چگونه آماده شد کانادا ؟

این یک ویژگی از این زمان است که در طول یک بیماری مسری شیوع تبدیل شده است که تنها تمرکز تقریبا هر کانادا, روزنامه نگار, دولت فدرال ارشد بهداشت عمومی افسر می تواند انتشار یک مقاله در مورد دست زدن به بیماری مسری شیوع و هیچ کس متوجه.

ترزا Tam ارشد بهداشت عمومی افسر کانادا و ثابت از نزدیک به روزانه دولت فدرال جلسات در coronavirus بیماری همه گیر. در مارس 31 او به چاپ مقاله در مدیریت بهداشت و درمان فرومرسمی مجله کانادایی دانشکده بهداشت رهبران. عنوان آن: “آماده سازی برای عدم قطعیت در طول بهداشت عمومی در شرایط اضطراری: آنچه در کانادا سلامت رهبران می توانید انجام دهید در حال حاضر برای بهینه سازی آینده پاسخ اضطراری.”

آن را نه روزنامه نگاری قصور که منجر به Tam کاغذ بودن نادیده گرفته شده است. شده است وجود دارد بسیاری در جریان است. هیچ کس من می دانم مشترک به مدیریت بهداشت و درمان فروم. و در یک اسکن سریع وجود دارد هیچ چیز رسوا و یا آشکارا تحریک آمیز در Tam کاغذ.

او می گویند در حال عبور است که “می توان آن را دشوار است برای متقاعد کردن تصمیم گیران به سرمایه گذاری در بالادست در غیر خاص آمادگی اضطراری منابع” است که یک راه مودبانه گفت که مردم در Tam خط کار به ندرت بودجه آنها می خواهند از پریشان سیاستمداران است. اما اگر همه شما به دنبال بحث در این خواهد بود که بسیار ضعیف آبجو.

Tam شده است تمرکز گرم, انتقاد ظاهری بیش از حد تمایلی به انتقاد از چین و یا سازمان بهداشت جهانی و در برابر استدلال شخصی, ماسک صورت قبل از آن محبوب شد. من فکر می کنم در بسیاری از راه های آن بحث شده است ناعادلانه به تام. هیچ چیز او گفته شده است راه آفساید علمی بین المللی اجماع در مسائل. این ویروس جدید دانشمندان هنوز در حال یادگیری آن خصلت و پس از واقع انتقاد بر اساس “عقل سلیم” است که بسیار ساده تر از جلسه عصبی ملت در هر روز است.

هنوز Tam مقاله جذاب نگاه به تفکر پیشرو در بهداشت عمومی رسمی در یک لحظه از بحران است. یا نه فقط قبل از. با وجود آن ظاهر دو هفته بعد از اجرای نزدیک به کل جهانی مستند Tam کاغذ قابل ملاحظه به پایان رسید قبل از COVID-19 شیوع شناخته شده بود آغاز کرده اند. او پانوشت نشان می دهد زمانی که اسناد آنلاین در دسترس بودند; در تقریبا در هر مورد آن را در ماه نوامبر. اولین گزارش از شیوع در ووهان چین شد و در پایان ماه دسامبر است.

ادامه مطلب: محکوم 30 سال نبرد برای جلوگیری از یک بیماری همه گیر

و در تبادل ایمیل, لوری, Wilson مدیر مسئول بهداشت و درمان مدیریت فرومتایید من قوز. “ما شروع به برنامه ریزی این نسخه در ماه ژانویه 2019 و امن دکتر Tam مشارکت که در آن زمان. پس ما یک همکار-مجله بررسی آن طول می کشد زمان برای مقالات را از طریق آن دقیق بررسی روند بنابراین ما اغلب امن نویسندگان یک سال پیش به هر دو آنها را و ما داوران به اندازه کافی زمان به کامل است.” Wilson و همکاران او بودند در واقع برنامه ریزی برای اختصاص یک کل موضوع به مدیریت عمومی-بهداشت بحران در ماه جولای. زمانی که COVID-19 اتفاق افتاد آنها نقل مکان کرد و آن را تا پایان ماه مارس.

