پیام رسانی آنلاین نشان می دهد آمریکایی ها روی آوردن به مواد مخدر برای مقابله با همه گیر کروناویروس، مطالعه نشان می دهد

یک مطالعه جدید با تجزیه و تحلیل بیش از 1 میلیون موضوع اظهار نظر مربوط به مواد مخدر ردیت نشان می دهد آمریکایی ها به طور فزاینده ای در حال روی آوردن به مواد مخدر برای مقابله با همه گیر کروناویروس، با افزایش شدید مکالمات در مورد الکل، توهم زا، تنباکو و کوکائین است.

بر اساس مطالعه ماری جوانا آمریکایی، «افزایش/افت تعداد نظرات یا موضوعات در زیرمجموعه ها نشان می دهد که مصرف کنندگان چقدر از داروی مرتبط استفاده می کنند.»

بررسی نظرات و موضوعات در مورد subreddits مربوط به مواد مخدر از ژانویه تا ژوئیه نشان داد ناگهانی، افزایش قوی در اشاره به انواع مواد مخدر آغاز در ماه مارس.

ماری جوانا شدیدترین افزایش نظرات را با افزایش 6.1 درصدی موضوعات دید و به دنبال آن الکل با پرش 9.9 درصدی و توهم زاها با افزایش 8.6 درصدی، بر اساس این مطالعه.

این روندهای رو به افزایش در طول ماه مه ادامه یافت، سپس در ماه ژوئن کاهش یافت چرا که بسیاری از ایالت ها شروع به بلند کردن قفل های سختگیرانه کروناویروس کردند و مردم شروع به بیرون آمدن آهسته از قرنطینه کردند.

اما تا ماه ژوئیه، موضوعات و نظرات مربوط به مواد مخدر دوباره در حال افزایش بود چرا که شیوع کروناویروس افزایش یافت و آشکار شد که بسیاری از ایالت ها خاموشی هایی را که برای متوقف کردن گسترش ویروس بسیار عفونی خیلی زود طراحی شده بود، رها کرده بودند.

نظرات برای اکثر داروها بیش از 20٪ در آن ماه افزایش یافت، به جز محرک، جایی که آنها 12.5٪ افزایش یافت. MDMA، کوکائین و مراجع محرک در سطح باقی ماند.

وی می گوید: «ماه های مارس، آوریل و مه شاهد افزایش قابل توجه مصرف مواد مخدر بود که منجر به این نتیجه می شود که همه گیر باعث شده آمریکایی ها به مواد مخدر روی آوردن داشته باشند. مصرف مواد مخدر کمی در ماه ژوئیه کاهش یافت زمانی که همه گیر به نظر می رسید برای استراحت; با این حال، هنگامی که موج دوم COVID-19 در ماه ژوئیه به ما برخورد کرد، آمریکایی ها دوباره به مواد مخدر روی آورد.» این مطالعه به این نتیجه رسید.

این مطالعه همچنین به subreddits برای کسانی که می خواهند به ترک استفاده از مواد مخدر، پیدا کردن نظرات و موضوعات در مورد دست کشیدن از سوء مصرف مواد نیز در حال افزایش بود.

با اوج گرفتن منابع مصرف مواد مخدر در ماه های آوریل و مه، مردم شروع به مطلوب کردن دست کشیدن از مواد مخدر دوباره کردند.

بر اساس این تحقیق، «در ماه های آوریل و مه به نظر می رسد آمریکایی ها شروع به تحقق مواد مخدر می کنند، نمی توانند به آنها کمک کنند تا با همه گیر کنار بیایند تا افراد بیشتری سعی کنند از مصرف مواد دست بکشند.» “یک سیگنال مثبت در ماه ژوئیه اتفاق می افتد زمانی که بسیاری دیگر از مردم سعی می کنند به ترک مواد مخدر (به خصوص هنگامی که در مقایسه با ماه ژوئن) ، با وجود پررونق استفاده از مواد مخدر در آن ماه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید