گوام ساکنان جبران برای جنگ جنایات دهه بعد

8 دقیقه پیش

HAGATÑA, گوام — برای Antonina Palomo صلیب ژاپن را اشغال گوام آغاز شده و با ترور در کلیسا. پس از آن 7 سال حضور در کاتولیک خدمات با خانواده اش هنگامی که 1941 تهاجم شروع به تنظیم کردن بمب انفجار آژیر و فریاد می زند.

آن به پایان رسید و با خانواده او و تسلیم در خانه خود و در نهایت حمل مرده بدن او دچار سوء تغذیه کودک در ماه مارس اجباری به اردوگاه کار اجباری.

در حال حاضر 85 عبور از میان بیش از 3000 بومی نشینان در گوام که در حال انتظار برای دریافت مدتها در انتظار پرداخت غرامت از دولت آمریکا برای درد و رنج خود را در دست امپراتوری ژاپن در طول جنگ جهانی دوم است.

پرداخت از 10.000 $به $25,000 — مالیات فدرال پول به طور معمول این سایت متعلق به گوام خزانه — ساخته خواهد شد به کسانی که تحت بیگاری یا توقیف دچار آسیب های شدید و یا تجاوز به عنف یا از دست عزیزان در خاک ایالات متحده را نزدیک به سه سال اشغال. یک سال 1951 پیمان صلح بخشید ژاپن از مسئولیت به پرداخت گوام غرامت.

“من خوشحال به آن را دریافت” صلیب گفت: پس از نشست اخیر در مرکزی گوام را تازه باز جنگ ادعا می کند که در آن او تایید پرداخت خود مورد تایید قرار گرفت. مقدار نبوده است, مشخص نشده است, اما “هر کمی کمک می کند,” او گفت:.

صلیب بازنشسته از دولت های محلی و متکی بر امنیت اجتماعی و حقوق بازنشستگی را دریافت کنید. بزرگ مادر بزرگ گفت: جنگ ادعا می کند پول را در مفید آمده است برای manåmko’ — “بزرگان” در زبان گوام بومی Chamorro مردم مانند او.

ایالات متحده که برای اولین بار دستگیر گوام در طول جنگ آمریکا و اسپانیا به حال یک گروه از نیروهای نظامی در این جزیره زمانی که ژاپن حمله کرد و در دسامبر همان روز که آن حمله به پرل هاربر. بسیاری از زندانی و یا کشته شدند.

اما بسیاری از کسانی که تحت تاثیر اشغال شد Chamorro افرادی که دچار توقیف و شکنجه و تجاوز و گردن زدن. بیش از 1100 برآورد شده به فوت در طول اشغال.

برای عبور’, خانواده, آن را به معنای مجبور بودن از خانه خود را در Hagatña پایتخت خود را به روستایی مزرعه در حدود 5 مایل (8.1 کیلومتر) دور قبل از فرستاده شدن به اردوگاه کار اجباری در سال 1944. در حالی که زندگی در مزرعه عبور به خاطر پنهان از سربازان خارجی به عنوان او راه می رفت به مدرسه ای که در آن او را مجبور به یادگیری زبان ژاپنی و تعظیم در جهت از ژاپن با همکلاسی های خود را.

خواهر او بود و در میان تعداد نامعلومی از Chamorro کودکانی که در اثر سوء تغذیه در طول اشغال که به پایان رسید که ایالات متحده بازگشت و مجبور ژاپن را به تسلیم شدن در یک نبرد خونین.

دریافت جبران خسارت در حال حاضر است یک لحظه تلخ و شیرین که کلاه دهه از تلاش های سیاسی توسط گوام را nonvoting متحده آمریکا مجلس نمایندگان برای متقاعد کردن کنگره که مردم از گوام سزاوار به رسمیت شناختن درد و رنج خود را تحت اشغال ژاپن.

“در زمان Chamorro مردم تجربه این کار وجود دارد یک حس از رها ایالات متحده و احساسات که رفته است و نه دور” سابق گوام کنگره رابرت آندروود گفت.

باراک اوباما رئیس جمهور امضا گوام جنگ ادعا می کند اندازه گیری در سال 2016. آن را فراهم می کند $10,000 به کسانی که تحت اجباری یا توقیف و یا مجبور به فرار از توقیف; $12,000 برای کسانی که تجربه کار اجباری و یا صدمه شخصی; $15,000 به افرادی که به شدت مجروح شده و یا مورد تجاوز قرار گرفته; و $25,000 به فرزندان و همسران و برخی از پدر و مادر از کشته شدگان در زمان اشغال.

