چگونه چین weaponized آن زنجیره تامین

مارکوس Kolga, کاوه شهروز و Shuvaloy Majumdar ارشد همراهان در Macdonald-Laurier, موسسه مرکز برای پیشبرد منافع کانادا در خارج از کشور.

در خانه و بیمارستان در سراسر کشور کانادا در حال حاضر به طور مستقیم در مواجهه با این تهدید وجودی که نیروهای اقتدارگرا مطرح به زندگی خود را. به عنوان رهبران حرکت به بهداشت عمومی و بحران اقتصادی ناشی از COVID-19 ما در سیاست خارجی ایجاد شده است فرصت را برای توزیع با توهمات ایدئولوژیک پس از ناسیونالیسم و در آغوش این واقعیت است که سازمان ملل تشکیل شده از شهروندان مرزها و منافع خود است.

به جای دنبال کردن واقعی, همکاری, هنگام مواجهه با ویروس, رژیم های اقتدارگرا در پکن و تهران و مسکو تسهیل انتقال آن توسط کتمان شکست خود تکثیر دروغ در مورد منبع آن و صرف منابع عظیم بهره برداری از این بحران برای خود منحصر به فرد اقتصادی مزیت است. آنها weaponizing پزشکی برای پیشبرد جایگاه خود در نظم جهانی.

پیامدهای این براندازی از کانادا منافع بسیار زیاد و جای دو مهم اهداف قبل از اینکه رهبران ما. اولین بار, کانادا باید اطمینان حاصل شود که ما حیاتی زنجیره تامین هستند و نه در رحمت غیر دموکراتیک دشمنان; و دوم, ما باید تعمیق انعطاف پذیری و همکاری در میان دیگر دموکراسی.

بیشتر: coronavirus همه گیر است که دستیابی به موفقیت Xi Jinping شده است انتظار برای

در تقاطع در حال حاضر بحث بین جهانی شدن و ناسیونالیسم شامل دررفتگی اقتصادی و جهانی اختلال سوال اطراف بحرانی در زنجیره تامین است که عبور از مرزهای مستقل. برای چندین دهه دیکتاتوری در چین و روسیه و ایران باید دستکاری بی چون و چرا ارزیابی از ماهیت واقعی خود را به دست آوردن اهرم فشار بر کشورهای آسیب پذیر ساخته شده توسط فتنه اقتصادی عرضه است. در سراسر جهان از هلند و اسپانیا و ایتالیا و استرالیا و دیگران در حال حاضر ادعا می کنند با تهدید آشغال لوازم masquerading به عنوان “کمک” از چین در حالی که بهداشت عمومی سیستم های تیره و تار و یا تاخت و تاز کردن. کانادایی ها رقیب دقیقا با همین چالش است.

این بیماری همه گیر است که وادار کردن رهبران ما به اولویت بندی پزشکی امنیت کانادایی رقابت برای منابع با حتی نزدیکترین متحدان ایالات متحده است. زمانی که فوری اضطراری انتقال به یک پست-COVID-19 اقتصادی به منظور شناخت و تامین نیازهای حیاتی کانادایی و زنجیره تامین که با آنها خواهد بود ضروری و تاریخی انجام است.

Coronavirus بر آسیب پذیری جهانی که زنجیره ارزش (GVCs) در حال حاضر زمانی که غیر دموکراسی بهره برداری از این قانون از قانون همکاری است که پی ریزی آنها. چین به عنوان مثال به طور پیوسته صعود پزشکی دستگاه GVC به عنوان یک نتیجه از خود ساخته شده در چین تا سال 2025 سیاست. یکی از چین اهداف است که برای گذار از بودن در پایین و ارزش افزوده پایان دادن به بالا و ارزش افزوده پایان GVC در 10 بخش صنعتی از جمله دستگاه های پزشکی.

بیشتر: چین ربوده دو کانادایی. چه خواهد شد آن را به رایگان آنها را ؟

به عنوان یک نتیجه هنگامی که مواجه با چنین فوری بحران کانادا را به خود زنجیره تامین مختل شد توسط چین و خاموش شدنبا عواقب جدی امروز برای ما خط مقدم مراقبت های بهداشتی کارگران است. Damningly در حالی که رئیس جمهور خلق چین در تلاش برای سرکوب همه گیر دم در ووهان مشاوران ارشد خود را به توطئه تسلیحاتی چین پزشکی زنجیره تامین توسط تخلیه با کیفیت بالا و لوازم پزشکی از منابع غربی, جاری شدن سیل جان آنهایی که با بد و تجهیزات و کنترل موقعیت جهانی در داروسازی و تولید. این نشان دهنده یک کل جدید غیر قابل تصور مفهوم کانادا در سیاست خارجی به رقابت با: weaponized پزشکی است.

