6 دقیقه پیش

شیکاگو — فعال هدی کاتبی به ندرت طول می کشد یک استراحت از سازماندهی. به عنوان تنش بین ایالات متحده و ایران افزایش یافت در هفته های اخیر او شد و حتی شلوغ.

در اخیر بعد از ظهر یکشنبه 25 ساله ایرانی در آمریکا نشسته در شیکاگو آپارتمان تغییر بین نظارت خوراک توییتر گرفتن تماس های تلفنی و ارسال پیامک از طریق رمزگذاری پیام: او و دیگر سازمان تا به حال کلمه ای که یک دانشجوی ایرانی بازداشت شده بود در o’hare International Airport.

“این هفته گذشته من فکر می کنم من خواب یک شب” او گفت:.

در سراسر آمریکا و ایران — که بسیاری از آنها خانواده در ایران گفت: آنها در حال تجربه مجدد اضطراب پس از یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی کشته اوباما ماه گذشته ایران و انتقام راه اندازی موشک های بالستیک در نیروهای ایالات متحده در عراق است. آنها می گویند که آنها نگران هستند هر دو در مورد ایمنی از اعضای خانواده در خارج از کشور و در مورد ایرانیان در آمریکا رو اضافی موشکافی در فرودگاه به آنها بازگشت. حداقل 10 دانش آموزان فرستاده شده اند بازگشت به ایران به محض ورود به آمریکا در فرودگاه از ماه اوت.

برای بسیاری از آمریکایی های ایرانی تبار این است که یک بسیج لحظه: آنها را در آغوش خود هویت ایرانی و شروع به شناسایی به عنوان مردم رنگ در ایالات متحده به عنوان بخشی از یک مبارزه در کنار دیگر اقلیت های قومی.

برای اقلیت در ایالات متحده — از Latinos به آمریکایی های آفریقایی تبار به مسلمانان و فراتر از آن — بازدید و با سوء ظن چیزی است که می تواند رخ دهد در هر زمان در تعدادی از راه های. یک وضعیت شهروندی مورد سوال است. یک جنایت نفرت متعهد است. حتی به سادگی عبور از دیدگاه ساخته شده است که نشان میدهد آنها نیست, خوش آمدید, در ایالات متحده, و یا مستحق همان درمان به عنوان سفید آمریکایی است.

فعالان می گویند این قسمت را اقلیت احساس جدا — “othered” را به عنوان به تازگی ابداع فعل آن قرار می دهد.

ریشه های عمیق ‘othering’

مفهوم otherism به سختی جدید است. این درنگ در ایالات متحده در دهه های قرن ،

ایرلندی و آلمانی ها و ایتالیایی ها بودند که گاهی اوقات به عنوان زمانی که دیگران شد جدید آمریکایی ها در طول قرن 19 و اوایل 20 قرن مهاجرت. بسیاری از تبعید شدند. قانون خروج چینی ها از سال 1882 مانع از کارگران چینی از مهاجرت به ایالات متحده آمریکا پس از حمله به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم ژاپنی آمریکایی ها مجبور شدند از خانه های خود و فرستاده شده به اردوگاه های اقامت اجباری با وجود تلاش برای اثبات وفاداری خود به آمریکا

پس از 9/11 حملات اسلام آمریکایی مواجه دولت افزایش نظارت و مشاهده شد تا حد زیادی با سوء ظن. برای سیاه و سفید آمریکایی میراث chattel برده داری همچنان امروز در مسکن تبعیض جرم حبس و روزمره موارد تبعیض. آمریکایی های بومی بودند مجبور به نقل مکان به رزرو در غرب پس از هند راهنمای عمل 1830.

در هر یک از این نمونه ها هر دو سیاست های دولت و درک عمومی در خدمت عملکرد othering خاص جوامع قومی.

اخیرا بسیاری از فعالان می گویند مشکل رشد کرده است رئیس جمهور پس از مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب شد در سال 2016. و در حالی که مهاجران اروپایی تبدیل شده اند بیشتر پذیرفته شده در جامعه آمریکا کسانی که از دیگر نقاط جهان هنوز هم گاهی پژمرده نمي شود. این برجسته در تهمت خود سخنان در دفتر بیضی جلسه با نمایندگان مجلس در سال 2018 زمانی که او تحقیر هائیتی و برخی از کشورهای آفریقایی با زبان درشت و سوال که چرا ایران می خواهد پذیرش مهاجران بیشتر از آنها به جای مکان هایی مانند نروژ است.

