خرس بود که اغلب خالی و خاموش از استفاده نامناسب.

اما در آفتاب تند جمعه در اوایل ماه مارس در لبه Witset اول کشور در شمال بریتیش کلمبیا, اتاق, یک بار یک جلسه به طور منظم برای یک جمعیت است که پس از بزرگتر شدن آن ظرفیت وزوز شد دوباره.

خارج کامیون وانت پارک شده بودند سپر به سپر در غیر این صورت آرام جاده باریک منجر به Witset کم خانه های ییلاقی آن پارک RV آن واحد ایستگاه گاز. داخل نور فلورسنت میله و اشعه آفتاب از بالا پنجره روشن اتاق از 70 نفر از کهنه به صندلی در میز تاشو. تقریبا یک دوجین پیوست از طریق ویدئو چت.

کسانی که در مصاحبه با maclean’s پس از بسته Gitdumden قبیله جلسه موافقت آنها transfixed توسط پرقدرت انعکاس صدای مرد در مقابل سالن, اما نمی خواهد صحبت می کنند و به جزئیات. چه با آنها گیر کرده بود تن او. صحبت با شور و نشاط در Witsuwit’en سنتی زبان, مرطوب’suwet’en مردم بود رئیس Woos—فرانک الک با نام دیگر. او گل رز به شهرت ملی رسید در طول زمستان به عنوان یکی از مهمترین و صریح از ارثی سران مخالف به ساخت و ساز ساحلی GasLink خط لوله گاز طبیعی از پروژه ای است که در عبور از 670 متر از شمال B. C.—از جمله 190 متر از مرطوب سنتی’suwet’en خاک. روسای’ مخالفت با الهام همبستگی تظاهرات و محاصره در سراسر کشور است که تعطیل کردن کامل سیستم های راه آهن.

“اولین بار که من تا کنون شنیده ام به او صحبت می کنند که من می ترسم چون من فکر کردم که او واقعا دیوانه” می گوید: مولی Wickham یک Gitdumden عضو قبیله و آوازی خط لوله حریف. “او توضیح داد: پس از” من نه دیوانه. این است که چگونه من آموخته بود به بحث در مورد زمین است.’ “

که وجود دارد بسیار برای گفتن در مورد زمین است.

Woos و دیگر ارثی ستاد تا به حال فقط به صرف چند روز چکش کردن پیش نویس یک سند با فدرال و B. C. وزیران متهم با بومی روابط. این یک یادداشت تفاهم (MOU) که اگر مورد تایید مرطوب’suwet’en عضویت خواهد هموار کردن راه برای رسمی حقوق زمین به مذاکره شود—اما وجود دارد گرفتن. این امر هیچ چیز برای جلوگیری از ستیز خط لوله ساخت و ساز در حال حاضر در راه و نه خواهد این طلسم را چگونه به حل و فصل مسائل قضایی در این کشور است.

این جامعه بیش از 4000 عضو در سراسر 22,000 متر مربع. متر در شمال B. C.—ساخته شده از پراکنده رزرو جوامع nestled بین کوه برف دربسته در محیط بطرف ماهی قزل آلا رودخانه ها و بی حد و حصر درختان صنوبر—تا به حال تبدیل به یک میدان جنگ برای pro-pipeliners و محیط زیست و یک flashpoint برای یک دولت فدرال مبارزه با دو دستور کاهش تغییرات آب و هوایی و توسعه منابع. بیشتر آن را نمادی برای پیشرفت و یا عدم آن از کانادا آشتی پروژه حکم بزرگ. برای هفته از آن باقی مانده است مستقیما در مرکز ملی توجه است.

اما قبل از مرطوب’suwet’en ملت می تواند کامل داخلی مشاوره در مورد اینکه آیا یا نه به تصویب سند که با توجه به چرخش به مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس—بهداشت عمومی فاجعه است که همه حساب ها را تحت ذوات غرب و جوامع بومی به خصوص سخت است.

بخوانید: چرا کانادا نیاز به مستقل بومی کمیسیون حقوق بشر

اگر توافق به رسمیت شناختن صلاحیت ارثی روسای بیش از این سرزمین است که در نهایت به آن را تأیید و به رسمیت شناختن مرطوب’suwet’en به مدت طولانی به دنبال و همچنین حل و فصل یک سوال بی جواب مانده 23 سال پس از دادگاه عالی گذاشته و آن را در پای دولت است. برای مرطوب’suwet’en—که جوامع می گویند که آنها در حال پاره بین عزم و اراده برای حفاظت از زمین های خود و فرصت این خط لوله را ارائه می دهد; هنوز هم بی اعتقاد است که خود باعث کشف و ضبط شده است توجه کل کشور—دست بالا را در نبرد برای تعیین سرنوشت به نظر می رسد ایشان.

آیا این توافق ارائه یک مثال زنده از بومی به عنوان درک توسط مردم بومی و اعتبار توسط دادگاه ؟ آن را به معنای مرطوب’suwet’en می تواند تبدیل به ملت آنها آرزوی می شود ؟

ساده و روشن-لباس قرمز معلق در درختان آویزان بر شاخه های نازک, فرا گرفته این ضعف بوی آتش و دود.

شما آنها را ببینید و در حدود 27 متر علامت Morice غرب خدمات جنگل جاده ها است. هر آویزان در حزن انگیز ادای احترام به یک زن از جامعه بود که به قتل رسیده و یا مفقود شده در نزدیکی و یا در طول شریان اصلی که اجرا می شود از طریق مرطوب’suwet’en خاک—بزرگراه 16 محاوره شناخته شده به عنوان بزرگراه اشک—که از آن جاده دسترسی مارها را در نزدیکی هوستون, B. C. لباس همچنین ورود به اولین پست های بازرسی در امتداد جاده ای که در آن خیس’suwet’en اعضا و بازدید کنندگان از آنجا که کالیفرنیا اردوگاه برای خنثی کردن پیشرفت این خط لوله از کارگران که به آن دسترسی داشته باشید. “هیچ RCMP در’suwet’en زمین. جهان در حال تماشای” می خواند یک نشانه است.

دومین ایست بازرسی در کیلومتر 44. بیشتر لباس قرمز آویزان شده در راه در. نشانه روی نرده ها می خواند: “هیچ خط لوله بدون سازش است.” در تیره-سبز ویران ون “RCMP خوک” و “تعطیل kkkanada” در حال اسپری-رنگ سفید.

اردوگاه حدود یک دقیقه پیاده روی به Morice رودخانه زیستگاه زیادی ماهی قزل آلا مردم است که در تغذیه و مرطوب’suwet’en برای نسل های. در مسیر این رودخانه یک مرطوب, قطعه ای از یک درخت پوست درونی پیچیده شده در اطراف یک جوان صنوبر سنتی نشانگر از خاک قرار داده شده توسط رئیس Woos.

در یک آخر هفته در اوایل ماه مارس هفت نفر هستند کمپینگ در کیلومتر 27 و چند مطلب در کیلومتر 44 اردوگاه که در آن Woos دارای یک کابین و یک اتوبوس مدرسه با ضد خط لوله گرافیتی دو برابر به عنوان یک مواظب نقطه. محلی سازمان دامپزشک کمپ’ برنامه های کاربردی آنلاین قبل از آنها اجازه اقامت و شماره متفاوت از روز به روز.

مولی Wickham با حضور در این نشست در قدیمی جشن سالن کمک به ایجاد پست های بازرسی در سال 2018 با پشتیبانی از اکثر ارثی ستاد به طور خاص برای مقاومت در برابر ساحلی GasLink. برای Wickham, خط لوله, ساخت و ساز است که به عنوان یک تخلف از بومی کرامت به عنوان مسکونی مدارس و ’60s حرکت شبیه چمچه زنی—که در طی آن او خود را مرطوب’suwet’en مادر گرفته شده از پدر و مادر خود قرار داده و با یک خانواده سفید در Burns Lake.

Freda Huson یکی دیگر از برجسته بازیگر در خط لوله بحث است. او ساخته شده است اولین ایست بازرسی در جاده های Unist’ot’en اردوگاه در کیلومتر 66 در سال 2010.

Huson گفت که پدرش به او آموخته است که اشغال زمین به معنی داشتن آن است. “هر بار که ما به صنعت ‘هیچ’ آنها خواهد سعی کنید به دزدکی حرکت کردن در هر حال” او می گوید maclean’s. “بنابراین ما تصمیم گرفتیم نیاز به اشغال زمین است.”

دو سال بعد ساحلی GasLink خط لوله اعلام شد, یک پروژه خواهد بود که خوراک گاز طبیعی از نزدیک داوسون کریک به $40 میلیارد دلار صادرات ترمینال در Kitimat—در قلمرو Haisla ملت یک جامعه کوچکتر است که بصورتی پایدار و محکم پشتیبانی از گاز پروژه ها و با توجه به بیانیه ای در وب سایت خود در نظر مرطوب’suwet’en خط لوله مخالفان “چند را انتخاب کنید.”

