دیدار با سرآشپزها که تغذیه برخی از جهان بدنام ترین دیکتاتورهای

یک کتاب جدید ویژگی های مصاحبه با سرآشپزها که در خدمت عیدی امین, فیدل کاسترو و صدام حسین چگونه و چرا—آنها وعده های غذایی پخته شده به صورت یک دیکتاتور

ما نیاز به یک کلمه جدید برای توصیف ناراحت کننده گرسنگی یکی احساس می کند با خواندن این کتاب که ترکیبی از توصیف وسوسه انگیزی از ظروف با پرتره از وحشیانه خواران که به آنها دستور داده است. لهستانی, نویسنده و روزنامه نگار Witold Szablowski است مصاحبه سرآشپزها از عیدی امین, فیدل کاسترو, Enver Hoxha صدام حسین و پل پوت به تولید چگونه برای تغذیه یک دیکتاتورو بازتاب در اخلاق بقا (بدون بد اتفاق می افتد به جز در نام “ضرورت”) از شخصیتهای که تبدیل به دیکتاتورها و شخصیتهای که در خدمت آنها هستند که بسیاری مانند من و شما.

دیکتاتورها نیست. اما آنها معمولا جذاب (ما یاد بگیرند که Pol Pot دقیق همان لبخند به ستاره فوتبال آرژانتین لیونل مسی) و موفقیت خود را اگر شما می خواهید به آن تماس بگیرید, که می آید از همپوشانی این عادی قابل تحسین کیفیت با آنهایی که تیره تر—به خصوص غیر مستقیم فساد در مطلوب تاریخی شرایط. این می رود بدون گفت که strongmen باید وسیع سالم, شکم بزرگ اشتهای همه چیز را از مواد غذایی و در نهایت خالص قدرت (Idi Amin خواستار “تنها یک چیز” خود آشپز Otonde Odera به گفته نویسنده آن بود که تمام کارکنان خود را ختنه شود). اما شخصیت فرقه ندارد و جایی برای ناراحتی دستگاه گوارش و یا دیگر ضعف بنابراین اقدامات صورت گرفته برای کنترل آنچه که مردم می دانند که حتی اگر ما به نوعی همیشه پیدا کردن در پایان. این چیزی است که ما را تغذیه کنجکاوی برای خصوصی ترین اطلاعات در مورد افراد مشهور ، تمسخر نفخ پادشاهان یا fixating در هالیوود سلولیت یک زمان مفتخر و احتمالا جهانی آزادی شیر برای افراد در جوامع نابرابر اجازه می دهد آنها را به قدرتمند کردن و به یاد داشته باشید که حاکمان نیز نهادهای غیر قابل اعتماد و اغلب گرسنه است.

اگر آن را همیشه یک شوک لحظه ای مربوط به مردم ما پیدا کردن آن را آسان تر به فکر می کنم به عنوان هیولا, آن را قطعا رمان به می خواهید به خوردن چیزی که آنها می خوردند. های غذایی به عنوان جادوگران و کاهنان نمیفهمد وقت پیش یک شکل قوی و همدلی که چیزی است که شما احتمالا می خواهید با صدام حسین. اما در اینجا شما گوگل بره navarin. این فضای ناخوشایند صمیمیت همراه با یک خونسرد روایت لایه با اول شخص حساب توسط سرآشپزها باعث می شود این یک کتاب خاص.

بخوانید: چرا COVID-19 گسترش می یابد تا به سرعت داخل دیکتاتوری

Szablowski و یک شبکه محلی fixers سال زمان برای پیگیری کردن سرآشپزها و متقاعد کردن آنها را به داستان خود را و آنها را به دو دسته تقسیم می. یکی از حرفه ای (امین Odera حسین را ابو علی و Hoxha آقای K) که به پایان رسید تا پخت و پز برای این مرد بزرگ به این دلیل که آنها بهترین و کسی که همه اذعان برخی از غرور و افتخار در این است. دیگر مؤمنان (کاسترو Erasmo و فلورس و گلدان را Yong Moeun) که پخته شود. اعضای گروه اول بحث مانند بازماندگان هستند. خانواده های خود زندگی وابسته به پخت و پز خود را (و توانایی خود را برای جلوگیری از ناراحت کننده قدرتمند از اعضای حلقه درونی اصولا همسران) در حالی که کسانی که در گروه دوم اختصاص داده شده با ظرفیت خود را به فکر می کنم برای خود به طور دائم ضعیف شده. Moeun به خصوص که پیوست Khmer Rouge—همچنین به عنوان شناخته شده Angkar—به عنوان یک نوجوان می گوید: “اگر Angkar تصمیم گرفته بود که من مرتکب خیانت, من می خواهم که با موافقت Angkar.”