“مغلوب ساختن پیشی جستن باز کردن جعبه پاندورا از نژادپرستی و تعصب بود که خفته” گفت: Domingo گارسیا رئیس جمهور از لیگ ایالات متحده آمریکای لاتین شهروندان این کشور قدیمی ترین, لاتینی سازمان دفاع از حقوق مدنی.

“در حال حاضر من هیچ تفاوت از حمله به کنیسه به یک دانشجوی ایرانی که در بازداشت به مدت 10 ساعت به یک مهاجر کودک از آمریکای مرکزی گرفته شده از مادر” گارسیا گفت. “این همه سرچشمه از همان نفرت و ترس است.”

نه فقط تهمت عصر

سرنوشت هریس, 19 یک آمریکایی آفریقایی تبار از شیکاگو گفت: othering فراتر از مغلوب ساختن پیشی جستن عصر. او کشیده شد به فعالیت های سال پیش و پس از آن شهردار شیکاگو, رام امانوئل یک دموکرات بسته تعدادی از زیر-ثبت نام مدارس در شهرستان, در درجه اول تحت تاثیر سیاه و قهوه ای و دانش آموزان است.

“به عنوان کسی که سیاه و سفید عجیب و غریب و یک زن که بخشی از آن جوامع به حاشیه رانده شده است بسیار تعریف ‘دیگر’ در این کشور در شرایط که به آن تعلق دارد در اینجا و چه کسی نیست و چه کسی سزاوار به درمان با برابری و که نمی کند” هریس گفت.

بسیاری از الهام بخش برای کاتبی کار ناشی از هویت او است. توییتر زیستی خوانده شده در قسمت: “عصبانی دختر از مهاجران است.” او متولد و بزرگ شده در اوکلاهما و به عنوان یک مسلمان تمرین که همچنین می پوشد حجاب یا روسری خودش را داشتن به طور مداوم توضیح هویت خود را به دیگران است.

“هیچ کس می دانست آنچه که من بود” کاتبی گفت: توصیف در حال رشد در یک post-9/11 امریکا به عنوان “سیاسی.”

“زمانی که آمریکا به افغانستان حمله کرد من افغانستان. هنگامی که آن را به عراق حمله کرد من در عراق. هر زمان که من تا به حال برای پاسخ به تمام این هویت. بنابراین شروع کردم به تحقیق و یادگیری به طوری که من می تواند پاسخ و چیزی برای گفتن برای خود من حفاظت و ایمنی است.”

او افزود: “بیشتر به شما در یادگیری بیشتر شما را عصبانی کنید.”

آخرین ماه های حقوق مدنی و نمایندگان مجلس خواستار اطلاعات از مقامات فدرال گزارش زیر که ده ها تن در ایران بازداشت شدند و مورد سوال در مرز به عنوان آنها در بازگشت به آمریکا از کانادا.

ایران جامعه آمریکا بسیار متنوع — سیاسی socioeconomically و مذهبی است. این شامل مسلمانان و یهودیان و زرتشتیان و دیگران با روابط فرهنگی ایران و طیف وسیعی از دیدگاه ها و نظرات در مورد رهبری و سیاست در تهران و واشنگتن است.

مهاجران ایرانی پس از رسیدن در آمریکا پس از انقلاب سال 1979 ایران شد و بلافاصله در مواجهه با خصومت و تبعیض است. به عنوان یک نتیجه, بسیاری از به دنبال فاصله خود را از هویت ملی و سیاست از میهن خود را با مراجعه به خود را به عنوان “فارسی.”

ترکیب هویت بیشتر مبهم توسط دولت اشکال از جمله سرشماری ایالات متحده. بسیاری از آمریکایی های ایرانی تبار در طول تاریخ مشخص شده خود را به عنوان “سیاه و سفید” که گزارش خود را در مسابقه برای سرشماری.