بیش از چندین سال, ساحلی GasLink امن موافقت نامه با 20 برای اولین بار سازمان ملل در طول مسیر از جمله پنج انتخاب گروه شوراها در مرطوب’suwet’en خاک. در سال 2018 نخست وزیر جاستین ترودو و B. C. برتر جان هرگن اعلام کرد این پروژه به حال خود دولت نعمت است.

اما مسیر عبور از طریق unceded سنتی قلمرو تحت پوشش مرزهای ذخایر اجرا توسط رئيس ستاد و ارثی ستاد ادعای آنها هرگز مشورت.

Wet'suwet'en hereditary Chief Woos (Chris Helgren/Reuters)

مرطوب’suwet’en ارثی رئیس Woos (کریس Helgren/فردا نیوز)

مرطوب’suwet’en ملت است تا از پنج قبیله—Gitdumden (گرگ و خرس قبیله), Laksamshu (نوعی کاهو و جغد قبیله), Tsayu (بیش از حد قبیله), Laksilyu (قورباغه کوچک قبیله) و Gil_seyhu (قورباغه بزرگ قبیله). وجود 13 خانه گروه تحت آن قبیله هر کدام با یک ارثی سر رئیس موقعیت اگر چه چهار در حال خالی در لحظه. نه فعال ارثی سران هشت مخالف هستند به این خط لوله و امضا اخراج توجه به ساحلی GasLink در اوایل ژانویه که ذکر خود را خاطی ،

زمانی که قبل از ساخت این خط لوله آغاز شد و در اواخر سال 2018 کارگران بودند مانع با محاصره و B. C. دیوان عالی کشور اعطا شرکت یک دستور موقت. در حالی که Huson و دیگران جنگیدند دستور بر اساس مرطوب’suwet’en سنتی قانون که تحت آن آنها گفت ارثی روسای تواند انکار ورود به هر کسی که به دنبال دسترسی به قلمرو خود را بدون اجازه از میلاد دیوان عالی کشور تایید این حکم در ماه دسامبر 2019.

پس از آن اخراج توجه به ساحلی GasLink. درختان قطع شد در سراسر جاده سرویس ساخت آن صعب العبور است. RCMP پشت در ایستاده بود برای تسهیل مذاکرات میان ستاد و استان در اواخر ماه ژانویه اما مذاکرات شکست.

جزئیات: محاصره هیچ کس مذاکرات در مورد نابودی اقتصاد بومی

RCMP شروع به اجرای این دستور یک بار دیگر در ماه فوریه در نظر گرفتن موانع و جسمی کشیدن مردم را پس از آنها حاضر به حرکت می کند. آنها بازداشت 28 نفر از جمله Huson که می گوید: او “زور” برداشته شده از صفحه اصلی در Unist’ot’en اردوگاه. “ما را اشغال کردند [زمین] برای 10 سال اما به نظر می رسد که آن کار نمی کند برای ما می گوید:” Huson. او و دیگران بودند و با توجه به نظر می رسد در دادگاه در مارس اگر چه دادگاه در B. C. در حال حاضر در نامحدود COVID-19 وقفه.

خبر دستگیری رفت و فراتر از مرطوب’suwet’en کشور باعث یک واکنش زنجیره ای از دلسوز محاصره و تظاهرات در سراسر کانادا و پشتیبانی در سراسر جهان است. موانع از جمله یک مجموعه توسط Tyendinaga Mohawk ملت east of Belleville, Ont., متوقف ترافیک راه آهن مشغول تورنتو-مونترال راه آهن راهرو و در سایر نقاط کشور است. با طبع خیره کننده و معیشت در معرض خطر به عنوان راه آهن محاصره مانع حرکت محصولات ضد معترضان آمد و به مخلوط با برخی حتی از بین بردن مانع در سراسر CN خط در ادمونتون حتی به آنهایی که جدید بودند که بنا به جاهای دیگر. جمعیت نشان داد در ونکوور و مونترال پورت. Hashtags: #wetsuwetensolidarity و #shutdowncanada.

اگر چه پیچیده قضایی مسائل دراز در قلب این موضوع برای بسیاری از مرطوب’suwet’en اعضای این درگیری به سرعت تبدیل به یک پروکسی برای گسترده تر باعث می شود: مبارزه با تغییر آب و هوا; چشم انداز گرفتن خطوط لوله ساخته شده در کانادا; و درک شکست آشتی پروژه است.”آشتی مرده است” اعلام کرد بسیاری از اعتراض پوستر و کلمه “آشتی” نوشته شده بر روی تخته در Unist’ot’en محاصره بود به معنای واقعی کلمه از هم جدا شده توسط پلیس. RCMP در زمان پایین برخی از لباس قرمز بیش از حد, اگر چه آنها از آنجا رفته است.

در پایان ماه فوریه با, سیاسی و اقتصادی فشار نصب RCMP ایستاده بود پایین از بین بردن آن ایست بازرسی در نزدیکی اردوگاه. فدرال و استانی گرد هم آمدند و با ارثی ستاد و مرطوب’suwet’en matriarchs به چکش تفاهم نامه که رئیس Woos خواهد وضع را به قبیله خود در جشن سالن در Witset.

اعلام آن آرام بحران است. عمده راه آهن محاصره در آمد هزاران نفر از کارگران راه آهن که تا به حال شده است به طور موقت گذاشته شد rehired و کشور تبدیل شده است تمرکز خود را به سمت بلندی فاجعه از COVID-19.

***

“من طرفدار خط لوله” گفت: Dan George. “من باور نمی گویم چون جایگزین چیست؟”

جورج منتخب رئیس Ts را Kaz کوه (Burns Lake) اولین کشور در شش سال گذشته و یک عضو از مرطوب’suwet’en بیش از حد Clan امضا مزایای توافق با ساحلی GasLink در سال 2015. آن وعده داده شده $830,000 در درآمد به عنوان نقاط عطف پروژه تکمیل شد و سهم از 10 میلیون دلار در حال اجرا مزایای” هنگامی که این خط لوله عملیاتی. یک عضو از اولین کشورهایی LNG داد جورج می گوید: او خسته از دیدن تحولات در خود ذخیره 220 کیلومتری غرب شاهزاده جورج, که آیا آن بهره مند شوند 140 ساکنان.

او می گوید: $6.6 میلیارد خط لوله در حال حاضر از 1200 شغل های محلی. حدود 300 نفر از کسانی که رفت و به افراد بومی با توجه به سوزان ویلتون یک سخنگوی TC انرژی (که قبلا TransCanada) شرکت مادر ساحلی GasLink; و $825 میلیون دلار در قراردادهای اعطا شده است به “بومی و محلی متعلق به کسب و کار در طول پروژه مسیر است.” جورج که مشغول به کار به عنوان یک چوب برای 13 سال می گوید: رکود از صنعت جنگلداری آمار جامعه خود سخت است. “ما نیاز به چیزی دیگری برای احیای اقتصاد ما در شمال.”

تنها یک ارثی مرطوب’suwet’en رهبر رئیس Samooh (گیاه Naziel) پشتیبانی از خط لوله. او سنگین است-تجهیزات اپراتور با یک شرکت است که دارای قرارداد با ساحلی GasLink و تا به حال تا ماه مارس ماند از کانون توجه بر درخواست از روسای دیگر. “من نمی خواهم به هم بزنید تا لانه,” او گفت: Globe and Mail “اما این حق را برای مردم برای جلوگیری از کسب و کار است.”

جزئیات: مرطوب’suwet’en بیشتر ایران از خط لوله حامیان می خواهم شما را به فکر می کنم

ویلتون گفت ساحلی GasLink تا به حال یک تاریخ گسترده از مشاوره با رهبران بومی. “ما باید نهایت احترام برای ملل راهبری سیستم در بریتیش کلمبیا که آیا انتخاب شود و یا ارثی باشد. آن است که از این احترام است که ما هرگز مفروضات در مورد کسی که دارای قدرت تصمیم گیری. در عوض, ما تلاش برای تعامل با همه گروه های بومی در طول مسیر خط لوله—صرف نظر از سابقه و یا پس زمینه—برای اطمینان از آنها تا به حال فرصت را به بخشی از پروژه های ما برنامه ریزی فرایند,” او گفت: در یک ایمیل.

خط لوله بحث در’suwet’en ملت به ارمغان آورده است در خارج توجه به گاهی اوقات-کثیف اختلافات داخلی بیش از که باید مسئول و چه. جورج می گوید: این را باید حل و فصل شود اگر عنوان مذاکرات به عملکرد یک مدل کار دولت است.

ارثی روسای انتخاب شده توسط جامعه بر اساس اصل و نسب و نشان داد مهارت های رهبری. “زمانی که شما به دنیا آمد, شما می توانید تماشای تمام زندگی خود را می گوید:” Daren جورج, که با این نسخهها کار در Witset اول کشور گروه ، Sub-ستاد یا بال ستاد پشتیبانی مجلس در ستاد تسهیل اجماع تصمیم گیری در قبیله جلسات. تصمیم گیری در حال تصویب در دود اعیاد—جلسات تشریفاتی است که شامل تمام اعضای جامعه است.

