چگونه جغرافیای سیاسی در حال شکل گیری مسابقه coronavirus واکسن

بازگشت در سال 2014, Gary Kobinger بود رهبری یک درمان پیشگامانه برای ابولا. آن را ترکیبی از سه آنتی بادی شناخته شده به عنوان ZMapp که نشان داد نتایج امیدوار کننده ای در صرفه جویی در زندگی در میان شیوع ویروس کشنده در غرب آفریقا است. Kobinger بود که در آن زمان رئیس ویژه پاتوژن در آژانس بهداشت عمومی کانادا میکروبیولوژی آزمایشگاهی در وینیپگ می خواستم برای کمک به مردم به عنوان بسیاری از او می تواند. اما تامین مواد مخدر خود را کم بود. آن را هنوز هم رفتن را از طریق آزمایش های بالینی بر روی انسان و زمان مصرف به تولید.

سپس او یک تماس تلفنی از چین است. یک نماینده از یک شرکت زیست فناوری به نام پکن Mabworks می خواستم به Kobinger یک سر که شرکت پژوهشگران تا به حال گرفته شده و اطلاعات به طور مستقیم از ZMapp ثبت اختراع که آنلاین ثبت نام و استفاده از آن برای کلون کردن مواد تشکیل دهنده فعال. آنها سپس آنتی بادی های تولید شده در یک مقیاس بزرگتر با استفاده از سلول های تخصصی.

“او به من گفت که آنها تا به حال تولید مقدار قابل توجه—صدها نفر از گرم است. و پنج گرم شد یک درمان” به یاد Kobinger. “آن مرد به من گفت که آنها فقط می خواستم به سعی کنید از فن آوری خود را و نمی خواهید به استفاده از مواد مخدر در یک کلینیک یا تضعیف ما است. آن را یک حسن نیت ارائه میدهد تماس بگیرید.”

ادامه مطلب: ترودو روزانه coronavirus به روز رسانی: 1.1 میلیارد دلار برای پزشکی و تحقیقات استراتژی (متن کامل)

با توجه به رقابتی و بسیار محافظ جهان, دارو, پکن Mabworks خواهد به زودی چهره اتهام سرقت مالکیت معنوی: Kobinger کار در آن زمان متعلق به دولت کانادا و ایالات متحده است. و جدی وجود دارد ژئوپولیتیک پیامدهای یک شرکت چینی cribbing اطلاعات از خود اختراع ثبت شده است. اما Kobinger خودش نبود با اشاره انگشتان دست.

کانادا دانشمند به یاد می آورد همتای چینی خود شگفت زده در پاسخ خود را از طریق تلفن: “من از او تشکر کرد,” Kobinger می گوید. “من به او گفتم” این است که نه برای پول. ما در حال تلاش برای صرفه جویی در زندگی می کند. مسائل خود را ، اگر آن را بالينی درجه و تایید شما صرفه جویی در زندگی می کند.'”

و در واقع آنها را انجام داد. ماه بعد پزشکان در بریتانیا اعتبار چینی درمان برای بهبود ارتش بریتانیا پرستار که قرارداد ابولا; سپس توسط استرالیایی’ عرضه ZMapp خسته بود.

در حال حاضر مدیر مرکز تحقیقات بیماری های عفونی در دانشگاه لاوال Kobinger لیست تعداد انگشت شماری واکسن او در حال حاضر مشغول به کار در رابطه با تیم های هر دو در داخل و خارج از کشور در تعقیب یک واکسن علیه COVID-19. تمایل خود را برای همکاری باقی مانده است به عنوان قوی به عنوان همیشه. “آنچه که من دوست دارم برای دیدن 20 واکسن در خط شروع [بالینی]—بیشتر بهتر—و امیدوارم ما سه تا پنج گزینه قابل دوام در پایان با جامد ایمنی و قدرت داده,” او می گوید. “بیایید زندگی را نجات دهد و نه گرفتار توسط ‘این است که مالکیت معنوی من.'”

ما همه در این با هم یا به شعار می رود. اما هر کدام از coronavirus واکسن اول برای اثبات بی خطر و موثر, آن را نمی خواهد در دسترس به هشت میلیارد نفر در هفته اول.

