اتاوا مبارزه با کروناویروس رکود (و امواج خداحافظی به گردشگران آمریکایی)

سیاست خودی برای مارس 19: تقریبا هر متخصص گفت: عظیم فدرال هزینه های لازم برای دفع فاجعه اقتصادی. دیروز فدرال پاسخ داد. و مخفیانه در یک اطلاعیه در مورد کانادا-مرز ایالات متحده.

خوش آمدید به دزدکی حرکت کردن زیرچشمی نگاه کردن از maclean’s سیاست خودی عضویت در خبرنامه. ثبت نام برای دریافت آن را تحویل مستقیم به صندوق پستی خود را.

“قبل از ما به چیزهایی که من به برخی از اخبار به اشتراک گذاشتن در مورد کانادا-مرز ایالات متحده.”

تنها در طول یک جهانی همه گیر خواهد بی سابقه بسته شدن طولانی ترین ملل متحد-نظامی مرزی در جهان تعداد به عنوان تنها مقدمه ای برای بزرگتر اخبار. اما نخست وزیر جاستین ترودو‘آخرین نشانی از خود انزوا در اتاوا نیز شامل 82 دلار-میلیارد بسته اقتصادی اقدامات—که سه درصد از تولید ناخالص داخلی — برای کمک به دفع فروپاشی اقتصادی به عنوان coronavirus-الهام اجتماعی فاصله خالی خیابان ها و کرکره مغازه ها.

سی دقیقه قبل از ترودو راه می رفت تا به او تریبون دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی آنچه به نظر می رسید غیر قابل تصور و حتی دو هفته پیش: کانادا و آمریکا مشغول به کار بودند در یک توافق برای دو طرف بسته خود را به مرز غیر ضروری سفر. آنها تاکید کرد که تجارت تسهیل مهم زنجیره تامین نمی خواهد متوقف شود. جزئیات بیشتر در مورد چگونه دو طرف خواهد آن را به جلو و چپ شد به یک روز دیگر اما nitty-ریگ دار باقی می ماند یک رمز و راز است. بروس Heymanیک سفیر سابق ایالات متحده به کانادا گفت: Globe and Mail: “این است که رفتن به بسیار سخت تر از آن برای تلفن های موبایل شما احتمالا رفتن به برخی از ناهمواری در نحوه حکومت اعمال می شود.”

به طوری که برای اولین بار اخبار. بعد تا بود عظیم کمک های فدرال بسته شلاق سیاستمداران و شماره کنندههای تنها در چند روز (به یاد بیاورید که تنها یک هفته پیش لایحه Morneau برداشت بودجه تاریخ او رها شده و به زودی به بعد). این بسته نرم افزاری از اقدامات شکاف بین کارگران و کسب و کار بهترین راه حل مناسب برای نقاط گلوله. برای اولین بار برخی از بزرگترین اقدامات در جهت کارگران:

  • تقریبا 2 میلیارد دلار در گسترش کانادا کودک پرداخت سود
  • 10 میلیارد دلار برای کارکنان که اصلا دسترسی به پرداخت مرخصی استعلاجی—تا 900 $در هر دو هفته تا هفته 15
  • 5 میلیارد دلار برای کارگران واجد شرایط برای اشتغال بیمه
  • 5.5 میلیارد به بالا تا GST/HST اعتبارات کم و متوسط درآمد خانواده ها

فدرال نیز گسترش مالیاتی-تشکیل پرونده مهلت برای کانادایی ها به ژوئن 1 و تاخیر پرداخت بدهکار به آژانس درآمد کانادا تا سپتامبر است. آنها یارانه دستمزد واجد شرایط برای کسب و کارهای کوچک و غیر انتفاعی تا $1,375 هر کارگر و $25,000 در هر کارفرما. آنها “ارائه افزایش انعطاف پذیری به وام دهندگان” به تاخیر در پرداخت وام مسکن در دولت-بیمه وام.

