آزادی مذهبی است تحت حمله. خواهد کانادا بود آن قهرمان ؟

دوشنبه بود و نسبتا بدون عارضه بعد برای پیتر Bhatti 60 ساله رئیس جمهور از بین المللی مسیحی صدای غیر مذهبی سازمان مستقر در برامپتون, Ont. اما غم در روز 2 مارس شده است هر سال و نه سال. آن را در 2 مارس 2011 که پیتر برادر کوچکتر شهباز در اسلام آباد ترور شد.

به پاکستان وزیر اقلیت امور شهباز بهاتی کشیده بودند خشم افراط گرایان اسلامی برای حمایت صریح از طرف پاکستان را مورد آزار و اذیت مسیحیان و هندوها و سیک ها و هزاره و احمدی مسلمان اقلیت. Bhatti درگذشت از 22 زخم گلوله در یک حمله ادعا شده توسط Tareek-e-طالبان تنها شش هفته پس از او می خواهم بازدید اتاوا که در آن فعالیت خود را به عنوان الهام بخش برای ایجاد دفتر آزادی مذهبی.

سطح بالای دیپلماتیک پروژه توقیف سابق وزیر امور خارجه استفان دیون در مارس 2016. این یک حرکت است که پیتر Bhatti می گوید بود کوته بینانه و نابخردانه به خصوص در حال حاضر که آزادی مذهبی است که در چنین وحشیانه حمله در سراسر جهان است.

مرتبط با: می توانید پاکستان آن را کنترل افراط گرایان?

شما می دانید که ما خیلی خوش شانس اینجا در کانادا. ما همه انواع آزادی در اینجا” پیتر به من گفت در روز دوشنبه. “اما اگر کانادا در حال رفتن به یک قهرمان حقوق بشر ما باید توجه بیشتری به مکان های که در آن مردم هیچ آزادی مذهبی در همه.”

چین که درگیر در یک کمپین که شامل فشرده نظارت و توقیف بدون محاکمه در یک تلاش برای از بین بردن هویت اسلامی از اویغوری مردم سین کیانگ. میانمار همچنان به فرار از مسئولیت برای آن اجرا اخراج نزدیک به یک میلیون Rohingya مسلمانان از ایالت راخین در مرز با بنگلادش است.

در پاکستان, قانون توهین به مقدسات که شهباز بهاتی در مبارزه علیه نه تنها باقی می ماند در این کتاب با وجود محکومیت بین المللی. آن است که به طور فزاینده اعزام به ارعاب و آزار و اذیت اقلیت های مذهبی و لیبرال و روشنفکران. صدها نفر از مردم شده اند تحت پیگرد قانونی تحت قانون در سال های اخیر است.

شهباز بهاتی شده بود به خصوص صریح در بدنام مورد آسیا بی بی, مسیحی کارگر که به اعدام محکوم شده در یک کاملا ساختگی اتهام توهین به مقدسات و ورشکستگی در انتظار اعدام برای هشت سال قبل از یک دادگاه لغو اعتقاد راسخ او را در نوامبر سال 2018 است. چند هفته قبل از Bhatti قتل در Jan. 4, 2011, سلمان تاثیر والی پنجاب را نیز ترور برای اعتراض آشکار سقط جنین از عدالت در آسیا بی بی مورد. تاثیر به قتل رسید توسط خود محافظ.

مرتبط با: پاکستان دختر مسیحی متهم به توهین به مقدسات حرکت به کانادا بیش از امنیت ترس

قضایی برگشت از بی بی اعتقاد باعث شورش در سراسر پاکستان است. بی بی قرار داده شد در محافظ بازداشت و آن را تا ماه مه گذشته که او وارد در کانادا—دو دختر خود را در حال حاضر نقل مکان اینجا. طی 10 ماه بی بی و خانواده اش شده اند و زندگی در کانادا با ویزای موقت در مکانی نامعلوم و تحت نام فرض به دلایل امنیتی.

هفته گذشته رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی دعوت نتانیاهو به درخواست برای دائم پناهندگی در فرانسه که در آن بی بی در حال حاضر ترویج خاطرات همکاری با روزنامه نگار فرانسوی Anne-ایزابل Tollet. سه شنبه گذشته او ارائه یک گواهی نامه از افتخاری شهروندی از شهردار پاریس, Anne Hidalgo. “فرانسه یک نماد است برای من” بی بی به خبرنگاران گفت:, و اضافه کرد که کانادا در شرایط سخت زمستان نیز یک عامل در نظر گرفتن فرانسه به عنوان خانه دائمی. علاوه بر این: [فرانسه] بود که اولین کشور در جهان برای حمایت از من و کشور از آن نام شناخته شد.”