این سیستم سنتی است که مجموعه ای از قوانین خاص خود را دارد شرکت وجود دارد با سیستم انتخاب گروه ستاد که قدرت متولد شده است از عمل در حدود سال 1876 که بودجه می آید تا حد زیادی از دولت فدرال است.

The feast hall in Witset (Amber Bracken)

جشن در سالن Witset (کهربا سرخس)

در حالی که اعضای جامعه که به صحبت کرد maclean’s اصرار ارثی ستاد دارای بیشترین قدرت را بر ملت امور انتخاب روسای انتخاب شده توسط مردم با federally administered “هند وضعیت” در رای هر دو یا چهار سال. آنها مسئول ارگانهای محلی ذخیره آنها را نمایندگی کند. شش جمله ذخایر در’suwet’en سنتی خاک.

آدم Gagnon, یک Laksilyu بال رئیس می گوید: رئيس ستاد حمل نیست تا آنجا قدرت را به عنوان خانه ندارند. “آنها باید به نام شهرداران و یا مدیران” Gagnon می گوید. “آنها تنها در دو سال در یک زمان و سپس آنها nobodies دوباره.”

“مرطوب’suwet’en احتمالا یکی از قوی ترین سیستم های ارثی در آمریکای شمالی می گوید:” یعقوب Beaton و برای اولین بار در سازمان ملل, مشاور کسب و کار است که کار با Witset منتخب شورای طول مذاکرات با ساحلی GasLink. Beaton می گوید این شرکت ساخته شده است یک خطا در قبر با اخذ مجوز از ارثی ندارند. “این یک عملکرد سالم سیستم,” او می گوید. “شما نمی توانید فقط آن را نادیده گرفت.”

ویلتون TC انرژی سخنگو می گوید ساحلی GasLink را با مشورت ارثی chiefs—او می گوید: این شرکت با مستند حدود 120 در جلسات حضوری با مرطوب’suwet’en ارثی, ستاد, به علاوه برخی از 1300 تماس های تلفنی و ایمیل های بیش از شش سال گذشته. برخی کاهش یافته است به دیدار ویلتون می گوید. “ما همچنان باقی می ماند و حاضر به ملاقات و بحث در مورد نگرانی های خود را و هر کجا که ممکن است آدرس آنها را.”

اگر چه Beaton و دیگران تأیید است که همه خیس’suwet’en آگاه هستند از خود ارثی وابستگی نه همه راضی هستند و عملکرد سیستم را. برخی تردید دارند که برخی از ارثی روسای آمد خود را در مورد عناوین مشروع وجود دارد و اختلاف نظر در جامعه بیش از پیش نیاز برای این کار است. اما آن را دشوار است به ارزیابی چگونه گسترده است که شک و تردید است چرا که بسیاری در جامعه تمایلی به صحبت های عمومی به خصوص از داخلی و مشاوره در مورد تفاهم نامه آغاز شد. Maclean’s ساخته شده تکرار تلاش های ناموفق به صحبت می کنند به Woos.

ریتا جورج ارثی sub-رئیس نقل شد در ماه فوریه گفت: ملت matriarchs بودند نه اینکه شنیده می شود. هجوم از خارج از معترضان به حال ضعیف بحث در جامعه او اضافه شده و صریح ارثی ستاد تا به حال بی احترامی باستان جشن خانه سنت.

ترزا Tait روز که پشتیبانی ساحلی GasLink پروژه و تشکیل مرطوب’suwet’en Matrilineal ائتلاف با دیگران, گلوریا جورج و Darlene Glaim ساخته شده اتهامات مشابه در یک کمیته پارلمانی نشست در ماه مارس است. “صدای ما هستند نه اینکه شنیده می شود. بسیاری از مردان ارثی, ستاد در حال اقدام درونی تاریخی ظلم و ستم. ما مردسالار سلطه.”

این Matrilineal ائتلاف دریافت کمک های مالی از ساحلی GasLink و B. C. دولت برانگیختن سوء ظن در مورد آن انگیزه. تمام زنان هنوز هم استفاده از خود را عمدتا عناوین این ادعا به ناحق محروم از آنها در سال گذشته به دلیل نظرات خود را در مورد این خط لوله است.

Daren جورج می گوید: سلب matriarchs’ عناوین و آن fallout “باعث بسیاری از غم و اندوه” برای برخی از. “من به یاد داشته باشید شنوایی در میز شام مقدار زیادی از بحث در مورد چگونه آن را درست نبود.”