“مانند” ویلسون به من گفت: “اکثریت دکتر Tam مقاله نوشته شده بود و در واقع سال گذشته است.”

بنابراین در اینجا یک مقاله نوشته شده که فاجعه توصیف شده بود هنوز فرضی اما که عمومی شد هنگامی که آن استدلال می تواند در برابر واقعیت وحشتناک. آن چه می گویند ؟

بیشتر Tam هدف این بود که برای هشدار دادن به سلامت مدیران به آماده برای تعجب. “وجود خواهد داشت بسیاری از ناشناختهها در آغاز” از هر شیوع او می نویسد. پس از آماده بودن “است در مورد استفاده از این روش است که ما آموخته اند از حوادث قبلی” در حالی که در حال آماده به رها کردن هر چیزی که کار نمی کند یا به انجام خیلی بیشتر از آنچه می کند.

یک ویروس جدید خواهد بود پر از شگفتی Tam نوشت: هنوز شناخت ویروس جدید بر ما بود. بنابراین “شیوع پاسخ باید به صورت موازی با یک سریع گردهمایی بین المللی شواهد” که به معنای “سطح عدم قطعیت پویا است و این پاسخ نیاز به تنظیم شود به عنوان و هنگامی که ما می دانیم بیشتر است.”

در روزهای اولیه از شیوع چگونه می تواند مقامات دولتی احتمالا ادامه داده می شود عدم اطمینان ؟ آنها فقط باید به برخی از فرضیات Tam نوشت. یک ویروس جدید خواهد بود و فرض بر گسترش راه آنفلوآنزای فصلی می کند. پادمان که علیه آنفولانزا می شوند و آنهایی که پاسخ را در برابر شیوع جدید. آنها می خواهم که یک مجموعه ای از اصول برای برخورد با بيماران فاصله تخت در بخش حمل و نقل کنترل عفونت و….

برخی از مفروضات و اصول احتمالا اثبات اشتباه است. اما آنها می تواند تنظیم شود “اگر واقعیت ثابت می شود متفاوت از برنامه ریزی فرض است.” جایگزین, پس از همه این بود که فلج با تامل در اوایل روز است. است که هیچ جایگزینی در همه.

کاملا Tam مکث در اینجا به تاکید است که شما نمی توانید همه چیز شما را در هر اشکال جدید که نشان می دهد تا. وجود دارد به سادگی بیش از حد بسیاری از بیماری های نوظهور. “کلید درس های آموخته شده از گذشته پاسخ این است که عدم اطمینان و/یا ریسک گریزی می تواند منجر به overcompensation در طول یک پاسخ,” او نوشت. شروع بیش از حد بزرگ می تواند منجر به “استفاده نامناسب از منابع محدود” و “پاسخگوی فرسودگی شغلی است.”

بنابراین در آستانه بدترین عمومی-تهدید سلامت کانادا مواجه شده بودم در یک قرن کانادا رئیس بهداشت عمومی افسر استدلال برای مهار واکنش به یک ویروس جدید است.

اگر ما خودمان را انکار مشکوک نفع حقیقت—دانش است که در این سال شیوع خواهد بود بدترین در یک قرن—آن را در واقع نه همه که تعجب آور است که تام خواهد بود هشدار جلوتر از زمان در برابر زیاده. این بحران سارس در سال 2003 و در جریان آن تورنتو میزبان یکی از شدیدترین شیوع بیماری در خارج از آسیا بود که در شکل گیری تجربه برای یک نسل از کانادا-مقامات بهداشتی. آن را بوت کمپ برای مدرن گروه از کانادا اپیدمی مبارزان. و آن کشته شدن 44 نفر بیش از پنج ماه است.

2019 coronavirus کشته شدن بیش از 44 کانادایی ها در هر یک از 36 روز تا کنون در سال 2020 گاهی اوقات نزدیک به پنج بار به عنوان بسیاری به عنوان کل شیوع سارس در یک روز. اما دوباره وقتی که تام شد نوشتن مقاله او که نمی دانم.