بسته به تولید نیازهای واکسن و یا واکسن آن می تواند ماه ها یا حتی سال ها پس از آن می رسد بازار تا زمانی که هر کس در این سیاره است که دسترسی به یک دوز.

مرتبط با: Coronavirus از اقدامات دولتها باید حقوق بشر نظارت

این یک واقعیت است که می شود نادیده گرفته میان اطلاعیه ها مانند ترودو دولت اخیر تعهد به صرف 1.1 میلیارد دلار برای توسعه و تولید یک واکسن برای رمان coronavirus—واژه شات در بازو به این کشور در حال حاضر قوی پایه تحقیقات در این زمینه است. اما غیرمنطقی خوشبینی است که آسان به درک و بنابراین صرف ولگردی و قانونی شکنی در میان دولت های در حال توسعه است. با اکثر سازمان ملل’ اقتصاد مبتنی برای جلوگیری از گسترش این ویروس اولین واکسن ترین تبدیل خواهد شد بسیار پرطرفدار منابع در این سیاره است. به طوری که اولین dibs? و کسانی را که به تصمیم می گیرید ؟

در آستانه سال جدید در چین گزارش داد یک ویروس ناشناخته به سازمان بهداشت جهانی است. این که اعلام coronavirus یک اورژانس جهانی. که اعلام کرد این بیماری خواهد بود به نام COVID-19. این که رهبری یک ماموریت مشترک با چین به منظور بررسی شیوع در ووهان. در طول همه گیر (و از طریق مقدار زیادی از انتقاد) این ویژه سازمان ملل آژانس همواره در خط مقدم از واکنش جهانی از جمله هماهنگی و همکاری بین المللی برای سرعت بخشیدن به توسعه واکسن در برابر COVID-19. اما این بدان معنا نیست که در آن راه منجر خواهد شد در توزیع واکسن.

“سازمان بهداشت جهانی سعی خواهد کرد برای تنظیم آن, اما ما شاهد هستیم در حال حاضر که رئیس جمهور تهمت است و نه مایل به گوش دادن به آنها می گوید:” Volker Gerdts مدیر VIDO-InterVac (کوتاه برای واکسن و بیماری عفونی سازمان بین المللی واکسن مرکز) در دانشگاه ساسکاچوان. “اگر یک شرکت آمریکایی تولید واکسن تهمت سعی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که همه از آن می رود به آمریکایی ها—صرف نظر از آنچه که توصیه می کند.”

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در اواسط ماه آوریل دولت او خواهد توقف کمک های مالی به چه کسی و تهمت نیست این فقط یک انتقاد بین المللی بدن. یک نامه امضا شده توسط دانشگاهیان و فعالان و سیاستمداران از جمله اروین کاتلر کانادا سابق لیبرال وزیر دادگستری—گفت: این که عنوان همه گیر با توجه به نفوذ از حزب کمونیست چین. ژاپن و معاون نخست وزیر tartly به ذکر است که افرادی که دارای چنین روابط نزدیک به چین است که بعضیها آن را به “چینی بهداشتی سازمان است.”

“این است که هیچ چیز در جای خود است که آن را می دهد قدرت برای گفتن کشورها چه با واکسن لوازم می گوید:” دیوید Fidler یک همکار در بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی سابق و مشاور حقوقی به سازمان ملل متحد در سلامت بدن است.

همانطور که برای همه روحیه نوع دوستی و همکاری های بین المللی در واکسن تحقیقات Fidler توصیه تصویر جهانی بهداشت به عنوان مغز انسان است. در یک طرف هستند و مسائل کاربردی: علوم پزشکی و بهداشت عمومی. “کسانی که تمایل به کار در راه پیشرفت بدون تفکر سیاسی,” او می گوید. “به منظور توسعه یک واکسن ایمن و موثر کار به یاد ماندنی است. اما آن را عمدتا در مورد علم است. آن را آسان تر به در خوش بینانه صحبت از همبستگی زمانی که شما با تمرکز بر کاربردی چالش است.”