در حالی که شهباز بهاتی نام شده تقریبا فراموش شده در رسمی کانادا محافل حافظه خود را از زندگی در میان اقلیت های پاکستان و مترقی مسلمانان است. یکشنبه گذشته یادبود توده ها به نام او برگزار شد در کلیساهای کاتولیک در سراسر پاکستان است. چندین برگزار شد و در جریان به افتخار او این هفته در Bhatti خانه و خانواده خود را ایجاد کرد از Kushpur و همچنین در پایتخت اسلام آباد. جشن Bhatti زندگی برنامه ریزی شده بود در سایت Bhatti قتل در اسلام آباد گرد هم آوردن مسلمان و مسیحی از رهبران و سیاستمداران و دیپلمات ها و نمایندگان همه اقلیت های پاکستان داد رهبری یکی دیگر از پنج Bhatti برادران Paul.

پیتر Bhatti را بین المللی مسیحی صوتی (داخل بطن) سازمان و حامیان آن خواهد بود تجمع برای یادبود جذب سرمایه شام در Woodbridge, Ont. در روز جمعه. “اما ما دیگر عزاداری” پیتر گفت. “ما در حال تلاش برای انجام این کار از برادر به ادامه میراث او.”

مرتبط با: بیمار روانی دختر دستگیر شده برای توهین به مقدسات در پاکستان

یک اولویت برای داخل بطن است و اسکان در کانادا از مسیحیان پاکستان که فرار کرده اند به تایلند و در حال حاضر در معرض خطر دستگیری و اخراج. در حالی که آن را آسان برای پاکستانی ها برای سفر به تایلند, دولت در بانکوک به رسمیت نمی شناسد و آنها را به عنوان واقعی پناهندگان. به طوری که آنها در نهایت گیر در برزخ در تایلند و اغلب تا پایان زندانی در چه داخل بطن تماس “غیر قابل تحمل و غیر انسانی شرایط” در بانکوک مهاجرت بازداشتگاه. کار با چندین کلیسا به داخل بطن موفق به اسکان چند ده پاکستان تبعیدیان از تایلند زیر فدرال خصوصی-حمایت برنامه.

به داخل بطن می خواهد امور جهانی و کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان به اصرار تایلند برای جلوگیری از دستگیری و incarcerating پناهندگان برای بازگشت به پاکستان است. اتاوا همچنین باید فشار دولت تایلند به ارائه پاکستان پناهندگان با پناهندگی موقت حداقل به داخل بطن می گوید. این سازمان همچنین خواسته اتاوا به طور رسمی به رسمیت شناختن مسیحیان پاکستان به عنوان واجد شرایط متقاضیان پناهندگی فرار از آزار و اذیت و همچنین به منظور تسریع ادعا ظ توسط خانواده ها است.

در ضمن در پاکستان این کشور را سه میلیون مسیحیان—که میراث بر می گردد به اواخر 16th قرن یسوعیون ماموریت در طول سلطنت امپراتور مغول اکبر بزرگ—به طور فزاینده ای به طور خاص برای الکی توهین به مقدسات تعقیب. بیش از 10 سال گذشته مسیحیان قرار گرفته اند چندین بمب گذاری انتحاری پوگروم ضدمسیحی شورش و رسمی تخریب مسیحی محلات. اما از آن است که قانون توهین به مقدسات است که اجازه می دهد افراط گرایان به تعامل با نیروی کامل از دولت به طور موثر علیه مسیحیان و دیگر اقلیت ها.

وجود دارد حداقل 25 مسیحیان در زندان در محکومیت توهین به مقدسات در پاکستان در حال حاضر. شش اعدام. یکی از آنها Shagufta کوثر بوده و در انتظار تجدید نظر شنوایی همراه با شوهرش Shafqat امانوئل آنجایی که آنها هر دو محکوم به اعدام در سال 2014.

کوثر بود آسیا بی بی را از همبندان.

بیشتر توسط تری GLAVIN:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>