آتلانتا — مورد ستایش قرار داد به عنوان “پدر موسس” عادلانه تر, بهتر, ایالات متحده, جان لوئیس بود eulogized پنج شنبه توسط سه رئیس جمهور سابق و دیگران که خواست آمریکایی ها برای ادامه کار از حقوق مدنی و نماد در مبارزه با بی عدالتی در یک لحظه نژادی حساب.

این دیرین عضو کنگره حتی صادر شده خود را فراخوانی برای اقدام در یک مقاله نوشته شده در روز نهایی خود را که او خواسته بود منتشر شده در نیویورک تایمز در روز تشییع جنازه او. در آن او به چالش کشیده نسل بعدی به وضع “کردن بار سنگین از نفرت در گذشته است.”

پس از نزدیک به یک هفته از شهدای که در زمان لوئیس’ بدن از زادگاه خود در آلاباما به پایتخت کشور خود را به محل استراحت نهایی در آتلانتا و عزاداران در صورت ماسک برای محافظت در برابر coronavirus گسترش در سراسر pews پنج شنبه در این شهر نقطه عطفی Ebenezer Baptist Church یک بار pastored توسط کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور

رئیس جمهور سابق باراک اوباما به نام لوئیس “یک مرد از شادی خالص و نشکن پشتکار” در طول آتشین مداحی بود که هر دو عمیقا شخصی و سیاسی است. این کشور اولین رئیس جمهور سیاه پوست استفاده می شود لحظه ای به موضوع استارک هشدار داد که رای گیری حقوق و فرصت های برابر لوئیس دفاع و پشتیبانی تهدید شد توسط کسانی که “خود را انجام می دهند darnedest برای دلسرد کردن مردم از رای دادن” و برای تجدید قانون حق رای.

“او به همان اندازه به عنوان هر کسی که در تاریخ ما به ارمغان آورد و این کشور کمی نزدیک تر به ما بالاترین آرمان” اوباما گفت: Lewis. “و برخی از روز هنگامی که ما به پایان آن سفر طولانی به سمت آزادی که ما تشکیل یک اتحاد کامل تر این که آیا آن سال از هم اکنون و یا دهه ها و یا حتی اگر آن را طول می کشد یکی دیگر از دو قرن John Lewis خواهد بود بنیانگذار که فولر عادلانه تر بهتر امریکا است.”

رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش گفت: Lewis که درگذشت 17 جولای در سن 80 موعظه انجیل و زندگی آن آرمان “اصرار دارد که نفرت و ترس بود تا پاسخ داده شود با عشق و امید است.”

سابق جیمی کارتر رئیس جمهور فرستاده نوشته تسلیت و مجلس نانسی پلوسی به یاد می آورد که چگونه آسمان پر شد با روبان رنگ در واشنگتن در اوایل این هفته در حالی که لوئیس’ بدن دراز کشیده بود در دولت در کنگره.

لوئیس جوانترین و آخرین بازمانده از شش مدنی به رهبری پادشاه. او بهترین و شناخته شده برای رهبری معترضان در سال 1965 “یکشنبه خونین” مارس در سراسر ادموند Pettus پل در شهر سلما در, جایی که او مورد ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما troopers.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im