در حال حاضر او ناراضی است که برخی از خانه ستاد می گیریم به صحبت در کل کشور نمایندگی. “ما می تواند صحبت می کنند برای خودمان” جورج می گوید. او اضافه می کند که به دلیل ارثی حکومت تبدیل شده است و بیشتر غربی در طول زمان و باند شوراهای تکیه به شدت بر فدرال پول خود دولت است—اگر چه او از آن می تواند دشوار برای مدیریت. “ما در یک فضای که در آن ما می تواند رسیدگی کند.”

هنوز هم بسیاری از مرطوب’suwet’en مصاحبه با maclean’s می گویند آنها می خواهند خانه ستاد به مسئول تصمیمات استفاده از زمین. حتی Dan George, سوختگی دریاچه انتخاب رئیس معتقد است که در ارثی سیستم—اما تنها “وقتی که درست انجام شود.”

او می گوید او نمی خواهد بود قادر به حمایت از خود دولت توافق تا دو شرایط برآورده شده است. برای اولین بار است که وجود واقعی مشاوره حتی با افرادی که به طور معمول “ترس” برای رفتن به قبیله جلسات. “هر صدا باید شنیده شود نه اینکه فقط چند” او می گوید و نه فقط از نه خانه با فعال سخنگویان. دوم آن باید کاملا روشن چه نقشی انتخاب روسای بازی خواهد کرد.

Wickham at the checkpoint near Houston, B.C., in December 2018 (Amber Bracken)

Wickham در ایست بازرسی در نزدیکی هوستون, B. C. در ماه دسامبر 2018 (کهربا سرخس)

Beaton می گوید انتخاب و ارثی سیستم می تواند هر ناقص می شود در راه خود را. می توان آن را دشوار است برای تعامل هر کس در تصمیم گیری می شود آن را انتخاب گروه شوراهای یا شرکت در دود اعیاد به خصوص در یک کشور به عنوان بزرگ به عنوان مرطوب’suwet’en.

تصمیم گیری توسط ارثی ستاد به مخالفت ساحلی GasLink اجازه می دهد تا پست های بازرسی در جاده دسترسی در سال 2018 و به خدمت این شرکت متوجه اخراج اوایل این سال و همه دریافت جامعه تصویب در اعیاد. “هیچ کس بلند شد و گفت:” نه ما را پشتیبانی نمی کند این اشتباه است شما می توانید این کار را انجام نمی ” به یاد می آورد مولی Wickham.

در مراحل اولیه پروژه صنعت-حمایت جلسات برگزار خواهد شد در برخی از همان سالن. و در آن جلسات Beaton می گوید: چند ده شرکت کنندگان خواهد پدیدار 100 درصد در حمایت از خط لوله.

این حس دو solitudes در داخل کشور جمعیت منجر به نگرانی در مورد چگونه برای مدیریت عنوان در شرایط عملی. اگر اجماع وجود ندارد در خط لوله و هیچ فرایند قادر به تولید یکی از هر زمان به زودی, چگونه ممکن خواهد بود برای به دست آوردن گسترده خرید به صورت دائمی مدل خود دولت ؟

در نقطه عطفی Delgamuukw v. بریتیش کلمبیا, مورد, مرطوب’suwet’en و همسایه Gitxsan ارثی ستاد مبارزه این استان به عنوان بیش از 58,000 کیلومتر مربع. متر از زمین های سنتی تمام راه را به دادگاه عالی کانادا است. دادگاه عالی حکم در سال 1997 متوقف کوتاه از اعطای عنوان به دلیل نقص در تقریرات—سمت چپ آن است که تا به ویکتوریا و اتاوا به مذاکره با مرطوب’suwet’en مردم که هرگز اتفاق افتاده است. اما این تصمیم اذعان کرد که به عنوان مسلم, اجدادی و اعطای “حق استفاده انحصاری و اشغال زمین است.” آن را نیز تأیید کرد که در قانون اساسی حقوق “ممکن است نقض توسط دولت استانی و فدرال” از جمله دلایل اقتصادی مانند توسعه منابع و زیرساخت های—هر چند با موانع عمده ای.

در سال 2014 دادگاه عالی به رسمیت شناخته شده بومی عنوان برای اولین بار در Tsilhqot گشت ملت v. بریتیش کلمبیاو قضات تعیین الزامات قانونی از جمله “کافی” و تاریخی اشغال زمین برای به رسمیت شناختن عنوان در آینده است. اگر چه تعداد کمی از کشورها در B. C. مطابق معاهده دولت ها استفاده می شود به مفهوم پیمان مذاکرات که تمرکز بیشتر بر حکومت از مالکیت زمین. (مرطوب’suwet’en ارثی ستاد را رها B. C. پیمان روند.) استانی و مقامات فدرال در حال کمتر استفاده می شود به این مفهوم عنوان شده است. “این هنوز یک مبارزه برای دولت ها به شکل از چگونه به مقابله با ما” رئیس جو آلفونس این Tsilhqot گشت دولت ملی و صندلی و گفت: کانادا مطبوعات در اوایل ماه مارس.

