رستوران های محلی در حال بسته شدن است. در اینجا چیزی است که ما را از دست ندهید.

کوری مینتز: بسته شدن, محلی, محله متمرکز به طور مستقل متعلق به رستوران در حال رفتن به ترک یک سوراخ در زندگی ما

من هر روز صحبت می کنند به رستوران که بسته کسب و کار خود. از تورنتو به مونترال سان فرانسیسکو به بالتیمور به COVID روایت ها و رستوران ها است که به طور مشابه گریم: کارفرمایان نمی چرخاند به محوری برای بایگانی اطلاعات قادر به شناور ماندن در کسری از درآمد که تحویل فروش را در منهای 20 به 30 درصد کمیسیون از درنده فناوری/شرکت تحویل و یا تمایلی به خود را در معرض خطر سلامت کارگران برای هر یک از این. آنها هیچ چاره ای جز اخراج تمام کارکنان و راه رفتن به دور از زندگی خود را کار. آن دلخراش است.

و در حالی که کانادا اقدام سریعتر برای ترک رستوران در یک موقعیت بهتر از آمریکا و همتایان—نورد CERB (2000 دلار در ماه برای کارگران) on Mar. 25 و CECRA (75 درصد برای حمایت از تجاری اجاره) on Apr. 24—این اقدامات تنها کاهش قتل عام. مشاغل از دست رفته خواهد شد کسب و کار توقیف و رویاها به پایان رسید. و خیلی از این دائمی است.

طبق آخرین نظرسنجی از صنعت لابی انجمن رستوران ها کانادا, 10 درصد از بسته رستوران نمی خواهد بازگشایی و اضافی 18 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که اگر شرایط فعلی باقی بماند یک ماه دیگر آنها نیز نزدیک به خوب است.

بیشتر: چگونه مواد غذایی اختلال در عرضه از COVID-19 هستند که منجر به قیمت های بالاتر برای مصرف کنندگان

در یک پست-انزوا قبل از واکسن اقتصاد رستوران ها ادامه خواهد داد به صورت یک بیرحمانه سر بالایی با محیط زیست است. ادامه داد اجتماعی فاصله به احتمال زیاد نیروی ناهار خوردن در رستوران به کار در ظرفیت محدود ساختن آن غیر ممکن است برای باریک-حاشیه صنعت برای حفظ سودآوری و بدون تنوع خود را ارائه. و آنها خواهید بود به رقابت برای مشتریان در طول اجتناب ناپذیر رکود است.

“این رفتن به بیش از حد رقابتی در سال آینده به دو می گوید:” صنایع غذایی, مشاور رابرت کارتر از StratonHunter ،

او پیش بینی کرد در آینده با کمتر رستوران های مستقل خود را خالی املاک و مستغلات جامعی در نرخ تخفیف های زنجیره ای با سرمایه کافی. و کسانی که برای زنده ماندن نخواهد بود قادر به نگه داشتن عامل همان راه است.

“ما قطعا کمتر آجر و ملات مکان. حتی آنهایی که ما را ببینید باید کوچکتر ردپای” کارتر می افزاید. “روز از 10000 فوت مربع بوستون پیتزا—کسانی که در روز انجام می شود.”

بیشتر: COVID-19: کانادا اخراج ردیاب

کسب و کار که برای زنده ماندن صبحانه و یا شام به تنهایی مجبور به دوباره تعریف کردن خود و توسعه جریانهای چندگانه درآمد. برای بسیاری از سرآشپزها و صاحبان که متمرکز بر انجام یک چیز به خوبی تمام زندگی که ممکن نخواهد بود. برای برخی از مستقل رستوران بازنشستگی شد و در حال حاضر در اطراف گوشه. اما این باعث نمی شود از دست دادن صدمه کمتر است.

“How are you gonna بازسازی این ؟” می پرسد Ettore Pugliese صاحب Vesuvio پیتزا و اسپاگتی خانه در تورنتو که باز در سال 1957 و در حال حاضر به طور دائم بسته شده است. “من 81 سال است. من نمی خواهم برای شروع دوباره. من شده است در آن به 63 سال—من تا به حال به اندازه کافی.”

Pugliese که شروع کسب و کار خود را با پدر و برادران امیدوار بودم به ترک بخشی از آن را به دختر خود. در حال حاضر وجود دارد هیچ چیز غیر از موارد از شراب بشکه بشکه آبجو و مواد غذایی منجمد است که تولید کنندگان را نمی خواهد به عقب.

یکd خاطرات خود را. مانند اکثر مشتری وفادار تا کنون که به دستور همان دقیق پیتزا—14 اینچ متوسط لوکس با پپرونی, قارچ و فلفل سبز—هر روز به مدت 25 سال. یا دیوید میلر به طور منظم برای اولین بار به عنوان عضو شورا شهر و سپس به عنوان شهردار.

“او خواهد آمد در یک بار در هفته با خانواده اش” به یاد پیرا Pugliese, Ettore ، است که تا زمانی که میلر به کربوهیدرات. “همه ناگهانی وجود دارد dropoff” او به یاد می آورد.

بسته شدن رستوران ها مانند این—محلی, محله متمرکز به طور مستقل متعلق به (اغلب توسط مهاجران)—در حال رفتن به ترک یک سوراخ در زندگی ما است. این گردهمایی ما فضاهای ما استراحت متوقف می شود.

در حالی که استارباکس به طوری هوشمندانه به بازار عرضه شده خود را در عرض یکسان تحت مفهوم “مکان سوم” پیش فرض پاتوق بین خانه و محل کار این رستوران ها بود که فقط. با طراحی یا مکر بلکه به این دلیل بود که خود دلیل وجود دارد. صاحبان نیاز به ایجاد یک زندگی و محله نیاز به یک محل به غذا خوردن.

آنچه ما را از دست ندهید بیش از ضخامت خود را از پیتزا یا برخی مرموز ماده در فلفل قرمز و روغن است که چگونه آنها ساخته شده ما احساس. از آنجا که رستوران نیست فقط یک محل برای به دست آوردن غذا. شما می توانید خرید مواد غذایی از یک فروشگاه مواد غذایی کشاورزان’ بازار و یا تحویل از بسیاری از رستوران ها که در حال حاضر در حال گود به شبح آشپزخانه خود را به اتاق ناهار خوری و فانتزی منوها جمع آوری گرد و غبار به عنوان کسب و کار شیفت به پمپاژ بی پایان رامش کیت و صبحانه burritos. چه شما می توانید خرید و جامعه است.

“محلی متعلق به کسب و کارهای کوچک اغلب متفاوت و رابطه عمیق تر به جامعه خود می گوید:” دیوید میلر. “بهترین کمک به ایجاد جامعه; به طور ضمنی به رسمیت شناختن است که اقتصادی و اجتماعی موفقیت یک محله است که موفقیت خود را بیش از حد.”

بله ما از دست کسی به خاطر سپردن نام ما استقبال ما عقب دانستن ما به طور منظم به منظور. اما آنچه که واقعا صدمه دیده است از دست دادن است که احساس است که ما سرنوشت همه به هم گره خورده است—که به ما تعلق دارند. که جرقه به شما هنگامی که شما ببینید که یک خانواده باز کرده است تا کمی رستوران در منطقه خود را ریشه-for-the-underdog شادی که محله فقط یک کمی بهتر و واقعی احساس است که شما در یک محل که احساس امن در اطراف افرادی که برای مراقبت از هر یک از دیگر.

آن لحظات و احساسات و مکان های غیر قابل تعویض هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im