توسط جنیفر SINCO كويين

هونولولو (AP) — در حال رشد در ساموا Filipo Ilaoa همسایگان خود بودند عموزاده در یک قطعه زمین پر از موز و breadfruit درختان به اشتراک گذاشته شده توسط خانواده گسترده خود را و نظارت توسط رئیس منتخب توسط بستگان خود را.

او نگرانی های یک قاضی فدرال حکم اخیر در ایالت یوتا گفت: کسانی که متولد شده در خاک ایالات متحده باید به رسمیت شناخته شده به عنوان شهروندان آمریکا را تهدید می “fa قم ساموآ” در ساموآیی راه و روش زندگی است که شامل سنت های فرهنگی مانند نماز حکومت جمعی در زندگی و اعتقاد به این که جزایر’ زمین باید به ماندن در ساموآیی خانواده دست به دست.

“در واقع آنچه در آن پایین می آید به آزادی است — آزادی خود را به زمین های جمعی گفت:” Ilaoa 66 بازنشسته سپاه تفنگداران دریایی گروهبان یکم که با این نسخهها کار در ساموآ آمریکا دولت را در هاوایی است.

در ماه دسامبر ایالات متحده در منطقه قاضی کلارک Waddoups طرفه با سه نفر از ساموآ آمریکا است که در یوتا زندگی می کنند و شکایت به رسمیت شناخته شده به عنوان شهروندان است. قاضی حکم داد یوتا ساکنان را به عنوان حق شهروندی تحت 14th متمم. او سپس خود را حاکم در انتظار در انتظار تجدید نظر شود.

دولت آمریکا که معتقد اتوماتیک تابعیت باید یک تصمیم برای کنگره ثبت درخواست جمعه. ساموآ آمریکا دولت نیز انتظار می رود به درخواست تجدید نظر است و تا روز دوشنبه برای انجام این کار.

ساموآ آمریکا است تنها خاک ایالات متحده که در آن ساکنان را بدون حق ادعای تابعیت. در عوض کسانی که متولد شده در مجموعه ای از جزایر برخی از 2600 مایل (4,184 کیلومتری) جنوب غربی هاوایی اعطا “ملی ایالات متحده” وضعیت بدین معنی که نمی توانید رای برای رئیس جمهور ایالات متحده اجرا برای دفتر خارج American Samoa یا درخواست برای مشاغل خاص. تنها فدرال انتخابات آنها می توانند یک رای در مسابقه برای ساموآ آمریکا است nonvoting خانه در ایالات متحده صندلی.

حامیان اتوماتیک تابعیت می گویند این امر به خصوص به سود برآورد شده 150,000 به 160,000 اتباع زندگی می کنند که در ایالات متحده تا حد زیادی متمرکز در کالیفرنیا و هاوایی, Washington, یوتا و آلاسکا.

قلمرو جمعیت تنها حدود 55000 است. در عین حال بسیاری از وجود دارد می گویند که آنها خوشحال هستیم که اتباع و نگران حق شهروندی خواهد نفوذ آداب و رسوم مانند منحصر به فرد خود را مالکیت زمین سیستم.

“در حال حاضر دولت ایالات متحده خود را نمی کند یک اینچ مربع از زمین در ساموآ آمریکا” گفت: Ilaoa که خود را ترک کرد لئون در 18 برای پیوستن به سپاه تفنگداران دریایی, و بعد از آن تبدیل به یک شهروند واجد شرایط برای شغل نظامی که نیاز به بالا-راز ترخیص کالا از گمرک. “ما برای ساخت آنچه ما می خواهیم. هر زمان که ما می خواهیم.”

ترین ملک در ساموآ آمریکا است که مالکیت اشتراکی در میان خانواده ها است. در روستاها وجود دارد جمعی از سرزمین های که در آن خانواده با هم زندگی می کنند. اعضای خانواده انتخاب روسای یا matai برای تنظیم زندگی روستایی و نظارت بر زمین.

سمون قانون محدود فروش ترین اموال به هر کسی که با کمتر از 50 درصد ساموآیی اصل و نسب.

“هنوز هم وجود دارد خون کوانتومی نژادی محدودیت در مالکیت و بیگانگی از زمین گفت:” مایکل ویلیامز, واشنگتن, وکیل, نمایندگی American Samoa دولت در به چالش کشیدن طرح دعوی در دادگاه. “و می گویند که شهروندان ایالات متحده نمی تواند در زمین خود به دلیل محدودیت نژادی که مرتب کردن بر اساس چیزی است که انتظار می رود خواهد آمد تحت بررسی از دادگاه.”

برخی از آنها ناراحت کننده با دور قاضی تصمیم گیری در مورد رابطه خود با ایالات متحده ویلیامز گفت.

“هر کس دیگری خواهد آمد و اعمال حق خود در این روستا است که کاملا طراحی شده به تناسب هر خانواده نیاز است که اشغال آن سرزمین” گفت: Tisa فا’amuli که صاحب Tisa را پابرهنه بار در روستای Alega در Tutuila بزرگترین جزیره در این مجمع الجزایر ساموآ آمریکا.