اما بسیاری از جوان ایرانی آمریکایی ها در حال هل دادن به عقب در برابر آن طبقه در بخشی چرا که آنها متوجه است که مهم نیست که چگونه آمریکا, آنها, آنها هنوز هم به عنوان دیده می شود “برای همیشه لطفا برای خارجی ها” توسط جامعه آمریکا گفت: Neda Maghbouleh یک دانشگاه تورنتو استاديار و نویسنده که مطالعات سیاست نژاد در آمریکا جامعه است.

“ایران را پیمایش قابل حس محرومیت در هر مرحله از داستان خود را به عنوان یک جامعه پس از ورود به عنوان یک جرم بحرانی پس از سال 1979” Maghbouleh گفت.

Hoosh افسر آمد به آمریکا از ایران در 43 سال پیش درست قبل از انقلاب است. در حال حاضر 58 که Bethesda, Maryland, resident گفت: لفاظی های اطراف انتخابات ریاست جمهوری 2016 ساخته شده او بسیار آگاه تر از نژادی و بی عدالتی در آمریکا

“مغلوب ساختن پیشی جستن قبل از انتخابات من احتمالا خودم دیدم که بیشتر گنجانده شده و پذیرفته شده است. در حال حاضر من احساس می کنم که من توهم” او گفت:.

افسر اعتبارات دختران خود را با کمک به او را درک موضوع نژاد و نابرابری در ایالات متحده و شناسایی بیشتر به عنوان یک فرد از رنگ. او تاسیس نژادپرستی آگاهی پروژه در سال 2017 به آموزش دیگر ایرانیان و مهاجران در تاریخ نژاد در امریکا است.

جدید اتحاد

کاتبی احساس الهام گرفته شده است که بیشتر در ایران شروع به از خواب بیدار و ایجاد پیوند با دیگر جوامع خود را مبارزه برای برابری.

“این واقعا یک لحظه مهم برای ایران (آمریکا) جامعه داخلی بلکه به عنوان ما شروع به کار با هم به شکل روابط نزدیک در سراسر هیئت مدیره به منظور مبارزه برای یک چشم انداز مشترک — و این است که برای محافظت از مردم ما است.”

در واقع حوادث اخیر از othering افراد مختلف گروه های اقلیت — اعم از حملات خشونت آمیز به شکل ظریف از مخاطره اندازد درمان — باید برجسته این شایع گرفتاری.

در ماه دسامبر یک آیووا زن مراجعه کننده به عمد در حال اجرا بیش از 14 سال است چرا که او معتقد است که نوجوان بود مکزیکی. ماه گذشته یک بومی آمریکایی سفر از طریق مینیاپولیس-سنت پل فرودگاه بین المللی گفت: حمل و نقل اداره امنیت عامل کشیده زن نوارهای طولانی و گفت: “giddyup” در حالی که خوراکی آنها را مانند کمر از یک اسب. هفته بعد پیشگویان در دیترویت-منطقه بانک حاضر به نقد $99,000 در چک, سکس از کون, نیروی هوایی کهنه مشکوک او را از تقلب و تماس با پلیس.

برخی از حقوق مدنی گروه همچنین توجه داشته باشید که چگونه آب و هوای فعلی است, اتحاد مردم مختلف گروه های اقلیت. برای مثال گارسیا گفت: لیگ ایالات متحده آمریکای لاتین شهروندان و شورای آمریکایی-روابط اسلامی در حال تهیه نامه ای مشترک در حمایت از ایران.

البرز Ghandehari, 31, که پدر و مادر از ایران هستند گفت: او را دیدم پشتیبانی از تقریبا بلافاصله. در حالی که به تازگی در اعتراض به جنگ احتمالی با ایران به او پیوست و سیاه و سفید و لاتین شدند. در طول تظاهرات رانندگان سوار و فریاد زد: “تروریست ها!” در او و دیگران است.

“از یک طرف آن را الهام بخش به حمایت از دیگران” گفت: Ghandehari یک مطالعات قومی استاديار-مدرس در دانشگاه یوتا. “از سوی دیگر ما هنوز هم به طور مداوم نیاز به اثبات وفاداری ما به آمریکا”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de