A staff member takes out samples of a COVID-19 vaccine candidate at a production plant of China National Pharmaceutical Group Sinopharm in Beijing (Zhang Yuwei/Xinhua/Getty Images)

یک پژوهشگر دسته نمونه از یک COVID-19 کانديد واکسن در یک کارخانه تولید ملی چین در گروه دارویی Sinopharm در پکن (ژانگ Yuwei/ایسنا/گتی ایماژ)

اما در طرف دیگر جهانی سلامت مغز نهفته است سیاست که فکر می کند در مورد واکسن بسیار متفاوت Fidler می افزاید. “رنج و اضطراب و ترس و فقدان فرصت های اقتصادی نصب است هر روز ما سعی کنید به نگه داشتن اجتماعی فاصله در محل.” بنابراین اگر یک واکسن آمد و ایالات متحده تا پیشرفته-خرید قرارداد خرید تعداد زیادی از آن, و یا اگر تولید کننده در خاک ایالات متحده Fidler چهره های هر دو حزب دموکرات و یا جمهوری خواه—نگه دارید تا آنجا که ممکن است برای شهروندان خود حتی اگر بخش دیگری از جهان بودند و در بیشتر نیاز دارید. “این یک واقعیت سیاسی است,” او می گوید. “فشار سیاسی خواهد بود بسیار قوی است که این درخواست مورد سهام و سلامت کم درآمد کشورهای در حال رفتن به طنین.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بنا به گزارش ها در حال حاضر تلاش برای دریافت شروع به سر در تلاش برای متقاعد کردن یک شرکت biopharmaceutical کار بر روی یک COVID-19 واکسن خود را به حرکت تحقیق در عملیات به ایالات متحده آمریکا است که مطرح شده زنگ هشدار میان مقامات آلمانی نگران کننده مغلوب ساختن پیشی جستن در تلاش بود برای ایجاد یک معامله است که آمریکایی ها دسترسی به واکسن ، (شرکت آلمانی CureVac بیانیه ای “رد زمان شایعات کسب.”)

اکثر ملل ندارد, ظرفیت تولید به صورت جهانی توزیع واکسن به همین دلیل است که کسانی که بودجه آن تحقیقات به احتمال زیاد حصول اطمینان از قرارداد آنها را به برخی از کنترل بر توزیع. “اگر بیل و ملیندا گیتس بودجه برخی از آن آنها را قوانین” Gerdts می گوید. “یا اگر آن را عمدتا دولتی, مانند, ماست, دولت تصمیم خواهد گرفت. و برخی از کشورها را می گویند: “شهروندان ما اول است.'”

به عنوان واکسن نامزدهای حرکت به سمت انسان آزمایش های بالینی که در این زمان محققان برای تضمین همکاری با تولید کنندگان است که می تواند به تولید میلیون ها نفر از دوزهای Gerdts می گوید و بخشی از این فرایند را شامل تامین امنیت دسترسی به این واکسن برای کانادایی ها.

مرتبط با: Coronavirus مستند: چرا ما نمی توانیم آزادی ترمز

در عین حال حتی به اشتراک گذاری در میان متحدان هیچ چیز مطمئن است. در ماه آوریل دولت ایالات متحده برگزار می شود تا محموله های N95 ماسک در کانادا-مرز ایالات متحده برای اطمینان بیشتر تجهیزات برای بیمارستانهای آمریکایی. با آن به عنوان سابقه کارشناسان فرض کنیم که دولت ایالات متحده اخیر $456 میلیون تعهد به Johnson & Johnson دارویی بازو به منظور توسعه یک COVID-19 واکسن آمد در شرایطی که یک مقدار قابل توجهی رفتن به آمریکا برای اولین بار.

حتی پس از, کانادا خیلی نزدیک به جلوی خط از بسیاری از کشورهای دیگر. پس با درآمد بالا ملل می تواند صندوق توسعه واکسن و یا خرید آنها را پایین و کشورهای با درآمد متوسط هستند و در بسیاری از موارد بسته در بازار آزاد است. ربکا Weintraub دانشکده مدیر بهداشت جهانی تحویل پروژه در دانشگاه هاروارد اشاره به اجرای در سال 2009 از واکسن H1N1 که ثروتمند کشورهای مذاکره پیشرفت های بزرگ, سفارشات, تراکم را کمتر مزایای همتایان. به عنوان یک نتیجه او می گوید: “ما باید به بحث در مورد چگونه کشورهای با درآمد بالا نمی تواند در انحصار COVID-19 واکسن. پس ما باید به مرتب کردن بر اساس از طریق مدیریت ژئوپليتيك در اطراف آن است.”