و از سال 2003 هراسان شده اند نسبتا مکرر و هرگز واقعا همه که بد است. 2009 شیوع یک رمان آنفلوآنزای H1N1 ویروس, ابتدا در مکزیک نبود به عنوان کشنده برای کانادا به عنوان سارس. نه ابولا در سال 2013 و نه Zika در سال 2016. در یک سال 2018 مقاله برای مجله کانادا بیماری مسری گزارشمنتشر شده توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا, Tam توصیف کانادا نهادی پاسخ به هر یک از این هشدار.

سارس منجر به ایجاد بهداشت عمومی سازمان خود و تشکیل یک فدرال استانی شبکه از مقامات مختلف دولت هرگز دوباره شوکه نیاز به همکاری در شرایط اضطراری. که شبکه ای است که توانایی به شکل یک “ویژه کمیته مشورتی” برای هماهنگ پزشکی در واکنش به این فاجعه در میان حوزه های قضایی است. ویژه کمیته مشورتی زده بودند برای 2009 آنفولانزا 2013 شیوع ابولا—و در سال 2016 برای مبارزه با افزایش ناگهانی مواد مخدر مربوط به مرگ و میر بیش از حد.

که در سال 2016 استفاده از اورژانس-پاسخ سیستم بود تعجب آور است. استعمال بیش از حد نیست, یک بیماری عفونی, اما آنها قطعا یک بحران است. بهداشت و درمان کانادا می گوید بیش از 14,000 کانادایی کشته شده اند توسط مصرف بیش از حد پس از سال 2016 به مراتب بیشتر از COVID-19 در سال 2020 است.

ادامه مطلب: رد پا از coronavirus: چگونه آن آمد به کانادا رفت و در سراسر جهان

در Tam گفتن تنظیم فدرال استانی پاسخ به بحران مواد مخدر بود که تشویق توسعه است. “سازگار پاسخ چالاک” او می نویسد: در اخیر مقاله. “این سیستم می تواند به سرعت ایجاد جدید درون بخشی اتصالات برای دیدار فوری واکنش خاص نیاز دارد.” “ضرورت” از مصرف بحران “در نهایت تاسیس یک موقع نظارت و گزارش شبکه است.”

من می ترسم این بستگی دارد منظور شما از کلماتی مانند “فرز” “سرعت” و “به موقع.” این ترودو دولت تا به حال شده است برای یک سال و مصرف بیش از حد مرگ و میر بوده است نوردی در سراسر قبل از آن برگزار فدرال و مقامات ولایتی برای دو روز اجلاس مخدر بحران است. شش ماه گذشت قبل از ارشد وزارت بهداشت رسمی اختصاص داده بود به هماهنگی فدرال فعالیت بر روی فایل.

در سال پس از سال 2016 مخدر اجلاس 26 رسمی overdose-پیشگیری سایت های باز در عرض و چادر در سراسر کشور است. هر یک از این سایت ها در عمل نقض قانون فدرال هر چند دلسوز پلیس محلی به ندرت اجرا قانون در برابر آنها. آنها فنر چرا که فعالان جامعه رو تغذیه با انتظار برای دولتها عمل می کنند در حالی که دوستان خود درگذشت. به این روز اتاوا است به طور مداوم قادر به انتشار برگه از مواد مخدر و میر است که کمتر از چهار ماه به دلیل این که چه مدت آن طول می کشد مقامات استانی به اطراف برای جمع آوری داده ها.

من نیاز به تاکید است که این دست و پا گیر پاسخ نبود در نتیجه فدرال بی تفاوتی. کاملا برعکس. دولت قرار بود همه از. قوانین خم شد پیر عادات پرتاب از پنجره به بیرون. صرفه جویی در زندگی از مصرف مواد مخدر بود ترودو بالاترین بهداشت عمومی اولویت برای چهار سال است. اما قریب به اتفاق بهداشت بوروکراسی به سادگی نمی همیشه گوشه هست.