می توانید درک چنین فرد و انتخاب خود را به شما همدست? زمانی که او در دیدار Moeun, Szablowski بازگو او “به من خوشامد می گوید با دادن شرکت و خنده. من یک کلمه گفت: هنوز, و او در حال حاضر خنده. بنابراین من باید به خودم یادآوری کنم یک بار دیگر: Pol Pot با پل پوت در مورد پل پوت برای پل پوت به دلیل Pol Pot. اما این هیچ خوب خاله Moeun خنده است به عنوان عفونی به عنوان فلج اطفال.” برخی گذرا اموال گذشت از پل پوت به خاله Moeun به Szablowski و در حال حاضر به خواننده. هستند این افراد خطرناک است ؟ این است که مواد غذایی خود را?

جزئیات: برخی از کانادایی ها در حال تبدیل به حیاط خود را به رشد مواد غذایی خود را در طول COVID-19 همه گیر

برای بسیاری از خوانندگان نمی متعصب وجود خواهد داشت بیشتر رزونانس با روایت از سرآشپزها حرفه ای همه آنها به سادگی در تلاش برای ایجاد راه خود را در زندگی و به پایان رسید تا با یک به خصوص خطرناک مشاهده از 20 قرن سابقه. چند تن از آنها حتی نمی دانند که آنها پخت و پز برای اولین بار آنها همراه شد و به طور رسمی اتومبیل و گفت: برای آماده سازی و یا این که در حالی که Odera به ارث برده بود و مثل یک زندگی بخشی از ریاست جمهوری مرکب. او افتخار بزرگی بود کل بو بز پر با برنج و سیب زمینی و هویج و جعفری و نخود فرنگی و خدمت ایستاده با ریش مرتبه بهم چسبیده. هنگامی که سرآشپزها درک سهام آنها بازی بازی. آقای K بالند: “من می دانستم که چگونه به بهبود خلق و خوی خود را. اغلب او می خواهم نشستن در جدول احساس آشفته و دریافت در خلق و خوی خوب, شوخی حتی. که می داند که چگونه بسیاری از مردم در زندگی من را نجات داد که در راه است؟” به دنبال این است که چند صفحه بعد با سرد نومیدی هنگامی که او توضیح می دهد که چرا او را متقاعد Hoxha خواهر به او آموزش خانواده دستور shapkatیک آلبانیایی پای ساخته شده با پنیر فتا, اسفناج و شوید: “اگر من جای مادرش او نمی تواند مرا بکشند.”

مطلوب شرایطی است که اجازه می دهد چنین افرادی برای به دست آوردن قدرت هستند و در بیشتر قسمت ها, اجتماعی, و چگونه و چه زمانی فرهنگ از کنترل شدید پدیدار سوال غرش زیر این کتاب است. چرا ما به تحمل و یا حتی تمایل, قلدر? سرآشپزها مشهور’ blowups شد تا یکی از معدود باقی مانده قابل قبول اشکال سوء استفاده به عنوان سرگرمی با این ایده که طراز مطالبات رنج می برند و آن را سرگرم کننده به تماشای گوردون رامسی, فریاد زدن در مردم است. امین Odera اذعان می کند تا آنجا که او می گوید: “در آشپزخانه من دیکتاتور.” این یک غلط ارزی از Odera هرگز کسی را کشته است, اما آن را به یک منطق مشترک به عنوان اگر وجود دارد می تواند به اندازه کافی لذت برای فرد, کسی که شام میخورد یا برای ملت به توجیه درد.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مه سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “این حزب جدا معده.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im