وابستگی به چین عرضه زنجیره ای گسترش فراتر از عرضه های پزشکی به محصولات مختلف انتگرال به بقای ما. با “چین و هند ارائه حدود 80 درصد از مواد خام جهان, مواد مخدر,” نقد و بررسی کامل مورد نیاز است در اطراف پیچیده خطرات چین دولتی اقتصاد به شمار, در کنار کاهش اقدامات برای ترتیب دادن این حیاتی اقتصادی زنجیره تامین. وجود خواهد داشت فرصت های اقتصادی اعتماد به نفس در چقدر کانادایی ها می تواند به تولید و تولید به تنهایی. نیز وجود باقی می ماند نیاز به امن زنجیره تامین و کسانی که نیاز به اولویت جهان دموکراسی.

ابزار در واقع در دسترس برای حفاظت از کانادا اقتصاد بازار در برابر کسانی که به دنبال upend آن از جمله سرمایه گذاری در کانادا عمل می کنند. مسائل مهم زیرساخت های فیزیکی و دیجیتال در حال آشکار در بحث ملی بیش از Huawei نقش در کانادا 5G شبکه از آنجا که عمل و ایجاد موانع مهم مندرج در قانون برای حفظ منافع کانادایی. همین نیاز به اعمال می شود وقتی که می آید به امنیت ما دارو و تجهیزات پزشکی.

بیشتر: انتقاد از دولت چین را از دست داده و coronavirus است نه نژاد پرستی

تا زمانی که نیازهای حیاتی کانادایی وابسته به authoritarians ما باقی می ماند در رحمت از چنین رژیم های’ بی کفایتی و یا بدتر شرارت. روزهای سختی را پیش رو دارد که ما به دنبال درک واقعیت های اقتصادی جدید پس از COVID-19 جهان است. کانادا منافع ملی تقاضا استقلال اقتصادی از authoritarians.

Authoritarians تبدیل شده اند و کارشناسی ارشد در اخلال پس از جنگ نظم دموکراتیک در حالی که دموکراسی را اشتباه گرفته کثرت گرایی اخلاقی نسبیت و ابهام. کانادا در حال حاضر باید سرب در ترویج دموکراتیک منافع ملی است که با قاطعیت تقویت اوراق قرضه بين جدید و تاسیس دموکراسی و ایجاد انعطاف پذیری در آسیب پذیر دموکراسی.

دولت چین را شکست شدند و با کمک بی چون و چرا روکش در رسانه های غربی و مدافعان در سازمان های بین المللی. مقامات چینی همچنان به شدت ترویج نادرست روایات درباره ریشه های آن, تبلیغ مسخره افسانه که COVID-19 آمریکایی سلاح بیولوژیکی. رژیم ایران هم نقش مهمی در رشد این بیماری همه گیر در کانادا. پس از رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای به کارگردانی ایرانی رژیم برای سرپوش گذاشتن بر شیوع داخلی به دلایل سیاسی و حاضر به قرنطینه جمعیت, COVID-19-مثبت ایرانیان شروع به وارد در کانادا در اواخر فوریه. و earlier این ماه به اتحادیه اروپا هشدار داد که روسیه دروغ در مورد COVID-19 قرار دادن زندگی در معرض خطر, در حالی که متهم ولادیمیر پوتین رژیم “بازی با زندگی مردم است.” در علاوه بر این به سرکوب اطلاعات در مورد این ویروس را در روسیه گسترشدولت پلت فرم رسانه ای اسپوتنیک نیز ترویج نادرست روایات در مورد ریشه های coronavirus speciously نشان می دهد که منشأ آن در لتونی که در آن کانادا است که منجر ناتو افزایش یافته است به جلو با حضور.

این رژیم را رد مسئولیت نقش خود را در گسترش جهانی ویروس سبکبار داخلی پاسخگویی و وسواس با سرکوب و عمر حکومت. بلکه آنها باید متوسل به اشتعال آشکار دروغ و اطلاعات غلط در مورد این بیماری همه گیر, کمک به چه تنها می تواند به نام “infodemic.” و در حال حاضر آنها به دنبال سرمایه گذاری در هرج و مرج جهانی آنها اصولا تولید.