“در پایان روز, ما افتخار ما هستند” او گفت:. “ما عاشق ما هستند و ما نمی خواهید به تغییر است.”

نیز وجود دارد نگرانی هایی است که به صورت خودکار تابعیت خواهد مختل هنجارهای مذهبی مانند نماز حکومت است که در حال اجرا توسط رهبران محلی در یک منطقه که در آن 100 ٪ از Samoans گزارش مسیحی با توجه به American Samoa دولت است.

Bonnelley Pa’uulu اقدام مدیر American Samoa دولت را در هاوایی به یاد چگونه ایجاد کرد پلیس خواهد حلقه 6 بعد از ظهر بل است که نشانه های آن زمان برای رفتن در داخل خانه برای خانواده دعا.

تحمیل “پتو بالغ حکومت به شهروندان ایالات متحده می تواند بر خلاف قانون اساسی زیر موجود مورد قانون” ساموآ آمریکا دولت گفت: در یک دادگاه پر مخالفت با طرح دعوی در دادگاه.

یک مسیر به سمت شهروندی وجود دارد برای کسانی که آن را می خواهم. اما برخی می گویند این هزینه و دست و پا گیر.

Roy J. D. Hall جونیور, زندگی می کند که در روستای Viatogi می گوید: او یک شهروند بیش از 50 سال پیش هنگامی که آن را آسان تر است. به عنوان یک وکیل به او کمک می کند تا دیگران به دست آوردن تابعیت که او گفت: در حال حاضر نیاز به بیشتر اسناد و 750 دلار هزینه.

از جمله موانع ناعادلانه هستند, او گفت:: “چرا باید کسانی که در ایالات متحده زندگی بود را تکذیب کرد و شهروندی تمام مزایای که با آن؟”

Sailau تیمتئو در حال اجرا بود برای هاوایی خانه دولت در سال 2018 زمانی که او آموخته است که او را واجد شرایط برای مسابقه چرا که او از یک شهروند ایالات متحده.

او گفت: در آن زمان او را درک نمی کنند که دنیا در ساموآ آمریکا به “طبقه دوم وضعیت.”

Pa’uulu تصمیم گرفتند به باقی می ماند یک ملی حتی اگر او سرباز ارتش, شوهر, شد, یک شهروند است.

او احساس نمی کند او را از دست رفته هر چیزی به عنوان یک ملی — او قادر به سفر آزادانه.

حفظ مالکیت زمین ساختار مهم است که به Pa’uulu در بخشی به دلیل او قصد دارد برای بازگشت به روزی. زمین “روابط شما را به نام خانوادگی خود و آن را مانند که در آن شما تعلق دارند” او گفت:.

ساموآ آمریکا است رهبران سنتی به طور داوطلبانه واگذار حاکمیت به دولت ایالات متحده در سال 1900.

قلمرو آداب و رسوم و فرهنگ تکامل و وجود قوانین حمایت از آنها گفت: Charles علا’ilima یکی از وکلای مدافع به نمایندگی از سه نفر که می خواهند تابعیت.

“سفارشی و فرهنگ Samoa 200 سال پیش را شامل نمی شود, مسیحیت,” او گفت:. “اما حدس بزنید چه ؟ هیچ کس نمی خواهد می گویند که در حال حاضر سفارشی و فرهنگ Samoa شامل نمی مسیحیت است.”

از منظر حقوقی شهروندی نمی خواهد منجر به سقوط ساموآ آمریکا است مالکیت زمین سیستم گفت: Rose Cuison-Villazor متخصص در مهاجرت شهروندی و قانون مالکیت در راتگرز مدرسه حقوق در نیوجرسی.

او از کشورهای مشترک المنافع از جزایر ماریانای شمالی, ایالات متحده خاک است که کمک های مالی حق شهروندی که در دادگاه های ایالات متحده را تایید مالکیت زمین مورد نیاز از 25% Northern Marianas خون.

“تابعیت نمی خواهد که در اثر دومینو مردم نگران هستند” گفت: Sean موریسون سابق American Samoa دستیار دادستان کل در حال حاضر زندگی در نیواورلئان. “من فکر می کنم بزرگترین نگرانی است … شما نمی دانید چه آینده قاضی ممکن است می گویند.”

قبل از حکم Amata کلمن Radewagen American Samoa متحده در خانه نماینده معرفی یک لایحه به تابعیت آمریکا Samoans آسان تر است. این لایحه که اجازه می دهد اتباع برای تبدیل شدن به شهروندان بدون نیاز به ترک ساموآ آمریکا در حال حاضر به عنوان مورد نیاز است. آمریکا Samoans نیز دیگر نمی خواهد به آزمون شهروندی و وجود دارد خواهد بود یک چشم پوشی از مشکلات برای هزینه های نرم افزار.

این لایحه در حال بررسی در منابع طبیعی کمیته با احتمال شنوایی در سال پیش رو گفت: سخنگوی جوئل Hannahs.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im