خدمات اتاق در خانه:: آشپز دانیل بروس پیازچه و گوجه فرنگی و پنیر خامه ای Eggie

بسیاری از ما از دست داده اند و همه مفهوم زمان, بنابراین ما در حال دفاع از یک آشپز خانه تغییر از معمولی برنامه غذایی برای صبحانه-در تمام طول روز ،

بخشی از الهام بخش ما برای اخلال روزانه صبحانه-ناهار-شام کشیدن می آید از بندر بوستون هتل سرآشپز اجرایی دانیل بروس. چرا که بروس که سر تا Rowes اسکله استقرار لوکس آشپزی برنامه برای بیش از 30 سال است فقط مشترک چگونه ما می توانیم آماده پیازچه و گوجه فرنگی و پنیر خامه ای Eggie را در آشپزخانه و در حال حاضر ما می خواهیم آن را در هر و همه ساعت از روز است.

این غنی و کرکی showstopper بر این است که بسیار آسان برای ایجاد و با استفاده از مواد تشکیل دهنده است که اکثر مردمی در حال حاضر stashed در یخچال. بهترین لذت می برد در حالی که با پوشیدن یک اسباب بازی مخمل خواب دار تری پارچه لباس بلند و گشاد و مطابق با دمپایی این غذا به شما اجازه شما احساس می کنید مثل شما فقط دستور سرویس اتاق قرار داده و آن را به فرد دیگری tab.

Chef Daniel بروس پیازچه و گوجه فرنگی و پنیر خامه ای Eggie. حسن نیت ارائه میدهد از لنگرگاه بوستون هتل.

1 T. کره
¼ C. پنیر خامه ای
6 فوق العاده بزرگ تخم مرغ مورد ضرب و شتم
1 پیازچه شسته ریشه و خرد شده
1 گوجه فرنگی, تکه
¾ T. نمک
¼ T. فلفل سفید

در یک تابه بزرگ ذوب کره را روی حرارت متوسط. زمانی که کره حباب اضافه کردن پنیر خامه ای تخم مرغ و پیازچه. کاهش گرما و طبخ, گاه تکان دهنده تا زمانی که تخم مرغ شروع به تنظیم حدود 2-3 دقیقه.

اضافه کردن گوجه فرنگی و نمک و فلفل و طبخ برای یکی دیگر از 4 دقیقه یا تا زمانی که تخم مرغ نرم و کرکی.

بلافاصله خدمت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de