وجود نهادهای طراحی شده برای کمک به کشورهای در حال توسعه اگر چه آنها هرگز آزمایش توسط یک بیماری همه گیر از این مقیاس است. اتحاد جهانی برای واکسن و واکسیناسیون فرزندتان (GAVI) در سال 2000 تاسیس شد—با ملیندا و بیل گیتس در میان اولین حامیان—برای کوتاه کردن زمان آن طول می کشد برای واکسن برای رسیدن به کشورهای در حال توسعه پس از آنها در بازار است. این کار را با تشویق تولید کننده به کاهش واکسن هزینه برای فقیرترین کشورها است. “گاوی است که در اصل یک صندوق که خرید واکسن برای این کشورها می گوید:” کیت سالمند ارشد واکسن مشاور سیاست با پزشکان بدون مرز. “اما آنها همیشه به چالش کشیده بالا بردن پول کافی برای خرید این واکسن در عرضه کافی.”

در سال گذشته GAVI اظهار داشت: یک هدف بلند پروازانه از inoculating 300 میلیون کودک در کم و یا کشورهای با درآمد متوسط بیش از پنج سال آینده با 18 واکسن—که آنها تخمین ذخیره هشت میلیون نفر زندگی می کند. اما انجام این کار آن گفت: جمع آوری اعانه نیاز US$7.4 میلیارد دلار است. و قبل از این بود که جهان نیاز به یک coronavirus واکسن.

نزدیک به خط مقدم نوآوری ائتلاف برای اپیدمی آمادگی نوآوری (CEPI) جهانی خصوصی-عمومی مشارکت در راه اندازی شد در سال 2017 مجمع جهانی اقتصاد با هدف توسعه واکسن برای جلوگیری آینده همه گیر. عمده شرکت های داروسازی بنیانگذاران آن اشاره شد نیست همیشه مشتاق به صندوق پژوهش برای چیزی که ممکن است به ارمغان بیاورد بازگشت سرمایه گذاری. نروژ-بر اساس نه برای سود است پس از مطرح US$690 میلیون از دولت های ملی—کانادا به تازگی متعهد $40 میلیون—اما هنوز هم به خوبی از 2 میلیارد دلار آن را می گوید که نیاز به پیروز شدن بر COVID-19. CEPI کمک به صندوق هشت واکسن نامزدها در امیدوار است که سه بار آن را به خط پایان از تصویب قانونی برای استفاده عمومی.

مرتبط با: Coronavirus از اقدامات دولتها باید حقوق بشر نظارت

اگر یکی ثابت می کند امن و قوی CEPI را عادلانه دسترسی سیاست مستلزم آن است که آن را در دسترس برای اولین بار به “جمعیت هنگامی که و که در آن آنها مورد نیاز برای پایان دادن به شیوع و یا جلوگیری از یک بیماری بدون در نظر گرفتن توانایی پرداخت.” اما نجیب صدایی بیانیه مبهم یک مشکل نت Weintraub: هیچ یک از 2 میلیارد دلار CEPI امیدوار به افزایش است اختصاص داده شده برای توزیع. علاوه بر این وجود دارد که بیش از 70 دیگر coronavirus واکسن نامزدها هستند که با حمایت CEPI—و لازم نیست که همان زبان صریح و روشن در مورد سهام در وب سایت خود را.

بنابراین اگر این تلقی یک “مسابقه جهانی” برای واکسن مسابقه در برابر ویروس ؟ و یا کشورها و شرکت های دارویی مسابقه ،

“من ساده و بی تکلف خود جوانتر خواهد امید مسابقه های جهانی است که برای به پایان می رسد ملاقات عمومی بهداشت می گوید:” سالمند. “من بیشتر چاشنی جهانی-سلامت طرف می داند که آن را اغلب می تواند بود که برای اولین بار به بازار, به طوری که آنها باید انحصاری کنترل بر قیمت و کسانی را که برای خرید. من در تلاش برای تعلیق تجربه من در جهانی بهداشت است.”