کسانی که صحبت می کرد به مک لین را در مورد یادداشت تفاهم نزدیک حفاظت جزئیات آن را چرا که هر سه طرف توافق محرمانه. ارثی ستاد خودداری از مصاحبه های رسانه ای پس از اعلام آن است.

به نظر می رسد ممکن است این قرارداد می تواند راهنمای پیمان مذاکرات توسط B. C. فدرال و دولت های دیگر برای اولین بار سازمان ملل می گوید وکیل پیتر گرانت بود که مشاور برای Gitxsan و مرطوب’suwet’en در Delgamuukw مورد. (گرانت بود در اتاق اخیر مذاکرات سه جانبه که منجر به تفاهم و کاهش یافته است برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با تاکید بر اینکه او صحبت فرضی.)

اما هیچ یکی از اندازه متناسب با تمام راه حل است. تحت سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق مردمان بومی که B. C. مدون به صورت قانون در ماه نوامبر گذشته آن را برای اولین بار در کانادا صلاحیت برای انجام این کار—دولت باید تشخیص بومی دولت به عنوان تعریف شده توسط سازمان ملل خود را. مرطوب’suwet’en و Gitxsan را انتخاب کرده اند به رسمیت شناخته شده توسط خود سیستم های ارثی, Grant, یادداشت های, اما این نسخه برای دیگران.

برخی از بومی دولت در حال حاضر شرکای برابر در تصمیم گیری توسعه. اعطای امتیاز به خلیج جیمز کری که زمین و حقوق به رسمیت شناخته شد و در سال 1975 به توافق با کبک. “کبک و کانادا دولت با میل و رغبت قبول که همه چیز نمی رویم به اتفاق می افتد وجود دارد بدون James Bay کری کامل تعامل و مشارکت. و جهان است به پایان رسیده است,” او می گوید.

در حال حاضر دولت در حال عقب کشیدن زمانی که جوامع بومی مقاومت در برابر فعالیت در زمین های خود می گوید: گرانت “و است که ما را به آشتی که شروع می شود با احترام.”

در این اطلاعیه از پیش نویس تفاهم نامه اعطای دیدم فدرال تاج-بومی روابط وزیر کارولین بنت استانی و بومی روابط و آشتی وزیر اسکات فریزر صداقت احترام. “اگر آنها می توان به کلمه خود را در آن—و نه آنها را به عنوان افراد, اما دولت خود را—و سپس آن را به من می دهد امید,” او می گوید.

در پاسخ جداگانه به maclean’sاین دفاتر بنت و فریزر بیان تعهد خود را به نگه داشتن رفتن پس از COVID-19 بحران برطرف باید مرطوب’suwet’en تصویب قرارداد. “ما در حال آماده بازگشت به این سرزمین برای تکمیل فرآیند به عنوان به زودی به عنوان آن را حس می کند و بی خطر است برای انجام این کار” فریزر نوشت: در یک ایمیل.

قبل از تاخیر ملت ظاهر می شود ومیگوید نسبت به تصویب. یکی کوچکتر قبیله آن را تایید کرده است: آدم Gagnon با حضور در جلسه Laksilyu قبیله که در آن او یک بال رئیس همان هفته به عنوان Gitdumden نشست. او می گوید: 20 یا بیشتر شرکت کنندگان به توافق در این تفاهم نامه نقطه.

اگر و هنگامی که همه قبیله تصویب این سند به اتفاق آرا رضایت در دود جشن را آغاز کند اولیه سه ماه از مذاکره با تمرکز بر حوزه قضایی فرآیندهای تصمیم گیری و برنامه ریزی استفاده از زمین, به گفته افراد آشنا با سند و پس از شش ماه دیگر به تصمیم گیری در اجرای.

یک به دنبال توافق است که راه باز می شود به عنوان و خود حکومت است که بدون سوال محوری. اما موفقیت آن می تواند مانع یک خودنمایی میکند—و برای برخی غیر قابل توضیح—حذف در سند: هر گونه اشاره ای به ساحلی GasLink خط لوله است. این موضوع که باعث درگیری با پلیس و الهام گرفته از راه آهن راه بندان در سراسر کانادا—که لازم اضطراری مذاکرات با دولت در وهله اول—حل نشده باقی مانده است.