چین شده است به خصوص بی باک, با استفاده از این فرصت برای تعمیق آن و کنترل مواد نفوذ در سراسر سازمان ملل متحداز جمله سازمان بهداشت جهانی, سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی و اینترپل. رژیم ایران بیش از حد است که با استفاده از این اضطراری بین المللی. با وجود امتناع از کمک های پزشکی از پزشکان بدون مرز و ایالات متحدهآن را همچنان به فشار جامعه بین المللی برای کاهش تحریم ها در قالب پول نقد. اگر به گذشته است و هیچ نشانه ای از آن می توانید استفاده کنید که کمک به صندوق تروریستی ماجراهای خارج از کشور. روسیه است که بهره برداری از این بیماری همه گیر و انرژی قیمت جنگ برای بیشتر تضعیف اتحادیه اروپا و ناتو انسجام در تحریم های وضع شده علیه پوتین حکومت و kleptocrats. های اخیر روسیه “کمک” تحویل به ایتالیا—که 80 درصد کشف شد به “بی فایده” با توجه به گزارش های اخیر—به وضوح بخشی از آنچه که اتحادیه اروپا سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell شناسایی به عنوان یک “مبارزه برای نفوذ از طریق چرخش و سیاست سخاوت.”

برای تمام دسیسه های این رژیم های اقتدارگرا را روشن ماموریت: اخلال دموکراسی و اخلال در همکاری های خود را. لازم به ذکر است که برخی از دموکراسی که امنیتی ترین imperilled توسط همسایه استبداد (اسرائیل, کره جنوبی و تایوان) شده اند به خصوص ماهر در ارائه برای شهروندان خود unsentimental ایمنی در کنار دموکراسی موفق.

خوشبختانه تاسیس دموکراسی قابل توجهی نهادی انعطاف پذیری در مواجهه با بحران متعادل تنش بین امنیت و آزادی. حتی در کانادا این تعادل مخاطره آمیز خواستار هوشیاری. که در آن نخست وزیر جاستین ترودو شکست مجارستان ویکتور اوربان موفق شد هر دو به دنبال یک برهنه قدرت گرفتن در میان این بحران است.

این البته نه به می گویند که دموکراسی عمل کرده اند کاملا در چهره coronavirus بیماری همه گیر. یکی از تنها نیاز به نگاه در ایتالیا و یا ایالات متحده برای تحقق بخشیدن به این مورد نیست. اما ما داشتند و باید در بخش های بزرگ, شده, شفاف خود را در مورد چالش ها و همکاری داشته با کانادا برای محدود کردن تاثیر است. برعکس دشمنان ما شده اند اما هر چیزی مفید است.

درسی که ما باید در قرعه کشی از این تجربه است که تعمیق دموکراتیک انعطاف پذیری و جعل قوی تر اوراق قرضه با متحدان دموکراتیک باید برای تبدیل شدن به مرکزی اهداف سیاست خارجی ما.

این را نمی توان با کاهش کانادا دموکراتیک اعتقادات در تعقیب یک کرسی در شورای امنیت سازمان ملل (UNSC) پروژه ای است که اشغال outsized وسواس از سیاست خارجی حکومت ، به سادگی می تواند وجود داشته باشد هیچ مهم کانادا رهبری در این نقش به خصوص پس از چین مسخره UNSC ریاست جمهوری است. برای همه سرمایه گذاری و تخصص و دیپلماسی است که گرفتار کانادا رهبری اطراف این پروژه آن را پریشان کشور از امنیت در برابر تهدید جسارت authoritarians و تضعیف توانایی ما برای پیشبرد منافع ملی از کانادایی ها.

به عنوان ما به بازسازی و کانادایی را به درستی اصرار دارند که دموکراتیک و منطق اقتصادی اطلاع منافع ما در یک جهان که در آن پزشکی است در حال حاضر weaponized. آنها را به درستی اصرار دارند که زنجیره تامین تصمیم گیری در مسائل ضروری ارائه به صورت مستقل کانادا. و آنها حق خواهد بود به اصرار دارند که رهبران ما نشان می دهد حل و فصل در ایستاده با متحدان دموکراتیک در برابر جهان اصلی هوازن که منافع بنابراین به وضوح مخالفت خود ما.

اطلاعات بیشتر در مورد چین:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de