جاستین ترودو اعلام فدرال ممنوعیت حمله به سبک سلاح گرم در کانادا (متن کامل)

‘این سلاح طراحی شده بودند برای یک هدف و تنها یک هدف: برای کشتن بیشترین تعداد از مردم در کوتاه ترین مقدار از زمان. بدون استفاده از وجود دارد و هیچ جایی برای چنین سلاح در کانادا است.’

در مارس 1, نخست وزیر اعلام کرد که کانادا خواهد بود ممنوعیت خرید و فروش و حمل و نقل و واردات و یا استفاده از حمله نظامی درجه سلاح. این اعلام در پی مرگبارترین تیراندازی و کشتار در تاریخ این کشور است. این متن از سخنان خود:

صبح به خیر به همه. قبل از ما شروع, من می خواهم به توجه داشته باشید از انتصاب Tiff Macklem به عنوان آینده بانک مرکزی کانادا. آقای Macklem که در حال حاضر ریاست برادفورد دانشکده مدیریت در دانشگاه تورنتو دارای تجربه ی گسترده در سیستم جهانی مالی و مدیریت ریسک است. با انتصاب خود به بانک مرکزی کانادا خواهد بود و قرار به کمک اقتصادی پاسخ و احتمالی بهبودی از COVID-19 بیماری همه گیر. من همچنین می خواهم به یاد داشته باشید که ممکن است 1st نشانه آغاز و میراث یهودی در ماه است. متاسفانه ما شاهد افزایش ضد آسیایی احساسات به تازگی و در این هفته بیش از دو ضد سامی حوادث صورت گرفت. این مهم را جشن می گیرند که ما در همه زمان ها و در به نفرت یا ترس. هنگامی که بار سخت کانادایی ها با هم می آیند. که ما که هستیم.

[ترجمه از فرانسوی] در دسامبر 6, 1989, من در مونترال در CEGEP در پایین تپه به Polytechnique. من می توانم به شما بگویم که من مشغول به تحصیل شد در آن روز. من هرگز فراموش نخواهم کرد از لحظه ای که شنیدم این گزارش برای اولین بار از یک تیراندازی در Polytechnique. در ابتدا شوکه شده بودم. من 17 سال داشت و من نمی توانستم درک است که چنین عمل خشونت نسبت به زنان اتفاق می افتد در یک کشور از جمله ما در جامعه ای مانند ما. [پایان ترجمه]

هر کانادایی به نسخه خود را از این داستان. هر یک از ما به یاد آن روز که ما متوجه شد که حتی در کانادا یک مرد با یک تفنگ می تواند جبران ناشدنی تغییر زندگی ما برای بدتر است. ما به یاد داشته باشید که چگونه ما احساس امنیت متزلزل شد.

ما را در جهان تغییر کرد. L’ecole Polytechnique Mayerthorpe Dawson, کالج, مونکتون, La Loche la grande mosquee د کبک Danforth, فردریکتون و کامبرلند کولچستر پیشرفته شهرستانهای نوا اسکوشیا. این تراژدی هنوز هم طنین انداز. آنها شکل هویت ما است. آنها لکه وجدان ما. آنها را بزرگسالان از کودکان است. و دلخراش حقیقت این است که آنها اتفاق می افتد بیشتر از آنها یک بار بود. با گذشت هر سال بیشتر خانواده ها از هم جدا پاره های فاجعه. بیشتر پدر و مادر در حال تلاش برای توضیح غیر قابل توضیح به بچه های خود را. و بیشتر نوجوانان در حال رشد در جهان که در آن خشونت اسلحه نرمال است.
به آن نیاز دارد را متوقف کند.

هفته گذشته 22 کانادایی کشته شدند در مرگبارترین داد و بیداد در تاریخ کشور ما ، آنها پرستاران و معلمان اصلاح افسران و افسران RCMP. آنها کسی را فرزند کسی را بهترین دوست کسی شریک. خانواده خود را لایق بیشتر از افکار و نماز است. کانادایی سزاوار بیشتر از افکار و نماز است.

