چگونه برای کمک به خانواده خود را حرکت coronavirus ‘infodemic’ در واتساپ

نادین Yousif: مادر بزرگ من پیام WhatsApp در coronavirus—از خرد کردن پیاز و قرار دادن آنها در گوشه خانه خود را به منظور محدود کردن گسترش بیماری به هلیکوپتر پاشش شهرستانها با مواد ضد عفونی کننده در شب—هشدار دهنده هستند

نادین Yousif است دستیار سردبیر در maclean’s.

یک بار در روز و آی فون شما اجازه خارج تیز و مبهوت دینگ. سر و صدا است که متمایز از تمام سایر اطلاعیه ها من معمولا—از ضربه و در رفتن به گوشی من تلاش می کند به نگه دارید تا با 30 پیام من را دریافت کرده ام و در طول دو ثانیه.

این نیست زنگ من و یا حداقل آن را به استفاده نمی شود. من 77 ساله مادر بزرگ یک عادت حمل و نقل چندین پیام در یک بار در WhatsApp. او در شیکاگو زندگی می کند برخی از 1600 مایل دورتر از آپارتمان من در ادمونتون و برنامه پیام رسانی است که راه ما همیشه در ارتباط ماندن. اما او پیام فرستاده تقریبا به هر کس در لیست تماس—معمولا در زمان های عجیب و غریب در طول روز. بسیاری از پیام ها ویدئوها و یا دارای اطناب متن پست ها در عربی آن را به من یک مدت طولانی به عنوان خوانده شده بنابراین من معمولا آنها را نادیده بگیرد و انتخاب کردن را انتخاب کنید تا گوشی بپرسید که چگونه او انجام شده است.

پس از شیوع مرگبار coronavirus یک نسل از مهاجران که تکیه بر واتساپ یا WeChat برای همیشه در ارتباط ماندن با خانواده در خارج از کشور در حال حاضر صرف زمان بیشتری را بر روی این سیستم عامل پیام های. و پس از همه کسی مذاکرات و یا خوانده شده در مورد امروزه COVID-19 خود پیام های فرستاده شده در حال حاضر به دنبال یک موضوع مشابه. اما در این دوران شایع دروغ نیست و همه چیز آنها را مطالعه و تماشا و به اشتراک گذاری اعتبار دارد.

بیشتر: کروناویروس در کانادا: چگونه تست کنید با چه علائم هستند که در آن برای دریافت کمک

برای مثال ویروسی پست که گردش در میان جامعه عرب در واتساپ در ماه مارس درخواست مردم برای بستن درب و پنجره ها در 11:40 بعد از ظهر تیز به عنوان هلیکوپتر خواهد بود فرود در شب به اسپری ضد عفونی کننده در این شهرستان است. یا یکی دیگر که ادعا کرد که خرد کردن پیاز و قرار دادن آنها در گوشه های مختلف خانه را جلوگیری از گسترش ویروس. دیگران ادعا کرده اند مرموز Costco گسترده به یاد بیاورید کرکلند بافت کاغذ با دانه دار تصاویر تایید نشده درخواست مردم برای بازگشت به آنچه که آنها خریداری کرده اید.

در مورد شما تعجب کنید که هیچ یک از این نوشته ها حاوی حقایق. و در حالی که برخی از این ادعاهای دروغین ممکن است طنز آمیز (ویروسی توییتهایی باید پس از شوخی مسخره اعضای خانواده به عنوان داشتن “مدرک در coronavirus از WhatsApp دانشگاه”) دیگران که وعده درمان و داروهای خانگی برای COVID-19 ممکن است بیشتر مضر است.

نگران آنچه که من ممکن است به خواندن و یا ارسال بر روی پلت فرم پیام های من شروع به توجه نزدیک به کسانی که واتساپ ضربه. من نگران او ممکن است به اعتقاد برخی از این مضر و ندانسته خود را در معرض خطر است. اخبار آریزونا مرد در 60s خود را در حال مرگ پس از خوردن کلروکين فسفات بود که تبلیغ به عنوان یک COVID-19 درمان توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تنها اضافه شده به اضطراب من. من شروع به احساس درماندگی; مادر بزرگ من ممکن است در سراسر ده ها تن از ادعاهای دروغین یک هفته بسیاری از گردش از سیستم عامل های رسانه های من آشنا نبود و من به هیچ وجه نزدیک به او را به مقابله با آنها.