بنابراین درس Tam توصیف کرده بود تمام شده است که در بحران است که در صورت نبود یک بخش به عنوان شوم به عنوان زمان شیوع کروناویروس ثابت شده است. یکی از درس های او در زمان دور بود که این مهم به دریافت بیش از حد هیجان زده خیلی زود از ترس سوختن سیستم. و او ترجیح داده به عنوان مثال از سیستم چابکی شد در پاسخ به بحران مواد مخدر است که برای مردم در برخورد با آن انسان هزینه احساس agonizingly کند.

هیچ یک از این می تواند نگاه در نوامبر سال 2019 مانند مدارک و شواهد از یک شکست برای آماده سازی. در واقع به عنوان Tam نت در مارس کاغذ کانادا “بود رتبه 5 جهان در جهانی بهداشت در ایران, شاخص پرداختن بهداشت جهانی امنیت و قابلیت.”

من آن را مفید و برای بررسی بهداشت جهانی امنیت Index. این اجرا توسط دانشگاه جانز هاپکینز دانشگاه و اقتصاددان مجله واحد اطلاعات. هدف آن است که به اندازه گیری که آیا 195 کشور در سراسر جهان زندگی می کنند تا به تعهدات خود تحت سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل برای همه گیر مصلی. (که مانند دکتر تام می شود یک رپ بد: آن را ناقص و مزمن با توجه به اصلاحات وجود دارد به سادگی هیچ کشور و هیچ سازمان دیگری که در یک موقعیت برای گفتن 195 کشور چگونه برای محافظت از مردم در برابر بیماری است. و حتی اگر پاسخ ناقص است راه حلی است برای جلوگیری از تلاش.)

به GHS شاخص اقدامات کشورها در توانایی خود را برای جلوگیری از بیماری; برای شناسایی و گزارش آن را هنگامی که آن را می شکند از طریق; برای پاسخ به سرعت به اجرای این نوع سیستم بهداشت و درمان است که می تواند موجی از بد بيماران بد; و به کار به خوبی با کشورهای دیگر است.

درست است که این شاخص منتشر شده تنها در سال گذشته برای اولین بار در رتبه کانادا پنجم از 195 کشور جهان است. این هم درست است که این کشور است که بالاترین رتبه شد ایالات متحده است که تا کنون در این کشور سخت ترین ضربه COVID-19. این نشان می دهد که محدودیت ها از یک سیستم رتبه بندی در صورت عدم وجود یک زمینه خاص.

شکستن کانادا عملکرد تحت شاخص ما دیدن مناطق از قدرت های بزرگ اما همچنین دلسردکننده ضعف است.

کانادا آزمایشگاه سیستم و اپیدمیولوژی نیروی کار هستند محسوب می شود بهترین در کلاس نمره 100 در شاخص است. تعهد خود را به اشتراک گذاری اطلاعات ژنتیکی و حتی نمونه با سایر کشورها بسیار بالا است. اما کانادا در نظام سلامت در حال حاضر کشیده به حد حتی در زمان عادی می شود کم علائم 50 یا پایین تر از 100 در ظرفیت; دسترسی و کنترل عفونت شیوه های.

و بر روی کلید اندازه گیری “ورزش پاسخ برنامه”حمل کردن لباس تمرین به طوری که هر بازیکن در سیستم خواهد می دانم که چگونه به دریافت نگه دارید از منابع و به اشتراک گذاری آنها را در سراسر سیستم—کانادا را به ثمر رساند صفر است. “کافی وجود دارد عمومی شواهدی وجود دارد که کانادا در سال گذشته دستخوش ورزش برای شناسایی یک لیست از شکاف ها و بهترین شیوه های” شاخص کشور صفحه برای کانادا می گوید.

بنابراین هم Tam مقاله و نمونه های آن را بالا می برد نشان می دهد یک کشور بود که در موقعیت لرزان برای پاسخ به شرایط اضطراری که معلوم شد به مراتب بزرگتر از پیش بینی.

بیشتر توسط پل ولز:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im