این همه نیست. اتاوا را کاهش می دهد حداقل برداشت از ثبت نام بودجه درآمد بازنشستگی, با کف دست زدن یک مهلت قانونی برای پرداخت وام دانشجویی به مدت شش ماه کنار گذاشتن $305 میلیون دلار برای اولین بار سازمان ملل, Inuit و متیس جوامع ارسال 50 میلیون دلار به زنان پناهگاه برای افزایش ظرفیت و پیدا کردن بیش از 150 میلیون دلار برای افراد بی خانمان در کانادا.

بازدم. در حال حاضر بیشتر نقاط گلوله برای چه فدرال در حال انجام کسب و کار در سراسر کانادا:

  • تاخیر در پرداخت مالیات تا سپتامبر سال 2020
  • پیشنهاد 10 میلیارد دلار به کسب و کار با مشکلات جریان نقدی
  • خرید تا 50 میلیارد دلار از بیمه استخر وام مسکن از طریق وام مسکن کانادا شرکت به ارائه کمک های مالی پایدار برای بانک ها و وام دهندگان وام مسکن

مجلس بودجه افسر ایو ژیرو توییتی کوتاه نقد دولت طرح است. به طور خاص او متعجب و متحیر در مورد اینکه چرا بودجه درآمد بازنشستگی—”پاسخ به بازارهای سهام” و “زمان مسئله برای برخی (esp ثروتمند) گروه”—خواهد بود بخشی از یک بیماری همه گیر طرح است. کن Boessenkool یک اقتصاددان سابق هارپر مشاور است دفاع یک راه حل ساده تر برای دولت: ارسال $2,000 چک به هر کس که پرداخت مالیات بر درآمد و “پنجه در سال آینده مالیات فرم به عنوان مورد نیاز است.”

چه مخالفان می گویند ؟ خروجی محافظه کار رهبر اندرو Scheer است پردازنده به تصویب قوانین اضطراری است که پیاده سازی این اقدامات است. بنابراین Jagmeet سینگکه همچنین با بیان نا امیدی در سرعت کمک—که او می گوید می تواند هفته زمانی که مردم نیاز به کمک در حال حاضر. سبزی و بلوک کبک نیز رای به نفع. شیر گفت: CTV News coronavirus بحران قرار دادن مکث در تعصب در اتاوا: “این چیزی است که بی سابقه است که واقعا به ارمغان آورده است ما همه با هم نگاهی به آنچه که ما می توانید انجام دهید برای مردم است.”

وقت آن است که برای یک دولت وحدت ملی: اگر این دولت فدرال در حال رفتن به واقعا نماینده مردم کانادا به عنوان آنها تحمل پایدار بحران اسکات گیلمور می نویسد: در maclean’sسپس آن را باید به دعوت رهبران مخالف به دایره درونی. Robert Bordenبعد از همه تشکیل یک دولت وحدت ملی به کانادا مبارزه از طریق جنگ جهانی اول.

اعلیحضرت او وفادار مخالفان نقش مهمی در نظام پارلمانی ما. آنها دولت را به حساب و نیروی آن برای توجیه تصمیمات خود را. در شرایط عادی این نقش را ایفا کرده است نشسته در سراسر راهرو از حزب در قدرت نشسته است در همان کابینه جدول. اما این شرایط طبیعی آنها به مراتب نزدیک تر به جنگ های بزرگ قرن 20th.

Poof وجود دارد می رود $1 تریلیون: چگونه بازار واکنش نشان می دهند به بودجه فدرال دیوانگی? خوب Loonie غرق به 69 سنت در برابر دلار ایالات متحده (آخرین باری که ارز کاهش یافت و این کم سارس بود که ساخت راه خود را به کانادا). آن را کمک نمی کند که قیمت نفت تا به حال یکی دیگر از فجيع در روز کاهش به پایین ترین سطح خود, خوب, همیشه. بلومبرگ گزارش می دهد که به کانادا بازارهای موفق به جهش قابل ملاحظه ای قبل از آنها جست و خیز کردن دوباره “تقریبا یک تریلیون دلار بوده است محو کانادا سهام در یک ماه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de