من رسیده به Kevin Huang مدیر اجرایی ونکوور-بر اساس هوآ پایه آن توسعه کار برای اعضای این شهر Chinatown جامعه است. ظهور دروغ هوانگ دیده است در coronavirus است در مورد به طوری که او شروع به کار بر روی یک پروژه برای جلوگیری از این مشکل است. من کنجکاو بود چه توصیه او به من کمک کند همان را انجام دهید اما با خانواده خود من.

“این بوده است که گروه هایی مانند WeChat یا WhatsApp شده اند منابع اطلاعاتی برای بسیاری از بزرگان ما,” هوانگ می گوید. “این بسیار آسان است برای آنها را به اشتراک گذاری اطلاعات است که آنها فکر می کنم تکان دهنده است و یا باید درست باشد.”

این چپ من تعجب: چگونه ما به عنوان نسل جوان کمک بزرگان ما پیدا کردن اطلاعات معتبر?

برای هوانگ آن شروع می شود با ایجاد یک حس اعتماد و امنیت در تایید منابع, اما, خارجی آنها ممکن است در ابتدا احساس می کنم به کسانی که اعضای خانواده. دوم, آن مهم است که آگاه از حساسیت های فرهنگی گره خورده است به احترام بزرگان خود را. “ما باید برای پیدا کردن راه های خلاق به صحبت کردن با آنها در مورد آن” هوانگ توضیح می دهد. “از آنجا که اگر شما به طور مستقیم به چالش بزرگان این بی احترامی به آنها را.”

Rashmi Acharya انگلیسی زبان مربی با ادمونتون منونایت مرکز برای تازه واردان که با این نسخهها کار با بزرگسالان از بی شمار از کشورها از جمله سوریه و ویتنام و اریتره بوده است های آسان برای درک فیلم که توضیح اساسی اقدامات پیشگیرانه مانند شستن دست های خود را و یا اقامت در خانه اگر شما بیمار هستید با دانش آموزان خود را در WhatsApp. او همچنین چک در آنها به صورت دوره ای برای اطمینان از آنها درک محتوا و نگه داشتن امن است.

سرزنش نباید قرار داده شود به طور کامل در آن گسترش دروغ. برای بسیاری از WhatsApp یک راه برای ارتباط با عزیزان فراتر از مرزها و پیام های فرستاده شده به ابزاری برای نشان دادن حمایت در طول یک زمان دشوار است. “در زمان عدم اطمینان مردم به دنبال چیزهایی که می توانید آنها را محکم بر روی [به] حس را از مسائل می گوید:” هوانگ.

با به اشتراک گذاشتن این اطلاعات مادربزرگ و پدر و مادر و ‘واتساپ بچه’ هستند تنها در تلاش برای گسترش حس راحتی کسانی که پیام های آنها ممکن است. در این پیام همچنین آدرس آنها زبان مادری خود را که آیا آن عربی ماندارین یا پنجابی و در نتیجه احساس راحتی بیشتری نسبت به جریان اصلی اطلاعات است. پیدا کردن یک راه به آنها را جلوگیری از گسترش تقریبا غیر ممکن است هوانگ می افزاید.

اما تعهد نباید به طور کامل در آمریکا, او می گوید. “من فکر می کنم دولت در واقع می تواند انجام یک کار بهتر از جمله یک کار بهتر ترجمه این فوری و به موقع مواد” مربوط به COVID-19 او می گوید. این مهم است که با توجه کانادا جمعیت بزرگ از نسل اول مهاجران و پناهندگان است.

در نهایت اینکه دلسوزانه و همدلانه نسبت به بزرگان ما در حالی که به اشتراک گذاری اطلاعات واقعی از مقامات بهداشتی می تواند موثر ترین راه برای مقابله با اطلاعات غلط در طول coronavirus بیماری همه گیر.

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im