جلوگیری از ضایعات مواد غذایی در آشپزخانه است و کلید در حالی که مواد غذایی سخت برای گرفتن

تامین امنیت غذایی در میان زمان بحران بهداشتی می تواند به نظر می رسد مانند ماموریت غیر ممکن و آشپز گاوین لمبرت و راشل Amiralian می خواهند مردمی که برای دیدن پایدار مواد غذایی شیوه ها حتی مهم تر از همیشه.

این زن و شوهر که در راه اندازی WECO مهمان نوازی به طبخ و تحویل محلی و فصلی مواد غذایی به مردمی در هزینه در طول همه گیر ما راه می رفت از طریق برخی از راه های که ما همه می توانند بهترین استفاده را از مواد تازه ما تهیه و کاهش ضایعات در آشپزخانه.

“من فکر می کنم بسیاری از آن می آید از یک احترام که در آن مواد غذایی است که از” گفت: لمبرت بود که در حال کار در جنگل تپه جدول منجر به COVID-19 شیوع. “ما با استفاده از تمام قطعات از سبزیجات و تمام قطعات از حیوانات است که ما دریافت خواهید کرد. ما اساسا پیدا کردن یک هدف برای همه چیز.”

در زمانی که مواد غذایی کمتر است به آسانی در دسترس لامبرت و Amiralian می خواهید مردم را به دریافت خلاق و استفاده از مورد استفاده قرارگرفته و اغلب نادیده گرفته شده و مواد تشکیل دهنده مانند تولید لایه برداری و یادداشت.

“آن چیزهایی هستند که رفته اند به کمپوست اما شما می توانید repurpose و استخراج مقدار زیادی از عطر و طعم خارج از” لامبرت گفت. “شما می توانید تکه های سبزی و آنها را به یک سبزی سهام.

“هسته گوجه فرنگی شما می توانید آب آنها و سپس آنها را به سس” او ادامه داد. “وجود دارد تنها راه برای پردازش هر بخشی از مواد تشکیل دهنده است که شما با استفاده از است که افتخار آنها و به شما مقدار زیادی از عمق بیشتری از عطر و طعم و کاهش ضایعات.”

Amiralian اعتراف کرد که حتی او را نمی دانم فقط ما تا چه حد می تواند کشش مواد غذایی تا زمانی که او شروع به قدمت لمبرت. او گفت که او شگفت زده بود برای دیدن کاربردهای جدید برای اقلام مانند گیاه ساقه ها و سبزیجات تاپ که او همیشه از تدریس به پرتاب در سطل زباله.

“من همیشه نمیفهمد, ‘Eh, این بخش ندارد, خوب,’, ” او گفت:. “اما (ساقه) خیلی خوشمزه و آنها را ترد بیش از حد به طوری که آنها اضافه کردن بافت … زیادی وجود دارد که من فکر کردم من می دانستم که در مورد مواد غذایی است که من بعدها متوجه می شود اشتباه است.

“حتی با عمر من می گویند وجود دارد بسیاری از تصورات غلط,” او اضافه شده است. “شاید شما ریحان که شروع به نگاه کمی پژمرده و بیشتر مردم آن را دور بیاندازید. اما هیچ یک سالسا با آن است. وجود دارد بسیاری از چیزهایی که شما می توانید با آیتم هایی که در حال شروع به رفتن بد است.’ هنوز هم وجود دارد بسیار زندگی در یخچال مردم است که آنها حتی نمی دانند.”

لمبرت توافق کردند که مردم معمولا تمایل به بازی شیر یا خط کردن مواد غذایی است که کاملا خوب صرفه جویی برای ظاهر آن است.

او افزود: “من احساس می کنم مثل مردم بیرون رفتن و خرید بسیاری از مواد غذایی و ممکن است استفاده از آنها را حق دور. که آیا آنها شروع به اکسیده یا پژمردگی مفهوم ‘unpretty غذا نگران کننده است برای اکثر مردم است. آنها با دیدن یک پیاز است که شروع به جوانه زدن و گفتند من می توانم با استفاده از این پیاز.’ مردم واقعا باید به تغییر راه که آنها فکر می کنم در مورد مواد غذایی آنها را خرید زیرا بسیاری از بار آن را کم ارزش.”

برای آنها چه مواد تشکیل دهنده منابع هستند — نه فقط چگونه آنها پخته شده — نیز بسیار مهم است به مواد غذایی و پایداری.

“اگر بیشتر مردم تا به حال باغ و در حال رشد مواد غذایی خود را که راه نهایی به پایدار” Amiralian گفت: تشویق همه شروع به رشد خود را تولید و علاوه بر حمایت از کشاورزان در مقیاس کوچک و purveyors.

“بخشی از آن است که تنها بودن بیشتر فکر و وجود دارد بسیاری از راههای مختلف می تواند ما را به آگاه تر وقتی که می آید به مواد غذایی,” او اضافه شده است. “این واقعا برای ما مهم است به انجام است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im