[ترجمه از فرانسوی] در طول انتخابات گذشته ما متعهد به منع حمله-سلاح های سبک. و ما را در یک برنامه برای خرید این سلاح ها. ما اعلام کردیم که قصد کار با استانی و ارضی دولت ها به منظور اجازه به شهرداریها برای ممنوعیت اسلحه. ما همچنین قول داده است به اقدامات دیگر به منظور صرفه جویی در زندگی می کند. در ماه اکتبر کانادایی در جلب اعتماد مقامات منتخب خود را یک دستور مشخص برای محدود کردن استفاده از این سلاح ها در کانادا. و ما قصد داریم برای حفظ تعامل ما. [پایان ترجمه]

امروز ما در حال بسته شدن بازار برای حمله نظامی درجه سلاح در کانادا. ما ممنوعیت از 1500 مدل ها و انواع دیگری از این سلاح های گرم از طریق قوانین و مقررات. این سلاح طراحی شده بودند برای یک هدف و تنها یک هدف: برای کشتن بیشترین تعداد از مردم در کوتاه ترین مقدار از زمان. بدون استفاده از وجود دارد و هیچ جایی برای چنین سلاح در کانادا. برای بسیاری از خانواده ها از جمله بسیاری از مردم بومی سلاح گرم هستند و بخشی از سنت گذشت را از طریق نسل و اکثریت قریب به اتفاق صاحبان اسلحه از آنها استفاده کنید با خیال راحت مسئولانه و مطابق با قانون است. که آیا آن را برای محل کار, ورزش, تیراندازی برای جمع آوری و یا برای شکار. اما شما لازم نیست AR-15 به پایین آوردن آهو. بنابراین بلافاصله موثر آن است که دیگر مجاز به خرید, فروش, حمل و نقل, واردات و یا استفاده از حمله نظامی درجه سلاح در این کشور است. برای محافظت از مطیع قانون صاحبان اسلحه از مسئولیت کیفری تا زمانی که آنها می توانید مراحل را مطابق با این قانون جدید وجود خواهد داشت دو سال عفو دوره و ما را از وضع قانون عادلانه جبران. در حال حاضر من می خواهم برای یک لحظه به رسمیت شناختن رهبری وزیر بلر در این فایل. مقابله با خشونت اسلحه شده است شخصی و حرفه ای اولویت خود را برای چند دهه. او را از انجام کار باور نکردنی به این سیاست یک واقعیت است و ما امروز در اینجا با تشکر از رهبری و به رهبری افرادی مانند او. با تشکر از شما.

یک نسل کامل از کانادایی ها را به یاد داشته باشید دقیقا همان جایی که آنها در روز شنبه, مارس 18 سال 2020 است. آنها را به یاد داشته باشید که چگونه احساس خود را از ایمنی متزلزل شد چه چشم انداز خود را در جهان شد و برای همیشه لطفا برای تغییر. آنها را به یاد داشته باشید روزی که آنها را از دست داده برخی از بی گناهی خود. این فصل در تاریخ ما نمی تواند بازنویسی شود اما چه اتفاقی می افتد بعدی است تا به ما. ما می توانیم چوب به افکار و نماز به تنهایی و یا ما می تواند متحد به عنوان یک کشور و پایان دادن به این. ما می توانید با هم تصمیم بگیرید که به اندازه کافی به اندازه کافی است. اعلام امروز بر اساس چیزهایی که ما در اول ما مدت است. این مرحله بعدی است. و وجود دارد بیشتر کار پیش رو برای پیاده سازی این و با تصویب قانون به تقویت بیشتر قوانین ما.

من در حال حاضر صحبت با دیگر پارلمانی رهبران و من می دانم که ما قادر خواهد بود برای با هم کار کنند و حتی بیشتر برای حفظ کانادایی امن است.

هر واحد کانادا می خواهد برای دیدن کمتر خشونت اسلحه و جوامع امن تر. بنابراین امروز ما را یک گام بزرگ رو به جلو است. با تشکر از شما بسیار سپاسگزارم.

اطلاعات بیشتر در مورد کنترل اسلحه:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im