سالمند شمارش خودش را به عنوان ممتاز در حال حاضر با وجود زندگی در ایالات متحده, که در آن بدترین شیوع COVID-19 است که در حال حاضر اتفاق می افتد. “من قادر به جسمی فاصله خودم. من خواندن بر روی کامپیوتر من در هر روز است. من هنوز حقوق من. در حال حاضر من آخرین کسی که نیاز به یک واکسن.”

بسیاری از کانادایی ها می کنند خود را به طور مشابه, خوش شانس. اما این بدان معنا نیست که آنها مایل به آن صبر کنید در حالی که بقیه جهان واکسینه می شود—به خصوص اگر اتاوا پول بازده نتایج و کانادایی دانشمندان هستند که پیدا کردن یک محیط امن و قوی واکسن.

هنوز هم اگر عرضه یک مشکل است نمی تواند این محققان که ایجاد اولین واکسن به سادگی به اشتراک گذاشتن دستور غذا آنلاین—grand عمل نوع دوستی به طوری که تولید کنندگان در سراسر جهان می تواند تا سطح شیب دار تولید و حصول اطمینان از کل جهان رو واکسینه شده به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است ؟

“شما نمی توانید” می گوید Gerdts دانشگاه ساسکاچوان محقق “از آنجا که کل فرایند برای توسعه یک واکسن است که به شدت کنترل می شود [ملی] مقامات نظارتی.” شرکت ها و محققان را به نشان دهد که چگونه و جایی که آنها در حال ساخت آن; چه فرآیندها و fermenters آنها با استفاده از; چه مواد آنها با استفاده از; که در آن آنها می آیند از; چگونه آن را حاوی; چگونه آن را در حال واریز به شیشه ویال; که مهر و موم ویال و در هر توقف در طول راه. به سادگی ساخت دستور العمل های موجود برای جهان خواهد مسائل مربوط به افزایش کیفیت و پاسخگویی Gerdts می افزاید. “اگر شما کسی را دنبال نمی کند کنترل کیفیت و وجود پتانسیل آلودگی چه کسی مسئول آن است ؟ چه کسی مسئول است?”

حتی اگر شرکت ها به چشم پوشی از حقوق مالکیت فکری و ثبت اختراعات به صورت بسیار پرطرفدار ماده به عنوان شرکت چینی را در مورد ZMapp وجود دارد هنوز هم چالش پیدا کردن تولید کنندگان قادر به دست زدن به سفارشات برای کل سیاره. “این نوع از ظرفیت است و نه فقط بیکار نشسته در هر نقطه می گوید:” لوئیس Berreto سابق معاون رئیس جمهور از واکسیناسیون فرزندتان و علم سیاست برای واکسن واحد سانوفی فرانسه شرکت biopharmaceutical. “برای کسانی که آن را وجود دارد بسیاری دیگر در دوران کودکی و یا بزرگسالی واکسن.”

پس از آن وجود دارد در حال رشد تنش های بین المللی است که گسترش ویروس به ارمغان آورده اند به جلو. در ماه مارس, یک پیشنهاد بیانیه مشترک در COVID-19 G7 وزرای خارجه گزارش سقوط از هم جدا هنگامی که سازمان ملل نمی خواهد تسلیم به آمریکا اصرار بر آن که به نام “ووهان ویروس.” در همین حال دولت چین رسانه ها در گسترش داستان نادرست در سراسر جهان است که به ویروس بود توسعه یافته در آمریکا سلاح های بیولوژیکی و آزمایشگاه آورده شد به ووهان توسط سربازان ایالات متحده در طول یک بازی نظامی رویداد. (آمریکا هیچ سلاح های بیولوژیکی برنامه اما یک بیولوژیکی دفاع آزمایشگاه است.)

اگر چین ادعا می کند که برنده این واکسن مسابقه است و تنها در دسترس خواهد بود دروازه بان چگونه برای دسترسی به مدیریت در سطح جهانی می گوید Fidler از شورای روابط خارجی. “و چین می تواند با استدلال به صورت مستقیم است که آن را در دسترس به آفریقا قبل از ایالات متحده,” او می گوید. “آنها می تواند ساخت یک استدلال که این عادلانه اما سیاسی sting in the tail [برای آمریکایی ها]. که قطعا تفسیر در ایالات متحده آمریکا به عنوان weaponizing واکسن. این چیزی است که نگرانی من است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de