Omicron و spell دلتا محدودیت های نامطلوب را برمی گرداند


پاریس – یونانیان بالای 60 سال که از واکسیناسیون کرونا خودداری می کنند ممکن است با جریمه ماهانه بیش از یک چهارم حداقل حقوق بازنشستگی خود روبرو شوند – سیاست سخت گیرانه تری که به گفته سیاستمداران هزینه آرا خواهد داشت اما جان انسان ها را نجات می دهد.

اعتراضات هفتگی در هلند به دلیل محاصره ساعت 17:00 این کشور و سایر محدودیت‌های جدید به خشونت تبدیل شده است، علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد تصویب قاطع قوانین است.

در اسرائیل، دولت روز پنجشنبه پس از اعتراض عمومی، استفاده از فناوری بحث برانگیز ردیابی تلفن را برای ردیابی موارد احتمالی نسخه جدید ویروس کرونا متوقف کرد.

با نسخه دلتای کووید-19، که در حال افزایش موارد در اروپا و ترس فزاینده در مورد نسخه omicron است، دولت‌ها در سراسر جهان از گوش دادن به محدودیت‌ها و واکسن‌ها خسته شده‌اند، اقدامات جدیدی را روی جمعیت می‌سنجید.

این یک محاسبه خاردار است که چشم‌انداز واکنش، تشدید شکاف‌های اجتماعی و برای بسیاری از سیاستمداران، ترس از برکناری رای‌گیری مانع از آن شده است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه، دو روز پس از اعلام دولت مبنی بر اجباری شدن مجدد ماسک‌ها، گفت: «من می‌دانم که همه ما از این نسخه Omicron احساس ناامیدی می‌کنیم، احساس خستگی از اینکه می‌توانیم دوباره همه اینها را پشت سر بگذاریم. در مغازه ها و وسایل نقلیه عمومی و همه بازدیدکنندگان از خارج از کشور را ملزم به گذراندن آزمایش COVID-19 و قرنطینه کرد. ما در تلاش هستیم تا رویکردی متعادل و متناسب اتخاذ کنیم.»

محدودیت‌ها یا تغییرات جدید در مورد قدیمی‌ها در سرتاسر جهان، به‌ویژه در اروپا، در حال ظهور است، جایی که رهبران تلاش می‌کنند آنچه را که به نظر می‌رسد یک وعده شکست خورده است توضیح دهند: واکسیناسیون انبوه به معنای پایان دادن به محدودیت‌های منفور گسترده است.

«مردم به عادی بودن نیاز دارند. آنها به خانواده ها نیاز دارند، آنها نیاز دارند افرادی را ببینند، آشکارا امن، از نظر اجتماعی دور هستند، اما من واقعاً فکر می کنم که مردم این کریسمس اکنون به اندازه کافی دارند.”

در هلند، جایی که محاصره هفته گذشته اجرایی شد، پلیس سواره نظام برای سرکوب تظاهرات در خیابان ها گشت زد. اما به نظر می‌رسید که اکثر مردم از عجله برای انجام دستورات و رفتن به خانه خودداری کردند.

تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که به قوانین گوش دهیم، از آنها پیروی کنیم و امیدوار باشیم که بدتر نشوند. برای من مشکلی نیست. من یک پرستارم. ویلما ون کامپن گفت: “من می دانم مردم چگونه بیمار می شوند.”

هوبرت بروئلز، که آخر هفته گذشته به عنوان شهردار شهر نایمخن هلند، تظاهرات را ممنوع کرد، گفت که با ناامیدی ابراز همدردی می کند، اما آماده است تا از قوانین ملی تبعیت کند.

“من از اثرات واکسیناسیون بسیار ناامید شدم. همه تلاش خود را کردند، ما یکی از بالاترین سطوح واکسیناسیون را داشتیم و این کافی نبود. میزان عفونت بیشتر از همیشه است. او گفت: “من خودم کمی ناامید شدم، اما باید به آینده نگاه کنیم.”

در یونان، افراد بالای 60 سال در صورت عدم واکسینه شدن با جریمه 100 یورویی (113 دلار) در ماه روبرو می شوند. جریمه ها در ماه ژانویه در حساب های مالیاتی منظور می شود. حدود 17 درصد یونانی‌های بالای 60 سال علیرغم تلاش‌های مختلف برای واکسینه کردن، واکسینه نشده‌اند و از هر 10 یونانی که اکنون بر اثر کووید-19 می‌میرند، 9 نفر بالای 60 سال سن دارند.

نخست وزیر کیریاکوس میتسوتاکیس روز چهارشنبه پس از تصویب این مصوبه توسط قانونگذاران گفت: «برای من اهمیتی ندارد که این اقدام برای من رای اضافی در انتخابات تمام کند یا خیر». من متقاعد شده‌ام که کار درستی انجام می‌دهیم و متقاعد شده‌ام که این سیاست جان انسان‌ها را نجات خواهد داد.»

دولت اسلواکی با استفاده از هویج به جای چوب، پیشنهاد داده است که در صورت واکسینه شدن به افراد 60 ساله و بالاتر، 500 یورو (568 دلار) جایزه بدهد.

در اسرائیل این هفته، دولت برای ردیابی تماس‌های افرادی که تایید شده‌اند دارای نوع omicron هستند، برای مدت کوتاهی استفاده از فناوری نظارت تلفنی را از سر گرفت، اما روز پنجشنبه استفاده از آن را متوقف کرد.