فریزر گفت: در یک ایمیل که هر کس در جدول به رسمیت شناخته شده است که تفاوت در طول خط لوله باقی می ماند. اما این استان گفت: “واضح گردیده است که ساحلی GasLink پروژه مجاز است و مورد تایید برای ادامه. ساخت و ساز در حال انجام است.” این مهم است که ساحلی GasLink و مرطوب’suwet’en پیدا کردن یک راه برای کار با هم فریزر اضافه شده و “پیشرفت واقعی در حقوق و عنوان مسائل کمک خواهد کرد که حل و فصل این نوع از شرایط چالش برانگیز.”

برخی از خط لوله مخالفان خود را ببینید ساخت و ساز به عنوان یک نتیجه گیری و صحبت در مورد آن را با هوا از شکست. دیگران عملی. پرسید: چگونه او احساس می کند در مورد اجازه دادن به این پروژه پیش بروید به منظور ایجاد حقوق زمین و عنوان Gagnon می گوید: “من نمی راحت با آن را در همه. اما آن چیزی که همه از اشراف را به تصمیم می گیرید که ما باید تصمیم بگیرید که آیا ما می خواهیم به منظور به می گویند بله یا خیر به معامله.”

مولی Wickham نمی کند آن را ببیند. “ما در حال حاضر به ایستادگی کردن. یا نیست و یا آن را و” او می گوید. “ما در حال رفتن به شرکت در آن [title] بحث ما در حال رفتن به رعایت اخراج ساحلی GasLink.”

این یک موقعیت بسیاری را در جامعه به اشتراک بگذارید اما او اذعان می کند بحث برانگیز است و حتی در درون خانواده خود را. رئیس اول سازمان ملل LNG داد کارن Ogen-Toews است Wickham پسر عموی. ریتا جورج است که آوازی در مورد او مخالفان را به محاصره خود را بزرگ عمه. با وجود تفاوت های خود Wickham می گوید: مادر هنوز هم بازديد Unist’ot’en اردوگاه آوردن هدیه از مواد غذایی است.

به عنوان هر یک خانواده بزرگ یا کوچک جامعه می داند نداشتن و تأملی و شک و تردید ساخت تا در طول سال. در یک محل مرطوب’suwet’en قلمرو که در آن اعضای جامعه هستند و در بسیاری از موارد بستگان رسیدن به اجماع را می توان به چالش کشیدن و حتی دردناک است.

Red dresses, representing murdered and missing Indigenous women (Amber Bracken)

لباس قرمز, نمایندگی قتل رسیده و از دست رفته زنان بومی (کهربا سرخس)

آن لایه از اختلافات به طور موثر از خط خارج فرایند تصمیم گیری در رئیس Woos’ اول به خوبی با حضور Gitdumden نشست. اما یکی دیگر از ویژگی های مرطوب’suwet’en تاریخ و فرهنگ—پشتکار—کشیده این روند در مسیر بازگشت. به جای دادن این قبیله برگزار شد دوم چهار ساعت جلسه چند روز بعد. شرکت کنندگان باقی مانده بر روی موضوع است. سومین جلسه برنامه ریزی شده بود اما به تعویق افتاد و با توجه به همه گیر.

حتی در میان یک بحران است که زمین کانادا به توقف مرطوب’suwet’en مسلح با تاریخی ضرورت و هیچ کمبود وکلا—قصد فشار دهید.

بنابراین آیا Huson که پس از یک دهه از ساخت خانه خود را در یک جنگل خدمات جاده است که در مورد به ایستادگی کردن. او در حال بازی یک بازی که در آن این مملو مذاکرات هستند و در کلمات او چیزی جز یک “سرپوش و پوششی.” و یک بازی طولانی او می داند که یک فرم از اهرم. اگر نه برای سازماندهی مخالفت ساحلی GasLink خط لوله و ناگهانی از پشتیبانی ارثی رهبران دریافتی از دور در صحرا خواهد بود وجود دارد هیچ تفاهم نامه. خواهد بود وجود دارد هیچ امتیازی در همه. به او انگیزه های آن آشکار متحدان مهم نیست.

“در حال حاضر من احساس می کنم ما در حال برنده شدن است. نگاه همه در اطراف شما” او می گوید: ئی. این لباس قرمز هنوز هم چسبیدن. این graffitied ون سبز است هنوز هم پارک شده. مرطوب پوست است که هنوز هم پیچیده در اطراف صنوبر. خود کابین است که هنوز هم ایستاده است. “چرا شما فکر می کنم آنها در حال مذاکره? آنها نمی خواهد آمد به جدول اگر آنها احساس نمی مانند آنها از دست دادن.”


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مه سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “چه مرطوب’suwet’en می خواهید.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de