مقدار منعکس مشابه جنگ ادعای پرداخت به بازماندگان دیگر ژاپنی-سرزمین های اشغالی. بازماندگان به حال یک سال به اعمال می شود.

بسیاری می گویند که آنها احساس گناه و دریافت غرامت در حالی که خود پدر و مادر و خواهر و برادر که فوت کرده اند نیست.

جودیت پرز 76 بود و تنها یک کودک در طول جنگ و گفت که او مردد به درخواست برای یک ادعا است. او teared به او گفت: این بررسی باید از رفتن به پدر و مادر او که مدتهاست در گذشت.

“آن را به پول اما افرادی که مستحق تر از آن هستند که واقعا رنج جسمی و ذهنی, اما آنها رفته بود,” او گفت:.

یک سال 1945 قانون به گوام ساکنان مختصری پنجره برای درخواست پول برای جنگ خسارات اما بخش عمده ای از 8 میلیون دلار پرداخت شد برای از دست دادن اموال و نه مرگ و جراحت. گوام نیز باقی مانده بود پس از آن قانون است که ارائه غرامت به شهروندان ایالات متحده و دیگران که دستگیر شدند ژاپن در طول جنگ.

در سال 2004 فدرال گوام جنگ ادعای بررسی کمیسیون در بر داشت ایالات متحده آمریکا تا به حال یک تعهد اخلاقی برای جبران گوام خسارت جنگ در بخشی به دلیل آن 1951 پیمان صلح با ژاپن است.

عضو کمیسیون بنیامین کروز گفت: آمریکا نمی خواست بیشتر بار ژاپن با غرامت آن را به عنوان به دنبال بازیابی از جنگ. اما این پیمان به طور موثر مانع گوام از پیگرد ژاپن خسارت.

این ادعاها به تامین مالی با به اصطلاح بخش 30 پول مالیات فدرال که در حال حاضر واریز به گوام و به طور معمول اضافه شده به آن صندوق به طور کلی. این برنامه یک سازش پس از چند دهه تلاش موفق به دریافت گسترده تر جبران حمایت هر دو حزب کنگره و مردم گوآم.

اما گوام کنگره مایکل سن نیکولاس گفت: این قانون که ایجاد جنگ ادعا می کند برنامه از دست رفته بود زبان مورد نیاز به اجازه وزارت خزانه داری ایالات متحده به انتشار بودجه. لایحه خود را برای رفع این خطا به تصویب مجلس سنا در این ماه است و به سمت خانه.

به جای صبر و خطر جنگ بیشتر بازماندگان در حال مرگ قبل از دریافت چک خود را گوام سیاستمداران تصمیم به شروع صدور پرداخت با استفاده از پول محلی به معنای برای مدیکید.

Krystal Paco-San Agustin سخنگوی گوام رژیم صهیونیستی است. لوردس لئون Guerrero گفت: دولت انتظار دارد برای بازپرداخت شود با بخش 30 بودجه پس از سن نیکولاس ” لایحه می گذرد.

“این یک مقدار کوچک و آن را قطعا به هیچ وجه به اندازه کافی برای خنثیسازی درد از گذشته است, اما آن را نشانه ای از احترام ما ما تحسین و عشق ما به آنها” پاکو گفت.

احساسات مخلوط شد در جنگ ادعا دفتر به عنوان ده ها تن اندود شده تا در اوایل این ماه چند با عصا واکر و صندلی چرخدار است.

عیسی Meno San Nicolas, 86, به یاد می آورد خواهرش پنهان شده در یک درخت به فرار سربازان به دنبال زنان به تجاوز به عنف.

او مجبور شد به کار شش روز در هفته در مزارع برنج به عنوان یک 8 ساله پیاده روی بیش از 2 مایل (3.2 کیلومتر) هر روز. او همچنین کمک به رشد و کلم و تربچه و دیگر مواد غذایی ژاپنی است.

برادران خود را مجبور به کار در فرودگاه. هنگامی که یک سرباز ژاپنی که به او خانه را ترک بنابراین او می تواند تجاوز به یک زن نسبی. Meno سن نیکولاس هنوز هم به یاد او فریاد.

او تقریبا هیچوقت یک فایل ادعا می کنند.

“آن را به ارزش آن را برای پول آنچه را که به ما در خانواده او گفت:” او صدای ترک خوردگی با احساسات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>