نیتسان هوروویتز، وزیر بهداشت در توییتر گفت: «از همان ابتدا، من اشاره کردم که استفاده از این ابزار محدود و کوتاه خواهد بود – برای چند روز برای دریافت اطلاعات فوری برای جلوگیری از عفونت با گزینه جدید و ناشناخته.

در آفریقای جنوبی که به سازمان بهداشت جهانی در مورد گزینه omicron هشدار داد، محدودیت‌های قبلی شامل مقررات منع آمد و شد و ممنوعیت فروش الکل است. این بار، رئیس جمهور سیریل رامافوسا صرفاً خواستار واکسینه شدن افراد بیشتری است، “برای کمک به بازگرداندن آزادی های اجتماعی که همه ما آرزوی آن را داریم.”

آلمان روز پنجشنبه محدودیت‌های شدید جدیدی را برای افراد واکسینه نشده اعمال کرد و آنها را از مغازه‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌های عمومی بزرگ حذف کرد. فقط با تست منفی می توانند سر کار بروند.

انتظار می‌رود که قانونگذار در هفته‌های آینده دستور مشترکی را برای واکسن به عهده بگیرد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت که اقدامات لازم است زیرا بیمارستان ها در معرض بارگذاری بیش از حد هستند: “وضعیت در کشور ما جدی است.

در ایالات متحده، هیچ حزب سیاسی تمایل چندانی برای بازگشت به مسدود کردن یا ردیابی دقیق تماس ها ندارد. تحمیل حتی تدابیر ساده مانند پوشیدن ماسک به یک کانون سیاسی تبدیل شده است. و جمهوری خواهان برای جلوگیری از الزام جدید دولت بایدن برای واکسیناسیون یا آزمایش برای کارفرمایان بزرگ شکایت می کنند.

روز پنجشنبه، رئیس جمهور جو بایدن، که سرنوشت سیاسی او ممکن است به کنترل بیماری همه گیر بستگی داشته باشد، الزامات آزمایش را برای افرادی که وارد ایالات متحده می شوند تشدید کرد و از آمریکایی ها خواست تا در داخل خانه در اماکن عمومی ماسک بزنند. اما او گفت که استراتژی جدید او “شامل محرومیت و مسدودسازی نیست” و امیدوار است که از حمایت دو حزبی حمایت کند.

او گفت: «این طرحی است که به نظر من باید ما را متحد کند.

ظهور گزینه جدید برای مارک کریستنسن، خریدار غلات برای کارخانه اتانول نبراسکا، تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. او هر گونه دستور واکسیناسیون را رد می کند و نمی فهمد که چرا لازم است. او گفت در هر صورت، اکثر مشاغل در گوشه ایالت او کوچکتر از آن هستند که تحت مقررات قرار گیرند.

کریستنسن گفت: “اگر آنها فقط مرا تشویق کردند که آن را قبول کنم، این یک چیز است.” اما من به آزادی انتخاب اعتقاد دارم، نه به تصمیمات اجباری.»

شیلی از زمان ظهور omicron موضع محکم تری اتخاذ کرده است: افراد بالای 18 سال باید هر شش ماه یک بار دوز تقویت کننده دریافت کنند تا پاس خود را حفظ کنند، که امکان دسترسی به رستوران ها، هتل ها و اجتماعات عمومی را فراهم می کند.

دکتر مادوکار پای از دانشکده جمعیت و بهداشت عمومی دانشگاه مک‌گیل گفت که ماسک‌ها راهی آسان و بدون درد برای محدود کردن انتقال هستند، اما آزمایش‌های ارزان در خانه باید در کشورهای ثروتمند و فقیر و کشورهای فقیر بسیار رایج‌تر باشد.

او گفت که هر دو رویکرد به افراد حس کنترل بر رفتارشان را می‌دهد که با مسدود کردن از بین می‌رود و پذیرش نیاز به انجام کارهایی مانند لغو یک مهمانی یا ماندن در داخل را آسان‌تر می‌کند.

پی گفت که تقاضا برای تقویت‌کننده‌ها در همه جا، همانطور که اساساً در اسرائیل، شیلی و بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه وجود دارد، تنها باعث طولانی‌تر شدن همه‌گیری می‌شود و دریافت اولین دوزها را در کشورهای در حال توسعه دشوارتر می‌کند. این شانس گزینه های بیشتر را افزایش می دهد.

او گفت که قفل کردن باید آخرین راه حل باشد.

او گفت: «بلاک‌دان‌ها تنها زمانی ظاهر می‌شوند که یک سیستم خراب شود. ما این کار را زمانی انجام می دهیم که سیستم بیمارستانی در شرف فروپاشی است. این یک معیار نهایی است که نشان می دهد شما در انجام همه کارهای درست شکست خورده اید.»

———

نیکلاس پافیتیس، خبرنگاران آسوشیتدپرس در آتن، یونان؛ تیا گلدنبرگ در اورشلیم؛ الکس فورتولا در نایمخن، هلند؛ زیک میلر در واشنگتن؛ فرانک جردنز در برلین؛ پاتریشیا لونا در سانتیاگو، شیلی؛ گرانت شولت در لینکلن، نبراسکا؛ اندرو ملدروم در ژوهانسبورگ؛ Huizhong Wu در تایپه، تایوان و Chen Si در شانگهای کمک کردند.

———

پوشش AP برای همه گیری ویروس کرونا را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic دنبال کنید


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر